Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jezioro tajemnic

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~niesamowite~

~niesamowite~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 19:27:51

Witam. Oglądając program w telewizji internetowej natrafiłem na super materiał o odkryciu w pewnym jeziorze czołgu z drugiej wojny światowej. Chciałem nadmienić że rozmawiając ze starszą częścią swojej rodziny każdy zgodnie mówił o zatopionym czołgu w jeziorze Chełmżyńskim. Drążąc temat ze starszymi mieszkańcami Chełmży usłyszałem że czołg jest radziecki i prawdopodobnie znajduje się w części jeziora znajdującego się w centrum miasta czyli na jordankach albo jak kto woli łazienkach. Prawdopodobnie zatonął podczas przejazdu zimą po zamarzniętym jeziorze. Z opowieści starszyzny wynika że ruscy chcieli po tafli lodu przedostać się na tak zwany Stolbud ale niestety lód nie wytrzymał. Fajna sprawa jeśli to prawda i szkoda że nikt tym się nie interesuje bo wydobycie tego czołgu na pewno rozsławiło by nasze małe miasteczko w dobrym znaczeniu tego słowa. Proszę piszcie jeśli wiecie coś na ten temat lub może znacie inne historie, bo ja jeszcze słyszałem o wraku samolotu który rozbił się o linie wysokiego napięcia i runął do jeziora. Załoga zginęła ale słyszałem że samolocik nadal jest na dnie. Piszcie proszę 

#2 ~Lukazz~

~Lukazz~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 22:49:06

Kiedyś już to słyszałem Ale nie wiem czy to prawda aczkolwiek chciał by. Się o tym przekonać

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 22:58:08

Jest taki program w tv Poszukiwacze Historii może oni by sie tym zajęli. Wiem ze kilka lat temu w okolicach Chelmzy szukali juz ale nie wiem czy wiedzieli o tym.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 październik 2019 - 06:17:54

Też słyszałem o tym że na dnie jest czołg i samolot w okolicach wysokiego napiecia. Może faktycznie jakoś program tv by to odnalazł i wydobył szczątki ? Z samolotu mogło pozostać niewiele ale czołg byłby calutki ;)

#5 Ona123

Ona123

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 październik 2019 - 06:20:21

Mój ś.p.dziadek również opowiadał tą historię, nawet wskazał miejsce gdzie leży. Super gdyby ktoś się tym zajął.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 październik 2019 - 09:00:20

Pamietam coś za dzieciaka że niby wojsko przeczesywało jezioro ale nie wiem jaki był cel tych poszukiwań byc może mierzyli głębokości jeziora ale to daawno było. Może ktos to pamieta

#7 ~Edi~

~Edi~
  • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 06:49:07

Temat już dawno nieaktualny. Złomiarze wyciągnęli i zawieźli wózkami na skup złomu.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 październik 2019 - 20:30:16

Temat już dawno nieaktualny. Złomiarze wyciągnęli i zawieźli wózkami na skup złomu.

. Najlepszy

#9 ~Zwyciężymy~

~Zwyciężymy~
  • Goście

Napisano 11 październik 2019 - 20:35:49

ten samolot to tupolew prezydencki który nie zahaczył o brzozę tylko o wysokie napięcie nad J. Chełmżyńskim już niedługo Św. Antoni patron obłąkanych to ogłosi (Prawda Smoleńska)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych