Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

70 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 21:23:44

A z jakiego powodu miałaby dzieciom coś zrobić? Widać, że guzik wiesz o sytuacjach jakie mogą człowieka w życiu spotkać. Wyobraź sobie, że natarczywe wpiepszanie się urzędasów w życie innych tym bardziej może doprowadzić do tragedii, bo swoją nagonką i chęcią polepszenia bytu dzieci, zapędzą tą kobietę być może w "kozi róg" i ona nie widząc innego wyjścia i nie chcąc oddać dzieci może im i sobie coś zrobić i mieć wreszcie święty spokój od bandy niedouczonych urzędasów chcących "pomóc". Nie trzeba być geniuszem, żeby ocenić sytuację tej kobiety i dojść do wniosku, że tej rodzinie potrzeba domu, trochę grosza, być może pomocy w znalezieniu pracy, pomocy rzeczowej i świętego spokoju od mopsu i innych takich, bo ona  nic złego nie zrobiła? A rozmowy mopsu pewnie wyglądały na zasadzie "musi Pani coś zmienić, bo odbierzemy dzieci" Powinno się podać do sądu całą tą instytucję mopsu, ze swoją nagonką doprowadzili do ucieczki matki z dziećmi ze swojego własnego miejsca zamieszkania i narażenie ich na utratę życia i zdrowia, a przecież to ich dom, jaki by nie był to jest ich dom i nikt nie ma prawa tam włazić z buciorami jeżeli nic się nikomu nie dzieje.

a właśnie że wiem coś na ten temat, bo jestem pracownikiem socjalnym. I gdyby coś się stało, to z kolei byłaby nagonka na MOPS w drugim kierunku - gdzie wszyscy byli. Dla was i tak źle i tak niedobrze. A jak za ścianą dochodzi do tragedii to wy wszyscy sąsiedzi macie klapeczki na uszach.Znieczulica społeczna to pojęcie na czasie.

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 21:26:03

a właśnie że wiem coś na ten temat, bo jestem pracownikiem socjalnym. I gdyby coś się stało, to z kolei byłaby nagonka na MOPS w drugim kierunku - gdzie wszyscy byli. Dla was i tak źle i tak niedobrze. A jak za ścianą dochodzi do tragedii to wy wszyscy sąsiedzi macie klapeczki na uszach.Znieczulica społeczna to pojęcie na czasie.

dzieciom działa się krzywda i prędzej czy później doszłoby do tragedii, jeden z dowodów - pozwoliła na mieszkanie zimą z dzećmi w nieogrzewanym budynku, dzieciaki non stop chorowały

#43 ~adi~

~adi~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 21:50:32

Matka dostawała na jedno dziecko może ze 200zł./miesiąc. Ale jak dzieci trafią do domu dziecka to państwo "polskie" będzie płaciło już pewnie ze 2000zł. na jedno dziecko. Czy to mądre jest? Poje_bany kraj.

#44 ~Bezdomna w Polsce~

~Bezdomna w Polsce~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 22:01:01

dzieciom działa się krzywda i prędzej czy później doszłoby do tragedii, jeden z dowodów - pozwoliła na mieszkanie zimą z dzećmi w nieogrzewanym budynku, dzieciaki non stop chorowały

W ogrzewanych normalnych mieszkaniach,dzieci takze choruja.Mieszkalam na dzialce przez kilka lat.Moj najmlodszy syn w tamtym czasie sie urodzil.MOPS odmowil mi pomocy,gdyz ....mialam na "papierze" meza.Dopiero po ingerencji poloznej,pomoc zostala mi przyznana.Na szczescie krotko z niej korzystalam,bo szybko podjelam prace ,choc dalej mieszkalam na dzialce(zima bez wody biezacej i ...pradu).Moje dzieci nie chorowaly.W przychodni kazano mi podpisac "warunek" opieki lekarskiej "bez wizyt domowych".Nauczylam sie nie korzystac z lekarzy(poza obowiazkowymi szczepieniami) i udzielac pierwszej pomocy we wlasnym zakresie.Jednak przyznaje,ze lata te pozostawily trwaly slad na psychice mojej i starszego syna(mlodszy pamieta juz niewiele z tamtego okresu).Nam uratowal zycie ...wyjazd za granice,tu zaczelismy normalne zycie,choc na alimenty od ojca z Polski dzieci czekaja od ...1997(bylismy malzenstwem-dzieci jednego ojca).Do konca zycia nie zapomne pobudki w 5-6°C,czy kapieli ...w misce wody.Mimo tego,moge byc dumna z synow(klasa maturalna i student ).Jednak starszy syn nigdy nie byl juz w stanie wrocic do Polski(nawet na wakacje),a ja nie zmuszalam(rada psychologa).O mieszkanie socjalne ubiegalam sie kilkakrotnie,bez skutku.Nie wyobrazam sobie,zeby ktos mi odebral dzieci,bo one dawaly mi sile do przetrwania.

#45 ~ada~

~ada~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 22:28:22

Prorokiem jesteś? Prędzej, czy później i w Twoim domu może dojść do tragedii, nie pisałeś scenariusza swojego życia więc lepiej nie kracz.

#46 Jagoda2

Jagoda2

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 16 sierpień 2013 - 23:06:41

tak tak tylko chciałam zauważyć że my sąsiedzi czasem może sami nie wiedzieliśmy co robić i mamy do tego prawo bo nie jesteśmy specjalistami a wy podobno jesteście specjalistami jak widać nie zbyt dobrymi. Powinniście pomóc tej Kobiecie a co zrobiliście?  szok jak wygląda wasz system pomocy jestem wstrząśnięta. Współczuje Pani Magdzie 

#47 ~Iwona~

~Iwona~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 08:32:52

Zabrać dzieci? Skoro kobieta choruje na depresję ale dba o dzieci to dlaczego zabierać dzieci? a gmina nie posiada lokali socjalnych żeby pomóc w takiej sytuacji Pani Monice? bo ja z reguły obserwuje że lokale socjalne są dla alkoholików i marginesu a co z ludzmi którzy mają przejściowe kłopoty? Zmarła jej matka ,sama choruje -to nie lepiej skierować  ją do psychologa?,pomóc w znalezieniu pracy? Nie dziwie się że uciekła kocha dzieci nie chce ich oddać  .Może znalazł by się prawnik który pomógł by pani Monice unieważnić kupno tego Domu i odzyskanie pieniędzy? -podły człowiek który wykorzystał niewiedzę tej kobiety i jej go sprzedał.

Popieram,niech sie zabiora za k... i prostytutki, ktore zostawiaja dzieci matkom,asame sie puszczaja,botakich pełno widac, ato,ze kobietabyął sama z dziecmi to nie powod, by je zabierac

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 10:57:32

Wszystkiemu winne totalitarne państwo, dyktujące obywatelom co i jak mogą budowac na własnych działkach. Żyjemy w totalitaryzmie twierdząc ze jest to postęp i nazywamy to wolnością ,demokracją, państwem prawa. A tymczasem w każdej chwili skarbówka może zniszczyć dowolną firmę, dziecko można odebrać rodzice pod byle pretekstem, przemoc w rodzinie, bieda, brak szczepień... Tak się kiedyś postępowało z niewolnikami, tak się dzisiaj postępuję z każdym z nas.  Kwestię coraz większej ingerencji państwa w sferę prywatności, niebotyczne podatki i głupawe regulacje mające na celu ograniczenie wolności oraz wyłudzenie pieniądza pomijam milczeniem.(nawet drzewa, które się samemu posadziło na własnej ziemi bez pozwolenia ściąć nie wolno- kurde na jakim świecie my żyjemy)

#49 ~ka~

~ka~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 11:05:38

W takim razie jako pracownik socjalny zastanów się czy z waszej strony pomoc zawsze jest pomocą? Jeżeli dzieci nie były bite, nie występował w domu problem alkoholowy to dlaczego odbieracie dzieci skoro najlepszym rozwiązaniem w tej sprawie byłby lokal zastępczy dla tej rodziny.

#50 ~TNT~

~TNT~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 11:55:25

I tak właśnie wygląda rola państwa opiekuńczego. Dać spasionym katabasom na ich chore zachcianki  , różnym cwaniaczkom , którzy pod MOPS -u podjeżdzają wypasionymi wózkami a tam gdzie naprawdę trzeba pomóc to już nie ma pieniążków

#51 Jagoda2

Jagoda2

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 17 sierpień 2013 - 14:07:36

Gdyby kobietę stać było na wizytę u psychiatry prywatnie to by pewnie na nią nie doniesiono do sądu rodzinnego (chodź i tak nie jestem tego pewna) a ona pewnie poszła do tego z MOPS i ją wsypał razem z urzędasami. Skąd wiedzą że ma depresje? bo się pewnie zgłosiła o pomoc do psychiatry powiedziała o swoich problemach a ten to wykorzystał przeciwko niej. Wniosek nasuwa się sam ludzie którzy mają ogromne problemy ze sobą gorsze niż Pani Magda i nie szukają pomocy  wtedy państwo  dzieci nie odbiera. Ludzie którzy umieją się przyznać do problemu zwracają się z tym do psychiatry  wtedy się dzieci odbiera i się to pomocą jeszcze nazywa! Ja bym to nazwała aktem brutalnej przemocy!!! na moje oko to ta kobieta powinna szukać pomocy u jakiejś organizacji zwalczającej przemoc psychiatryczną może by jej jakoś pomogli. A MOPS to jej mieszkanie powinien przydzielić, pieniędzy więcej dodać powinien jej towarzyszyć w powrocie do zdrowia wspierać ją a nie dzieci odbierać ja dziękuje za takie wsparcie.

#52 ~yoka~

~yoka~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 14:15:24

od kiedy to mops daje mieszkania? czemu wy wszyscy myslicie ze opsy sa od wszystkiego???

#53 ~brooke~

~brooke~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 14:19:42

-ka- a skad wiesz ze nie dochodzilo do przemocy? druga sprawa dzieci byly zaniedbane,bo mieszkaly zima w nieogrzewanym lokalu i non stop chorowaly.Z asystentem baba nie chciala wspolpracowac

#54 ~ka~

~ka~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 14:31:52

-ka- a skad wiesz ze nie dochodzilo do przemocy? druga sprawa dzieci byly zaniedbane,bo mieszkaly zima w nieogrzewanym lokalu i non stop chorowaly.Z asystentem baba nie chciala wspolpracowac

A skąd wiesz, że dochodziło do przemocy? Dzieci nie były zaniedbane, a to, że mieszkały w nieogrzewanym pomieszczeniu powinno być właśnie załatwione w pierwszej kolejności przez tzw. asystentów i innych takich pomagierów od siedmiu boleści. Nie współpracowała z asystentem? Nie dziwię się, bo wiem jak taka współpraca wygląda z bliska. I najważniejsze, ta kobieta miała depresję, jeżeli choć raz w życiu miałaś okazję przebywać z osobą chorą na depresję, zrozumiesz co piszę. Co do zaniedbania dzieci, to może niedługo na moje podwórko przyjdzie pani z urzędu i zabierze mi dzieci bo są brudne od piasku i błotka, a to oczywiście ogromne zaniedbanie!

#55 ~Leonard Borowski~

~Leonard Borowski~
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2013 - 08:44:29

Matka to jest matka. A ta jak widać, chce mieć swoje dzieci przy sobie. I żadna Taperowa czy inny powalony sędzia, tego na pewno nie zrozumie. Przyroda zna takie przypadki. Tej kobiecie trzeba ZDECYDOWANIE pomóc, a nie idiotycznych sądach ją ciągać.

#56 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2013 - 09:15:35

Nie masz zielonego pojęcia o pomocy z OPS. Przede wszystkim pracownik socjalny jest tzw. pionkiem, z rękawa kasy nie wysypie. Ile da miasto, tyle rozdziela dany OPS, dla wszystkich musi wystarczyć. Poza tym państwo nie jest od utrzymywania. Najpierw narobią dzieci, a potem dopiero zastanawiają się za co je utrzymać. Trzeba logicznie myśleć.

Oj Kobieto mam duże pojęcie na ten temat,ponieważ gdy byłam dzieckiem moja rodzina z takiej pomocy korzystała..jeśli można było to pomocą nazwać. Jeśli się nie znam to powiedz mi dlaczego ktoś mi znajomy w ubiegłym czasie,otrzymywał miesiąc w miesiąc około 500 zł zasiłku okresowego plus celówki,mając w domu 3 komputery i dobry sprzet agd i rtv, a my nie mieliśmy nic. Z tego moje zdanie,ze dla ludzi którzy naprawdę potrzebują pomocy nie ma nic a dla tych co chleją notorycznie i mają w cholerę w domu i ciągle narzekają na braki zawsze jest. Tak, państwo nie jest od utrzymywania,ale jest od tego by takim ludziom pomóc w czasie trudnym. Po co są te domy samotnych matek, po co są te caritasy,PCPR-y i inne bzdety?Skoro utworzono te instytucje na rzecz pomocy ludziom biednym i w trudnych sytuacjach finansowych i mieszkaniowych to niech pomagają...na pewno dostali cynk od ludzi,ze samotna baba mieszka z dziećmi na działce. Nie Tobie oceniać czy robila dzieci na masę czy po prostu jest taka głupia. To jej indywidualna sprawa,intymna rzecz biorąc. Druga rzecz, moja matka nadal korzysta z pomocy opieki społecznej,bo jest chora ale przez kilka lat nadal nie dostała zadnej grupy inwalidzkiej. Mówisz pracownik socjalny to pionek. Jakoś jak chce to potrafi zawyżyć zasiłek ,wystarczy podnieść dupę i zajrzeć do piwnicy czy ktoś ma opał, do lodówki czy pełna czy pusta,spojrzeć na opłaty za mieszkanie czy też za stancję. I wszystko można załatwić,ale jak komuś się nie chce to i potem tak jest. Wiem jak moja mama ma. Mimo,że jej pomagam to i tak czasem musi złożyć papiery na okresówkę i jakoś jej opiekun socjalny zajebiście się stara zeby było ok.

#57 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2013 - 09:29:24

od kiedy to mops daje mieszkania? czemu wy wszyscy myslicie ze opsy sa od wszystkiego???

To fakt, Mops nie daje mieszkań,ale moze za to złożyć wniosek o przydział socjalny dla takich rodzin do Gminy. Wtedy szybciej ktoś kto mieszkalnej pomocy potrzebuje ma mniej czekania.

#58 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2013 - 09:36:13

Zanim cos napiszesz to sie doucz!  mops nie daje mieszkan! od tego sa adm!!!!

ADM to tylko tak zwana spółdzielnia mieszkaniowa naliczająca opłaty i inne farmazony. A mieszkanie to GMINA  przyznaje. Ale MOPS może złożyć wniosek do GMINY o takie mieszkanie dla rodziny potrzebującej. Ale jak się nie chce to cóż poradzić. Wtedy Gmina w szybszym czasie realizuje przyznanie mieszkania socjalnego bo to było na wniosek innej instytucji państwowej(samemu też można złożyć,ale czeka się baaardzo długo). Wyzywacie się od nieuków jeśli chodzi o Mops i przyznawanie mieszkań a nie wiecie że zawsze takimi rzeczami to Gmina się zajmuje.

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2013 - 07:03:43

ADM to tylko tak zwana spółdzielnia mieszkaniowa naliczająca opłaty i inne farmazony. A mieszkanie to GMINA  przyznaje. Ale MOPS może złożyć wniosek do GMINY o takie mieszkanie dla rodziny potrzebującej. Ale jak się nie chce to cóż poradzić. Wtedy Gmina w szybszym czasie realizuje przyznanie mieszkania socjalnego bo to było na wniosek innej instytucji państwowej(samemu też można złożyć,ale czeka się baaardzo długo). Wyzywacie się od nieuków jeśli chodzi o Mops i przyznawanie mieszkań a nie wiecie że zawsze takimi rzeczami to Gmina się zajmuje.

gdyby mops mial wplyw na decyzje gminy w zwiazku z mieszkaniami, wszyscy podopieczni mieliby je w piewrszym rzedzie. Nie stosuje sie tego

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2013 - 07:06:02

Oj Kobieto mam duże pojęcie na ten temat,ponieważ gdy byłam dzieckiem moja rodzina z takiej pomocy korzystała..jeśli można było to pomocą nazwać. Jeśli się nie znam to powiedz mi dlaczego ktoś mi znajomy w ubiegłym czasie,otrzymywał miesiąc w miesiąc około 500 zł zasiłku okresowego plus celówki,mając w domu 3 komputery i dobry sprzet agd i rtv, a my nie mieliśmy nic. Z tego moje zdanie,ze dla ludzi którzy naprawdę potrzebują pomocy nie ma nic a dla tych co chleją notorycznie i mają w cholerę w domu i ciągle narzekają na braki zawsze jest. Tak, państwo nie jest od utrzymywania,ale jest od tego by takim ludziom pomóc w czasie trudnym. Po co są te domy samotnych matek, po co są te caritasy,PCPR-y i inne bzdety?Skoro utworzono te instytucje na rzecz pomocy ludziom biednym i w trudnych sytuacjach finansowych i mieszkaniowych to niech pomagają...na pewno dostali cynk od ludzi,ze samotna baba mieszka z dziećmi na działce. Nie Tobie oceniać czy robila dzieci na masę czy po prostu jest taka głupia. To jej indywidualna sprawa,intymna rzecz biorąc. Druga rzecz, moja matka nadal korzysta z pomocy opieki społecznej,bo jest chora ale przez kilka lat nadal nie dostała zadnej grupy inwalidzkiej. Mówisz pracownik socjalny to pionek. Jakoś jak chce to potrafi zawyżyć zasiłek ,wystarczy podnieść dupę i zajrzeć do piwnicy czy ktoś ma opał, do lodówki czy pełna czy pusta,spojrzeć na opłaty za mieszkanie czy też za stancję. I wszystko można załatwić,ale jak komuś się nie chce to i potem tak jest. Wiem jak moja mama ma. Mimo,że jej pomagam to i tak czasem musi złożyć papiery na okresówkę i jakoś jej opiekun socjalny zajebiście się stara zeby było ok.

Malo wiesz. Zasilek okresowy nalicza sie zaleznie od dochodu. Kryterium na osobe wynosi 456 zł w rodzinie cozywiscie. Na wysokosc tej pomocy nie ma wplywu sprzet agd czy komputery.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych