Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

koszenie trawy w niedzielę :)

hałas chamstwo

29 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 15:59:23

Niestety, pod tym względem jesteśmy jeszcze dzikim krajem. W całej cywilizowanej Europie  obowiązują przepisy, które zabraniają wykonywania tego typu prac w niedzielę i święta. I nie chodzi o żadną religię czy chodzenie do kościoła. Katolik, Arab czy Żyd szanuje sąsiada i jego wolny czas z rodziną!

I proszę nie pisać, że jak mi źle z hałasującą w niedziele kosiarką to mam się  wyprowadzić do puszczy. Urodziłem się tutaj, płacę podatki i chcę mieszkać, a jak ktoś nie akceptuje zasad obowiązujących w normalnym społeczeństwie, to dlaczego mam nie narzekać?

16 godzina, 12-letni syn sąsiada kosi trawę, obok 6-latek, rodzice palą szlugi i piją piwko ze znajomymi. Głośnym disco polo zagłuszają własną kosiarkę a my mamy stereo, łomot z dwóch stron. Zaraz będzie jakieś nieszczęście. Rodzice nie usłyszą. I zaraz będzie apel na FB, daj na operację, wpłać na naszego kacerka, Zuzię,  bo nas nie stać, ręka noga ucięta, daj!

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 16:09:49

Niestety, pod tym względem jesteśmy jeszcze dzikim krajem. W całej cywilizowanej Europie  obowiązują przepisy, które zabraniają wykonywania tego typu prac w niedzielę i święta. I nie chodzi o żadną religię czy chodzenie do kościoła. Katolik, Arab czy Żyd szanuje sąsiada i jego wolny czas z rodziną!

I proszę nie pisać, że jak mi źle z hałasującą w niedziele kosiarką to mam się  wyprowadzić do puszczy. Urodziłem się tutaj, płacę podatki i chcę mieszkać, a jak ktoś nie akceptuje zasad obowiązujących w normalnym społeczeństwie, to dlaczego mam nie narzekać?

16 godzina, 12-letni syn sąsiada kosi trawę, obok 6-latek, rodzice palą szlugi i piją piwko ze znajomymi. Głośnym disco polo zagłuszają własną kosiarkę a my mamy stereo, łomot z dwóch stron. Zaraz będzie jakieś nieszczęście. Rodzice nie usłyszą. I zaraz będzie apel na FB, daj na operację, wpłać na naszego kacerka, Zuzię,  bo nas nie stać, ręka noga ucięta, daj!

Koleżanka z zamkniętego osiedla w Warszawie zazdrości nam spokoju w małym miasteczku, nie wie, co za piekiełko tu mamy :) Tam nawet w niedzielę prania nie możesz powiesić, żeby widoku sąsiadowi w świąteczny dzień nie popsuć a u nas wolność domku w swoim (?) domku. Mój sąsiad w zwykłych obcisłych gatkach po ogrodzie lata. Kabaret.

#3 ~Matka Teresa~

~Matka Teresa~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 16:23:10

Więcej wyrozumiałości. Pozamykali galerię, w niedzielę coś trzeba robić, długi nudny dzień. No przecie nie będą czytać. Od czytania oczy bolą.

#4 ~pracujcie też po śmierci~

~pracujcie też po śmierci~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 16:40:05

Więcej wyrozumiałości. Pozamykali galerię, w niedzielę coś trzeba robić, długi nudny dzień. No przecie nie będą czytać. Od czytania oczy bolą.

Jak brakuje wam zajęć przy domu w niedziele,to weźcie się lepiej za rąbanie drewna,kopanie rowów melioracyjnych łopatami,przerzucaniem węgla,urabianiem betonu na budowie.Co za pusty naród.Tragedia się  stała bo zamknęli im galerie handlowe w niedziele.Krzywda się im stała.BIEDAKI.

#5 ~Gladiator~

~Gladiator~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 16:40:11

ja w niedziele kosze trawe bo caly tydzien jestem w pracy zapier***ajac na brajanki i dzejsiki  z 500+ wiec to jedyny dzien kiedy mam czas by cops zrobiuc w ogrodzie i w domu

#6 ~gościu @~

~gościu @~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 17:20:02

ja w niedziele kosze trawe bo caly tydzien jestem w pracy zapier***ajac na brajanki i dzejsiki  z 500+ wiec to jedyny dzien kiedy mam czas by cops zrobiuc w ogrodzie i w domu

Na pewno nie "zapier***asz "cały tydzień.Ja pracuję na ,,zmiany,, cały miesiąc w ruchu ciągłym,ale nigdy nie wykonuję ciężkich prac w domu.Niedziela jest po to by w domu odpocząć.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 20:02:37

Odpocznij chłopie w niedzielę, bo się przekręcisz. Serio.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 20:14:58

U mnie podobnie, od poniedziałku do piątku robota (po 12h), w sobotę zakupy na cały tydzień i sprzątanie, pranie itd. czasem soboty zabraknie a nie będę kosić po 21 bo tu tez się zaraz ktoś przyczepi. Niedziela to kościół, obiad i ogarnięcie ogródka.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 20:18:16

U mnie podobnie, od poniedziałku do piątku robota (po 12h), w sobotę zakupy na cały tydzień i sprzątanie, pranie itd. czasem soboty zabraknie a nie będę kosić po 21 bo tu tez się zaraz ktoś przyczepi. Niedziela to kościół, obiad i ogarnięcie ogródka.

Kiedyś takiej techniki nie było, a ludzie w niedzielę odpoczywali. Dziś brakuje nam dni. 

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 20:23:23

A gdzie masz zapis w konstytucji że w niedzielę nie mogę kosic trawy to wg ciebie zboże też ma poczekac na polu az sobie odpoczmiesz

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 22:44:06

A gdzie masz zapis w konstytucji że w niedzielę nie mogę kosic trawy to wg ciebie zboże też ma poczekac na polu az sobie odpoczmiesz

Kto kosi zboże w niedzielę? Żaden rolnik nie pójdzie na pole, chyba że ma widmo klęski żywiołowej nad sobą . Rolnicy też chcą odpocząć. Gospodyni na wsi nawet ciasta w niedzielę nie robi, bo caly tydzień się dosyć napracuje.  Ludzie szanujmy się, jeden drugiego, nie utruwajmy sobie życia, w bardziej cywilizowanych państwach nikt w niedzielę nie kosi z szacunku dla drugiego czlowieka, nie hałasuje, nie przeszkadza, nie robi grilla na balkonie, żeby blok cały się nie zjarał. Ludzie są po prostu dla siebie mili. Tak trudno to pojąć? Wyspany, wypoczęty człowiek jest miły, lepiej i efektywnie pracuje, jest skłonny do pomocy. Wszystko ma regulować konstytucja? Ti już rozum i dobre obyczaje oraz wzajemna życzliwość nie wystarczy? A potem zdziwienie, że Polaków zagranicą ie wpuszczają do dobrych dzielnic...

#12 ~stachanowcy polskie~

~stachanowcy polskie~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 22:54:12

Jak w niedzielę był zawsze handel to byli tacy co kupowali w tym dniu nawet materiały budowlane.W niedzielę kupowali całe przyczepy cegieł i cementu.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 22:56:41

Jak w czasach studenckich  sprzątałam w Berlinie w dobrej dzielnicy, to przed 8 nawet walizki na kółkach ludzie nosili, żeby nie hałasować pod oknami.  Nikt nie zabraniał ciągnąc, ale ludzie nie chcieli budzić sąsiadów. W Polsce nie do pomyślenia! Pamiętajcie, jak ty sąsiadowi, tak sąsiad tobie.  Potrafię zrozumieć płacz małych dzieci, to niezależne od matki czy ojca, poza tym, dzieci rosną, za pół roku nie będzie problemu, ale co niedzielę urządzać sąsiadom piekiełko popołudniu, nieładne.

#14 de Silva

de Silva

Bicz na forumowe mendy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 3381 postów

Napisano 16 czerwiec 2019 - 23:00:42

pier***enie takie że ktoś nie ma czasu i musi kosić trawę w niedzielę, głupiemu to powiedzcie.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 23:01:51

Jak w niedzielę był zawsze handel to byli tacy co kupowali w tym dniu nawet materiały budowlane.W niedzielę kupowali całe przyczepy cegieł i cementu.

Ludzie sami sobie szkodzą. 50 lat albo i mniej i zawał albo i raczysko od stresu. Brak świadomości. Na Południu, gdzie upały są normą, jest sjesta i to czas święty dla wszystkich, ludzie zadowoleni i zdrowi. U nas w upal latają w samych majtkach, co tam rak skóry, co tam odwodnienie czy udar słoneczny, ech

#16 ~Edward~

~Edward~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 23:03:33

pier***enie takie że ktoś nie ma czasu i musi kosić trawę w niedzielę, głupiemu to powiedzcie.

Pewnie, że pier***enie!

#17 ~Polak ,,szanuje,,polaka~

~Polak ,,szanuje,,polaka~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 23:03:35

Polakom nie przetłumaczysz.Hałasować w niedzielę bo sąsiad się nie liczy.Najważniejszy jestem"JO" !...........i basta  !!!!!!!

#18 de Silva

de Silva

Bicz na forumowe mendy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 3381 postów

Napisano 16 czerwiec 2019 - 23:04:30

Ludzie sami sobie szkodzą. 50 lat albo i mniej i zawał albo i raczysko od stresu. Brak świadomości. Na Południu, gdzie upały są normą, jest sjesta i to czas święty dla wszystkich, ludzie zadowoleni i zdrowi. U nas w upal latają w samych majtkach, co tam rak skóry, co tam odwodnienie czy udar słoneczny, ech

I zaczyna odpier***ać ludziom, toż to już widać gołym okiem, a wszystko ze stresu i przemęczenia, ale nie, musi robić byle sąsiada szlag trafił że on ma więcej.  :D

Użytkownik de Silva edytował ten post 16 czerwiec 2019 - 23:05:06

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 23:08:45

mój sąsiad dziś kosił a wcześniej wyzwał żonę od kurew. Zawsze się w niedzielę kłócą, wyzywają i robią porządki przed domem. Samochód myją, woda z pianą leci. W każde święta to samo. Już się do tego przyzwyczaiłem. Takie życie.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 23:11:58

I zaczyna odpier***ać ludziom, toż to już widać gołym okiem, a wszystko ze stresu i przemęczenia, ale nie, musi robić byle sąsiada szlag trafił że on ma więcej.  :D

wielką drogą kosiarkę z obi , niech wiedza dookoła, że stać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych