Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Znesmaczony~

~Znesmaczony~
  • Goście

Napisano 10 luty 2019 - 03:02:14

Czy mało czy dużo i ty śpiewał jak skowronek na wschodzie słońca.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 luty 2019 - 03:28:50

"Według jednego z dawnych oficerów toruńskiej Służby Bezpieczeństwa, z którym udało nam się skontaktować, jest prawdopodobne, że ks. Kardasz mógł nie wiedzieć, że został zarejestrowany: - Księży traktowaliśmy w specjalny sposób. Większość zarejestrowanych księży niczego nie podpisywała. Oczywiście, mogli też nie mieć świadomości, że są tajnymi współpracownikami, bo przecież to było nazewnictwo stosowane do naszych potrzeb. Wystarczyła chęć regularnego spotykania się z funkcjonariuszem. Dla nas ta regularność była ważna, nawet jeśli pozyskiwane informacje nie były szczególnie cenne. Nie da się zresztą wiele razy rozmawiać z wyszkolonym funkcjonariuszem i nie powiedzieć niczego, co by się nam nie przydało. Zawsze z tych rozmów był jakiś pożytek. Według oficera X, nie ma też nic dziwnego w tym, że kryptonimy nic księdzu nie mówią: - Jeśli ksiądz nie podpisywał zobowiązania o współpracy, nie było powodu, aby wymyślał sobie kryptonim. Ten kryptonim wymyślał mu wówczas funkcjonariusz. Było to traktowane bardzo swobodnie, więc można było kryptonimy dowolnie zmieniać. Jednak inny oficer, który zdecydował się na rozmowę z nami, widzi sprawę nieco inaczej: - Zwykle rozmowy z księżmi były nagrywane, oczywiście bez ich wiedzy. Funkcjonariusz zabierał ze sobą minifon, a Zygmunt Grochowski (pułkownik, szef SB w Toruniu) odsłuchiwał te nagrania, zanim zostały spisane. Wymagano, aby - nawet jeśli ksiądz niczego nie podpisywał - jego ustna deklaracja o współpracy była nagrana. Oczywiście, te materiały zostały w większości później zniszczone, ale odpryski znajdują się w innych teczkach"

#3 ~Luks~

~Luks~
  • Goście

Napisano 10 luty 2019 - 07:02:33

Zniszczyli papiery na jego temat to teraz może wypierać się wszystkiego. Dla mnie jest zdrajcą a za zdradę powinna być kara śmierci. Tfu

#4 ~re333~

~re333~
  • Goście

Napisano 10 luty 2019 - 09:11:36

kapuś  esbecka menda  kto dostawał wtedy paszport tylko esbeckie mendy

#5 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 10 luty 2019 - 15:08:52

Mam żal do księdza, że dzisiaj wolna Polska ma mu zapłacić za krzywdy wyrządzone przez komuchów. To nie jest w porządku, tym bardziej, że bez środków do życia nie pozostaje. Więcej honoru!

A co do TW - sporo głupotek jest w artykule.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2019 - 03:25:25

bo kiecolom się należą wielkie emerytury i odszkodowania za współprace z reżimem komunistycznym, a robole 3 tysiące i klepanie biedy ! :D

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2019 - 03:32:27

Zniszczyli papiery na jego temat to teraz może wypierać się wszystkiego. Dla mnie jest zdrajcą a za zdradę powinna być kara śmierci. Tfu

Ale to duchowny, taki współczesny szlachcic, prawa dla zwykłych śmirtelników i hołoty  nie dotyczą !

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2019 - 06:30:51

I pewnie żyje sobie jak pączek w maśle ?

#9 ~klik9.~

~klik9.~
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 18:09:11

Ma prawo, wszak stanu duchownego ! B)

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 18:52:49

Czy mało czy dużo i ty śpiewał jak skowronek na wschodzie słońca.

Uni  wszystkie śfinte ! :angry:

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych