Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

KONSTYTUCJA !


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2019 - 20:59:31

Skala niewiedzy ludzi zwanych nauczycielami dotycząca zakazu dyskryminacji i nękania w miejscu pracy jest niewiarygodna!

Artykuł 32 obowiązującej konstytucji stanowi jasno:

"Nikt nie może być dyskryminowany w życiu społecznym z jakiejkolwiek przyczyny".

1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Artykuł 18 (zn. 3a) kodeksu pracy precyzuje: "Pracownicy powinni być równo traktowani bez względu na przekonania polityczne czy przynależność związkową".
W kontekście powyższego warto zadać pytanie - jak do powyżej wskazanych zasad opisanych w konstytucji, kodeksie pracy czy międzynarodowej konwencji, mają się działania nauczycieli, którzy z powodu odmiennych poglądów w sposób jawny dyskryminują i nękają w miejscu pracy swoich współpracowników?

No bo jak inaczej nazwać szpaler ubranych na czarno strajkujących nauczycieli, który "witał" niestrajkujących pedagogów idących na egzamin, plakaty i hasła sugerujące, że "tylko świnie pilnują na egzaminie", czy informacje wywieszane na drzwiach pokoju nauczycielskiego, które zakazują wejścia do środka nauczycielom nieuczestniczącym w proteście strajkowym?

Zasada równego traktowania oraz zakaz dyskryminacji to jedne z podstawowych wartości cywilizowanego świata.

Ich naruszenie może powodować poważne konsekwencje finansowe dla jednostek organizacyjnych, na terenie których doszło do zachowań sprzecznych z powyższymi zasadami, a w skrajnych przypadkach niewykluczona jest nawet odpowiedzialność karna osób dopuszczających się tego rodzaju deliktów

 #2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2019 - 21:27:11

A prawo do nauki gwarantowane konstytucyjnie?

(Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.)

Art. 70. Prawo do nauki

1. Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa. Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa.

Dobro osobiste w postaci prawa dziecka do nauki podlega ochronie w ramach art. 24 k.c. i każdy obywatel w postępowaniu cywilnym ma prawo dochodzić zadośćuczynienia materialnego i niematerialnego kiedy to prawo zostało złamane. W takich procesach rodzice, na mocy art. 87. § 1 k.p.c., mogą być pełnomocnikami dzieci.

 #3 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 05:17:01

Ale jast i ustawa o protestach zbiorowych, konstytucja też je zapewnia.#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 05:36:19

Ale jast i ustawa o protestach zbiorowych, konstytucja też je zapewnia.

Tylko nigdzie nie mówi że można szkodzić innym. Ten syrsjk szkodzi dzieciom. Tak to ciężko zrozumieć. Niewielu nauczycieli są prawdziwymi nauczycielami reszta to zwykli pracownicy oswiaty ktorzy wykonują zawód nauczyciela ale to nie są nauczyciele.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 09:19:24

Dlaczego nikt - ani totalna opozycja, ani KODy, ani OBywatele RP, ani "najjaśniejsza kasta", ani feministki nie stają w obronie dzieci i szykanowanych nauczycieli, którzy nie strajkują, nie robią manif, że nauczyciele łamią konstytucję??? Przecież to jest aż nadto widoczne, że łamią.#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 10:53:37

Nauczyciele Konstytucji nie łamią i są tego świadomi nie to co wy,

Międzynarodowe Trybunały muszą was do porządku przywoływać za łamanie Konstytucji...#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 11:06:07

Tusk też nie "łamał", nawet wtedy kiedy zajumał Polakom przeszło 150 miliardów złotych z OFE żeby ratować budżet. Wtedy prezes Rzepliński też tak uznał, chociaż to było perfidne naruszenie konstytucyjnych praw obywateli. Tusk nie "łamał" też konstytucji kiedy strzelano do strajkujących górników gumowymi kulami, pałowano demonstrantów na MN, robiono naloty na redakcje "Wprost", zatrzymano przeszło 700 osób w akcji "Widelec" bo zaśpiewali "Tusku matole, twój rząd obalą młodzi i kibole" itp. Taka to wtedy była "demokracja i wolność słowa".

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych