Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

70 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~jaga~

~jaga~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 06:10:05

Tej matce trzeba pomoc a nie zabierac jej dzieci skoro nadal sa przy niej to znaczy ze ja bardzo kochaja w jakim kraju my zyjemy ???? zabrac dzieci to najprostrza sprawa 

#2 ~Daga Obrończyni~

~Daga Obrończyni~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 07:11:06

Dokładnie, co to za pomoc skoro ona je kocha a one ja, nie wolno rozdzielać. Lepiej pomoc jej finansowo. Dlaczego tak u Nas jest, czy naprwde sami deb***e pracują i tworza ten syf ?

http://urwij.pl/cene

konkurs, wytypuj cene.

#3 ~Radosław~

~Radosław~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 07:11:08

Nie każdy potrafi z pomocy korzystać, a dobro dzieci jest najwazniejsze.Jeśli kobieta ma problemy emocjonalne, to nie jest w stanie wychowywać dzieci.Najlepiej swiadczy o tym, ze kazde dziecko ma innego ojca.Czy to jest dobry wzorzec dla dzieci? To wszystko odbija sie na psychice dzieci, one mogą również dorastając w takim domu mieć w przyszłosci problemy natury emocjonalnej czy psychicznej.

#4 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 07:39:28

No, najlepiej zabrać dzieci zamiast postarać się o mieszkanie socjalne dla tej rodziny,bo przecież lepiej jest płacić na jedno dziecko w domu zastępczym 2 tysiące zł niż dać to dla tej matki. Co za głupota w tym kraju. Skoro Mops wiedział,ze warunki są jakie są,a kobieta o wszystko dbała wcześniej to czemu jej nie pomogli z tym mieszkaniem lub chociaż z wynajmem stancji? No tak...tu jest Polska...tu się dzieci zabiera rodzicom bo mieszkają w złych warunkach i choć nie piją,nie biją i niestety też czasem nie pracują bo brak tej pracy to muszą jeszcze bardziej cierpieć a mają tylko siebie.

#5 ~Grudziądzanin~

~Grudziądzanin~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 07:40:44

Twoim zdaniem lepsze będzie wprowadzenie dzieci w pełne zbiorowisko patologii dziecięco - młodzieżowej jaką stanowi dom dziecka? Jeżeli matka nie nadużywa alkoholu to moim zdaniem przy pełnej pomocy i zaangażowaniu pracowników socjalnych na pewno jest w stanie sobie z wychowaniem dzieci poradzić.W ostateczności również istnieją ośrodki interwencji kryzysowej wraz ze schroniskami dla bezdomnych kobiet, matek z dziećmi gdzie mogą się zatrzymać osoby właśnie z problemami socjalnymi, mieszkaniowymi, oraz poszkodowani w przemocy domowej!!!

#6 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 07:43:09

Nie każdy potrafi z pomocy korzystać, a dobro dzieci jest najwazniejsze.Jeśli kobieta ma problemy emocjonalne, to nie jest w stanie wychowywać dzieci.Najlepiej swiadczy o tym, ze kazde dziecko ma innego ojca.Czy to jest dobry wzorzec dla dzieci? To wszystko odbija sie na psychice dzieci, one mogą również dorastając w takim domu mieć w przyszłosci problemy natury emocjonalnej czy psychicznej.

No i co z tego,że każde dziecko jest od innego faceta? Jeśli jej to nie przeszkadza i raczej dzieciom także to po co ludzie się w to wpier...? Każdy z nas jest dorosły i sam odpowiada za siebie. Najlepiej od razu matkę wytykać...a moze to najpierw jeden facet doprowadził ją do ruiny, że w depresję wpadła, a chciała mieć więcej dzieci? Skoro nie zabiła,nie zostawiła na pastwę losu to znaczy,że coś w tym co mówię jest.

#7 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 07:50:45

Twoim zdaniem lepsze będzie wprowadzenie dzieci w pełne zbiorowisko patologii dziecięco - młodzieżowej jaką stanowi dom dziecka? Jeżeli matka nie nadużywa alkoholu to moim zdaniem przy pełnej pomocy i zaangażowaniu pracowników socjalnych na pewno jest w stanie sobie z wychowaniem dzieci poradzić.W ostateczności również istnieją ośrodki interwencji kryzysowej wraz ze schroniskami dla bezdomnych kobiet, matek z dziećmi gdzie mogą się zatrzymać osoby właśnie z problemami socjalnymi, mieszkaniowymi, oraz poszkodowani w przemocy domowej!!!

W pełni popieram Pańską wypowiedź. Ale te zaangażowanie pracowników socjalnych to niestety jest małe. Widzę co u mnie w mieście się dzieje. Jak rodzina biedna,alkoholu nikt tam nie spożywa a niestety rodzina nie pracuje bo straszne bezrobocie jest,ledwo im starczałoby na podstawowe rzeczy gdyby nie pomoc sąsiadów i bliskich znajomych to by im dzieci zabrano,bo Opieka nawet im pieniędzy nie daje choć wnioski składają,na opał,na zasiłki okresowe i nic,na 5 osobową rodzinę dają raz na pół roku 5 dyszek. A w moim bloku mieszka babsko,ma dwójkę nastolatków i jedno dziecko dwumiesięczne,chlała przez cały okres ciąży,teraz robi to samo, rozbój niesamowity a jakoś ja Mopsu u niej nie widuję i informacji że jej dzieci zabiorą...Paranoja.

#8 ~Anette~

~Anette~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 07:59:54

Tez uwazam  ze  powinno pomoc  sie   calej  rodzinie -  matce, Tymbardziej ze   jednak    chciala  zadbac  o dzieci  kupujac  dzialke,   poprostu   stala  sie ofiara  cwaniaka  ktory jej   to  wcisnal ....a pozniej  o problemy   finansowe i  depresje  latwo.....  to ze miala  dzieci   z roznymi  facetami   nie  swiadczy o tym ze  byla   zla matka....  jak widac   dzieciom  nie brakowalo   tam   niczego     po za  normalnym  domem     ktory  opieka   mogla   im   stworzyc  naprawde  niewielkim kosztem ... Zabierajac   dzieci  tej  matce    zabijecie  ja  i   dopiero   wowczas dzieci   beda  nieszczesliwe, beda  calkowitymi   sierotami .....To  OPEKI WINA ze zdesperowana    kobieta   uciekla... nie od  dzis  tam mieszkala i opieka  o  tym wiedziala ... kobieta      nie  dostala     mieszkania   socjalnegobo po  co, lepiej  zabrac  jej  dzieci ...ech 

#9 ~socjalna..,~

~socjalna..,~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 08:05:33

Tej pani nalezy sie pomoc w postaci mieszkania z warunkami godnymi do zamieszkania,dodatek do czynszu,dodatek za ogrzewanie(coroczne rozliczenie) dodatek na utrzymanie lub zakup mebli lub inne potrzeby itp,umieszczenie dzieci w przedszkolu itd wedlug potrzeb.Mysle,ze odebranie dzieci matce to barbarzynstwo ,jezeli dba ona o swoje pociechy a trudno jej zwiazac koniec z koncem.Unia Europejska daje na to wszystko pieniadze dla potrzebujacych tylko nalezy z tego wlasciwie korzystac a znajac przepisy

mozna wiele skorzystac oczywiscie w ramach przepisow.

#10 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 08:57:46

No oczywiście, ze jej się należy taka pomoc ale Mops i inne urzędy niby trzymają się regulaminu i "powalonych" przepisów, co wcale jest nieprawdą. Pewnie nawet nie dostawała zasiłku dla samotnej matki(na każde dziecko 170 zł), bo przecież miała alimenta. Pamiętam jak taki zasiłek dostawała moja mama,miała również alimenta,a teraz jak się ma alimenta zasiłku otrzymać nie można bo przepisy nie pozwalają choć sami to wymyślili-chcesz zasiłek dla samotnej matki-podaj chłopa o alimenta...Paranoja,koszmar i ghenna biednych ludzi. Sama do bogatych nie należę,nie korzystam z pomocy Mopsu choć powinam,bo żyjemy tylko z jednej pensji z mężem i 3 letnią córeczką,rodzinnego niestety też nie posiadam,mieszkanie mamy na piece gdzie na całą zimę wychodzi połowa jego pensji na sam opał,mamy też niewielkie zadłużenie na mieszkaniu i nakaz eksmisji,ale nie ma mieszkań socjalnych by nas przenieśli,choć chciałabym bardzo,ponieważ w tym bloku mieszkają same ćpuny i alkoholowe rodzinki(te otrzymują zasiłki po nawet 1000zł,ale idzie to na alkohol a nie na dzieci,co wie opieka,ale dopiero aj waj będzie jak się tragedia stanie). Ja jestem po wypadku z nogą,ale nie mogę też otrzymać zadnej grupy inwalidzkiej bo jeszcze chodzę wg lekarzy świetnie i zdrowo(z krzywą nogą). Więc rozumiem w zupełności tę kobietę. Zero pomocy ze strony odpowiednich urzędów,brak pracy i pieniędzy czasem może doprowadzić naprawdę człowieka do ruiny. U mnie sam czynsz za głupią ruderę komunalną wynosi ponad 400 zł,prąd miesięcznie około 160zł,bo często piorę,mam stary komputer i za internet 29 zł to nie majątek,ale gdzie podstawowe rzeczy,gdzie dziecku ubrania, jedzenie, chemiczne produkty...Państwo to nas ma w du*** ewidentnie i robi z roku na rok gorzej takim ludziom jak my czy ta Pani o której jest artykuł. Gdzie te dobro dla rodzin,mieszkania socjalne,dodatki unijne...Nic tylko pier***nąć bombę w ten biały burdel sejmowy.

#11 ~Gośćiówa~

~Gośćiówa~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 09:04:01

Nieopodal mojego miasta miesza kobiecinka, ktora w sposob rażacy zaniedbuje swoje dzieci ma ich troje; oosby, ktore informuja odpowiednei suzby,sa prrze te "pania" zastraszane i ganiane po sądach.\;matka wspomaga te oosbe w jej łajadactach,nie ma na nią bicza,między innymi "dorabia sobie " w ciekawy sposob,uzywajac swego ciała, ciekawe ,ze sąd rodzinny jeszcz esie nie zainteresował tym przypadkiem.

#12 ~Pati~

~Pati~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 09:25:19

Tej kobiecie trzeba pomóc a nie zabierać dzieci... jak można w ogole odebrać dzieci matce to jest dla mnie nie zrozumiałe ale tak się robi tylko w Polsce przecież oni są dla siebie wszystkim jak się ich rozdzieli to świat się dla nich zawali.

Wcale się nie dziwie ze posunęła się na taki krok aby uciec dokładnie zrobiłabym to samo.

Mam nadzieje ze poszczęściło się jej i nie ma ich juz w Polsce.

#13 ~royal~

~royal~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 09:33:07

a jakby zostaly z matka i doszloby do tragedii to wowczas madrale pretensje mielibyscie do mopsu i pytalibyscie "gdzie byl pracownik socjalny". Banda nieukow

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 10:03:37

a jakby zostaly z matka i doszloby do tragedii to wowczas madrale pretensje mielibyscie do mopsu i pytalibyscie "gdzie byl pracownik socjalny". Banda nieukow

Hm, mówisz o sobie? Chyba w szkole podstawowej uczą jak uzywać shiftu i alt-u pisząc na klawiaturze komputera...Co do tego czy coś by się stało, to skoro jest syn prawie dorosły, opiekuje się zarówno mamą jak i rodzeństwem to raczej sam by poprosił o pomoc innych ludzi czy też zgłosił się do MOPS-u z prośbą o oddzielenie ich od matki.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 11:18:32

Nie rozumiem tego...Nawet jeśli matka ma depresję to widać, ze na dzieciach jej zależy. Uciekła bo chcą jej zabrać to, co jest dla niej najważniejsze - dzieci. Niech nikt mi nie mówi, ze to dla dobra dzieci...Dla dobra dzieci to stara się zagwarantować odpowiednie warunki mieszkaniowe tej rodzinie a nie odbiera sie dzieci i zmusza sie matkę do leczenia. Ona po odebraniu synów wpadnie w jeszcze większa depresję...Alkoholicy mają prawo nie zgodzic sie na leczenie, a ona ma warunki by zachowac dzieic. A moze dlatego nie chce korzystac z pomocy by potem jej dzieci nie odebrano...U nas tak jest, ze jak komuś cos powiesz za duzo, zobaczy co chce widziec to potem zabieraja dzieci...Jak było z tymi chłopcami, co przez terapeutę zostali umieszczeni w rodiznie zastępczej. Matka przyszła tylko po pomoc...Ja sama widzę matki, które od małego uczą dzieci, ze dobrze mozna wyzyzc wyciagając z Caritasu i innych instytucji. Sama chociaz ciezko, nie wyciagam ręki po pomoc. Tej kobiecie i jej dzieciom trzeba pomóc, a nie odbierac jej dzieci...Ile dzieci przez cale zycie nie widzi zabawek a tu proszę spojrzec...w tle dobry wózek, dobre zabawki...Zycze tej Pani, by jej los i jej dzieci sie odmienił i by znalazł sie ktos, kto im pomoze.

#16 ~monika~

~monika~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 11:18:52

A z jakiego powodu miałaby dzieciom coś zrobić? Widać, że guzik wiesz o sytuacjach jakie mogą człowieka w życiu spotkać. Wyobraź sobie, że natarczywe wpiepszanie się urzędasów w życie innych tym bardziej może doprowadzić do tragedii, bo swoją nagonką i chęcią polepszenia bytu dzieci, zapędzą tą kobietę być może w "kozi róg" i ona nie widząc innego wyjścia i nie chcąc oddać dzieci może im i sobie coś zrobić i mieć wreszcie święty spokój od bandy niedouczonych urzędasów chcących "pomóc". Nie trzeba być geniuszem, żeby ocenić sytuację tej kobiety i dojść do wniosku, że tej rodzinie potrzeba domu, trochę grosza, być może pomocy w znalezieniu pracy, pomocy rzeczowej i świętego spokoju od mopsu i innych takich, bo ona  nic złego nie zrobiła? A rozmowy mopsu pewnie wyglądały na zasadzie "musi Pani coś zmienić, bo odbierzemy dzieci" Powinno się podać do sądu całą tą instytucję mopsu, ze swoją nagonką doprowadzili do ucieczki matki z dziećmi ze swojego własnego miejsca zamieszkania i narażenie ich na utratę życia i zdrowia, a przecież to ich dom, jaki by nie był to jest ich dom i nikt nie ma prawa tam włazić z buciorami jeżeli nic się nikomu nie dzieje.

#17 ~jasnee~

~jasnee~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 11:20:39

Zabrać dzieci? Skoro kobieta choruje na depresję ale dba o dzieci to dlaczego zabierać dzieci? a gmina nie posiada lokali socjalnych żeby pomóc w takiej sytuacji Pani Monice? bo ja z reguły obserwuje że lokale socjalne są dla alkoholików i marginesu a co z ludzmi którzy mają przejściowe kłopoty? Zmarła jej matka ,sama choruje -to nie lepiej skierować  ją do psychologa?,pomóc w znalezieniu pracy? Nie dziwie się że uciekła kocha dzieci nie chce ich oddać  .Może znalazł by się prawnik który pomógł by pani Monice unieważnić kupno tego Domu i odzyskanie pieniędzy? -podły człowiek który wykorzystał niewiedzę tej kobiety i jej go sprzedał.

#18 ~zoska~

~zoska~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 11:31:24

POlskie prawo jest do du....y.Przeciez sa leki przeciw depresyjne,gdyby bylo ja stac to z pewnoscia by kupila,cyganie w POlsce dostaja 700 zl.zasilku na osobe z opieki spolecznej,a matce POLCE nie pomagaja tylko klody POd nogi.Mysle,ze jest to celowe zapelnianie domow dziecka a co za tym idzie duzo wiecej pie niedzy z panstwa na utrzymanie domow dziecka.POmoc dla zwyklych ludzi jest fikcyjna.

#19 ~pracująca mama~

~pracująca mama~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 11:33:41

Zabrać dzieci? Skoro kobieta choruje na depresję ale dba o dzieci to dlaczego zabierać dzieci? a gmina nie posiada lokali socjalnych żeby pomóc w takiej sytuacji Pani Monice? bo ja z reguły obserwuje że lokale socjalne są dla alkoholików i marginesu a co z ludzmi którzy mają przejściowe kłopoty? Zmarła jej matka ,sama choruje -to nie lepiej skierować  ją do psychologa?,pomóc w znalezieniu pracy? Nie dziwie się że uciekła kocha dzieci nie chce ich oddać  .Może znalazł by się prawnik który pomógł by pani Monice unieważnić kupno tego Domu i odzyskanie pieniędzy? -podły człowiek który wykorzystał niewiedzę tej kobiety i jej go sprzedał.

Wszystko za tą Panią ma zrobić Państwo???? czemu podatnicy mają się zrzucać na pomoc finansową, mieszkanko itp ja ciężko pracuje razem z mężem, nie kwalifikuje się do rodzinnego do pomocy z mops,a mieszkanie muszę wynająć nikt się mnie nie pyta czy mi łatwo...kobieta ma czworo dzieci każde z innym ojcem trzeba było myśleć o tym prędzej czy dam radę wychować dziecko jedno, drugie,trzecie czwarte..a teraz najlepiej niech podatnicy zrzucą się na ekstra pomoc socjalną.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 11:37:25

a jak sie dzieciom odbierze  matke, to nie beda mialy zadnych problemow emocjonalnych????????

ciepla woda i czyste lozko to nie wszystko. mama jest najwazniejsza, obojetnie jaka jest, to jest mama. nic i nikt jej nie zastapi.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych