Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Asia~

~Asia~
  • Goście

Napisano 07 luty 2014 - 13:52:52

a co z nowymi opiekunami którzy nie spelniają warónków na bubel ustawe czyli na szo

ja od roku nie mam zasilku i co mam zrobić czekać następny rok na nową ustawę przecież ja też jestem opiekunem i także jestem na skraju nędzy powinni  wprowadzić korektę w szo

nadaje się to znowu do trybunalu

#2 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 07 luty 2014 - 14:32:51

Z przykrością stwierdzam,  że  projekt ustawy  z dnia 5 lutego 2014 r nie realizuje wyroku Trybunału Konstytucyjnego, wręcz przeciwnie  pod pretekstem realizacji wyroku próbuje się ponownie złamać Konstytucję. Rządzą nami oszuści. "Zgodnie z uzasadnieniem wyroku przywrócenie stanu zgodnego z Konstytucją tj. przywrócenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego osobom, które świadczenie to utraciły od dnia 1 lipca 2013 r. wymaga bezzwłocznej interwencji ustawodawcy, który powinien wprowadzić stosowne korekty w systemie prawnym.

MPiPS po raz kolejny zamierza upokorzyć WO  i zamiast świadczenia pielęgnacyjnego wymyśla nowy twór o nazwie zasiłek dla opiekunów . Konsekwencje takiej kosmetycznej niby zamiany nazwy świadczenia są dla WO olbrzymie.

#3 draw

draw

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 5275 postów

Napisano 07 luty 2014 - 16:30:10

Z przykrością stwierdzam,  że  projekt ustawy  z dnia 5 lutego 2014 r nie realizuje wyroku Trybunału Konstytucyjnego, wręcz przeciwnie  pod pretekstem realizacji wyroku próbuje się ponownie złamać Konstytucję. Rządzą nami oszuści. "Zgodnie z uzasadnieniem wyroku przywrócenie stanu zgodnego z Konstytucją tj. przywrócenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego osobom, które świadczenie to utraciły od dnia 1 lipca 2013 r. wymaga bezzwłocznej interwencji ustawodawcy, który powinien wprowadzić stosowne korekty w systemie prawnym.

MPiPS po raz kolejny zamierza upokorzyć WO  i zamiast świadczenia pielęgnacyjnego wymyśla nowy twór o nazwie zasiłek dla opiekunów . Konsekwencje takiej kosmetycznej niby zamiany nazwy świadczenia są dla WO olbrzymie.

Słowa mocne, gorzkie i prawdziwe. Gdy nie wiadomo o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze

#4 ~Zorro~

~Zorro~
  • Goście

Napisano 26 luty 2014 - 16:33:54

Kolejne bezprawie niezgodne z Konstytucją. Chora władza...

#5 ~gosia~

~gosia~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2014 - 12:51:12

A co z tymi co w styczniu pisali o kontynuacje i nie dostali ja odpowiedz dostalam we wrześniu negatywna a opiekować nadal trzeba byli

#6 ~bis~

~bis~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 14:00:46

Słowa mocne, gorzkie i prawdziwe. Gdy nie wiadomo o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze

Wbrew pozorom pieniądze są i to wielkie. To tylko kwestia umiejetnego ich wykorzystania.

Jest cała góra pieniędzy, które załatwiłyby wszystkie najpilniejsze potrzeby Polaków i pozwoliłyby im żyć godnie i na średnim poziomie europejskim. Przyjrzyjmy się tylko niektórym liczbom wołającego o pomstę do nieba marnotrastwu.:

- Fundusz Kościelny - 90 mln rocznie - wygasł w 1991 roku , mimo to do dziś państwo opłaca ubezpieczenia rentowne i emerytalne księży w części oraz misjonarzy, zakonnice i zakonników w całości.

- Katecheza - 1miliard 300 milionów rocznie na płace katechetów mimo, że żadna ustawa nie obliguje państwa polskiego do czegoś takiego. Konkordat obliguje tylko do organizowania religii w szkołach. Bezprawnie działają też

- Kapelani katoliccy w policji Straży Granicznej Służbie Celnej i Straży Pożarnej, co razem z Ordynariatem Polowym WP kosztuje budżet 70 mln złotych

- Darowizny na kult religijny 30 mln

- Nielimitowana ulga na kościelną działalność charytatywno - opiekuńczą ok- 170 mln

- Dotacje państwa dla kościelnych mediów - 20 mln

- Finansowania z budżetu kościelnych szkół wyższych, wydziałów teologicznych i seminariów duchownych - 400 mln

- Subwencje oświatowe dla podstawowych i średnich szkół katolickich - 371 mln

- Emerytury "nauczycielskie" duchownych - 30 mln

- Zwolnienia podatkowe dla podmiotów kościelnych (usługi kościelne +biznesy)- 10 mld

- Zwolnienie podatkowe PIT-u , dotację na budwę świątyń (po gminne) :

- świątynia opatrzności - 48 mln

- fundacja KGHM 13 mln ( skarb państwa) - tylko na samą kopułę świątyni opatrzności

Ze środków Min. Kultury, UE, Narodowego i Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i GW opłaca się remonty , utrzymanie, oświetlenie i odnawianie świątyń oraz innych gmachów należących do Watykanu. Do tego dochodzi sprzedaż z rabatem 99 % atrakcyjnych nieruchomości dla podmiotów kościelnych. To tylko największe żródła gotówki, która ucieka z budżetu na watykańskie fanaberie.   

Użytkownik bis edytował ten post 09 kwiecień 2014 - 14:02:20

#7 ~Joanna~

~Joanna~
  • Goście

Napisano 23 maj 2014 - 08:05:46

Ja w styczniu 1013 r wzielam zasilek pozniej skonczylo mi się zaswiadczenie o niepelnosprawnosci mamy i nie dostalam na nowych warunkach. co z nami bedzie terz sie mama opiekuje!!!! dziwne jest to ze jak ma przy rencie niezdolnosc do samodzielnej egzystencji to po co jeszcze te orzeczenia???

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 maj 2014 - 08:11:07

A co z tymi co w styczniu pisali o kontynuacje i nie dostali ja odpowiedz dostalam we wrześniu negatywna a opiekować nadal trzeba byli

Nie dostanie pani bo zasady rekrutacji się nie zmienili tylko ci dostaną co w 2013 lipca utracili. Mam tą samą sytuacje tylko ja w styczniu jeszcze wzięłam a w lutym na nowych warunkach nie dostałam.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pytanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych