Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Liceum Chełmża czy Toruń

48 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Mb~

~Mb~
  • Goście

Napisano 12 maj 2019 - 16:25:21

Mam dylemat. W tym roku kończę 8 klasę, więc powinnam decydować się co do szkoły średniej. Mieszkam w Chełmży, mamy tu liceum dość przeciętne z tego co słyszałam. Osobiście mam na oku Toruńską 1 i 10. Zrobiły na mnie dobre wrażenie, tyle że przeraża mnie wizja dojazdów. Aktualnie do szkoły mam jakieś 15 minut pieszo i nie wiem jak by to było gdybym musiała wstawać znacznie wcześniej. Długo też nie było by mnie w domu. Zależy mi na dobrej szkole, ale nie jestem jeszcze przekonana czy dobrze wybiorę idąc do takiej. Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie? Będę wdzięczna za pomoc.

#2 ~Ebe ebe~

~Ebe ebe~
  • Goście

Napisano 12 maj 2019 - 16:51:58

Czesc.
Ja troche inaczej Ci,, podpowiem,, mialem prace w Chelmzy. 5 minut drogi na pieszo, cos pieknego. Teraz dojezdzam do Torunia. Dwa przejazdy dziennie. Ok. 80 minut trace na dojazdy+ poranne wstawanie. Ale jest wieksza kasa niz w Chelmzy. Tak jak napisalas, ze w Toruniu lepszy poziom nauki, ale dojazdy. W Chelmzy 15 min. i jestes w domu, w szkole. Cos za cos :)
Skoro Cie przeraza wizja dojazdow, gdzie jest cholernie tloczno w autobusach, to zostan tu, w Chelmzy. Mniejszy stres

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 maj 2019 - 17:29:00

Zastanów się czy chcesz się uczyć czy chcesz mieć więcej wolnego czasu dla siebie.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 maj 2019 - 17:56:42

Lepiej na miejscu. Dojazdy do szkoły w zimę dadzą Ci w kość :) a papier i tak na koniec ten sam

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 maj 2019 - 20:44:29

Mam dylemat. W tym roku kończę 8 klasę, więc powinnam decydować się co do szkoły średniej. Mieszkam w Chełmży, mamy tu liceum dość przeciętne z tego co słyszałam. Osobiście mam na oku Toruńską 1 i 10. Zrobiły na mnie dobre wrażenie, tyle że przeraża mnie wizja dojazdów. Aktualnie do szkoły mam jakieś 15 minut pieszo i nie wiem jak by to było gdybym musiała wstawać znacznie wcześniej. Długo też nie było by mnie w domu. Zależy mi na dobrej szkole, ale nie jestem jeszcze przekonana czy dobrze wybiorę idąc do takiej. Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie? Będę wdzięczna za pomoc.

To zależy. Kończyła liceum w Toruniu, dojazdy da się wytrzymać, bywało nawet fajnie. Życie towarzyskie w autobusach kwitło. Z maturą po Liceum nr 10 żadnych problemów. Ale wakacje, ferie do kitu, bo nie miałam tu żadnych znajomych. W sumie i tak poszłam dalej do Gdańska, więc i to nie taki duży stres.

#6 ~Życzliwy~

~Życzliwy~
  • Goście

Napisano 13 maj 2019 - 10:10:42

Miałem ten sam problem parę lat temu z synem. Wszystko dokładnie analizowałem..wszystko

Wybraliśmy liceum w Chełmży i była najlepsza decyzja. Chciał się uczyć. Tak po prostu. Matura na 5, ze studiami żadnego problemu. Bardzo dobra praca. A miał czas dla siebie. Na rozwijanie swoich pasji it. Bez tego wyścigu..

Szczerze doradzam Chełmżę. Nie rób sobie sama krzywdy...

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 maj 2019 - 10:17:39

Powiem krotko ,osobiscie znam lekarzy ,nauczycieli ,inzynierow i dyrektorow ,ktorzy ukonczyli nasze liceum .Przeciez matura wszedzie jest taka sama ,to matura otwiera furtke na studia .Chyba lepiej uczyc sie na miejscu ,mozna wiecej czasu przeznaczyc na nauke niz na dojazdy .Kazda szkola daje duzo temu kto chce się uczyć .Dojazdy to strata czasu ,zdrowia itd itp .Nawet jesli dopadnie cie grypa ,to na miejscu odpiszesz lekcje ,zadania i juz .Namiejscu masz chleb ,nie szukaj bułek .

#8 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 05:27:37

Toruń obojętnie jakie

#9 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 09:29:54

Ejd

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 19:39:58

Nasza szkoła tutaj w Chełmży ma wiele do zaoferowania, wysoki poziom nauki, możliwość bezpłatnych kursów w różnych kierunkach, wybitni nauczyciele, którzy potrafią dobrze do matury przygotować oraz szkoła jest zadbana, grono pedagogiczne rzetelnie podejmuje się swoich obowiązków. Polecam z całego serca, natomiast w Toruniu pomijając fakt iż są dojazdy to nie ma to żadnego sensu tam uczęszczać tym bardziej że matura jest ta sama a od matury wszystko zależy. Nie sugerować się tym, że zespół szkół pochodzi z Chełmży, ponieważ jest to bardzo dobra szkoła i godna polecenia!;)

#11 ~Jasiu~

~Jasiu~
  • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 22:08:48

Ja tesz polecam tom szkołe , hodziłem do niej 6 lat i dórzo siem naumiałem . Muwie wam najlepiej uczom wChemży. Pozdrawiam fszystkih z tej szkoły.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 03:56:59

WYBITNI NAUCZYCIELE

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 05:18:41

Jak i wybitni ich wychowankowie m.in.lekarze z Naszego szpitala.

#14 ~Gość.~

~Gość.~
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 09:37:31

Toruń, im. Kopernika, Jedynka. Polecam.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 17:19:55

Chyba nabór słabo wyszedł i ktoś walczy o przetrwanie piszac i podszywajac sie pod uczniów. Może kiedyś po tej szkole jeszcze ktos czasami coś skonczyl, ale to co teraz tam przyjmują ze średnią 3.0 i nizsza do średniej to porażka. Jak sie dobrze uczysz to Toruń, jesli tak sobie, czy slabo to Chełmża.

#16 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 15:30:58

Toruń, im. Kopernika, Jedynka. Polecam.

Popieram, bo też kończyłam. Całkiem inne możliwości, nowi ludzie i szerokie horyzonty...

#17 ~emil~

~emil~
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 15:58:25

do 4 dawnie na kunia i wio!

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 16:07:44

Do Torunia idź bo tutaj zarazisz się patologią i lenistwem

#19 ~mikimiki~

~mikimiki~
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 16:36:18

Nasłuchac i naczytac to się można wiele... osobiście polecam nasze Chełmżyńskie liceum.

#20 ~JJ~

~JJ~
  • Goście

Napisano 17 maj 2019 - 04:00:37

Chełmża. Dojazdy umęczą.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych