Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2013 - 11:00:20

Jak najbardziej uważam, że kierowcy w większości są nieuważni i po prostu często nie widzą ani nie słyszą karetki. Jednak jest też druga strona medalu. Ja mieszkam w Bydgoszczy, tutaj w godzinach od 14 do 17 ruch w centrum jest niesamowity. Wszystkie ronda i większe arterie miasta są zakorkowane. Czy osoby kierujące karetką nie mogą wybrać innej trasy? W czasie kiedy karetka przeciska się między samochodami pacjent może umrzeć.Po drugie są miejsca gdzie na prawdę jest ogromny problem ze zjechaniem na pobocze bo grozi to nawet przejechaniem pieszego a to mija się chyba trochę z celem żeby przepuszczać karetkę i zabić inną osobę na pasach. Zawsze są dwie strony i każda ma sporo racji. Karetki powinny posiadać GPS, który wybiera najkrótszą trasę bez korków. Osoby, które nimi kierują powinny przechodzić szczegółowe kursy z topografii miasta połączone z informacjami o zakorkowaniu i możliwościach ich omijania. Wystarczy też czasem trochę dobrej woli i myślenia od kierujących karetką bo większość z nich doskonale zna dane miasto i wie jak jechać aby dojechać szybko i korki ominąć.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2013 - 12:32:09

Jeśli telefonuje to nie słyszy

#3 ~kama~

~kama~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2013 - 12:33:03

Ja również jestem mieszkanką Bydgoszczy i nie spotkałam się z tym aby ktoś nie chciał puścić karetki, ale spotkałam się wielokrotnie z takim przypadkiem gdy mimo szczerych chęci nie jest kierowca wstanie zjechać z uwagi na wysokie krawężniki. Drogowcy potrafią tylko krytykować kierowców, a może warto uderzyć się w pierś i przyznać, że kolejne remointy ulic i budowanie nowych nie przystosowują miasta do tego typu sytuacji.

#4 ~Rafal Poreda~

~Rafal Poreda~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2013 - 12:34:42

Najlepszym rozwiazaniem bylby montaz wideorejestratora.Kierowca karetki jadac nagrywa obraz video,kierowca auta nie zjezdza z drogi.Nagranie wysylane jest do Komendy Policji i delikwent dostaje mandat do domu. Nauczyli by sie.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2013 - 13:38:05

Ja również jestem mieszkanką Bydgoszczy i nie spotkałam się z tym aby ktoś nie chciał puścić karetki, ale spotkałam się wielokrotnie z takim przypadkiem gdy mimo szczerych chęci nie jest kierowca wstanie zjechać z uwagi na wysokie krawężniki. Drogowcy potrafią tylko krytykować kierowców, a może warto uderzyć się w pierś i przyznać, że kolejne remointy ulic i budowanie nowych nie przystosowują miasta do tego typu sytuacji.

Dokładnie, poprzedni mój samochód, był dosyć "nisko zawieszony" i mimo szczerych chęci nie było szans na podjechanie pod krawenżnik. Ale chyba aż tak źle nie jest kierowcy ustępują i starają sie udrożnic przejazd.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2013 - 13:40:05

Uwagi do sposobu jazdy ma również Piotr Janicki, naczelnik wydziału ruchu drogowego włocławskiej komendy Policji: 

Janicki to weź się do porządnej roboty i zadaniuj swoich podwładnych na napieprzanie mandatów za rozmowy przez telefon komórkowy w trakcie jazdy samochdem, a nie wiecznie płaczesz. Jakbym był komendantem miejskim we Włocławku to już dawno byś poleciał na zbity pysk !!! Od czego jesteś naczelnikiem ? Za co ci Państwo Polskie płaci niemałą przecież pensję ?

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2013 - 16:12:29

napieprzanie mandatów za rozmowy przez telefon komórkowy w trakcie jazdy samochdem,

O. Jednak telefonował. Telefonem komórkowem, ciekawe jakiej sieci/

#8 ~mmmmmm~

~mmmmmm~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2013 - 21:08:34

Jadąc w strone Kowala moze i są szerokie pobocza...ale nie dodał ze dziury i wyboje są na tych,,szerokich poboczach"po kolana....

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karetki, korki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych