Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Lech Jęczmyk o upadku Imperium Americanum

USA

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Jabo~

~Jabo~
 • Goście

Napisano 12 lipiec 2014 - 14:29:20

Zdaniem Jęczmyka Stany Zjednoczone nie żywią żadnych sentymentów pod adresem Polski i nie dbają o interes Polaków. Polska traci na uzależnieniu od USA. Stany Zjednoczone wykorzystują

Polskę do drażnienia Rosji. Polska musi przestać akceptować to, że jest przez Amerykanów instrumentalnie wykorzystywana, musi sama dbać o swoje interesy.

 

Stany Zjednoczone - podobnie jak i inne imperia - upadają. Według Jęczmyka oznakami upadku imperium są aspiracje USA do globalnej władzy nad światem, oraz militaryzacja państwa. Zdrowe państwo zdaniem Jęczmyka ma armię obywatelską z poboru. Państwo zmierzające do swego końca, państwo w którym obywatele nie widzą potrzeby obrony swojej ojczyzny, opiera się na armii zawodowej. Z czasem armia zawodowa staje się bytem obcym wobec narodu, bytem opartym na najemnikach.

 

W wypadku USA następuje też sprzeczność między imperializmem a demokracją. Mechanizmy antydemokratyczne stosowane przez USA za granicą, są powielane w stosunkach wewnętrznych w stanach. Demokracja w USA jest systematycznie likwidowana.

 

USA coraz bardziej staje się państwem kastowym, podzielonym na rządzącą oligarchie i biedotę. Zdaniem Jęczmyka zakres pauperyzacji jest coraz większy. Likwidacji ulega klasa średnia zasilająca szeregi biedoty. Tak samo upadły w starożytności Grecja i Rzym. Zanikli obywatele, dzisiejsza klasa średnia, ludzie mający powody by bronić swojego kraju. W USA od czasów Ronalda Reagana likwidowana jest klasa średnia i stanowione jest prawo w interesie oligarchii kosztem społeczeństwa. Ogromne transfery pieniędzy amerykańskich podatników trafiają na konta finansjery. Stopa życiowa amerykanów systematycznie się obniża. Dodatkowo zmienia się struktura rasowa Stanów Zjednoczonych. Nowi latynoscy emigranci nie chcą się integrować z USA.

 

Stany Zjednoczone stały się narzędziem w rękach kilkunastu rodzin globalnej oligarchii dążącej do powstania rządu światowego. Globalna oligarchia, by zdobyć monopol władzy, likwiduje demokrację i niszczy tradycyjne struktury takie jak rodzina, religia, państwo narodowe - by zatomizować jednostki i zniszczyć wszelkie relacje społeczne.

 #2 SANDIEGO

SANDIEGO

  Swojak

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 30045 postów

Napisano 12 lipiec 2014 - 15:45:12

   To co ja tutaj robię? :unsure:  Wracam do POlski gdzie jest prawdziwy raj.  :)#3 ~Ana~

~Ana~
 • Goście

Napisano 13 lipiec 2014 - 10:22:52

   To co ja tutaj robię? :unsure:  Wracam do POlski gdzie jest prawdziwy raj.  :)

 

     Ty się lepiej zgłoś do szpitala dla nerwowo i psychicznie chorych w celu podjęcia odpowiedniej dla twojego przypadku kuracji.#4 SANDIEGO

SANDIEGO

  Swojak

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 30045 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 16:37:12

     Ty się lepiej zgłoś do szpitala dla nerwowo i psychicznie chorych w celu podjęcia odpowiedniej dla twojego przypadku kuracji.

 

   Teraz jestem spokojny. :wacko:  Na Forum jest lekarz i w dodatku trzeźwy.  :)#5 ~fakt~

~fakt~
 • Goście

Napisano 02 sierpień 2014 - 12:12:46

.....Homolobby doprowadziło do zmiany nazwy ulicy w San Francisco. „Lech Walesa Street” zostanie zastąpiona imieniem Toma Waddella, homoseksualnego działacza, twórcy „Gejowskich Igrzysk Olimpijskich”.
 

 #6 ~John~

~John~
 • Goście

Napisano 02 sierpień 2014 - 13:23:26

Funkcjonariusze Centralnej Agencji Wywiadowczej w sposób nieautoryzowany pozyskali informacje z komputerów amerykańskiego senatu.

 

Działania CIA wobec senatu zostały potwierdzone w czwartek. Poprzednio, szef agencji John Brennan zapewniał, że jego podwładni nie szpiegowali członków komisji ds. służb specjalnych. Teraz Brennan wystosował przeprosiny.

 

W marcu komisja oficjalnie oskarżyła agencję o włamanie do rządowego serwera, co jest równocześnie pogwałceniem amerykańskiej konstytucji. Senatorowie prowadzili dochodzenie w sprawie praktyk stosowanych przez agentów, w tym tortur.

 #7 SANDIEGO

SANDIEGO

  Swojak

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 30045 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 23:43:36

.....Homolobby doprowadziło do zmiany nazwy ulicy w San Francisco. „Lech Walesa Street” zostanie zastąpiona imieniem Toma Waddella, homoseksualnego działacza, twórcy „Gejowskich Igrzysk Olimpijskich”.
 

 

   A co Lech Wałęsa zrobił dla San Francisco?  :wacko:#8 ~madame~

~madame~
 • Goście

Napisano 07 sierpień 2014 - 21:59:29

Sąd Apelacyjny stanu Teksas odrzucił skargę białej kobiety – Abigail Fisher – przeciwko stanowemu uniwersytetowi, który odmówił przyjęcia jej na studia, ponieważ była biała. Według orzeczenia „rasa kandydata może być kryterium przy rekrutacji na studia”.

 

Uniwersytet w Austin w Teksasie został pozwany przez Abigail Fisher, która nie została przyjęta na uczelnię. Mimo że dziewczyna mieściła się w grupie najlepszych uczniów w liceum zamiast niej przyjęto kogoś, kto miał gorsze stopnie, ale był czarnoskóry.

 

 #9 SANDIEGO

SANDIEGO

  Swojak

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 30045 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 03:38:57

Sąd Apelacyjny stanu Teksas odrzucił skargę białej kobiety – Abigail Fisher – przeciwko stanowemu uniwersytetowi, który odmówił przyjęcia jej na studia, ponieważ była biała. Według orzeczenia „rasa kandydata może być kryterium przy rekrutacji na studia”.

 

Uniwersytet w Austin w Teksasie został pozwany przez Abigail Fisher, która nie została przyjęta na uczelnię. Mimo że dziewczyna mieściła się w grupie najlepszych uczniów w liceum zamiast niej przyjęto kogoś, kto miał gorsze stopnie, ale był czarnoskóry.

 

 Dlatego "Affirmative Action" już dawno powinna być zlikwidowana.  Spełniała swoją rolę w latach 60-tych i 70-tych i może na początku lat 80-tych.  W obecnej chwili jest to odwrócony rasizm wymierzony w białego człowieka.   Podobnie było w Polsce gdzie dodawane były punkty za pochodzenie robotnicze lub chłopskie.  Dzieci tzw. inteligencji pracującej miały utrudniony dostęp na studia. #10 ~Pati~

~Pati~
 • Goście

Napisano 21 sierpień 2014 - 20:30:22

Postępująca powszechna pauperyzacja w USA - będąca owocem ograniczania wolnego rynku w celu zagwarantowania nienaruszalności zysków korporacji - i system demoralizowania Murzynów darmowym socjalem - skłaniającym do nie podejmowania pracy i nie zakładania rodzin - kolejny raz zaowocował silny konfliktem rasowym, tym razem na przedmieściach Saint Louis w Ferguson.
 
Ojcami patologicznej rzeczywistości we współczesnych Stanach są: z jednej strony neokonserwatyści, czyli Żydzi eks-trockiści nadający ton imperialistycznej i chroniącej interesy korporacji polityce republikanów, a z drugiej ekstremiści lewicowi nadający ton demokratom, często mający wspólnych przodków z neokonserwatystami, dążący do przekształcenia USA w państwo skrajnie lewicowe.
 
Istnieją uzasadnione podejrzenia, że konflikty rasowe i kreowanie pauperyzacji ma na celu doprowadzenie do sytuacji, która stanie się pretekstem do wprowadzenia rządów autorytarnych w USA i odebrania Amerykanom ich wolności obywatelskich.
 
Przed systematycznym upadkiem USA od wielu lat ostrzega znany amerykański publicysta Patrick Buchanan w swoich książkach „Samobójstwo supermocarstwa. Czy Ameryka przetrwa do roku 2025?” i „Śmierć zachodu”.
 
Zdaniem Buchanana Amerykanie podzieleni są na dwa narody: chrześcijański - liczny ubogi i konserwatywny, oraz nieliczny bogaty - liberalny. Wśród wielu problemów współczesnej Ameryki Buchanan opisywał dyskryminację rasową białych w USA, odpowiedzialność kolorowych za przestępczość, kłamstwa liberalnych mediów ukrywających zbrodnie Afroamerykanów i homoseksualistów.


#11 ~Skywalker~

~Skywalker~
 • Goście

Napisano 31 sierpień 2014 - 19:29:14

Prof. Andrew P. Napolitano, konstytucjonalista i były już sędzia Sądu Najwyższego w stanie New Jersey, na łamach „The Washington Times” kwestionuje system demokratyczny. „Co jeśli się okaże, że demokracja jest fikcją stworzoną przez rząd, by skłonić ludzi do posłuszeństwa?” – pyta.   
 
Zdaniem sędziego, kampanie polityczne w demokracji zamieniono w konkursy piękności, a rząd przekonuje ludzi, że bogactwo narodu tworzy się poprzez kradzież majątku należącego do innych osób. Konstytucjonalista zadaje pytanie, co robić w sytuacji, gdy rząd przekonał ludzi, iż mogą się wzbogacić dzięki „pasożytniczej” działalności politycznej?
 
Napolitano sprzeciwia się też okłamywaniu obywateli przez rząd i ich przekupywaniu poprzez dodruk pieniądza czy przywileje podatkowe. Konstytucjonalista sugeruje, że dwupartyjny system polityczny w USA jest fikcją, a Partia Demokratyczna czy Republikańska de facto są skrzydłami tej samej „Wielkiej Partii” uniemożliwiającej dojście do władzy innym siłom politycznym, żądającej większych podatków oraz rozrostu rządu. Obie frakcje różnią się jedynie propozycjami dot. osiągnięcia tych samych celów.  

[...]#12 ~Novica~

~Novica~
 • Goście

Napisano 05 wrzesień 2014 - 22:02:09

Około 50 mln Amerykanów cierpi z powodu głodu – wynika z raportu opublikowanego w środę przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA). Zdecydowana większość głodujących to dorośli. Głodnych dzieci jest w USA 16 mln, natomiast 360 tys. rodzin przyznaje, że ich dzieci nie jedzą dziennie tyle, ile powinny, ponieważ na żywność nie starcza im pieniędzy.
 
Joel Berg, dyrektor wykonawczy nowojorskiej Koalicji Przeciw Głodowi powiedział, że szeroko rozpowszechniony problem głodu jest ściśle związany z faworyzującą wielkie korporacje, a uderzającą w pracowników polityką rządu.
 
Wielkie korporacje unikają płacenia podatków, natomiast rząd – jak podkreślał Berg – lekceważy coraz bardziej przerażające statystyki. - Plaga głodu rozprzestrzeniła się już na zbyt wielu Amerykanów – stwierdził z kolei Jim Weill, prezes FRAC, organizacji zajmującej się walką z niedożywieniem. - Możemy zakończyć głód w tym kraju, jednakże do tego potrzeba politycznej woli Kongresu, prezydenta i władz lokalnych – tłumaczył, podkreślając, że jeżeli tendencja obcinania świadczeń się utrzyma, liczba głodujących w Stanach Zjednoczonych będzie nie do wyobrażenia.
 
Niezbędne będzie również podniesienie zarobków tak, aby każdą rodzinę stać było przynajmniej na podstawowe artykuły spożywcze. Sytuację, w której człowieka, który pracuje, nie stać na żywność, uznał on za niedopuszczalną.
Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: USA

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych