Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kronika kryminalna


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2019 - 17:57:12

Sprawa afery melioracyjnej ruszy 21 stycznia. Senatorowi Gawłowskiemu grozi 12 lat więzienia
Proces ws. tzw. afery melioracyjnej, w której oskarżonym jest m.in. senator Stanisław Gawłowski rozpocznie się 21 stycznia 2020 r. – ustalił dziś szczeciński sąd. Na ławie oskarżonych zasiądzie ponad 20 osób. Były wiceminister w rządzie PO-PSL ma postawione zarzuty łapownictwa i prania brudnych pieniędzy, za co grozi mu 12 lat więzienia.

Chodzi o nieprawidłowości przy 26 inwestycjach realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych (ZMiUW) w Szczecinie.

Akt oskarżenia liczy ponad 1100 stron, objęto nim 32 osoby, które zostały oskarżone łącznie o 94 czyny; najistotniejsze dotyczą łapownictwa i tzw. prania brudnych pieniędzy. Osiem osób złożyło dotychczas wnioski o dobrowolne poddanie się karze, ich wątek został wyłączony do rozpoznania przez sąd rejonowy.

Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że w związku z pełnioną w rządach PO-PSL funkcją sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska poseł Stanisław G. przyjął jako łapówki co najmniej 733 tys. zł w gotówce, a także dwa zegarki o łącznej wartości prawie 26 tys. zł oraz nieruchomości w Chorwacji

 – informowała Prokuratura Krajowa. Zarzuty dotyczą również nakłaniania do wręczenia łapówki w wysokości co najmniej 200 tys. zł oraz ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej. Prokuratura oskarżyła posła również o pranie brudnych pieniędzy.

W sprawie oskarżona została również żona posła Renata Listowska-Gawłowska (zgodziła się na podawanie nazwiska - PAP). Prokuratura zarzuciła jej pranie brudnych pieniędzy, które miało polegać na działaniach zmierzających do utrudnienia stwierdzenia pochodzenia przyjętej wcześniej jako łapówki nieruchomości w Chorwacji.

Wśród oskarżonych w tej sprawie są również: były starosta koszaliński Roman Sz., były dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie Mieczysław O., byli pracownicy Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, przedstawiciele i właściciele firm realizujących inwestycje melioracyjne.

 #2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2019 - 19:04:36

Czyli były szef klubu PO miał rację kiedy mówił do kolegi z PO;" ja ci gwarantuję, że sądy przed wyborami nie ruszą sprawy i ch.j". Nie ruszyły. A Gawłowski z poważnymi zarzutami został senatorem.#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 13:21:55

Durczok decyzją sądu nie trafi do aresztu. Są dwie możliwości; albo sędzia był z Durczokiem na jednym proteście, albo działa doktryna Neumana - naszym nic nie zrobią. Bo jak pamiętamy Durczok będąc w TVNie był wprost zakochany w PO. Tak jak Najsztub.

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych