Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Młodzież PCK Grudziądz

pck sim grudziądz społeczni instruktorzy pierwsza pomoc kurs młodzież żuk ratownictwo pomoc

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 JeremyG

JeremyG

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 17:11:46

Reportaż dotyczy kursu Pierwszej Pomocy PCK jestem pełen podziwu dla tej młodzieży która postanowiła ferie spędzić ucząc się pierwszej pomocy. Aż się zdziwiłem jak się dowiedziałem. Wygląda to moim zdaniem bardzo profesjonalnie. Ci młodzi ludzie nie raz dają przykład w naszym mieście prawdziwego altruizmu. Jakiś rok temu byłem świadkiem jak chłopak który się wypowiada na ul. Mickiewicza gdy zauważył kolesia który leżał nieprzytomny podbiegł i błyskawicznie się nim zajął. Nawet nie wiem kiedy zaczął robić masaż serca. Tylko starsi ludzie zaczęli go wypytywać dlaczego tak a nie inaczej … po co to robi skoro można zadzwonić po pogotowie żal… jak przyjechała karetka po 25 minutach poszkodowany już sam oddychał a lekarz pogratulował temu chłopakowi. Nagle wszyscy zaczęli bić brawa nie pamiętali ze jakieś 10 minut wcześniej sami go odciągali od tego dziadka leżącego. Jak ja mieszkałem w Grudziądzu to byłem na jednym ich spotkaniu ale wtedy tam przewodniczącym był jakiś dzieciak i zrezygnowałem. Teraz chyba sam zapiszę się do podobnej grupy w Bydgoszczy :)

Życzę im powodzenia :>>>

#2 pawciok26

pawciok26

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 00:02:56

Jestem nowym członkiem grupy i uważam, że był to mój najlepiej wykorzystany czas w czasie ferii. Warto jest się uczyć, gdyż można mieć świadomość, iż kiedyś możemy pomóc innej osobie podczas, gdy inni będą się zastanawiać co z nim zrobić. W Grudziądzu potrzeba dużego rozgłosu, ponieważ wiele ludzi nie potrafi zadzwonić po pogotowie ratunkowe, a o najłatwiejszych czynnościach udzielania pierwszej pomocy lepiej nie wspominam. Polskie społeczeństwo obojętnie podchodzi do takich przypadkowych wypadków, myślą że jakiś pijak leży na ulicy, ale jeśli to starszy mężczyzna, który dostał zawał.. ?

#3 Kamillo

Kamillo

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 10:20:29

Miło mi się robi kiedy widzę w Grudziądzu zmianę podejścia do pierwszej pomocy. Ważne jest aby niesienie pomocy zaczęło wreszcie wynikać z potrzeba serca. Jeżeli ty chcesz być uratowany w nagłej sytuacji to i ty musisz ratować

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pck, sim, grudziądz, społeczni instruktorzy, pierwsza pomoc, kurs, młodzież, żuk, ratownictwo, pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych