Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Mam kilka pytań

rada miasta wybory sesja

44 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 13:00:49

Czytam ustawę o samorządzie gminnym, a tam:

Art. 20 p.2

2. Pierwszą sesję nowo wybranej rady gminy zwołuje komisarz wyborczy na dzień przypadający w ciągu 7 dni po ogłoszeniu zbiorczych wyników wyborów do rad na obszarze kraju.

Wyniki wyborów do rad gmin zostały ogłoszone przez PKW w nocy z niedzieli na poniedziałek. Czyli pierwsza sesja powinna się odbyć najpóźniej w poniedziałek. Czy ktoś już wie, kiedy to będzie? Bo dochodzą mnie słuchy, że część radnych już wie. I że będą uczestniczyli w spotkaniu z władzami miasta.Chyba że ktoś te pogłoski oficjalnie zdementuje. Zapewne władze miasta mają też wpływ na termin zwołania pierwszej sesji. A więc - kiedy i gdzie?

Obawiam się, że nie zostanie uwzględniona wola części wyborców, którzy nie głosowali na większość w radzie. Dlatego zdrowsze byłoby ogłoszenie terminu zwołania pierwszej sesji po drugiej turze wyborów.

Ogłoszenie o sesji powinno być rozpropagowane tak, aby jak najwięcej mieszkańców miasta mogło wziąć w niej udział. I tego należy oczekiwać.

Takie jest moje prywatne zdanie. Może ktoś rozwieje moje wątpliwości?

#2 ~pytanie~

~pytanie~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 14:20:45

to może zrobić rade na Stadionie ?

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 14:34:14

to może zrobić rade na Stadionie ?

Niekoniecznie. Może gdzieś tam w kąciku, po cichutku, żeby nikt nie widział i nie słyszał. Może być? Wstydzicie  się czegoś? Bo ja myślę, że to święto demokracji, w którym powinna uczestniczyć duża liczba osób. Praca rady dotyczy każdego mieszkańca. Zatem jako pracodawca rady może i powinien uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Kto chce i ma czas.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 14:50:00

Niekoniecznie. Może gdzieś tam w kąciku, po cichutku, żeby nikt nie widział i nie słyszał. Może być? Wstydzicie  się czegoś? Bo ja myślę, że to święto demokracji, w którym powinna uczestniczyć duża liczba osób. Praca rady dotyczy każdego mieszkańca. Zatem jako pracodawca rady może i powinien uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Kto chce i ma czas.

Najlepiej by było jak byś tak się pofatygował i zaczął zwozić"lud boży", to frekwencję zrobisz jak nic. Ty wiesz chyba gdzie chętnych znaleźć na to święto demokracji?

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 15:15:53

Najlepiej by było jak byś tak się pofatygował i zaczął zwozić"lud boży", to frekwencję zrobisz jak nic. Ty wiesz chyba gdzie chętnych znaleźć na to święto demokracji?

Moim zdaniem wystarczy zawiadomienie na stronie urzędu i na tablicach wyborczych. A twojego agresywnego ataku nie rozumiem.

#6 ~kl~

~kl~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 16:22:59

już jest termin poniedziałek 12-00

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 17:47:08

już jest termin poniedziałek 12-00

Ale nie w Lipnie. Pewnie gazety podadzą sensacyjną wiadomość - Gmina Miasta Lipna jako pierwsza w Polsce ...itd...

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 19:21:21

Ale nie w Lipnie. Pewnie gazety podadzą sensacyjną wiadomość - Gmina Miasta Lipna jako pierwsza w Polsce ...itd...

Jutro po 9 rano w gabinecie księżnej.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 19:44:53

Jutro po 9 rano w gabinecie księżnej.

A nie o dwunastej? Bo sesja podobno w czwartek. Żeby było uroczyście, to w Urzędzie Miasta. Podobno przy stole prezydialnym zasiądzie trzyosobowe grono seniorów. Jakoś tak mi się wydaje, jak czytam listę zgłoszonych kandydatów, że będzie troje przewodniczących - seniorów? Wszyscy w tym samym wieku? To kto poprowadzi początek obrad?

#10 ~bbb~

~bbb~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 19:49:14

A gdzie to czytasz ?

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 19:51:24

A gdzie to czytasz ?

Na stronie PKW. Niestety nie mogę zamieścić linka.

#12 ~bbb~

~bbb~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 19:57:18

I tam pisze ze w czwartek ?

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 20:01:31

Na stronie PKW. Niestety nie mogę zamieścić linka.

Sorry. Po powtórnym sprawdzeniu prostuję. Dwie osoby.

#14 ~bbb~

~bbb~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 20:03:52

A tak teraz widzę 66 lat

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 20:10:08

I tam pisze ze w czwartek ?

Nie. To informacja z Urzędu Miasta. Nieoficjalna. I nie na piśmie. Ale w pełni wiarygodna.

#16 ~Dokumentalista~

~Dokumentalista~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 20:10:44

Ja też mam pytania:

Czy osobom a właściwie osobnikom będącym pod wpływem można wydać karty do głosowania???

Czy wożnicom(dowożącym wyborców lub grupy wyborców) można robić zdjęcia i upublicznić je???

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 20:15:19

Ja też mam pytania:

Czy osobom a właściwie osobnikom będącym pod wpływem można wydać karty do głosowania???

Czy wożnicom(dowożącym wyborców lub grupy wyborców) można robić zdjęcia i upublicznić je???

Co do upubliczniania zdjęć, to prawo reguluje problem. A co do podwożenia - zabronisz mi podjechać ze znajomym pod lokal wyborczy? Jaki akt prawny tego zabrania? Samochód z urzędu nie dowozi?

A co do głosowania pod wpływem - może w każdej komisji postawić policjanta z alkomatem? Tylko na jakiej podstawie każe dmuchać?

#18 ~Dokumentalista~

~Dokumentalista~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 20:38:47

Co do upubliczniania zdjęć, to prawo reguluje problem. A co do podwożenia - zabronisz mi podjechać ze znajomym pod lokal wyborczy? Jaki akt prawny tego zabrania? Samochód z urzędu nie dowozi?

A co do głosowania pod wpływem - może w każdej komisji postawić policjanta z alkomatem? Tylko na jakiej podstawie każe dmuchać?

Mam taki aparat który zanotuje i uwidoczni na zdjęciu godziny w których dowoził będziesz tych znajomych. No i zobaczymy ile to razy dowoziłeś owych "znajomych" pod lokal.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 20:43:35

Nie potrzeba tu żadnej policji, Komisja jest w stanie ocenić stan trzeźwości wyborcy i odmówić wydania kart do głosowania.

A jak mimo to by się awanturował to wtedy wezwać policję

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 20:57:16

Mam taki aparat który zanotuje i uwidoczni na zdjęciu godziny w których dowoził będziesz tych znajomych. No i zobaczymy ile to razy dowoziłeś owych "znajomych" pod lokal.

Ja nie mam samochodu. To mnie dowiozą. Wystarczy raz.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rada miasta, wybory, sesja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych