Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

1 odpowiedź w tym temacie

#1 ~Mieszkaniec gminy Karsin~

~Mieszkaniec gminy Karsin~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:01:34

"Pociągi z Karsina do Czerska woziły od 7 do 20 pasażerów. (...) Nie stać nas na wożenie powietrza" - to wypowiedzi pana marszałka cytowane przez gazetę. To ilu musi być pasażerów w szynobusie, żeby nie zostali nazwani powietrzem i takoż potraktowani?
Niska frekwencja na tej linii w dużej mierze wynika z beznadziejnego rozkładu jazdy - były dwie pary pociągów: jedna wcześnie rano, druga ok 16-17, i to tak, że pociąg dojeżdżał do stacji docelowej i zaraz wracał. Nie dało się więc pojechać np. na zakupy, albo na basen, chyba że na cały dzień. Do tego w okresie remontu na linii Kościerzyna - Gdynia nie było skomunikowań w Kościerzynie, albo były bardzo złe.
I druga sprawa: Z Czerska (albo i z Chojnic) przez Karsin i Bąk powinny być uruchamiane połączenia do Gdyni, ponieważ już w tej chwili jedzie się tędy sporo krócej niż przez Tczew, a po remoncie linii kościerskiej i dostosowaniu rozkładów będzie to najszybsze połączenie tej części województwa z Trójmiastem. Choćby w weekendy jest spore zapotrzebowanie na takie połączenia - jeździ mnóstwo ludzi do domów i z domów po weekendzie do Trójmiasta.
Przecież nieraz wydaje się grube miliony na remonty torów, żeby uzyskać skrócenie czasu jazdy o kilkanaście minut. Tutaj można już w tej chwili skrócić czas jazdy o ok. 30 minut a po ukończeniu modernizacji może nawet godzinę i więcej!

#2 ~Leśny~

~Leśny~
  • Goście

Napisano 01 luty 2013 - 21:41:00

Ja też mieszkam w Karsinie. Mam samochód, bo inaczej nie dałoby się tu żyć. Ale do Trójmiasta jak tylko było to możliwe jeździłem pociągiem bo i wygodniej i bezpieczniej. Gdyby był inny rozkład jeździłbym zawsze. W Trójmieście mieszkają moje dzieci. Teraz gdy któreś chce mnie odwiedzić to jest problem. Można dojechać do Czerska dookoła przez Tczew i to jest znacznie dłużej niz przez Kościerzynę, ale stamtąd nie ma czym jechać. Nawet jeśli kursują jakieś autobusy po południu to tylko w zwykłe dni i w dodatku trzeba czekać kilka godzin żeby dojechać. W sobote i niedziele tylko samochód. Jak to się ma do chronienia środowiska? Tu jest rezerwat biosferey czy jakoś tak, natura 2000 i Bóg wie co jeszcze. I trzeba gonić samochód na pusto żeby kogoś przywieść z dworca w Czersku a potem jeszcze raz żeby odwieść.A tory leżą, dworzec jest i nic nie jeździ. Na zachodzie to by było nie do pomyślenia. A tu cały czas dziadostwo.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Karsin, kolej, pociągi, likwidacja połączeń, Kościerzyna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych