Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Liceum

lots szkoła wybór liceum salezjanie

41 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Nicnick~

~Nicnick~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2014 - 14:48:49

Co sądzicie o naszym "słynnym" liceum?
Jak z poziomem, nauczycielami i ogólnym systemem? 
Jest tak jak oni sami mówią o sobie? 

Pozdrawiam 

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2014 - 16:27:21

Pozdrawiam 

ZLIKWIDOWAĆ

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2014 - 19:14:44

Pozdrawiam 

"Słynnym" liceum cóż w Aleksie są 3, dwa ogólnokształcące i jedno profilowane więc napisz o które Ci chodzi to przecież  nie żadna tajemnica ;)

#4 ~Nicnikt~

~Nicnikt~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2014 - 11:23:34

No ogólnie to chodziło o Liceum Salezjańskie ;) Co o nim sądzicie? 

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2014 - 11:28:47

chodziłem, polecam, tym co nie odpowiada niech nie idą :)

#6 ~absolwentka~

~absolwentka~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2014 - 18:04:10

chodziłem, polecam, tym co nie odpowiada niech nie idą :)

Tam skończyłam Gimnazjum i Liceum !

Bardzo wysoki poziom nauczania,(trochę za duże wymagania),

,ale super wyposażone gabinety, klasy..Pięknie wokół szkoły..

Warto tam się uczyć.

Mam miłe wspomnienia..świetne świadectwa.Ukończyłam studia.Wykonuję pracę,którą lubię.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2014 - 18:20:43

Nie wiem. Nie chodzilam tam do liceum, ale do gimnazjum tak. Ja chodzilam do Hubala i nie załuje.

#8 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2014 - 20:22:00

Ja też chodziłam do Hubala i jestem bardzo zadowolona!

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 14:27:08

To kwestia ambicji. Jeżeli jesteś słabym uczniem to nie dasz sobie rady w "Salezjanach". Ukończyłem tam gimnazjum oraz liceum. Choć wtedy przeklinałem tę szkołę za wysoki poziom, to dziś jestem dumny, że tam chodziłem. Naprawdę dobra kadra, wysoki poziom no i zresztą to widać czego dokonał obecny Dyrektor. Śmiało można powiedzieć, że jest to konkurencja dla szkół toruńskich!

A hubal... Spuszczę na tę szkołę kurtynę milczenia.

#10 ~Beata~

~Beata~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 15:07:03

To kwestia ambicji. Jeżeli jesteś słabym uczniem to nie dasz sobie rady w "Salezjanach". Ukończyłem tam gimnazjum oraz liceum. Choć wtedy przeklinałem tę szkołę za wysoki poziom, to dziś jestem dumny, że tam chodziłem. Naprawdę dobra kadra, wysoki poziom no i zresztą to widać czego dokonał obecny Dyrektor. Śmiało można powiedzieć, że jest to konkurencja dla szkół toruńskich!

Rzeczywiście w "Salezjanach" wysoki poziom nauczania,są tam dlatego uczniowie ze świadectwami super,ale warto chodzić do takiej szkoły..Wiadomo,że trzeba się systematycznie dużo uczyć.

Nawet ci z najlepszych,niektórzy zostają w tyle,nie dają rady,bo w głowie pstro,a to jest już "gimnazjum",a młodzi zderzają się z dorosłością :wub: ,kiedy wychodzą z podstawówki. :wub:

:(Wtedy szok! B)

Jak przebrną dobrze Gimnazjum,to już w Liceum jest im łatwiej się ogarnąć.

#11 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 20:32:52

"A hubal... Spuszczę na tę szkołę kurtynę milczenia."
 Jak można oceniac inną szkołę skoro się do niej nie chodziło. Osobiście znam ambitne osoby które chodziły do Hubala i co dla niektórych jest zdziwieniem zdały maturę i studiują . 

#12 ~Nikola~

~Nikola~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 21:22:53

Jak można oceniac inną szkołę skoro się do niej nie chodziło. Osobiście znam ambitne osoby które chodziły do Hubala i co dla niektórych jest zdziwieniem zdały maturę i studiują . 

Koleżanko, zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy uczniowe hubala to nieuki. Wydaje mi się, że zły obraz tejże szkoły wykreowali sami uczniowie - to dzięki ich zachowaniom i postawie jest tam jak jest. A studiować dziś może każdy, przykro mi.

#13 ~absolwent~

~absolwent~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 21:30:07

Wielu absolwentów ZS im. Hubala skończyło dobre studia. Dziś   pracują i nauczają w Liceum i Gimnazjum  Salezjańskim a niektórzy absolwenci tzw. Salezjanów pracują w Hubalu lub Ogrodniku. Jeśli ktoś chce się uczyć, będzie się uczyć w każdej szkole. Wszędzie są plusy i minusy, z wyborami jest jak z gustami , nie wszystko złoto ,co się świeci.Ja skończyłem LO przy ul .Chopina , podziwiam obecny wygląd szkoły, ale irytuje mnie panująca tam bufonada, wynoszenie się ponad innych i pogardliwe obraźliwe teksty o uczniach i absolwentach innych szkół.

#14 ~alfa~

~alfa~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 21:31:07

Proszę mi wyjaśnić definicję "słabego ucznia". Czy to ten, któremu sprawia trudność myślenie odtwórcze? Co nie wchodzi mu materiał, narzucany przez nasz system edukacji? Nie każdemu była dana zdolność kucia na pamięć całych stron tekstu, by później o nich zapomnieć, albo liczyć bardzo trudne zadania z algebry aby liczyć na kalkulatorze dodawanie prostych liczb. W każdej szkole można do czegoś dojść, a moim zdaniem najważniejsza jest tz "szkoła życia". Znam bardzo wiele osób, które osiągnęły w życiu bardzo dużo. I to po zawodówkach, liceach co, były uznawane za stratę czasu. Wiecie dlaczego w Polsce była, jest i będzie bieda i nigdy nie dogonimy zachodu? Właśnie przez takie brednie pisane przez wyżej wymienionego gościa. Nigdy nie osiągniemy dobrobytu jeżeli nie będziemy mieli silnej KLASY ŚREDNIEJ społeczeństwa. Nasz system edukacji, lekko mówiąc jest do ciemnej rzopy. Nie uczy nas niczego, co mogłoby pomóc w wyborach życiowych. Dlatego też są takie skrajności. A własnie skrajności prowadzą do destrukcji. 

Wracając do LOTS- fajna szkoła, ładnie wyremontowana, kadra nauczycielska zróżnicowana tak jak w innych szkołach. Są lepsi i gorsi nauczyciele. Wiele spraw jest utajnianych, dlatego też szkola ma renome w regionie. Kiedyś pan księciunio się natnie i będą problemy, które mogą zostać rozwiązane na drodze kulawego prawa. Co do uczniów- nie nazwałbym tej hołoty elitą. Część na prawdę chce sie uczyć, dążyć do lepszego zycia. Reszta to banda rozpuszczonych z bogactwa dzieciarów. Kto twierdzi inaczej niech rzuci kamieniem. 

Teraz kilka słów do tych "slabych uczniów". Jeżeli Wam nie wychodzi, nie poddawajcie się. Miejcie wiarę i nadzieję w lepsze jutro. Te słowa są przede wszystkim skierowane do tych osob, co życie rzuca im caly czas kłody pod nogi. Patologi też nie można wykreślać. Pokażcie innym próżniakom, że dacie radę. Życie to nie same sukcesy, lecz też i porażki, z których można utworzyć solidną przyszłośc. 

Temat dlugi jak rzeka. Nie chcę mi się dalej stukać w klawiaturę.

#15 ~alfa~

~alfa~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 21:31:33

Proszę mi wyjaśnić definicję "słabego ucznia". Czy to ten, któremu sprawia trudność myślenie odtwórcze? Co nie wchodzi mu materiał, narzucany przez nasz system edukacji? Nie każdemu była dana zdolność kucia na pamięć całych stron tekstu, by później o nich zapomnieć, albo liczyć bardzo trudne zadania z algebry aby liczyć na kalkulatorze dodawanie prostych liczb. W każdej szkole można do czegoś dojść, a moim zdaniem najważniejsza jest tz "szkoła życia". Znam bardzo wiele osób, które osiągnęły w życiu bardzo dużo. I to po zawodówkach, liceach co, były uznawane za stratę czasu. Wiecie dlaczego w Polsce była, jest i będzie bieda i nigdy nie dogonimy zachodu? Właśnie przez takie brednie pisane przez wyżej wymienionego gościa. Nigdy nie osiągniemy dobrobytu jeżeli nie będziemy mieli silnej KLASY ŚREDNIEJ społeczeństwa. Nasz system edukacji, lekko mówiąc jest do ciemnej rzopy. Nie uczy nas niczego, co mogłoby pomóc w wyborach życiowych. Dlatego też są takie skrajności. A własnie skrajności prowadzą do destrukcji. 

Wracając do LOTS- fajna szkoła, ładnie wyremontowana, kadra nauczycielska zróżnicowana tak jak w innych szkołach. Są lepsi i gorsi nauczyciele. Wiele spraw jest utajnianych, dlatego też szkola ma renome w regionie. Kiedyś pan księciunio się natnie i będą problemy, które mogą zostać rozwiązane na drodze kulawego prawa. Co do uczniów- nie nazwałbym tej hołoty elitą. Część na prawdę chce sie uczyć, dążyć do lepszego zycia. Reszta to banda rozpuszczonych z bogactwa dzieciarów. Kto twierdzi inaczej niech rzuci kamieniem. 

Teraz kilka słów do tych "slabych uczniów". Jeżeli Wam nie wychodzi, nie poddawajcie się. Miejcie wiarę i nadzieję w lepsze jutro. Te słowa są przede wszystkim skierowane do tych osob, co życie rzuca im caly czas kłody pod nogi. Patologi też nie można wykreślać. Pokażcie innym próżniakom, że dacie radę. Życie to nie same sukcesy, lecz też i porażki, z których można utworzyć solidną przyszłośc. 

Temat dlugi jak rzeka. Nie chcę mi się dalej stukać w klawiaturę.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 21:45:29

Wielu absolwentów ZS im. Hubala skończyło dobre studia. Dziś   pracują i nauczają w Liceum i Gimnazjum  Salezjańskim a niektórzy absolwenci tzw. Salezjanów pracują w Hubalu lub Ogrodniku. Jeśli ktoś chce się uczyć, będzie się uczyć w każdej szkole. Wszędzie są plusy i minusy, z wyborami jest jak z gustami , nie wszystko złoto ,co się świeci.Ja skończyłem LO przy ul .Chopina , podziwiam obecny wygląd szkoły, ale irytuje mnie panująca tam bufonada, wynoszenie się ponad innych i pogardliwe obraźliwe teksty o uczniach i absolwentach innych szkół.

Prawdziwej miłości bliźniego prędzej nauczą w zespole szkół, w którym integrują się ambitni i zdolni z tymi mniej zdolnymi, ale równie wartościowymi ludźmi. Inteligencja społeczna , umiejętność porozumiewania się z różnymi  środowiskami mogą okazać się  cenniejsze niż wiedza encyklopedyczna. 

#17 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 21:56:34

Również chodziłem do LOTS'u I musze powiedzieć, ze panuje tam fajna atmosfera. W tej szkole poznałem swoich przyjaciół.

Co do nauczania poziom nie jest zły , ale można by jeszcze trochę poprawić. Głownie chodzi o przedmioty rozszerzone.

#18 ~Emeryt~

~Emeryt~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 13:38:14

Prawdziwej miłości bliźniego prędzej nauczą w zespole szkół, w którym integrują się ambitni i zdolni z tymi mniej zdolnymi, ale równie wartościowymi ludźmi. Inteligencja społeczna , umiejętność porozumiewania się z różnymi  środowiskami mogą okazać się  cenniejsze niż wiedza encyklopedyczna. 

Obecnie nie ma zwykłych szkół zawodowych równocześnie z praktyką,wychodzili  po nich świetni fachowcy,mogli podejmować pracę lub iść do technikum czy na studia. :D :P .

Dawniej nawet w PTO kształcili absolwentów,którzy mieli równocześnie praktykę w Gospodarstwie Szkoły,praktyka w szklarniach,kwiaciarstwo,sadownictwo,warzywnictwo -jeździli po polach traktorem,bo kończyli prawa jazdy,PTO znane było w całej Polsce,był w barakach internat,park w PTO był przepiękny,był stróż,zobaczcie co teraz jest.. :angry: :(

Robili plany ogrodów,parków jako "prace dyplomowe"..

Wszystko się pozmieniało,całe szkolnictwo,,

a młodzież nie ma pracy nawet po studiach. B)

:ph34r: Inne życie,bez perspektyw! :ph34r:

A co po LO???Gdzie dalej?? :angry:Wszyscy przecież nie wyjadą za granicę..

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 16:19:04

Wysoki poziom w Salezjanach haha, no tak jest wysoki poziom, ale dostac sie tam moze kazdy nawet najwiekszy matoł, a ten ze swiadectwem z czerwonym paskiem nie. Tam sie liczy tylko kasa kasa i tylko kasa. Co do Hubala oceniaja go tylko ci co do niego nie chodzili. Najlatwiej jest oceniac po STEREOTYPACH.  Ja skonczylam Hubala , potem studia a teraz mam bardzo dobra prace. Nigdy nie zalowalam ze poszlam do Hubala.

Nie wiem czemu wciaz za Hubalem ciagnie sie tak niepochlebna opinia i od kogo . Napewno nie jest ona od absolwentow tej szkoły.

#20 ~As~

~As~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 20:16:25

Wysoki poziom w Salezjanach haha, no tak jest wysoki poziom, ale dostac sie tam moze kazdy nawet najwiekszy matoł, a ten ze swiadectwem z czerwonym paskiem nie. Tam sie liczy tylko kasa kasa i tylko kasa. Co do Hubala oceniaja go tylko ci co do niego nie chodzili. Najlatwiej jest oceniac po STEREOTYPACH.  Ja skonczylam Hubala , potem studia a teraz mam bardzo dobra prace. Nigdy nie zalowalam ze poszlam do Hubala.

Nie wiem czemu wciaz za Hubalem ciagnie sie tak niepochlebna opinia i od kogo . Napewno nie jest ona od absolwentow tej szkoły.

HAHA W SALEZJANACH WYSOKI POZIOM, DOSTAĆ SIĘ MOŻE DOSTAĆ KAŻDY MATOŁ, ALE TEN Z CCZEROWYYM PASKIEM TO TYLKO DO HUBALA (ironia). OCENIAM SALEZAJN, CHOĆ DO NICH NIE CHODZIŁAM, ALE NAJLEPIEJ JEST OCENIAĆ SZKOŁĘ DO KTÓREJ SIĘ NIE CHODZIŁO - taka opinia się ciągnie za tą szkołą przez to, że takie dusze renesansu jak Ty otwierają aparat gębowy lub sięgają za klawiaturę i piszą takie bzdury. Żal mi Cię. A studiować dziś może każdy jak to ktoś wyżej napisał, płacisz na WSB i masz dyplomik. P.S. "Napewno" pisze się osobno.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lots, szkoła, wybór, liceum, salezjanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych