Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Joanna Borowska chce zostać burmistrzem Gniewkowa

wybory burmistrz gniewkowo

111 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2014 - 07:43:49

Witam. Najlepiej niech p. Borowska napisze kto w radzie miejskiej siedzi i tylko pryka w stołek i nic nie robi.

#22 ~Radosław Skowron.~

~Radosław Skowron.~
  • Goście

Napisano 25 październik 2014 - 16:19:50

To akurat jest proste...mało kto tam cokolwiek robi. Głównym punktem każdych obrad jest przytakiwanie Burmistrzowi.

#23 ~Joanna Borowska~

~Joanna Borowska~
  • Goście

Napisano 25 październik 2014 - 20:46:35

Odpowiadam Alexis: nie mam pojecia, o co chodzi z ta zamiana projektow? Amfiteatrowi mowilam i mowie nie. I dlaczego jesli stosujesz metafore to akurat z pieczeniem ciast? Bo do kobiety trzeba przez gary i kuchnie? Mocno stereotypowo... Kolejna sprawa - projekt basenu. Mylne masz informacje. Takze odpowiem pytaniem: jesli mechanik naprawi samochod to nalezy mu sie zaplata? I na koniec - jestem pewna, ze nie stracilam Twojego glosu. Nigdy go nie mialam pewnie, prawda?

#24 ~Alexis~

~Alexis~
  • Goście

Napisano 26 październik 2014 - 00:02:31

Odpowiadam Alexis: nie mam pojecia, o co chodzi z ta zamiana projektow? Amfiteatrowi mowilam i mowie nie. I dlaczego jesli stosujesz metafore to akurat z pieczeniem ciast? Bo do kobiety trzeba przez gary i kuchnie? Mocno stereotypowo... Kolejna sprawa - projekt basenu. Mylne masz informacje. Takze odpowiem pytaniem: jesli mechanik naprawi samochod to nalezy mu sie zaplata? I na koniec - jestem pewna, ze nie stracilam Twojego glosu. Nigdy go nie mialam pewnie, prawda?

Na początku przepraszam za posłużenie się przykładem pieczenia ciast. Powinnam wiedzieć, że feministkę może to urazić....moja wina.

Teraz pewien cytat z ulotki S.I.N. podpisany Pani nazwiskiem, który to cytat odnosi się do pierwszego zagadnienia.

''

Podczas XXVII Sesji Rady Miejskiej Gniewkowa zadałam kilka pytań. Interesowała mnie
sprawa projektu kompleksu sportowo-
rekreacyjnego z basenem; jakie były koszty
przygotowania tej dokumentacji?
Czy, skoro gmina tą dokumentacją dysponuje, nie można jej
wykorzystać do planowanej inwestycji, jaką ma być amfiteatr? Po co wydawać kolejne 60
tysięcy złotych na dokumentację, może taniej byłoby zmodyfikować tamtą?''

Czy to nie Pani słowa ?

Jeżeli umiem czytać, to Pyta Pani o to, czy projekt basenu można wykorzystać do budowy amfiteatru. Wobec tego

Sprawa druga....Czy nie kontaktowała się Pani ( podpisując się imieniem, nazwiskiem i pełnioną funkcją ) z firmą, która robiła projekt basenu ? Czy nie pytała Pani na sesji rady miejskiej o fakturę za wykonanie projektu ? Czu uzyskała Pani stosownych wyjaśnień ?

To na koniec odpowiem na Pani pytanie o mechanika. Jeżeli mechanik naprawi samochód to należy mu się zapłata. Niech Pani teraz odpowie na takie pytanie....Jeżeli mechanik przyjmie zapłatę za naprawę, a samochód zepsuje się zaraz po wyjeździe z warsztatu ? Co wtedy ? Zapłaci Pani drugi raz za tę naprawę ? i trzeci i czwarty raz ? Ile razy da się Pani w ''wała'' robić ? Jeżeli mechank twierdzi, że auto jest dobre, to ma być dobre. Zwłaszcza, żę Pani zapłaciła za to, żeby było dobre. Jeżeli auto psuje się po wyjechaniu z warsztatu, to znaczy, żę zapłaciła Pani za nic.

Porównanie do w/w projektu pozostawiam Pani do oceny.

PS. Co do mojego głosu, to się Pani myli. Miała Pani moje poparcie.

#25 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 26 październik 2014 - 07:15:52

To akurat jest proste...mało kto tam cokolwiek robi. Głównym punktem każdych obrad jest przytakiwanie Burmistrzowi.

Dobre Radziu dobre  :)

#26 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 26 październik 2014 - 20:24:39

To po co ta rada??? Tylko do brania pieniędzy???

#27 ~Axa~

~Axa~
  • Goście

Napisano 26 październik 2014 - 20:36:27

Tak się składa, że chyba tak. Proponuje zapoznać się z protokołem z posiedzenia, gdzie omawiano podwyżkę dla burmistrza...z resztą na wniosek w/w.

Klasyka gatunku.

Ci radni, którzy bali sie podpaść szefowi, głosowali ''za''. Sprzeciwiła się tylko J.B. a pięciu radnych wyszło z zebrania, podpisując jednocześnie listę obecności, która pozwalała na pobranie diety.

Skoro praktycznie nie brali udziału w obradach, to jakim prawem wzięli za to pieniądze ?

Jeżeli radni boją się wyrażać swoje stanowisko i działają pod dyktando burmistrza, to faktycznie istnienie takiej rady jest raczej  bezcelowe.

#28 ~Joanna Borowska~

~Joanna Borowska~
  • Goście

Napisano 26 październik 2014 - 21:08:29

Alexis, zgadza sie, pytalam o wykorzystanue tego projektu. Otrzymalam skomplikowana odpowiedz z wypiekami cist zreszta w tresci... A co do mechanika - chodzi i naprawiony samochod! W przypadku projektu basenu; nie byli w nim bledow, niedorobek. Zostal PROTOKOLARNIE odwbrany przez nasze wladze samorzadowe, uzyskano na podstawie tego projektu POZWOLENUE NA BUDOWE BASENU!. Dysponuje oczywiscue kopiami tych dokumentow. Czy w takim razie projekt zostal wykonany wadliwie? Nie. Za dobrze wykonana prace nalezy sie zatem zaplata. Oczywiscie jest to zasada ludzi cywilizowanych i uczciwych. Oszczedzanie jest cnota, jak najbardziej. Pytanie - czy nie placenie za rachunek to oszczedzanie?...
Na koniec - czynienie mi zarzutu, ze podpisuje moje wypowiedzi, ze stawiam pytania, wysylam pisma jest doprawdy nieporozumieniem.
Nadal uwazam, ze Twojego glosu nigdy nue mialam. I mysle, ze wiem dlaczego.

#29 ~Alexis~

~Alexis~
  • Goście

Napisano 26 październik 2014 - 21:12:01

Drąząc dalej ten niewygodny problem, zapytam Panią Borowską tak:

Czy firma wykonująca projekt będzie dochodzić swoich praw w sądzie ? W końcu chodzi o dosyć dużą sumę. Jaka była odpowiedź wspomnianej firmy w kontekście niezapłaconej faktury ? Czy czasami ( zasłyszane informacje) nie chodziło o niedotrzymanie terminów ? Proszę zdradzić, jakie informacje Pani posiada w tym temacie. Ja te informacje mogę znaleźć ale wolę przeczytać co Pani ma do powiedzenia.

#30 ~Joanna Borowska~

~Joanna Borowska~
  • Goście

Napisano 26 październik 2014 - 21:14:11

Alexis

#31 ~Joanna Borowska~

~Joanna Borowska~
  • Goście

Napisano 26 październik 2014 - 21:27:17

Alexis, dla kogo temat jest niewygodny? Z pewnoscia nie dla mnie. Firma, chcac zalozyc sprawe sadowa musialaby wniesc oplate w wysokosci 30 tysiecy. Tymczasem z powodu braku zaplaty za ODEBRANA PROTOKOLARNIE - jakos ten fakt pomijasz...- fakture musieli zaplacic vat - ok. 40tys zl oraz poczynic oszczednosci. Widac, ze nigdy nie prowadzilas dzialalnosci gospodarczej... W dodatku polskie sadownictwo dziala baaardzo wolno... Sama tego doswiadczam w zwiazku z procesem wytoczonym burmistrzowi Gniewkowa za zle slowa, ktorymi chetnie smaga. Widze, ze Twoja wiedza jest bardzo wybiorcza. Na koniec - skoro byly tak wielkie opoznienia w realizacji projektu basenu, to dlaczego w PROTOKOLE ODBIORU DOKUMENTACJI nie ma na ten temat uwag? Ja sie opieram w swojej opinii o dokumenty, Ty najwyrazniej o ploteczki...

#32 ~Alexis~

~Alexis~
  • Goście

Napisano 26 październik 2014 - 21:28:07

Pisałyśmy jednocześnie, więc muszę zweryfikować poprzedni post.

Z tego co pamiętam, wysłała Pani zapytanie do wspomnianej firmy podpisując się jako radna gminy Gniewkowo. Nie jest to żaden zarzut a jedynie ustalenie pewnych faktów. Jeżeli natomiast chodzi o podpisanie się pod czerwonym cytatem, kilka postów wcześniej, to chyba Pani nie zaprzeczy, że to Pani słowa ? Proszę zatem wytłumaczyć jak można budować amfiteatr posługując się projektem basenu. Czy naprawde Pani nie widzi bezsensu tego twierdzenia ?

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 14:10:45

Podziwiam Panią, tyle porażek, a Pani nadal próbuje się dostać. Osobiście uważam, że ma Pani małe szanse, ale próbować, próbować.

#34 ~Joanna Borowska~

~Joanna Borowska~
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 15:46:16

Porazek? Jakich? Osobiscie widze same sukcesy: brak wyboru - wybór do rady miejskiej - teraz naturalną koleją rzeczy byłby wybór na stanowisko burmistrza. Inna, bezcenną wartoscią wynikającą z aktywności społecznej jest poznanie wielu interesujących osób.

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 15:48:40

Alexis - znowu mylne informacje... Będzie okazja to chętnie porozmawiam. Zapraszam na spotkania wyborcze. Informacja o szczegółach już wkrótce.

#36 ~Joanna Borowska~

~Joanna Borowska~
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 15:50:09

Przepraszam, nie podpisalam sie powyzej. Oczywiscie odp kierowałam do Alexis. Joanna Borowska

#37 ~Alexis~

~Alexis~
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 18:47:30

No i kicha...Faktycznie, mój błąd. Otóż Pani Borowska nie zwracała się do firmy, która wykonywała projakt, ale do inspektorów R.I.O w sprawie niezapłaconej za ten projekt - faktury. Teraz dobrze napisałam ?

''Radna przedstawiła się , że jest  „radną Rady Miejskiej  i nazywa się Joanna Borowska”. Radna zadała pytanie „ czy tak można, czy samorząd może tak zrobić , że zarządzeniem zleca firmie wykonanie jakieś pracy , ta firma z tego żyje, jej pracownicy również. Mając na względzie dobry wizerunek, dobre imię samorządu , który zleca wykonanie jakieś pracy, a potem unika płacenia. Radna chciała „po prostu wiedzieć, czy tak się godzi”

Odpowiedź burmistrza była taka:

''W nawiązaniu do przeprowadzonych kontroli- Burmistrz oświadczył , że bez żadnego upoważnienia Rady, Przewodniczącego Rady – radna Borowska zwróciła się do kontrolerów  z zapytaniem firmy projektowej, prywatnej z Poznania, która została przez Gminę ukarana  karą prawie 250 tys. zł. Pan Roszak powiedział, że ma wrażenie , iż pani Borowska występując z tym zapytaniem reprezentowała interes tej firmy. Rok 2009-2010 – to był czas, gdy ta firma była rozliczana i ukarana , dlatego tym bardziej wprawiło to w osłupienie kontrolujących, że radna zwraca się w interesie tego podmiotu.''

Wychodzi na to, że nie tylko ja mam niepełne informacje, lub ktoś tu kłamie. Znając zachowanie Pana Burmistrza, jestem w stanie uwierzyć, że najbardziej kłamie właśnie on, aczkolwiek poszperam jeszcze. Póki co jednak, chciałabym, aby potwierdziła Pani czy Informacje zawarte w cytacie zielonym i czerwonym ( kilka postów wcześniej ) są prawdą.

Oprócz tego, mam jeszcze pytanie o Pani stosunek do osoby, która występuje pod nazwą ''Obserwator Gniewkowski''. Persona ta, nie szczędzi słów krytyki dla Pani kontrkandydatów do najwygodniejszego stołka w gminie. ''Obserwator'', otwarcie pisze, iż sympatyzuje z Pani komitetem wyborczym. Czepia się różnych rzeczy...np. zbyt ogólnikowo napisanym punktom planów wyborczych. Obrywa się również członkom komitetów innych kandydatów. Co myśli Pani o wspomnianym ''Obserwatorze'' ?

Czy ma Pani możliwość wpłynięcia na tego osobnika, który zaczyna stosować techniki obecnego burmistrza ? Takie zagrywki są płytkie i małostkowe i dziwi mnie, że nie reaguje Pani na to.

#38 ~Joanna Borowska~

~Joanna Borowska~
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 22:36:13

Alexis, masz racje. To odp na pierwsze pytanie. Przy okazji - radny, jak kazdy obywatel wolnego kraju nie musi pytac o pozwolenie na zadawanie pytan! Pan Burmistrz pomylil epoki i chyba nie zna Europejskiej Karty Samorzadu Lokalnego...
Jesli chodzi o Obserwatora - dlaczego i jak mialabym reagowac? Cenie wolnosc slowa, lubie satyre. A od jezyka Pana Roszaka Obserwator jest baaardzo daleko. Prosze poczytac protokoly z sesjii rady miejskiej lub archiwalne numery Expressu Bydgoskiego/Gniewkowo

#39 ~Alexis~

~Alexis~
  • Goście

Napisano 28 październik 2014 - 01:15:13

Postronny obserwator jednak, może zauważyć, że ''ataki'' Pana Obserwatora skierowane są przede wszystkim w osoby, z którymi niedawno tworzyła Pani opozycję. Szczególnie chodzi tu o Pana Straszyńskiego I Pana Rolirada. Tym dwóm panom szczególnie się dostaje, prawda ?  Ponieważ Obserwator Gniewkowski sympatyzuje z pani komitetem, można odnieść wrażenie, że Pani taka sytuacja pasuje.

Wracając do nieszczęsnego projektu basenu....Jestem po lekturze kilku protokołów, oraz raportu R.I.O i o ile dobrze przeczytałam, to komisja wniosła zastrzeżenia, do faktu iż kara jaką dostała firma z Poznania ( nie doczytałam za co ) została żle zaksięgowana. Aczkolwiek raport inspektorów jest napisany w dosyć skomplikowany sposób i coś mogło mi się pomieszać. Naganę otrzymał burmistrz jeszcze za to iż odesłał fakturę za projekt do wspomnianej firmy. 

Teraz to już sama nie wiem, kto tu dostał karę i za co...

#40 ~Inkwizytor~

~Inkwizytor~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2014 - 00:58:56

Mam pytanie. Czy Pani Joanna nadal chce budować basen ?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybory, burmistrz, gniewkowo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych