Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Maliniak i Sikora poszli po rozum do głowy? Już chcą tramwaju wodnego?

Tramwaj wodny Grudziądz

69 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2014 - 11:46:24

Ona, tzn. p. Chlebowska ? A cóż w tym złego, że "pcha" się do "rady" ? Czy ma jakiś prawny zakaz ? Nic nie wiem o tym, ma więc prawo zabiegać o wystawienie swojej kandydatury na radną Rady Miejskiej  w Grudziądzu

Wywalicie gały ze zdziwienia, jak otrzymacie  informację, że nie ma  ona żadnego zamiaru startowania w wyborach. Zresztą przekonać się o tym jest bardzo łatwo. Wystarczy jej to zaproponować. Tylko przedtem najlepiej zapytać się przedtem okulisty o sposób zabezpieczenia oczu przed wkroczeniem na orbitę okołoziemską :D

#62 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2014 - 16:04:25

Ludzie skad tyle ninawisci.Łatwo sobie przywlaszczyc cudzy pomysł.Prawdopodobnie Z.CH krytykują kobiety,ktore nie dorównują jej pod każdym względem.

#63 Leszek Siwik

Leszek Siwik

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1270 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 16:07:15

Panie Siwik, pisze się nie "rozumiem", kłania się szkoła podstawowa.

Dziękuję za uwagę, przepraszam, oczywiście pisze " nie rozumiem"

#64 Jakub R

Jakub R

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 18:57:09

Ludzie skad tyle ninawisci.Łatwo sobie przywlaszczyc cudzy pomysł.Prawdopodobnie Z.CH krytykują kobiety,ktore nie dorównują jej pod każdym względem.

Trudno określić grupę krytyków. Każdy z nas ma swojego "adamczyka". :D

#65 ~Zofia Chlebowska~

~Zofia Chlebowska~
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2014 - 21:09:39

Panie gościu z wczoraj z godz. 7;05. 

Nie chcesz urazić a pleciesz jak potłuczony - powiedziałby ktoś mniej kulturalny, ale ja tak nie napiszę, bo nie jestem  do Pana/i podobna.

Opozycja włączyła się do wsparcia idei tramwaju, gdy Pana/i ulubione  władze powiedziały stanowcze NIE dla pomysłu i trwały w tym uporze do 12 czerwca.

Nie ja zapraszałam władze na pokład tramwaju, tylko władze mnie zaprosiły wespół z Armatorem, robiącym pokaz, jako inicjatorkę tego pomysłu.

Pominięto wszystkie media (oprócz tv kablowej), które wcześniejsza grupa wsparcia WSZYSTKIE do każdej nowości dot. tramwaju zapraszała, i które NIGDY swojej obecności nie odmówiły -życzliwie do tematu nastawione. 

Niczego nie "łyknęłam"przez całe lata , bo generalnie mam obrzydzenie do łykania obietnic urzędujących polityków. . Pokład tramwaju odwiedziłam jako gość prezydentów burząc raczej ideę jednomyślności przekazu medialnego, niż ją swoją osobą wspierając. Odpowiedzi Pan słyszał?.Słyszał Pan treść rozmów ? No własnie.  To proszę wcześniej myślec, zanim się coś napisze do szerszego grona odbiorców.

Chcecie pływać latem po Wiśle,wozić swoje dzieci, wnuki, przyjaciół, witać turystów w liczbie tysięcy w sezonie i na starym mieście, czy chcecie się dalej szarpać między sobą partyjnie? Bo jak to tej pory to wam wychodzi najlepiej.To proszę wybrać raz a dobrze. Życie stanie się milsze.

Minęło 25 lat a Wisła nadal pusta.

Widzę ludzi w działaniu, a nie partie z ich ideologiami. Nigdy nie tkwiłam w sporach ideologicznych. Sprawa do załatwienia jest sednem działania, i tylko tyle.

Pozdrawiam 

ps. W tej sprawie zjednoczyłam ludzi z 4 partii i 5 innych organizacji, stowarzyszeń . PO się nie włączyło, dopiero jak projekt okazał się strzałem w "10" przetestowanym na liczbie prawie trzech tys, sprzedanych biletów - wtedy padło  w osobie M.Sikory: " a tedy jo" , co wcześniej zrobiło Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w Grudziądzu inicjatywę wspierając również swoim szyldem. To jakaś partia Gościu?czy tylko fantastyczni ludzie?

#66 KubuśPuchatek

KubuśPuchatek

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 12619 postów

Napisano 20 czerwiec 2014 - 13:11:50

A jeszcze wcale nie tak dawno temu pływał sobie spokojnie, cyklicznie, wakacyjnie, po Wiśle w okolicach Grudziądza, i nie tylko, statetk turystyczny Żeglugi Bydgoskiej, pn. DZIWOŻONA. Pięknie było wtedy, i tak jakoś inaczej. Uśmiechu więcej, zawiści mniej. Na statku było, co ważne, sprawne toalety. Mini bar, z przekąskami, napojami. No i prawdziwy kapitan, z kapitańską czapką.

Po rejsie, poprzez Bramę Wodną, szliśmy na Gorę Zamkową do kawiarni stojącej na samym rogu, na tarasie z parasolami i stolikami. Dania barowe, kawiarniane, na ciepło, zimno, napoje, lody.

Wracając do Rynku, można było wstąpić do jedynego w PRLu, poza miastami wojewódzkimi, KMPiK. Na dole kawiarnia. Z boku sklep książki, gazety, płyty, kasety.  U góry zaś czytelnia prasy krajowej i zagranicznej, wraz z salą do wystaw i występów muzycznych. Pamiętam fortepian w rogu na podeście.

Rozwijało się miasto, rozwijało.

Po co to piszę?

Bo nie wierzę w reinkarnacje, rewitalizacje, powrót do przeszłości, cywilizacje podwodne, tramwaje nawodne, i że można na nowo odbudować to co już kiedyś było i miało się świetnie.

P.S.

Statek morski też mieliśmy. MS GRUDZIĄDZ. 1963 wodowanie PRL - 1987? z łomowanie Egipt?

P.S.2

Pozdrawiam marzycieli :)

#67 ~Zofia Chlebowska~

~Zofia Chlebowska~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2014 - 19:55:34

Panie Kubusiu Puchatku. Pewnie, że wskrzeszenie tamtego czasu jest niemożliwe, tak jak powrót do młodego ciała. Jak Pan pamiętam tamten Grudziądz, pełen EMPIK, czekanie na kolorową gazetę, aż ktoś odwiesi.Pełen NOT w dawnej Ratuszowej, obecnie kasach urzędu, o "Kaloszu" nie wspomnę czy Astori. Minęło bezpowrotnie. I nie o taką reanimacje, reinkarnacje, czy rewitalizację chodzi.

Statek jest elementem, jednym klockiem lego , że przenośni użyję, by małymi kroczkami uruchomić  turystykę przyjazdową.Z jakiegoś powodu ludzie muszą chcieć tutaj przyjechać. Wcześniej nie było dogodnych dróg, dzisiaj są autostrady do nas i dalej mijamy to miasto obojętnie. A nasycenie zabytkami mamy spore, cytadelę -perełkę w Europie, spichrze -druga perła w Europie, piękne w architekturze stare miasto ,wodę w środku miasta-Rudnik, solanki(teraz porażka - do postawienia na nogi),Góra Zamkowa itp.itp. I nigdy nie spięte to wszystko w celny program - niczym dobre menu turystyczne praktycznie dla wszystkich. Nie zrobiono tego przez całe lata. Nie ważne dlaczego, po prostu nie zrobiono. Czy należy to kontynuować wraz z wyjazdami na targi turystyczne? do Berlina? w inne miejsca, żeby oznajmiać tam zebranym , co mamy od 8 lat bez echa? Miasto turystycznie sprzedaje się, jak każdy produkt - i Pan wybaczy nieskromność, ale wiem jak to zrobić trochę lepiej, niż jest robione  do tej pory.

Tramwaj jest  potrzebny, jak robak na haczyku u wędkarza.

Nie reanimujemy klimatu lat 50-80 , ale stworzymy inny , dla nowych pokoleń, ich klimat, ich wspomnienia.Nam je też ktoś tworzył stawiając statki na wodzie..Czy można  te działania zarzucić? Nie można. Pozdrawiam.

#68 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2014 - 21:10:48

A jeszcze wcale nie tak dawno temu pływał sobie spokojnie, cyklicznie, wakacyjnie, po Wiśle w okolicach Grudziądza, i nie tylko, statetk turystyczny Żeglugi Bydgoskiej, pn. DZIWOŻONA. Pięknie było wtedy, i tak jakoś inaczej. Uśmiechu więcej, zawiści mniej. Na statku było, co ważne, sprawne toalety. Mini bar, z przekąskami, napojami. No i prawdziwy kapitan, z kapitańską czapką.

Po rejsie, poprzez Bramę Wodną, szliśmy na Gorę Zamkową do kawiarni stojącej na samym rogu, na tarasie z parasolami i stolikami. Dania barowe, kawiarniane, na ciepło, zimno, napoje, lody.

Wracając do Rynku, można było wstąpić do jedynego w PRLu, poza miastami wojewódzkimi, KMPiK. Na dole kawiarnia. Z boku sklep książki, gazety, płyty, kasety.  U góry zaś czytelnia prasy krajowej i zagranicznej, wraz z salą do wystaw i występów muzycznych. Pamiętam fortepian w rogu na podeście.

Rozwijało się miasto, rozwijało.

Po co to piszę?

Bo nie wierzę w reinkarnacje, rewitalizacje, powrót do przeszłości, cywilizacje podwodne, tramwaje nawodne, i że można na nowo odbudować to co już kiedyś było i miało się świetnie.

P.S.

Statek morski też mieliśmy. MS GRUDZIĄDZ. 1963 wodowanie PRL - 1987? z łomowanie Egipt?

P.S.2

Pozdrawiam marzycieli :)

Nie wierzysz havona w reinkarnację a cały czas się ,,odradzasz''pod nowymi nickami.

#69 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2018 - 16:44:05

Ona, tzn. p. Chlebowska ? A cóż w tym złego, że "pcha" się do "rady" ? Czy ma jakiś prawny zakaz ? Nic nie wiem o tym, ma więc prawo zabiegać o wystawienie swojej kandydatury na radną Rady Miejskiej  w Grudziądzu

Tym razem chyba zagłosuje parę osób, aby w końcu udało się wejść do rady. 

Będziemy mieli tramwaje wodne a szynowe zlikwidujemy , bo za tymi stoi Sikora.

#70 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2018 - 18:51:56

Taki statek to fajna sprawa - tyle tylko, ze powinien płynąć aż do ujścia Osy (co najmniej do Cytadeli). Byłem zawiedziony, Jeśli na południe to do mostu autostradowego

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Tramwaj wodny, Grudziądz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych