Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Lektorzy w grudziądzkiej kablówce

26 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~wrażliwy słuch mam~

~wrażliwy słuch mam~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2010 - 21:56:35

Nie dociągnąłem dziś do końca lokalnego programu TVK. Pan Stapel totalnie się nie nadaje na prezentera, jego dykcja jest koszmarna, stopień empatii odwrotnie proporcjonalny do prezentowanego tematu, wydawać by się mogło, że człowiek słucha mszy żałobnej. Czy ten człowiek nie może pracować za biurkiem? Nie każdy musi pracować w telewizji.
I nowa pani "dziennikarka" podpisana jako A.Siebert. Mam nadzieję, że to jakaś praktykantka, bo jest gorsza od Stapla. A może to córka tego pana? Czy prezesowi spółdzielni tak trudno znaleźć pracowników z ładną dykcją i zdolnościami dziennikarskimi? No ludzie! Jeśli nic się nie zmieni, od sierpnia przestanę płacić haracz na działalność kulturalną w SM, po prostu o tyle zmniejszę wpłaty. No kurde balans dbajcie o nasz komfort i wrażliwość foniczną.

#2 monami

monami

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 447 postów

Napisano 10 lipiec 2010 - 12:02:41

W pełni się zgadzam. Dzisiaj oglądałam powtórkę i natrafiłam na materiał nowej Pani z plaży miejskiej. Katastrofa!!!! Tak to się czyta bajki dzieciom w przedszkolu. Jeszcze 2 minuty, a usnęłabym jak dziecko choć temat był ciekawy. Zero w tej Pani werwy i charakteru :/ Pan Stapel to już dawno powinien zakończyć karierę na antenie. Niech sam obejrzy swoje wystąpienie, to z pewnością zrozumie. Telewizor musi być ustawiony na cały regulator żeby Pana usłyszeć.
TYLKO KANIBAL NIE GARDZI CZŁOWIEKIEM

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2010 - 13:00:44

A najładniej (SERIO!!!) wypowiada się Pani, która jest chyba przedstawicielką Centrum Kultury Teatr i prowadzi co jakis czas program kulturalny. Zagina wszystkich!!
Co do wiadomości w GSI to denerwujące jest jeszcze to, że prowadzący/prowadząca czyta z kartki całymi zdaniami i ciągle patrzy gdzieś w dół..

#4 ~havona~

~havona~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2010 - 14:30:24

A mnie szczerze podoba się pod każdym względem...

Alina Grzeca-Hordyńska
dziennikarz, Telewizja Kablowa SM Grudziądz

Miejscowość:
Grudziądz, kujawsko-pomorskie

Podsumowanie zawodowe:

Jako dzienikarz pracuję już 12 lat. Zaczęło się od przypadku i przerodziło w to co naprawdę lubię robić.Dlatego tez po studiach historycznych na UMK w Toruniu, zdecydowałam się na studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. W tym czasie odbyłam też staż w oddziale gdańskim Telewizji Polskiej i kurs reportażu telewizyjnego w Centurm Dzienikarstwa w Warszawie.
Jednak najwięcej dała mi sama praktyka w zawodzie i kontakt z " żywym człowiekiem" co najbardziej lubię w tej pracy.Przez jakiś czas prowadziłam też agencję PR.Ukończyłam też studia podyplomowe, Zarząnie Zasobami Ludzkimi i mam nadzieję, że nie skończy się tylko na uzyskaniu dyplomu, ale zaistnieję w tej branży.

Doświadczenie i referencje

Firma:
Telewizja Kablowa SM Grudziądz (od 1996-02)

Zobacz profil firmy »

Stanowisko:
dziennikarz

Edukacja

Uczelnia:
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu (2007-10 - 2008-07)
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Zobacz stronę uczelni »

Kierunek:
Zarządzanie Zasobami Ludzkimi

Poziom studiów:
studia podyplomowe

Uczelnia:
Uniwersytet Warszawski (1996-10 - 1998-06)
Uniwersytet Warszawski

Kierunek:
Zaoczne Podyplomowe Studium Dziennikarstwa

Poziom studiów:
studia podyplomowe

Uczelnia:
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (1990-10 - 1995-06)
Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Zobacz stronę uczelni »

Kierunek:
Wydział Nauk Historycznych

Poziom studiów:
magisterskie

Informacje dodatkowe

Przebyte kursy:
Kurs: Podstawy reportażu telewizyjnego
Centrum Dziennikarstwa w Warszawie

Języki:
język angielski-komunikatywna znajomość,w trakcie nauki

Hobby:
Turystyka i to zaczynając od najmniejszego zakąta Polski.
Poza tym film, zwłaszcza kino skandynawskie, włoskie i francuskie.No i dobre jedzenie!!!

#5 ~henia~

~henia~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2010 - 19:40:04

Wniosek jeden-można mieć szkół ukończonych w pip, a jak nie ma się zdolności dziennikarskich to niewiele z tego wynika. Żałość wielka, dziennikarstwo na bardzo słabym poziomie

#6 hala

hala

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 10 lipiec 2010 - 21:33:23

trudno nie zgodzić sie z tymi opiniami
.....ale nowa dziennikarka musi gdzieś nabrac szlifów....to w końcu tylko kablówka...moze jest na okresie próbnym....tu jest szansa na poprawę
....gorzej z tym panem...sprawia wrażenie jakby prowadził serwis o niechcenia

#7 ~~~gość~~~

~~~gość~~~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2010 - 05:47:57

Jak na tak wytrawną dziennikarkę to w piśmie zbyt wiele błędów. Wstyd.

#8 bujakaona

bujakaona

Znajomy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 11 lipiec 2010 - 07:59:29

A najładniej (SERIO!!!) wypowiada się Pani, która jest chyba przedstawicielką Centrum Kultury Teatr i prowadzi co jakis czas program kulturalny. Zagina wszystkich!!
Co do wiadomości w GSI to denerwujące jest jeszcze to, że prowadzący/prowadząca czyta z kartki całymi zdaniami i ciągle patrzy gdzieś w dół..

kablówki nie stać na prompter :) więc czytają z kartki, ja jeszcze mogę sie przczepić do czołowki GSI boże toć to jest jakieś nie porozumienie pierwszy lepszy grafik by mogł to zrobić lepiej

#9 ~~kasia~~

~~kasia~~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 17:00:31

no wlasnie, nie wiecie skąd są nowe dziennikarki, może robią to po raz pierwszy? może mają zły sprzęt? na ocenę powinien przyjsc czas pózniej...

#10 ~nick~

~nick~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 21:26:54

no wlasnie, nie wiecie skąd są nowe dziennikarki, może robią to po raz pierwszy? może mają zły sprzęt? na ocenę powinien przyjsc czas pózniej...

Na ocenę przychodzi czas wtedy kiedy ktoś poddaje się pod tę ocenę - a więc upublicznia swoją pracę i pokazuje co potrafi. Z tym niestety trzeba się liczyć zaczynając pracę w tv. Nowa pani "dziennikarka" najwyraźniej o tym zapomniała. Także zapomniała, że to my, czyli widzowie oceniamy. A tłumaczenia typu " zły sprzęt" to żałosne. Źle czyta i pisze bo ma krzywą klawiaturę w komputerze. TO ŚMIESZNE !!!

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 21:31:19

Alina Grzeca-Hordyńska

Miejscowość:

Podsumowanie zawodowe:

Jako dzienikarz pracuję już 12 lat. Zaczęło się od przypadku i przerodziło w to co naprawdę lubię robić.Dlatego tez po studiach historycznych na UMK w Toruniu, zdecydowałam się na studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. W tym czasie odbyłam też staż w oddziale gdańskim Telewizji Polskiej i kurs reportażu telewizyjnego w Centurm Dzienikarstwa w Warszawie.
Jednak najwięcej dała mi sama praktyka w zawodzie i kontakt z " żywym człowiekiem" co najbardziej lubię w tej pracy.Przez jakiś czas prowadziłam też agencję PR.Ukończyłam też studia podyplomowe, Zarząnie Zasobami Ludzkimi i mam nadzieję, że nie skończy się tylko na uzyskaniu dyplomu, ale zaistnieję w tej branży.

Firma:

Zobacz profil firmy »

Stanowisko:
dziennikarz

Edukacja

Uczelnia:

Zobacz stronę uczelni »

Kierunek:

Poziom studiów:
studia podyplomowe

Uczelnia:
Uniwersytet Warszawski

Kierunek:

Poziom studiów:
studia podyplomowe

Uczelnia:

Zobacz stronę uczelni »

Kierunek:

Poziom studiów:
magisterskie

Informacje dodatkowe

Przebyte kursy:

Języki:

Hobby:
Poza tym film, zwłaszcza kino skandynawskie, włoskie i francuskie.No i dobre jedzenie!!!

Ujmujące. Skąd taki zasób wiedzy o tej pani. Czyżby rodzina... Prawda jest widoczna gołym okiem każdego dnia i tu nawet tysiąc kolejnych szkół nie pomorze. Taka autopromocja także nie zmieni obrazu i dźwięku autorstwa tej pani.

#12 ~~~gość~~~

~~~gość~~~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2010 - 07:13:43

Choćby tysiąc szkół skończyła, to nijak się ma do poziomu jaki prezentuje.Pani nie ma talentu i robi straszliwe błędy gramatyczne!Ludzie piszą o tym od kilku lat,a w tvm udają,że nie czytaja forum. Prawidłowa wymowa jest ważna, bo przecież medium jakim jest tvm pełni misję społeczną. Propagowanie wszelkich niepoprawności językowych do tej misji nie należy. Chwalenie się dyplomami jest żenu7jące,kiedy efekty pracy są takie mizerne!

#13 Dan Mejer

Dan Mejer

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 286 postów

Napisano 14 lipiec 2010 - 09:07:56

no wlasnie, nie wiecie skąd są nowe dziennikarki, może robią to po raz pierwszy?

Jakieś gimnazjalistki po znajomości załapały pracę na wakacje.

#14 ~~monika~~

~~monika~~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2010 - 17:11:36

Tak się składa, że nową "dziennikarkę" podpisaną jako A. Siebert znam od wielu lat! To naprawdę zdolna osoba, więc się od niej odwalcie! Jest polonistką, zarąbiście śpiewa, pisze piękne wiersze i niebanalne teksty! W kablówie robi za free!, tak samo jaki i 2 dziewczyna! Czytać tez potrafi, wygrywała różne konkursy recytatorskie!!!!!!!Gadałam z nia wczoraj. Ona wie , ze czytala na poczatku za wolno, ale to juz nie jej wina... Jedni jej gadaja, ze ma czytac wolno, inni ze szybko...I błagam, nie utożsamiajcie jej warsztatu pisarskiego z tekstami, ktore czyta w tv. Ona pisze długie, ciekawe teksty, po czym szefostwo wyrzuca z tego 60 procent! ( to samo z tekstami 2 laski) Teraz walczy o to, zeby zrobic cykl, w ktorym dzieciaki beda graly główną rolę. I z tego co wiem , chce jeszcze zrobic jakis program o grudziadzkiej muzyce! lepiej, zeby czasem nie przeczytala tego , co tu napisano, bo sie zrazi! a wtedy grudziądzka kablowa bedzie juz tylko atrakcją dla dziadkow...

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2010 - 17:38:55

Słychać więc że czytanie to niełatwa sprawa.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2010 - 17:59:43

Tak się składa, że nową "dziennikarkę" podpisaną jako A. Siebert znam od wielu lat! To naprawdę zdolna osoba, więc się od niej odwalcie! Jest polonistką, zarąbiście śpiewa, pisze piękne wiersze i niebanalne teksty! W kablówie robi za free!, tak samo jaki i 2 dziewczyna! Czytać tez potrafi, wygrywała różne konkursy recytatorskie!!!!!!!Gadałam z nia wczoraj. Ona wie , ze czytala na poczatku za wolno, ale to juz nie jej wina... Jedni jej gadaja, ze ma czytac wolno, inni ze szybko...I błagam, nie utożsamiajcie jej warsztatu pisarskiego z tekstami, ktore czyta w tv. Ona pisze długie, ciekawe teksty, po czym szefostwo wyrzuca z tego 60 procent! ( to samo z tekstami 2 laski) Teraz walczy o to, zeby zrobic cykl, w ktorym dzieciaki beda graly główną rolę. I z tego co wiem , chce jeszcze zrobic jakis program o grudziadzkiej muzyce! lepiej, zeby czasem nie przeczytala tego , co tu napisano, bo sie zrazi! a wtedy grudziądzka kablowa bedzie juz tylko atrakcją dla dziadkow...

Jeżeli tak ta pani pisze jak Ty to faktycznie nieźle. Nie oszukujmy się do tak zaściankowej telewizji jak grudziądzka kablówka nie przyjdzie żaden dobry dziennikarz i taka jest prawda.

#17 ~GOSC~

~GOSC~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2010 - 18:40:29

To może trzynastozgłoskowcem niech próbuje. Będzie jeszcze bardziej miernie niż jest. Słyszałem tę panią. Rzeczywiście talent ogromnych rozmiarów!!! i chce robić program o dzieciach , jakby mało było w kablówce przedszkoli itp. Odkrywcze jak diabli. A skoro ktoś skraca te teksty to może skróci je jeszcze bardziej. Tego się nie da słuchać , nawet jeśli ta gwiazda jest praktykantką. Ludzie szanujcie widzów a takie diamenty wysłać na konkursy recytatorskie. !!!!!

#18 ~~GOŚĆ~~

~~GOŚĆ~~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2010 - 18:49:31

Alina Grzeca-Hordyńska

Miejscowość:

Podsumowanie zawodowe:

Firma:

Zobacz profil firmy »

Stanowisko:
dziennikarz

Edukacja

Uczelnia:

Zobacz stronę uczelni »

Kierunek:

Poziom studiów:
studia podyplomowe

Uczelnia:
Uniwersytet Warszawski

Kierunek:

Poziom studiów:
studia podyplomowe

Uczelnia:

Zobacz stronę uczelni »

Kierunek:

Poziom studiów:
magisterskie

Informacje dodatkowe

Przebyte kursy:

Języki:

Hobby:

Może pozostali państwo z tv także wykonają taki popis i opublikują swoją listę zasług naukowych. Może być ciekawie /hi, hi/
A to powyżej ma być imponującą karierą? Jakoś mnie nie powaliło z wrażenia. Bardziej wierzę temu co widzę i słyszę w kablówce.

#19 ~FUNNY~

~FUNNY~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2010 - 21:49:37

A. Siebert może być zdolną polonistką, utalentowaną wokalistką, niesamowitą poetką, ale chyba jest naiwna, skoro haruje w kablówce za free tylko po to, aby reszta miała lżej w czasie, gdy pan Urbański jest na urlopie. :D

Skoro szefostwo skraca jej teksty o ponad połowę, to po pierwszym razie powinna się nauczyć, że zamiast długich, ciekawych tekstów powinna pisać krótsze, jeszcze ciekawsze. Jak nie umie, to się nie nadaje na dziennikarkę.

A jeśli chodzi cykl o dzieciakach, to chyba banalniejszego pomysłu nie ma...

#20 Dan Mejer

Dan Mejer

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 286 postów

Napisano 15 lipiec 2010 - 11:15:30

Jeśli chodzi o intonację i poprawność językową, pani Siebert radzi sobie moim zdaniem najlepiej ze wszystkich redaktorów. Problem w tym, że ma nietelewizyjny tembr głosu. Tak jak pan Stapel ma głos zbyt niski, przytłumiony, tak ta pani ma głos zbyt wysoki, nieco piskliwy. Brzmi jak uczennica gimnazjum, co ujmuje jej powagi, chociaż może do tematów wakacyjnych taki głos pasuje.

Użytkownik Dan Mejer edytował ten post 15 lipiec 2010 - 11:15:59

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych