Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Król Tasarz

50 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Karolina Rokitnicka~

~Karolina Rokitnicka~
  • Goście

Napisano 21 luty 2007 - 10:44:00

Otóż informacja była sprawdzona w Gimnazjum Publicznym i właśnie tam otrzymaliśmy informację, że emeryt nie został zatrudniony. Żaden cukier, fakty!Pozdrawiam, Karolina Rokitnicka

#22 ~Do drugi Stanisław~

~Do drugi Stanisław~
  • Goście

Napisano 21 luty 2007 - 11:25:00

Panie Stanisławie czy Pan jest Tasarzem, lub kimś z jego rodziny, że Pan pisze takie rzeczy? Bo chyba sam pan w to nie wierzy.Paweł.

#23 ~Siódmy Stanisław~

~Siódmy Stanisław~
  • Goście

Napisano 21 luty 2007 - 16:50:00

nie nie jestem Tasarzem...

#24 ~Olka~

~Olka~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2007 - 13:51:00

To my go wybraliśmy.

#25 ~jerzy~

~jerzy~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2007 - 14:16:00

ciekawe czy wytrwa do konca kadencji- z tego co wiem wróciła sprawa spółki MZK i sąd w Gdańsk bedzie to prowadził. trzeba przyznac ze "królowi" władza udeżyła do głowy.

#26 ~Golubianka~

~Golubianka~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2007 - 08:17:00

To wcale nie król, lecz "taki sobie panek". Otoczony kolesiostwem i pozbawiony wszelkich skrupuł, dążący do celu, wyimaginowanego czasami od rzeczywistości, bez względu na okoliczności, prostak w stosunku do kobiet, a nie tylko, lubiący splendor, stawia wyżej "opinie" swoich popleczników od zwykłej szarej rzeczywistości, typowy przykład drobnomieszczańskiej kołtunerii. Ciekawostką jest też fakt, co podkreśla wielokrotnie na spotkaniach z mieszkańcami, że "razi" go możność posiadania przez innych np. nieruchomości czy t.p., a on jest posiadaczem tylko samochodu, zresztą nie końca, bo w zasadzie, jak sam uzupełnia, jest własnością banku. Stąd apeluję do pana, Panie Burmistrzu, proszę zsumitować swoje dotychczasowe działania i zachowanie, przemyśleć i przeanalizować, a na koniec pomyśleć, że nie o to przecież chodziło większości mieszkańców Golubia-Dobrzynia głosujących na Pana. Nie licząc oczywiście tych "zaufanych" i "zobowiązanych", zresztą nie ma się co im dziwić. Mam szczerą nadzieję, że "wykrzesa" Pan jeszcze odrobinę swojej inteligencji i zrobi ten wysiłek, a wtedy znajdzie się Pan w oczach większości mieszkańców Golubia-Dobrzynia odpowiednim gospodarzem, pod warunkiem oczywiście, że będzie to już wtedy zachowanie stałe, uczciwe i nieuwikłane w różne układy. Tego Panu życzę i pozdrawiam.

#27 ~Golubiak~

~Golubiak~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2007 - 08:45:00

Golubianko... z calym szacunkiem do Ciebie mimo iz nie jestem zwolennikiem wszystkich decyzji Burmistrza to jednak doskonale pamietam jak wygladalo miasto 5 lat temu a jak wyglada teraz i uwazam ze Twoja wypowiedz to obrzydliwy paszkwil a przykladem malomiasteczkowej koltunerii jestes w tym momencie Ty.

#28 ~Również kobieta~

~Również kobieta~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2007 - 09:57:00

Ja również miałam do czynienia z Burmistrzem Tasarzem- nie będę tu opisywała dokładnej sytuacji, ale rzeczywiście ten Pan nie potrafi się zachować!!!Drogi Golubiaku- naucz się odróżniać czyny od zachowania! Niech Tasarz bedzie jak najlepiej rządził miastem -sama za tym jestem- ale niech przy okazji zachowa trochę kultury. W 100% popieram wypowiedź golubianki- po prostu nic dodać i nic ująć!I to moim zdaniem nie jest żaden "paszkwil", lecz obraz prawdy i odwagi, aby się w taki sposób wypowiedzieć. W tym temacie rozmawiamy o burmistrzu i każdy ma prawo wypowiedzenia się. A ty golubiaku nie czepiaj się wypowiedzi innych osób- jeśli masz obiekcje to ogranicz się alb do obrony albo negowania naszego "króla", a nie czepiaj się wypowiadających, bo za chwile ktoś może tobie zarzucić, że przez takie zachowanie ukazujesz brak swojej kultury osobistej.

#29 ~Golubianka~

~Golubianka~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2007 - 11:19:00

Coś mi sie wydaje, że pod nickiem "Golubiak" kryje się albo sam burmistrz, albo osoba blisko z nim związana - co bardziej spostrzegawczy może sie bez trudu domyśleć. W większości wystąpień publicznych podkreślany jest wygląd miasta. Stwierdzenia typu "jak to miasto wyglądało wcześniej" jest już tak oklepane i pospolite, że większości znudziło się. Obowiązuje logiczna zasada, jeżeli nie masz już nic do powiedzenia, to nie mów nic. Wygląd miasta i położone w tym zakresie zasługi obecnego i poprzedniego Zarządu Miasta są już tak oklepanym frazesem, że jest po prostu śmieszne.Wydaje mi się, że wygląd miasta, jego estetyka i podkreślenie walorów historycznych, jest jednym z bardzo wielu elementów, jakie powinny być w zainteresowaniu i pieczy Pana Burmistrza, i jego podległych współpracowników. Jest to jednak element, jak by nie patrzeć, bardziej do zainteresowania ludzi z zewnątrz; a cóż ma do powiedzenia szanowna magistracka władza w stosunku do wszystkich, bez wyłączeń, mieszkańców miasta. Arogancja w odpowiedzi na pytania "co burmistrz zrobił w kierunku zmniejszenia bezrobocia" typu: "nie jest to w zakresie kompetencji UM, bo PUP podlega staroście", jakiej to odpowiedzi udzielił burmistrz w audycji nagrywanej w PDK przez TV-3 Bydgoszcz, świadczy jedynie o niekompetencji i braku poczucia roli gospodarza miasta w pełni. Swoją drogą audycja była "inteligentnie ułożona" według z góry zamieszonego scenariusza: obecni na sali byli radni popierający burmistrza, przedsiębiorcy "żyjący z UM-ego garnuszka" i kilka osób [dokładnie 4] starszych emocjonalnie związanych z Panem Burmistrzem. Dlatego proszę przyjąć poważnie moją krytykę, bo jak mówi przysłowie "nie szata świadczy o człowieku". Promocja miasta jest oczywiście ważna, ale najważniejsi są jego mieszkańcy. Proszę przypomnieć sobie wszystkie, bez wyjątku, obietnice wyborcze i zacząć w końcu je realizować. Niedługo połowa II-giej kadencji, nie chciałabym znowu usłyszeć: "4 lata to za krótki czas, aby wszystko móc zrealizować".

#30 ~I znowu...~

~I znowu...~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2007 - 12:20:00

Tak- golubiak to chyba strażnik moralności w naszym mieście:/A nasz szanowny pan burmistrz ma wszystkich mieszkańców gdzieś- należy zwrócić uwage na sam fakt kogo przyjmuje do pracy- sami kolesie - połowa urzędu miasta to "koledzy" bądź "koleżanki" jego "kolegów" i "koleżanek". Nie rzadko zdarza się, że te osoby nie są kompetentne aby wykonywać prace na danym stanowisku. Ale Tasarz ma takiego "gadanego", ze i tak zawsze sprostuje wszystko albo na łamach Pomorskiej albo w lokalnej kablówce. Jeśli jakiś dziennikarz zadał by burmistrzowi pytanie z zaskoczenia to ten nie potrafiłby się wypowiedzieć-przykład? -pamiętane zdanie- "czy ja mam być świętszy od papierza"?Każdą wypowiedź czy to w kablówce, czy w TV regionalnej, czy to nawet w gazecie Pomorskiej Burmistrz ma dokładnie ułożoną- nie może sobie przecież pozwolić na błąd bo jak by to wyglądało? Wszystko musi iść dokładnie z planem, żeby broń Boże się przypadkiem nie pogubić. Nie zapominajmy, że miasto ma pieniadze pozyskane z Uni nie przez Romana Tasarza ale przez śp. Zygmunta Kwiatkowskiego -obecna władza tylko teraz spija śmietankę i dopisuje sobie zasługi. Ciekawe jaki procent tych pieniedzy trafił też do prywatnych kieszeni? To wszystko z czasem wyjdzie na jaw- wyjdą przekrenty i z pieniędzmi i z zatrudnieniami. Na razie to jest zamydlanie ludziom oczu. Ciągle tylko ta starówka i starówka- bardzo dobrze że mamy rewitalizacje- ale na tym swiat sie nie kończy. Ale najprościej jest się zasłaniać tą rewitalizacją- bo duży rojekt, bo duze zmiany. Jesli jeszcze do tego dojdą piękne słowa Tasarza to ludzie myślą, że świat jest piekny, a burmistrz wyjatkowy. Na szczęście nikt, kto ma trochę oleju w głowie nie będzie ślepo zawierzał jego słowom, lecz dostrzegnie w tym troche krytycyzmu. Burmistrz obecuje baaaardzo dużo-szczególnie pod koniec swoich kadencji, a potem, tak jak stwierdziła poprzedniczka głupio się tłumaczy, że w następnej kadencji t już napewno uda się zrobić to co w tej sie nie udało, nie zmarnujmy szansy itp, itd. Brzydzę się takimi słowami i nie tylko ja- cieszę się że miezkańcy miasta otwierają oczy na całą tę sytuację. Pozdrawiam.

#31 ~Golubiak~

~Golubiak~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2007 - 17:59:00

Co za chamskie forum... ja mam z kolei wrazenie ze w tym paszkwilski temacie pisze tylko jedna gora dwie osoby, NIe jestem Tasarzem ani niki z jego rodziny ale to co tu sie wypisuje az razi nienawiscia. Rozumiem ze mozna nie popierac pewnych decyzji krytykowac i wogole ale czesc tych wypowiedzi jest po prosu prostacka. NIe bede juz sie wypowiadal.. teraz mozecie pojechac po mnie... i dalej zaczynac dzien od wejscia na pomorska.pl i obsmarowywania burmistrza.

#32 ~diesel69~

~diesel69~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2007 - 18:43:00

Drogi Golubiaku nie obrażaj się ponieważ każdą krytykę nasz Król chętnie przyjmuje, starówka owszem piękna ale ja się pytam dla kogo? Gdzie ci wymarzeni turyści zostawiający pieniążki, jakoś nie widzę nawału, chociaż widziałem kiedyś jednego czarnoskórego obywatela ale jak się później dowiedziałem chłopak gra w piłkę w Kowalewie, nasza Drwęca przez ostatnie 4 lata po prostu się rozpadła mimo że prezesem jest obecny Starosta. A więc po kolei: 1. drogi -fatalne(zobaczcie Kowalewo i Wąbrzeźno dla porównania też mają wojewódzkie i krajowe) 2.-basenu nie było i nie będzie(Wąbrzeźno ma i to piękny)chociaż obiecanki idą u nas już piątą kadencje. 3.-Piękna sala sportowa w Kowalewie przykryła tą naszą bidulkę na stadionie a teraz będzie podobna jak w Kowalewie przy gimnazjum w Gałczewie- brawo Pani Dyrektor!! nie chce pani startować na Burmistrza w następnej kadencji??? :)4. Mamy miasto powiatowe, a konia z rzędem temu kto mi pokaże gdzie jest w naszym mieście postój taxi (zobaczcie jak to jest w Kowalewie i Wąbrzeźnie i się uczcie szanowni włodarze)5. Mamy firmę sprzątającą i rzesze osób interwencyjnych pod wodzą urzędu miasta i co? i w Kowalewie jest jeden zakładzik komunalny, a czystością nas przegina w każdym metrze kw Ludzie Tu się nic nie dzieje na plus i rozwój miasta!!! Ileż można dryfować na starówce??? Czy mieszkańcy mają zupę gotować sobie z tego granitu??? Ciekawy jestem kto wziął w kieszeń za pozwolenie postawienia fontanny w Golubiu, która jak się okazało nie może tam być i wzbogaci park Dobrzyński, przecież ktoś tą budowę nadzorował i dopuścił do wyrzucenia NASZYCH pieniędzy.

#33 ~hahahah~

~hahahah~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2007 - 18:36:00

teraz golubiaku bedziemy zaczynać dzień od obsmarowywania ciebie! Chamski jesteś ty!

#34 ~diesel69~

~diesel69~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2007 - 19:13:00

Drogi Golubiaku nie obrażaj się ponieważ każdą krytykę nasz Król chętnie przyjmuje, starówka owszem piękna ale ja się pytam dla kogo? Gdzie ci wymarzeni turyści zostawiający pieniążki, jakoś nie widzę nawału, chociaż widziałem kiedyś jednego czarnoskórego obywatela ale jak się później dowiedziałem chłopak gra w piłkę w Kowalewie, nasza Drwęca przez ostatnie 4 lata po prostu się rozpadła mimo że prezesem jest obecny Starosta. A więc po kolei:1. drogi -fatalne(zobaczcie Kowalewo i Wąbrzeźno dla porównania też mają wojewódzkie i krajowe)2.-basenu nie było i nie będzie(Wąbrzeźno ma i to piękny)chociaż obiecanki idą u nas już piątą kadencje.3.-Piękna sala sportowa w Kowalewie przykryła tą naszą bidulkę na stadionie a teraz będzie podobna jak w Kowalewie przy gimnazjum w Gałczewie- brawo Pani Dyrektor!! nie chce pani startować na Burmistrza w następnej kadencji??? :)4. Mamy miasto powiatowe, a konia z rzędem temu kto mi pokaże gdzie jest w naszym mieście postój taxi (zobaczcie jak to jest w Kowalewie i Wąbrzeźnie i się uczcie szanowni włodarze)5. Mamy firmę sprzątającą i rzesze osób interwencyjnych pod wodzą urzędu miasta i co? i w Kowalewie jest jeden zakładzik komunalny, a czystością nas przegina w każdym metrze kwLudzie Tu się nic nie dzieje na plus i rozwój miasta!!! Ileż można dryfować na starówce??? Czy mieszkańcy mają zupę gotować sobie z tego granitu??? Ciekawy jestem kto wziął w kieszeń za pozwolenie postawienia fontanny w Golubiu, która jak się okazało nie może tam być i wzbogaci park Dobrzyński, przecież ktoś tą budowę nadzorował i dopuścił do wyrzucenia NASZYCH pieniędzy.

#35 ~Golubiak~

~Golubiak~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2007 - 17:35:00

Drogi DieselPrzeczytalem Twoja wypowiedz z zainteresowaniem i w kilku kwestiach pozwole sie z Toba nie zgodzic1. nie uwazam ze sala gimnastyczna jest najbardziej palacym problemem miasta2. postoju taksowek nie ma bo jest niepotrzebny.. wszyscy zamawiaja je przez tel.. jak by taksowkarze chcieli zapewne by taki powstal3. basenu nie ma ale nie winie za to (puki co) burmistrza bo w miescie byly bardziej palace problemy ale nie podzielam twojego zachwytu nad wabrzeska realizacja tej ideii.(obiekt malo spektakularny a koszty jego realizacji niewspolmiernie wysokie) ale racja.. czas sie za to zabrac4. martwi mnie to ze nie rozumiesz projektu rewitalizacji starowki a szczegolnie niepowazne bylo stwierdzenie ze z bruku sie nie zrobi zupy czy cos w tym stylu (strasznie populistyczne.. chyba nie proponujesz rozdac pieniedzy z budzetu na włoszczyzne)... Golub to byla zdecydowanie najbiedniejsza dzielnica miasta.. wlasciwie to wymarla. Wlasnie jej stan pozwolil otrzymac zawrotne jak na budzet miasta dofinansowanie dla "Zdegradowanej czesci miasta" Rewitalizacja jest nie po pierwsze dla turystow (ktorych jak zauwazylem w zeszle wakacje bylo calkiem sporo a bedzie o wiele wiecej jak starowka bedzie wygladala porzadnie) ale dla mieszkancow golubia i calego miasta gdyz ozywienie gospodarcze i handlowe tej czesci miasta moze wlasnie dac chleb. Nie uwazasz chyba ze taka sytuacja jaka miala miejsce wczesniej byla "rozwojowa". Oczywiscie mozliwosci finansowe biednego G-D sa ograniczone wiec nie mozna miec pretensji ze rewitalizacja nie obiela calego miasta i ze inwestuje sie "tylko w Golub"... Jak bysmy odkryli zloza ropy naftowej za szpitalem to moze wtedy tak.. Troche niesprawiedliwe jest wydaje mi sie umniejszanie roli rady miasta zeszlej kadencji w wklad pracy dzieki ktoremu udalo sie pozyskac kase z UE. Oczywiscie czapki z glowy dla SP Z Kwiatkowskiego ktory tez mial w tym swoj udzial.5. co do stagnacji gospodarczej G-D pozwole sobie zauwazyc ze rozbudowujace sie zaklady na Podzamku i okolic Torunia juz dawno wybraly z miasta chetnych do pracy wiec zaden zaklad tu nie powstanie bo po prostu nie ma komu w nim pracowac... powinnnismy sie cieszyc ze nasze miasto jest wpisane w strategi wojewodztwa do miast o duzym potencjale turystycznym... rocznie zamek odwiedzaja tysiace turystow a w najblizszych latach bedzie ich o wiele wiecej.. trzeba sie starac ich sciagnac do miasta..6 Problem G-D lezy moim zdaniem w wyjatkowo malej przedsiebiorczosci mieszkancow naszego miasteczka ktora w znacznej czesci jest ludnoscia naplywowa ze wsi i mentalnosc ludzi jest jaka jest... czytalem kiedys o tym dlugi reportarz a przykladow w naszym miescie jest na to pelnoPozdrawiam

#36 ~wojt~

~wojt~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2007 - 20:12:00

Golubiak ma racje. Szczególnie podoba mi się punkt 6. o mentalności prowincjonalnej:D

#37 ~diesel69~

~diesel69~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2007 - 21:05:00

dzięki za wyczerpującą odpowiedź Golubiak ale powiedzmy że mam klapki i się nie zgodzę, bo byłaby sala i mały hotelik mielibyśmy różne grupy sportowe na zgrupowaniach bo tereny do uprawiania sportu mamy bardzo dobre do tego zarabiałaby jakaś restauracja na ich wyżywieniu, postój taxi w mieście powiatowym na telefon? nie mamy żadnej korporacji a człowiek obcy czytaj turysta nawet nie wie gdzie szukać tego telefonu bo miejscowy nie potrafi mu wskazać miejsca to jest pewien standard który być powinien niestety. Basen? ja wiem że zawsze są inne palące potrzeby ale zapewne zdziwiłbyś się ilu mieszkańców oraz młodzieży szkolnej z naszego miasta zostawia pieniądze na basenie w Wąbrzeźnie czy też w Brodnicy. Ja nie neguje że pomysł ze starówką był zły bo to było bardzo dobre ale to już było i należy iść do przodu a nie drugi rok nasze władze się tym szczycą nie robiąc nic więcej, ponieważ ja to widzę tak że ponad pół roku nowej kadencji już stracili cały czas chwaląc się starówką -panowie to zadanie jest już wykonane proszę brać się za nowe. Teraz będziemy mieli za to piękne nowe osiedle Panorama-cisza, spokój, natura, las, woda- tylko nikt z tych którzy te działeczki tam sprzedają nie informuje kupujących że w planie zagospodarowanie przestrzennego jest przewidziana tzw. średnicówka czyli obwodnica miasta a jej trasa biegnie mniej więcej przez środek nowego osiedla.Widzę natomiast, że temat trudny czyli dziurawe drogi i brud w mieście przemilczałeś - masz racje może nikt się nie zorientuje że inne miasta radzą sobie z tym jednak lepiej. Pozdrawiam

#38 ~Golubiak~

~Golubiak~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2007 - 23:18:00

Diesel poruszylem te kwestie w ktorych sie z Toba nie zgadzam. (zaznaczylem to w poprzedniej wypowiedzi) Co do sali to zeby byly u nas zgrupowania tak sadze zemusialby to byc jakis wiekszy obiekt niz w Kowalewie ;]pozdrawiam

#39 ~gosik~

~gosik~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2007 - 19:47:00

A co z postojem tax. Już dwa razy pisałem do urzędu pismo z prośbą o ustawienie "słópka" i zawsze tylko słyszę odpowiedź - dobrze, pomyślimy. I myślą, tylko mnie już brakuje cierpliwoci na tych urzędasów....

#40 ~Paweł01~

~Paweł01~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2007 - 21:38:00

A czemu się dziwisz?- zobacz kto pracuje w tym urzędzie:/Dziwie się, że ta instytucja jaka jest urząd miasta jeszcze funkcjonuje, że ludzie tam pracujący nie pogrążyli jeszcze wszystkiego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych