Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kto zarobi na reformie oświaty w gminie Jeziora Wielkie?

Jeziora Wielkie reforma oświaty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~n~

~n~
  • Goście

Napisano 16 maj 2012 - 16:23:10

Jakiś czas temu czytam na łamach lokalnego tygodnika, że dzięki dalekowzrocznosci władz gminy (przeniesienie klas 4-6 z Rzeszynka), szkoła w Jeziorach może przystąpić do programu, dzięki któremu można pozyskać nowe komputery. Przed reformą oswiaty w gminie nie było to możliwe, bo liczebność szkoły w Jeziorach była za mała. Czy po to robi się przsunięcia dzieci i upycha się je w 30-osobowych klasach, żeby jakiś znajomek z firmy komputerowej mógł na tym zarobić? Mam nadzieję, że nie.

#2 ~1~

~1~
  • Goście

Napisano 17 maj 2012 - 19:47:05

Kto bierze udział w konkursie na dyrektora Zespołu Szkół w strzelnie? Podobno jest tylko jeden kandydat?

#3 ~piersak~

~piersak~
  • Goście

Napisano 20 maj 2012 - 16:03:27

Jakiś czas temu czytam na łamach lokalnego tygodnika, że dzięki dalekowzrocznosci władz gminy (przeniesienie klas 4-6 z Rzeszynka), szkoła w Jeziorach może przystąpić do programu, dzięki któremu można pozyskać nowe komputery. Przed reformą oswiaty w gminie nie było to możliwe, bo liczebność szkoły w Jeziorach była za mała. Czy po to robi się przsunięcia dzieci i upycha się je w 30-osobowych klasach, żeby jakiś znajomek z firmy komputerowej mógł na tym zarobić? Mam nadzieję, że nie.

Nie miną dwie wiosny i zlikwidują oddział o-3,likwidacja klas 4-6 to tylko preludium do większego utworu jakim jest przeniesienie całej szkoły do Jezior. Proszę Państwa powolutku aż do skutku.

#4 ~jola~

~jola~
  • Goście

Napisano 29 maj 2012 - 06:24:08

Feldmarszałek ma gdzieś szkołe inne sprawy dotyczące naszej gminy, myśli o sobie i jak wygrać następne wybory. Zieloni myślą tylko o stolkach.

#5 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 29 maj 2012 - 20:16:47

Wójt Woźniakowski przygotował projekt uchwały, a Graczyk z radnymi Piasta przegłosowali ją większością głosów oczywiście z pomocą jednego dupowłaza. Zgadzam się, że głosując na wymienione osoby marnujemy głosy, gdyż ci ludzie działają przeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy. Dla nich najważniejsza jest pensja i dieta .

#6 ~Ignacy~

~Ignacy~
  • Goście

Napisano 30 maj 2012 - 07:46:13

A miało być tak pięknie. No i mamy gminę bez Gimnazjum tak na marginesie to chyba jedyna w Polsce. Drogi piękne, że traktorem trudno przejechać (Rzeszynek, Rzeszyn). Brawo Brawo włodarze naszej gminy. Tylko TVN24 zaprosić, żeby pokazała jak wspaniale się ,,rozwijamy" . :lol: :lol: :lol: :lol:

#7 ~niezorientowany na wójta~

~niezorientowany na wójta~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2012 - 10:19:21

Co się dzieje ze szkołą w Rzeszynku? Gdzie do szkoły poszły dzieci? Miała powstać szkoła niepubliczna, czy powstała? Gdzie pracują nauczyciele ze zlikwidowanych szkół? Kto wygrał na tym? Tyle było szumu i wrzawy robionej przez aktywistki oświatowe i różnych półkowników, marszałków, a teraz nawet nie wiem jak to się skończyło. Czy znajdzie się ktoś, kto wyjaśni mi jaka jest sytuacja aktualnie?

#8 ~leśnik~

~leśnik~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2012 - 08:58:58

Kto wygrał! napewno Powiat a Gmina się marginalizuje i zmierza do likwidacji. Teraz Wójt chce zwiekszenia swojego wynagrodzenia, zobaczymy jak zadecydują radni? Marszałek i inni obronicy szkoły w Rzeszynku już dawno zapomnieli o swojch wyborcach z gminy Jeziora wielkie.

#9 ~nie jestem znajomym wójta~

~nie jestem znajomym wójta~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2012 - 22:17:43

Wiem,że dzieci poszły też do szkoły niepublicznej w Racicach. Cóż,zobaczymy, czy tam im się spodoba i jaki tam jest poziom nauczania.To,że mają ładną szkołę i dobre wyniki w egzaminach końcowych klas szóstych to jeszcze nie wszystko. Myślę ,że nie ma to jak szkoła publiczna.Co państwowe to państwowe. A Tam dzisiaj jest niepubliczna, jutro może być prywatna i co wtedy? Wójtowi leży na sercu edukacja i dobrze zrobił dla dobra dzieci-przenosząc je do Jezior. To gwarantuje wysoki poziom nauczania a tam nigdy nie będzie pewności.Teraz niby mają dobre wyniki,ale skrzydełka mogą im opaść.Radzę rodzicom dobrze się zastanowić i przemyśleć tą decyzję jeszcze raz.

#10 ~nie jestem znajomym wójta~

• Goście

Napisano 07 wrzesień 2012 - 22:23:36

Odpowiadam Lep-erowi: Ty kulfonie naucz się poprawnie pisać wójta,a nie wóta (czyżbyś był absolwentem niepublicznej szkółki w R.),po drugie: na organizacji oświaty trochę się znam (pracowałem w oświacie)i nie sądzę, aby takie szkółki jak w Racicach mogły się utrzymac na dłuższą metę.Dlatego najrozsądniejsze rozwiązanie dla dzieci to nauka w szkole publicznej.Rodzice tych dzieci dużo ryzykują posyłając je do niepewnej szkoły prowadzonej-coś mi się zdaje-chyba przez takich Lep-erów jak ten niedouczony,który pisać nie umie a pcha się z komentarzem na forum.Forum to nie jest jarmark w Skulsku(tam jest miejsce dla Ciebie Lep-erze).Mam nadzieję,że weżmiesz sobie to do serca i więcej nie zabierzesz głosu w tej sprawie.Jeszcze raz powtarzam: nie jestem znajomym wójta.

#11 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2012 - 09:16:38

Cóż za mądrala z ciebie! Świadczy to o twojej kulturze i o tym ,że pracowałeś w szkolnictwie.

#12 ~nie jestem znajomym wójta~

• Goście

Napisano 08 wrzesień 2012 - 15:23:59

Odpowiadam Obserwatorowi,że w tym przypadku należy pisać ,,Twojej kulturze", czyli z dużej litery. Zakres wiedzy z klas1-3. Lep-er nazwał mnie prymitywnym dupowłazem bez zielonego pojęcia o szkolnictwie,cóż, nie są to chyba kulturalne określenia ludzi ,którzy mają odmienne zdanie w tym zakresie.Moja riposta nazywająca Lep-era kulfonem zdaje sie być bardzo delikatna w konfrontacji z dupowłazem.Zgadzam się , że przesadziłem z tym jarmarkiem w Skulsku, rzeczywiście czworonogi z kręconym ogonkiem i nieco przydługim noskiem mogłyby czuć się urażone wspólnym przebywaniem z Lep-erem.Ciebie Obserwatorze nie razi styl wypowiedzi Lep-era,co mnie napawa niesmakiem i obawą o Twój stan świadomości społeczno - kulturalnej.Musisz nadrobić braki,proszę o to, nie ociągaj się. Chcę tylko dodać ,że nie jestem znajomym wójta.

#13 ~Lep~

~Lep~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2012 - 17:22:37

Do ,, nie jestem znajomym wójta"

człowieku opamiętaj się, masz chyba ADHD , bo w kolejnych wypowiedziach jesteś coraz bardziej nakręcony. Dobrze, że użyłeś zwrotu,, pracowłem w oświacie"bo chyba za byle błąd karał byś chłostą(wójta - dobrze teraz Panie Uczony?).
Poziom Twojego intelektu świadczy, że raczej mogłeś być palaczem w szkole i to na nocnej zmianie.

#14 ~pomogę~

~pomogę~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2012 - 09:57:44

a ja mam 29 lat i bede startował w wyborach na wójta i postaram sie przywrócic gmine tak jak była jeśli wyborcy pomogą to razem zrobimy więcej ale kazdy moze powiedzieć że jestem za młody

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Jeziora Wielkie, reforma oświaty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych