Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Likwidacja linii kolejowej z Kowalewa do Brodnicy przez G-D. Czemu nikt z władz nie zabiega o reaktywację ?

pkp golub-dobrzyn likwidacja

52 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~tomek~

~tomek~
  • Goście

Napisano 15 luty 2017 - 23:06:15

PKP SA wybrała firmę, która sprzeda złom z likwidacji nieczynnych torów linii kolejowej nr 209 na odcinku Kowalewo – Brodnica. Linię przed laty miały przejąć samorządy, ale straciły zainteresowanie jej losem.

Pod koniec stycznia PKP SA ogłosiła przetarg na sprzedaż złomu pochodzącego z likwidacji nieczynnych torów linii kolejowej nr 209 na 50-kilometrowym odcinku Brodnica – Kowalewo Pomorskie przez Golub-Dobrzyń. Do sprzedaży było ok. 4,6 tysiąca ton szyn i 1,4 tysiąca ton akcesoriów torowych. Oferent musi we własnym zakresie przeprowadzić rozbiórkę infrastruktury kolejowej, zabezpieczyć załadunek i transport, zutylizować gruz, podkłady kolejowe i inne odpady oraz uporządkować teren. PKP nie wyraziło zgody na pozyskanie kruszywa z terenu likwidacji.

#2 ~magda~

~magda~
  • Goście

Napisano 15 luty 2017 - 23:08:23

władze w mieście i w powiecie chyba się boją. jeszcze nie słyszałam żeby któryś z włodarzy zabiegał o cokolwiek u któregoś z ministrów...

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 luty 2017 - 23:09:34

Nie boją, a nie potrafią. Niestety nie ma komu lobbować za naszym regionem...

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 luty 2017 - 23:14:14

Przez brak rozwoju miasto zacznie upadać. Nikt z władz miasta, gmin i powiatu nie zabiega o inwestorów, nie wychodzi im nawet naprzeciw. I skończy się tak, że okoliczne miasta postawią na rozwój, a mieszkańcy Golubia-Dobrzynia do pracy będą dojeżdżać do Rypina czy Wąbrzeźna. Wstyd. Ale za rok na szczęście wybory, oby miasto zyskało dobrego burmistrza.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 luty 2017 - 23:19:46

Nie boją, a nie potrafią. Niestety nie ma komu lobbować za naszym regionem...

Morawiecki może mówić w każdym wywiadzie o planach takich czy innych na rozwój, ale żadnemu z włodarzy nie przyjdzie do głowy umówić się na spotkanie, wsiąść w samochód i pojechać do Warszawy pokazać, że jest wola działania w naszym mieście. A podobno w ministerstwach działają ludzie z Golubia. Zamiast ich wykorzystać w kontaktach to wolą pobierać pensję, a w mieście nic nie robić.

#6 ~magda~

~magda~
  • Goście

Napisano 15 luty 2017 - 23:33:16

Morawiecki może mówić w każdym wywiadzie o planach takich czy innych na rozwój, ale żadnemu z włodarzy nie przyjdzie do głowy umówić się na spotkanie, wsiąść w samochód i pojechać do Warszawy pokazać, że jest wola działania w naszym mieście. A podobno w ministerstwach działają ludzie z Golubia. Zamiast ich wykorzystać w kontaktach to wolą pobierać pensję, a w mieście nic nie robić.

pierwsze słyszę o jakiś "naszych" ludziach w ministerstwach. Szkoda że wolą kaierę w Warszawie, niż pracę dla miasta zamiach aktualnych włodarzy

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 07:53:23

Nic nie mogę, nic nie potrafie, winni inni to znana śpiewka tej władzy. Nie wiem po co w ogóle są.

Kasa misiu kasa i ustawianie kolesi, a reszta w duuupie.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 08:57:10

Teraz wam się przypomniało o dworcu i torach? Teraz to o jakieś 10 lat za późno. Wszystko uległo takiej degradacji, że odbudowa zrujnowałaby budżet nie tylko miasta ale i powiatu a nawet województwo miałoby poważny problem z sfinansowaniem tego. Ktoś nie myślał o tym przez wiele lat a teraz to po ptakach.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 09:46:09

Teraz wam się przypomniało o dworcu i torach? Teraz to o jakieś 10 lat za późno. Wszystko uległo takiej degradacji, że odbudowa zrujnowałaby budżet nie tylko miasta ale i powiatu a nawet województwo miałoby poważny problem z sfinansowaniem tego. Ktoś nie myślał o tym przez wiele lat a teraz to po ptakach.

No,  nic nie może i winni inni. A może jako radny coś zrobił  te 10 lat temu?

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 10:24:04

Dlatego trzeba do ministra murawickiego i przypomnieć mu ze obiecywal ze zadna linia kolejowa nie bedzie rozebrana! ale to trzeba miec ja*a zeby tak zrobic, a niestety wladza u nas niie ma. miasto, powiat upada

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 11:48:09

Dlatego trzeba do ministra murawickiego i przypomnieć mu ze obiecywal ze zadna linia kolejowa nie bedzie rozebrana! ale to trzeba miec ja*a zeby tak zrobic, a niestety wladza u nas niie ma. miasto, powiat upada

Niestety to prawda chłopcy drepczą w miejscu.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 13:45:00

Oj jak wam się chce wrócić. Myślicie że na forum przekonacie ludzi. Każdy widzi kto robi rozpierduche. A gazetka nic nie pomoże bo to małe miasto

Własnie i wszystkie oszustwa wyborcze i kłamliwe obietnice wyszły jak szydło z worka.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 14:27:31

Własnie i wszystkie oszustwa wyborcze i kłamliwe obietnice wyszły jak szydło z worka.

No właśnie wychodzi o co komu chodzi.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 15:17:44

Niestety to prawda chłopcy drepczą w miejscu.

Drępczą i popiardują.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 17:35:05

Oj jak wam się chce wrócić. Myślicie że na forum przekonacie ludzi. Każdy widzi kto robi rozpierduche. A gazetka nic nie pomoże bo to małe miasto

kto chce wrócić bo ja nie w temacie ?

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 17:40:16

Ale to ty masz pretensje do obecnych władz nawet o to że pociągi nie jeżdżą?! Czy Ty naprawdę nie zauważyłeś że to już dobre kilkanaście albo więcej lat temu przestały jeździć?

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 18:22:46

Ale to ty masz pretensje do obecnych władz nawet o to że pociągi nie jeżdżą?! Czy Ty naprawdę nie zauważyłeś że to już dobre kilkanaście albo więcej lat temu przestały jeździć?

A Ty nie słyszałeś o projekcie reaktywacji kolei ? Chyba każdy może mieć pretensje bo pomysł był dobry, ale nikt z obecnych władz o niego nie zabiegał, a teraz pkp rozbiera linie. Tak, ja też mam do obecnych władz o to pretensje.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 21:59:01

A ten buc to chyba w samorządzie jest co najmniej 10 lat i co walczył o stacje w golubiu? Jak nic nie może to po co tam jest

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 22:25:28

A Ty nie słyszałeś o projekcie reaktywacji kolei ? Chyba każdy może mieć pretensje bo pomysł był dobry, ale nikt z obecnych władz o niego nie zabiegał, a teraz pkp rozbiera linie. Tak, ja też mam do obecnych władz o to pretensje.

Ale komu to potrzebne. Ekonomia sama zabiła linię. To my nie mamy większych problemów jak kolej czy stacja żeby wydawać na sztuczne utrzymanie linii. Komuna do lamusa a jak ktoś ma sentyment niech jedzie do Kowalewa na stację.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 10:52:47

A ten buc to chyba w samorządzie jest co najmniej 10 lat i co walczył o stacje w golubiu? Jak nic nie może to po co tam jest

Jak to po co tłusta pensja,  kilometrówki i darmowe ciasto na darmowych kawkach.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pkp, golub-dobrzyn, likwidacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych