Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Konin-na kanwie wydarzen

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~zakonnica~

~zakonnica~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2019 - 14:21:52

Gadaj kto usunął temat ?? :huh:

#2 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 738 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 16:20:35

Gadaj kto usunął temat ?? :huh:

a ty-wachasz,lykasz czy szprycujesz?

#3 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 738 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 13:30:47

Moj Konin-miasto marzen i snow.

Nigdy tam nie bylem ale owo miasto istnieje gdzies w mej podswiadomosci,obserwuje z zywym zapalem ostatnie wydarzenia. Gdy wracajac do Europy ostatnim razem zobaczylem na "kulczykowce"znaki zjazdu,chcialem Konin nawet odwiedzic nie wiedzac czy ktos mi tam sprzeda prochy czy wsadzi kulke w plecy.

Listopad1968r, jestem juz po procesie,czekam na transport do lagru wojskowego siedzac w Centralnym Wiezieniu w Lodzi. Spotykam tam milego faceta -volksdeutcha o nazwisku Majerowski.Czlowiek ten zostal porwany z miedzynarodowej autostrady Berlin-RFN,przy sobie mial trefne dokumenty-podrobil dyplom ukonczenia Politechniki Gdanskiej. Studia tam skonczyl ale dyplomu nie zaliczyl-czyli to samo co pozniejszy Prezydent Kwachu. Wiec zaden szpieg a ubecy nie wiedza co z nim zrobic.No  i moj Majerowski opowiada jak sie znalazl wraz z siostra u dziadziusia w miescie Konin w czasie okupacji. Dziadek-miejscowy lekarz-mial dom w samym rynku.Za domem duzy ogrod i tam sie pochowali deportowani do gazu Zydzi. Wpadli do srodka Niemcy,okiennic nie rozbijali ale je grzecznie otworzyli.Strzelali do Zydow niczym do kaczek,smiejac sie i glosno komentujac celne trafienia. Moj Majerowski obserwowal wraz z siostra cala akcje spod stolu.

Co do Zydow marcowych,studentow owego burzliwego roku 1968, tez mial Majerowski swoje odrebne zdanie. Przybyli po wydarzeniach marcowych do wiezienia i ubyli juz dalej ale on myslal,ze ci ludzie mieli go wyzwolic. Niestety,poza wesolymi czastuszkami nic mu radosci nie dali(Ja myslalem,ze to smieci,ze to droga gowno leci-a to sowieci, sowieci, so-wie-i-ci!)

Znajomosc z Majerowskim zakonczylem nagle. Pdewnego razu na przesluchanie doprowadzajamnie u jakiegos spoconego, ryzego cywilnego ubeka. Ten naciska na mnie bym Majerowskiego zakapowalal albo cos naniego wymyslil.Do resztek mego patriotyzmu sie odwoluje.

Odmowilem a powrociwszy pod cele natychmiast ostrzeglem faceta by mial sie na bacznosci. Trzeci pod cela,krypto-Zyd,komunista oraz syn jedynego z 3-ch wiezniow z tysiaca ktory ocalal z palenia zywcem wiezienia Radogoszcz bo sie przytomnie schowal w beczce z woda-ostrzegl nas ze zaraz mnie pod inna cele przeniosa.I tak sie stalo.Ale sentyment do miasta Kolo we mnie pozostal.

#4 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 738 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 13:41:07

przeniosa.I tak sie stalo.Ale sentyment do miasta Kolo we mnie pozostal.

Nie Kolo ale Konin chociaz to PRAWIE JEDNO I TOSAMO.

Konin byl wspominany w londynskim the independent kiedys ze wzgledu na ciekawa antologie mieszkancow wydana tutaj przez zydowskich ocalencow z Konina. Kto tam mial jaki sklep i ile dzieci urodzila Rywka z mlyna-takie rzeczy. Takie same wspomnienia jak u polskich kresowian-pogon za utraconym swiatem.

#5 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 738 postów

Napisano 20 listopad 2019 - 19:14:56

Przeczytalem raz jeszcze i glebiej siegnalem do pokladow pamieci.

Tysiac ludzi spalono zywcem w Radogoszczy w 1945r-i dzis juz nikt ich nie pamieta.

A przeciez ja sam ,siedzac w owym nowoczesnym i cieplym Centralnym Wiezieniu w Lodzi, spotkalem tam czlowieka co w owym strasznym wiezieniu siedzial. Malo tego, ow facet byl dobry dla mnie niczym ojciec, zaprosil do siebie -gdy ten koszmar sie wreszcie skonczy, na ryby na wlasny staw w Chojnach. Jakos nie wyszlo mi owo spotkanie wiec niechaj chociaz przypomne owego czlowieka.

Siedzial za krzywoprzysiestwo, machal do zony osadzonej obok na spacerniku. Zona prowadzila jakies lewe interesy i oboje wpadli. Przed wojna znany pilkarz LKSu - a wiec zelazne zdrowie. I to zdrowie uratowalo mu zycie w Radogoszczy gdy kazano wiezniom zbiegac na apel a zlosliwi kapo bili i podstawiali nogi. Lala sie krew i lamaly kosci ale moj znajomek wyzyl do momentu gdy za potezna lapowke w zlocie zostal wypuszczony. Zlota bowiem rodzina miala niezle zapasy. A to za sprawa regularnej wytworni wodek po stronie GG(Generalna Gubernia) a owczesnym miastem Litzmannstadt(Lodz). Alkohol przemycano, interes szedl doskonale-do momentu gdy pilkarza nakryla Kripo(policja kryminalna). Ot i cale jedno ciekawe zycie.

#6 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 738 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 12:05:10

On Thursday, 21 November 2019 08:02:18 UTC, Basia  wrote:
> Pytanie podstawowe, co jest gorsze?
>
> W kraju o totalitarnych zapedach i historii,
> w ktorym wladze sprawuja post-komunisci,
> Policjant ktory strzela do ludzi bez ostrzezenia
> czy mlodzieniec ktory ma przy sobie dwa woreczki
> nielegalnej metamfetaminy?
>
> Basia

PanieBasia,totalitarysta Lukaszka walczy brutalnie z nalogami wsrod mlodziezy.
Zlapia dilera to wyrok>10lat w kolonii murowany. Wtedy faktycznie lepiej jest chyba dac sie zastrzelic. Spoleczenstwo jednak zdaje sie takie drakonskie wyroki popierac, nikt nie uruchamia demonstracji sprzeciwu jak ta w Koninie.
Pare lat temu prezentowalem na sciepie pamietny filmik z USA-para bialasow pod supermarketem, wstrzykneli tam sobie meth+fentanyl w ubikacji.On nieprzytomny, na wpol-wywalony z wozu. Ona na trawniku, w klasycznej pozie nazywanej przez medykow Episthotonus.Znaczy sie,wygieta w luk,oparta co jedynie o piety i glowe. Cos takiego widuje sie w atakach histerii-az musialem sprawdzic ze moze sie to zdarzyc takze przy zatruciu narkotykiem.
Polska sie bogaci i stac dzis ludzi na egzotyczne narkotyki.Jesli nie zaczniemy odstrzeliwac dilerow to wkrotce pojawia sie i u nas obrazki jak ten z Ameryki.

#7 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 738 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 12:09:34

Corr.

Episthotonus oczywiscie najczesciej widujemy jako objaw tzw Meningismus-to dla medykow gdyby mnie ktos spawdzal.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych