Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

mechanicy samochodowi w Grudziadz

warsztat samochód mechanik

252 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Paweł~

~Paweł~
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 15:58:04

Ja polecam Krzysztofa jest ze wsi Skurgwy bardzo dobry mechanik;konkretny i rzeczowy.

#22 Bart G-dz

Bart G-dz

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 260 postów

Napisano 12 maj 2014 - 13:43:00

Albo lubisz przepłacać albo sam jesteś mechanikiem i lubisz mieć jak najwięcej własnej narzuty na wymienianej części... 500 robocizna plus 400 do kieszeni za część, nic tylko warsztat otworzyć...

Reszta twego długawego wywodu w miarę się kupy trzyma. 

A i rzeczywiście warto ustalić ile robocizna wyniesie przed usługą...

Na częśćiach zarobić za które ja pałacę ostatecznie ? A od czego jest robocizna ?

To że jak 350 zł za części + 100 zł za to że musiałem po nie pojechać do "swojej hurtowni" + 600 zł za robociznę ???

#23 ~Mario~

~Mario~
  • Goście

Napisano 12 maj 2014 - 20:10:29

Na częśćiach zarobić za które ja pałacę ostatecznie ? A od czego jest robocizna ?

To że jak 350 zł za części + 100 zł za to że musiałem po nie pojechać do "swojej hurtowni" + 600 zł za robociznę ???

A jeśli część, którą kupi i zamontuje mechanik ulegnie uszkodzeniu w okresie gwarancji ( przyjmijmy, że z winy producenta), to pojedziesz do mechanika i zapłacisz za ponowny demontaż, odwiezienie do hurtowni, a później ponowny montaż? Czy może mechanik weźmie to na swoje bary?

Jestem mechanikiem i niby z jakiej racji mam marnować swój czas za free? Jeśli ja kupuję części dla klienta, to dlatego mam rabat w hurtowni, że to mi rekompensuje odpowiedzialność za montowaną część. To ja ponoszę ryzyko w ciągu 12 miesięcy. Nie hurtownia i nie producent. I też nie klient. Bo nikt inny, tylko ja będę musiał poświęcić czas ponownie, tyle, że za darmo. Choćby to nie było z mojej winy, to i tak muszę tę część wymontować i odesłać w ramach gwarancji. A jeśli klient kupi sobie sam części, to jego broszka, niech płaci za ponowną wymianę, niech sam wysyła i przepycha się z hurtownią.

Może warto też spojrzeć z tej strony.

A co do wypowiedzi Krzyśka, otwórz warsztat i zobacz jakie to są malinki:)) Powiem Ci, że nic innego nie robić, tylko naprawiać samochody. Najlepiej jeszcze tak, żeby wszyscy byli szczęśliwi i ustawiali się w kolejki, bo będziesz robił za 15 zł wymianę klocków, albo będziesz jeździł dla relaksu do hurtowni po części, bez narzutów oczywiście, żeby klienci byli super usatysfakcjonowani.

#24 ~a4~

~a4~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2014 - 14:05:59

Hej!

Szkoda że nie mogę podzielić się jakimiś dobrymi spostrzeżeniami co do mechaników w Grudziądzu. Mieszkam tu od półtora roku i z racji usterki(zużyte sprzęgło) nie mogłem jechać do "mojego" zaufanego mechanika (Lubin, dolnośląskie)... Troche poszukałem po forach, w tym tutaj, ale zaufałem znajomemu który polecił mi Zakład mechaniki pojazdowej "Andrzej Cisło" na Ruchniewicza 2 koło dawnego Stomilu. Odstawiłem tam auto i po 3 dniach dostałem informacje że jest do odbioru i koszt wymiany, o zgrozo 2200 zł bo same kompletne sprzęgło 1700 zł. Szok! Mam auto zwykłe benzynowe, bez żadnych dwumas itp. Sprawdziłem allegro i koszt kompletnego sprzęgła LUK (taki jak wmontował) kosztowało maksymalnie 1100, a kupując oddzielnie tarcze z dociskiem i wysprzęglik hydrauliczny nawet niecałe 900...więc zacząłem włosy wyrywać i dopytywać się o co chodzi... A tu że niby taka cena, faktura że dzwonił a jak nie odebrałem(byłem w pracy 13 godzin tego dnia) to kazał założyć itp... Jak pojawiłem się w zakładzie i jeszcze raz wsiadłem na niego, to chwycił za telefon i zadzwonił do hurtowni (jakieś niemiecko brzmiące nazwisko na "S") i usłyszałem rozmowe w stylu " Wiesiu? To ile ja u was tej zniżki tam mam...Aha... " Po rozmowie powiedział że spuści mi cenę o 400PLN. To ja się k%$#a pytam o co tu chodzi? Naciągacz jeden i tyle. Szuka frajera. A moja noga już tam nie postawi. Mało tego na początku listopada byłem w Lubinie u mego mechanika wymienić opony, tarcze, klocki, i jak się okazało też kilka przewodów podciśnieniowych no i mechanik oznajmił mi że "nie wiem o co chodzi ale jakiś deb*** nie miał właściwego klucza i odciął Ci przecinakiem korek spustu oleju ze skrzyni biegów", więc zapytałem go czy spuszcza się olej przy okazji zmiany sprzęgła. Okazało się że tak, więc jeszcze wyszło że super jego mać zakład mechaniki Cisło Andrzej, okaleczył mi auto...

Omijać naciągacza - partacza szerokim łukiem...

mnie chciał naciągnąć na wymianę oleju 300zł. oszust naciągacz

#25 ~Józef~

~Józef~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2014 - 15:38:41

mnie chciał naciągnąć na wymianę oleju 300zł. oszust naciągacz

Zależy jaki olej chciałeś wymienić, bo ceny olejów są różne. Czy olej pełen syntetyk, czy pół syntetyk, czy mineralny. Kanisterek 4 litrowego oleju syntetycznego 5w/40 kosztuje około160 zł. Do tego filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabinowy, jeżeli masz diesla to też przynajmniej co drugą wymianę należy wymienić filtr paliwa. Ja za taką usługę ( bez wymiany filtra paliwa bo mam benzyniaka  ) płacę 50 zł. Zawsze należy się pytać mechanika ile kosztowały części i żądać paragonu wtedy wiemy ile zażądał sobie za robociznę. Niestety niektórzy nie dają paragonu i mówią że za całość proszę tyle a tyle. Paragony brać koniecznie, masz wtedy pewność, że nie zamontował starych klamotów ze złomu. 

#26 ~lolo~

~lolo~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 18:26:38

Ja już 3 auto naprawiam  u Kazubowskiego w tarpnie.Jestem bardzo zadowolony.

Kazubowski niem jest zły ale maruda . Jak ma sie do czegoś zabrać to taki tekst "Panie ja nie wiem bot to trzeba ...... " Najlepej prosta robota to jest ok. Ale faktycznie nie jest zły.

#27 ~lolo~

~lolo~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 18:29:40

A czy ktoś naprawiał auto u takiego mechanika jak Mirosław Klucznik ?.  Ma warsztat w Lniskach

#28 ~Piotr2832~

~Piotr2832~
  • Goście

Napisano 23 luty 2015 - 16:06:27

AUTOMAX ! NIE POLECAM! Omijać szerokim łukiem "AUTOMAX " Chełmińska 202! Zero pojęcia o samochodzie! Kolor silikonu biały na uszczelki to jakaś kpina.Zjebał cały samochód, niedokrecone śruby,olej i płyn cieknie...brak słów na gościa.

#29 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 23 luty 2015 - 18:34:19

Arek Przybyłek! Na Pupłaskiego!

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2015 - 09:29:43

Kalinkowa?????????????MASAKRA!!!!!!!!!!

Kalinkowa, masakra? nigdy nie byłem, myślałem że tam dobrze wykonują naprawy. Kiedy przejeżdżam zawsze pełno samochodów do naprawy. Gdyby źle robili to tylu klientów by nie mieli.  

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2015 - 11:09:08

AUTOMAX ! NIE POLECAM! Omijać szerokim łukiem "AUTOMAX " Chełmińska 202! Zero pojęcia o samochodzie! Kolor silikonu biały na uszczelki to jakaś kpina.Zjebał cały samochód, niedokrecone śruby,olej i płyn cieknie...brak słów na gościa.

Dokładnie,popieram

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2015 - 11:47:40

Tylko i wyłącznie uczeń Kazubowskiego- mechanik Waldemar Tabor(czysty,sumienny,nie drogi,i sympatyczny) ulica Bociania

#33 ~Michał Kowalski~

~Michał Kowalski~
  • Goście

Napisano 24 luty 2015 - 13:08:17

Już dłuższy czas jeżdżę do pana Krzysia na Kalinkowa, nigdy nie byłem rozczarowany. Zawsze fachowo wytłumaczy a i pieniędzy niewiadomo jakich nie zedrze. Moi znajomi także jeżdżą i jedyny minus tego warsztatu to długie oczekiwanie na termin - ale to akurat świadczy o warsztacie dobrze. Misia - każdy może napisać masakra, może jakieś konkrety ?

#34 ~Michał Kowalski~

~Michał Kowalski~
  • Goście

Napisano 24 luty 2015 - 13:08:47

Już dłuższy czas jeżdżę do pana Krzysia na Kalinkowa, nigdy nie byłem rozczarowany. Zawsze fachowo wytłumaczy a i pieniędzy niewiadomo jakich nie zedrze. Moi znajomi także jeżdżą i jedyny minus tego warsztatu to długie oczekiwanie na termin - ale to akurat świadczy o warsztacie dobrze. Misia - każdy może napisać masakra, może jakieś konkrety ?

#35 ~grudziądzanka~

~grudziądzanka~
  • Goście

Napisano 24 luty 2015 - 14:15:20

Ani lekarz, ani krawiec, ani mechanik się taki nie narodził, który wszystkim dogodził. Jeżdżę od lat, moja rodzina również, do Podlińskiego i nie mam zamiaru zmieniać mechanika! Zawsze znajdzie radę i cenowo również nie głupieje !!! Trzech mechaników rady sobie nie dało, a on tak załatwił, że nowego silnika nie musiałam kupować, a auto jeszcze 3 lata po tym remoncie jeździło, a złomowanie mi inni proponowali !

#36 ~Damian~

~Damian~
  • Goście

Napisano 24 luty 2015 - 14:43:05

Zgadzam się z panią w całości. Dlatego warto zastanowić się czy opinia o danej osobie/firmie jest obiektywna bo rzucając kalumnie można tylko zepsuć sobie i komuś nerwy.

#37 ~Damian~

~Damian~
  • Goście

Napisano 24 luty 2015 - 14:43:37

Zgadzam się z panią w całości. Dlatego warto zastanowić się czy opinia o danej osobie/firmie jest obiektywna bo rzucając kalumnie można tylko zepsuć sobie i komuś nerwy.

#38 Bart G-dz

Bart G-dz

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 260 postów

Napisano 24 luty 2015 - 15:42:20

Auto fer na ul. Rzemieślniczej p. Zajkowski BAJKOPISARZ jakich mało i krętacz

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2015 - 16:17:23

Tak z ciekawości czytam ten temat i zastanawiam się, jak ocenia się zakłada mechaniczny pod kątem cen.

Co znaczy, że mechanik nie zdziera, czy też jest tani lub drogi?

Jak ocenić mechanika, czy jest drogi czy też tani?

Ma ktoś na to receptę?

Nikt nie ma na to recepty. Pytanie retoryczne. To jest tak. Jeśli po przyjeździe do warsztatu mechanik od razu nie wie co jest, to jest słaby mechanik. Jeśli mechanik musi grzebać dwa dni w aucie i znajdzie jeden przetarty kabelek i weźmie za to 200 zł, to jest zdzierak i drożyzna. 

Jeśli mechanik wymieni klocki i olej za darmo to jest fajny i tani. A jeszcze dodatkowo klocki i olej w cenie zakupu, bo przecież mechanik nie jest od tego żeby zarabiać na częściach, tak jak wyżej ktoś dyskutował.

I tak można debatować i debatować. 

A ja uważam, że albo komuś mechanik odpowiada, albo nie. I nie ma co dyskutować, czy ktoś jest tani czy drogi. Ważne, czy zna się na tym co robi i czy naprawi samochód. 

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 luty 2015 - 08:38:03

A ja sę wyleczyłem z "taniego i dobrego" mechanika.

Był tani, bo klocki wymieniał mi za 20 zł. Raz przypadkiem miałem problem z hamulcami, a on nie miał czasu, więc pojechałem do innego warsztatu, a tam okazało się, że jedynym problemem było to, że przy wymianie nie nasmarował jakichś tam elementów i klocki nie mogły się poruszać, bo się coś tam zapiekło. 

Od tamtej pory mój tani mechanik przestał być moim mechanikiem..

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: warsztat, samochód, mechanik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych