Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Metoda Berlitza opinie

metoda berlitza opinie angielski niemiecki nauka język

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Robek~

~Robek~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2015 - 09:32:38

Szukam opinii na temat Metody Berlitza - metody polegającej na nauce języka tylko używając języka którego się uczymy, niezależnie od poziomu. Stosował ktoś z Was taką metodę i mógłby wyrazić opinię?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2015 - 10:10:26

Ciężka na początku ale skuteczna...

Moje problemy na początku to brak słownictwa ale dzięki Afirmacjom Hepika do nauki języków szybko poprawiłem słownictwo bo z nimi zapamiętywałem około 4 razy więcej słówek z godzinnej lekcji niż zwykle :) 

Także polecam metodę nauki Berlitza a jeśli macie braki w słownictwie to także te afirmacji do szybkiego podszkolenia się w słownictwie. 

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2015 - 11:33:01

słówka zwłaszcza na początku sprawiają spore problemy i zawsze jakiegoś brakuje a to podstawa

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2015 - 07:33:35

Ogólnie nastawiają Cię na naukę i sukces w niej i dają Ci takiego kopa energii :) bardzo polecam korzystałem z tego przed maturą :)

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2015 - 09:18:47

Ogólnie nastawiają Cię na naukę i sukces w niej i dają Ci takiego kopa energii :) bardzo polecam korzystałem z tego przed maturą :)

dzięki :) muszę spróbować. A tej metody Berlitza to i tak chyba nieświadomie w szkołach używają bo nie pozwalają mówić po polsku na angielskim. Mi babeczka mówiła, że jak chce pogadać z kolegą to proszę bardzo szeptem ale po angielsku ;)

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2015 - 11:06:03

Moje problemy na początku to brak słownictwa ale dzięki Afirmacjom Hepika do nauki języków szybko poprawiłem słownictwo bo z nimi zapamiętywałem około 4 razy więcej słówek z godzinnej lekcji niż zwykle :) 

Także polecam metodę nauki Berlitza a jeśli macie braki w słownictwie to także te afirmacji do szybkiego podszkolenia się w słownictwie. 

Rzeczywiście mam po nich taką jakby większą chęć nauki mimo że są wakacje :) to bardzo ciekawe :)

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2015 - 08:06:03

Polecam te afirmacje - faktycznie pomagaja zapamięta szybciej słówka i cąłe zwroty :)

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2015 - 09:46:53

Metoda Berlitza w szkole sie nie przyda bo skupia się głównie na języku mówionym, po prostu masz się dogadać a gramatyka nie jest ważna

#9 ~Mika~

~Mika~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2015 - 14:08:06

Bo gramatyka nie jest ważna w języku, zrozumcie to w końcu. Zapytaj się sześcioletniego dziecka czy wie czym są przypadki, albo żeby podał przykład trzeciej osoby liczby mnogiej w czasie przeszłym dokonanym z użyciem dowolnego czasownika.

Jeśli masz wybitne dziecko, to na pewno to zrobi.

Jednak to samo dziecko może nawiązać z Tobą interakcję na dowolny temat (oczywiście uwzględniając jego poziom intelektualny).

To samo będzie z Tobą jeśli zaczniesz uczyć się języka "po bożemu" a nie z jakichś książek.

#10 ~Mika~

~Mika~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2015 - 14:08:45

Bo gramatyka nie jest ważna w języku, zrozumcie to w końcu. Zapytaj się sześcioletniego dziecka czy wie czym są przypadki, albo żeby podał przykład trzeciej osoby liczby mnogiej w czasie przeszłym dokonanym z użyciem dowolnego czasownika.

Jeśli masz wybitne dziecko, to na pewno to zrobi.

Jednak to samo dziecko może nawiązać z Tobą interakcję na dowolny temat (oczywiście uwzględniając jego poziom intelektualny).

To samo będzie z Tobą jeśli zaczniesz uczyć się języka "po bożemu" a nie z jakichś książek.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2015 - 07:20:21

Polecam te afirmacje - faktycznie pomagaja zapamięta szybciej słówka i cąłe zwroty :)

Dzięki, skoro mówicie że na razie gramatyka mi nie potrzebna to biorę te afirmacje i zakuwam słówka :)

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2015 - 09:32:54

Nie jest niepotrzebna, ale bez niej mimo wszystko da się dogadać a bez słówek raczej nie 

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2015 - 12:44:44

Czyli najpierw do słówek afirmacje a gramatykę później? Czy najpierw słówka a potem poszukać gdzie mogę potrenować Berlitza bez gramatyki?

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2015 - 07:20:13

Czyli najpierw do słówek afirmacje a gramatykę później? Czy najpierw słówka a potem poszukać gdzie mogę potrenować Berlitza bez gramatyki?

Najpierw połącz afirmacje z nauką słówek. Później sam zobaczysz czego Ci bardziej potrzeba. 

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2015 - 12:41:03

a w jaki sposób uczyć się słówek? podpowie ktoś jakieś metody skuteczne?

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2015 - 13:25:07

afirmacje + fiszki ze słówkami, moim zdaniem najlepszy sposób na naukę języka

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2015 - 12:20:44

afirmacje + fiszki ze słówkami, moim zdaniem najlepszy sposób na naukę języka

Do tego jeszcze dodaj:

- oglądane filmików na YT,

- czytanie książek i gazet,

- rozmawianie z obcokrajowcami na dowolny temat.

#18 ~Ryszard~

~Ryszard~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2017 - 08:02:08

Czy ktoś z was w ostatnim czasie korzystał z kursów lub lekcji indywidualnych w berltz Gdańsk?Pytam bo są bardzo drodzy i zastanawiam się czy warto się do nich zapusac?

#19 ~Ryszard~

~Ryszard~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2017 - 08:03:14

Czy ktoś z was w ostatnim czasie korzystał z kursów lub lekcji indywidualnych w berltz Gdańsk?Pytam bo są bardzo drodzy i zastanawiam się czy warto się do nich zapusac?

#20 ~Rozczarowana~

~Rozczarowana~
  • Goście

Napisano 11 maj 2017 - 22:57:01

Nie warto wykładowcy zamiast uczyć na zajęciach indywidualnych,wchodzą w prywatne relacje z uczniami (najlepiej na wysokich stanowiskach) rozwalając życie swoje i innych.Szkoda gadać gówniarstwo które po trupach aby się ustawić

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: metoda, berlitza, opinie, angielski, niemiecki, nauka, język

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych