Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

JAKIEGO SKLEPU W GOLUBIU-DOBRZYNIU WAM BRAKUJE?

96 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~ktos~

~ktos~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2013 - 10:55:46

A coś ty taka przewrażliwiona na swoim punkcie? Ktoś kto skończył szkołę średnią i podobno studia powinien znać podstawy zasad pisowni języka ojczystego. To właśnie zwykły gbur i nieokrzesany prostak robi takie błędy. Wstyd , żeby osoba niby wykształcona nie umiała pisać po polsku. Jak sobie nie radzisz z ortografią, to sobie włącz w komputerze automatyczne podkreślanie błędów. I nie chwal się wykształceniem, bo z takimi błędami to żenada.

Ciekawe,czy ktos taki jak ty,radzi sobie równie dobrze z matematyką,fizyka,chemią - uważam, że nie - no moze 2 + 2 = 4
Umysł ścisły to,jest to!
PS. Aha, nasz Prezydent takze pisze z błędami,czy uważasz,ze nie umie pisać po polsku i jest źle wykształcony? bo ja nie.... Więc te twoje tanie tekściki schowaj sobie,wiesz gdzie....

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2013 - 11:25:50

Ciekawe,czy ktos taki jak ty,radzi sobie równie dobrze z matematyką,fizyka,chemią - uważam, że nie - no moze 2 + 2 = 4
Umysł ścisły to,jest to!
PS. Aha, nasz Prezydent takze pisze z błędami,czy uważasz,ze nie umie pisać po polsku i jest źle wykształcony? bo ja nie.... Więc te twoje tanie tekściki schowaj sobie,wiesz gdzie....

Wyobraź sobie , że nie tylko potrafię policzyć do czterech, wiem całkiem sporo z fizyki, chemii, matematyki - bo takie mam wykształcenie, ale i z historii - zwłaszcza historii Polski, bo to moja ojczyzna. Z tego też powodu staram się pisać i mówić poprawnie po polsku. Nie mówię też , że ktoś jest źle wykształcony, a jedynie, że to WSTYD, żeby osoba niby wykształcona robiła takie błędy! Na dodatek dochodzi u ciebie nieumiejętność czytania ze zrozumieniem, bo przeinaczasz to , co piszę :D
Co do prezydenta Komorowskiego, to również uważam, że to wstyd - i to nawet większy niż w twoim przypadku, bo to w końcu nasz ( także mój!!!) prezydent - głowa państwa. Wstyd, że zrobił takie błędy i że nie znalazł się nikt w jego otoczeniu, kto by mu zwrócił w porę uwagę.
A ciebie najwyraźniej bardzo to boli, że ktoś śmiał ci wytknąć braki w edukacji :D, bo agresja aż bije z twoich postów :D
Pozdrawiam i miłej niedzieli ( może ze słownikiem ortograficznym :) ) I mniej złości, bo złość urodzie szkodzi :P

#43 ~ewa~

~ewa~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2013 - 11:45:13

A mnie najbardziej brakuje w tym mieście takiej mini galerii z porządnymi ciuchami , butami itd. Mogłaby tam być kawiarenka ,żebym mogła usiąść i pogadać ze znajomymi na zakupach.Nie lubię wyjazdów tz wypraw na zakupy do Torunia. Mogłabym częściej wybierać się na zakupy. To tylko moje przemyślenia ale myślę,że jeżeli jest kilka spożywczych sklepów więc odzieżowy , porządny też mógłby zaistnieć.

#44 ~Katia~

~Katia~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2013 - 16:20:58

MI sklepu to może żadnego nie brakuje, ale marzy mi się taka kawiarenka z prawdziwego zdarzenia. Nie jakaś pizzeria czy bar czy pub, ale właśnie kawiarnia, gdzie by można było iść usiąść i posiedzieć przy filiżance pysznej kawy czy herbaty, przy pysznym ciachu albo porcji lodów. Ja to bym chyba co dzień tam chodziła. Ale boję, się, że teraz to ludzie wolą pizzę, kebab zjeść a szybko albo na wynos do domu , a jak już usiąść to przy piwie. Szkoda. Ale pomarzyć można :D

Oj tak w 100% popieram!!! Sama się zastanawiałam czy nie warto otworzyć ale jak narazie nie mam wystarczających funduszy :unsure:
Jak taka kawiarenka powstanie to napewną będę często zaglądać :)

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2013 - 16:24:36

A co myślicie o kręgielni?

#46 ~marek~

~marek~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 12:55:05

Brakuje w tej pipidówie pracy,co wam po sklepach jak nie ma czym w nich płacić??

#47 ~sicc~

~sicc~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 16:39:28

Ty nie ma mowy o sklepie, lepiej by było gdyby powstał jakis zakład pracy, bo jest strasznie dużo bezrobotnych ludzi :)

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 17:17:01

Tak miejsca pracy. Mogliby kopalnie lub hute otworzyć.

#49 ~eryk~

~eryk~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 19:46:42

a mi brakuje prawdziwej pizzerii ;( gdzie ze smakiem można w weekend ze znajomymi zjeść smaczną, prawdziwą pizze... a nie tanie suchary!

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 15:57:38

Jestem za kawiarenką z kawką, herbatką, dobrym domowym ciastem i dobrą muzyka w tle. Tego mi brakuje :) Myślałam też o tym, żeby coś takiego u nas otworzyć, ale właśnie problem kasy - ale to może jakaś dotacja z urzędu albo kredyt, no i lokalizacja. gdzie by najlepsze miejsce było, żeby ludzie przychodzili?

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 21:13:49

W takich chwilach, jak teraz, kiedy w tv jest mecz i nasi grają jak patałachy, a ja muszę słuchać, jak się mój mąż wkurza - też jestem za kawiarenką. Poszłabym sobie do kawiarni z koleżanka i bym miała spokój. A tak to mam nerwy :D

#52 ~fgdfgvb~

~fgdfgvb~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 22:45:24

Jestem za kawiarenką z kawką, herbatką, dobrym domowym ciastem i dobrą muzyka w tle. Tego mi brakuje :) Myślałam też o tym, żeby coś takiego u nas otworzyć, ale właśnie problem kasy - ale to może jakaś dotacja z urzędu albo kredyt, no i lokalizacja. gdzie by najlepsze miejsce było, żeby ludzie przychodzili?

Urząd nie daje na handel kasy,więc tylko wchodzi w grę wkład własny a poza tym trzeba miec kolosalną kase zeby cos takiego otworzyc sam ekspres io ok 10 tyś taki porządny a dalej to juz szkoda gadać

#53 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 23:36:35

Kawiarenki fajnie wyglądają na filmach.Moim zdaniem Golub-D to za małe miasto na coś takiego,oczywiście jeśli chcesz mieć z tego jakiś zysk.Może się okazać,że sala pełna a w portfelu pustki.No bo ile możesz wziąć za filiżankę herbaty i kawałek ciasta a osoba będzie siedziała z 4 godziny ,co z ciastem,które Ci nie zejdzie w jednym dniu no i ile gatunków tego ciasta musisz mieć.Nie wiem czy można tzw.domowe ciasto wstawić.Osobie która otworzy kawiarenkę życzę powodzenia i też czasami tam zawitam.

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2013 - 10:12:08

Kawiarenki fajnie wyglądają na filmach.Moim zdaniem Golub-D to za małe miasto na coś takiego,oczywiście jeśli chcesz mieć z tego jakiś zysk.Może się okazać,że sala pełna a w portfelu pustki.No bo ile możesz wziąć za filiżankę herbaty i kawałek ciasta a osoba będzie siedziała z 4 godziny ,co z ciastem,które Ci nie zejdzie w jednym dniu no i ile gatunków tego ciasta musisz mieć.Nie wiem czy można tzw.domowe ciasto wstawić.Osobie która otworzy kawiarenkę życzę powodzenia i też czasami tam zawitam.

Niestety masz rację, że nasze miasto jest za małe, żeby taka fajna kawiarenka mogła mieć rację bytu. Chyba by trzeba było dopłacać do interesu, bo u nas nie ma takiego zwyczaju, żeby sobie iść i posiedzieć w kawiarni. A szkoda. Kilka osób, które deklarują tu chęć pójścia nie daje gwarancji, że ten biznes by sie opłacał. Chyba że ktoś ma dużo kasy i taki kaprys , zeby mieć swoją kawiarnię.

#55 ~Madzia~

~Madzia~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2013 - 23:12:04

Brakuje dobrego kebaba i jakiejś porządnej sieciowej pizzeri np DaGrasso. Myślę, że duże szanse sukcesu miałby sklep z dużym wyborem piw regionalnych.

Dobre kebaby i piwa regionalne jak najbardziej popieram! :)

#56 ~Madzia~

~Madzia~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2013 - 23:24:54

a mi brakuje prawdziwej pizzerii ;( gdzie ze smakiem można w weekend ze znajomymi zjeść smaczną, prawdziwą pizze... a nie tanie suchary!

To prawda w G-D są okropne pizze, już wolę do Kowalewa do Riwiery jechać, jak na to zadupie pizza jest całkiem dobra... Ale nie ma to jak Tartufo w Toruniu. Właśnie tego typu restauracja przydała by się w G-D. Płacisz 15zł i jesz ile zechcesz z otwartego bufetu.

#57 ~Wiosna~

~Wiosna~
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2013 - 08:45:07

Wiadomo że brakuje nam gazu ziemnego,parków,,zakładu pracy. Ale mamy dużo wron!!!!!!!!!! :wub:

SKLEPÓW mamy pod dostatkiem!!!!!!!!!!!!!!!!!

#58 ~Emor~

~Emor~
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2013 - 10:12:07

Mi brakuje pożądnego sklepu z markowymi ubraniami i sportowego np: Cropp , House , Reserved , 50Sport , Sizeer , H&M

#59 ~ara~

~ara~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2013 - 13:48:21

Z tkaninami....

#60 ~Rozalka~

~Rozalka~
  • Goście

Napisano 08 maj 2013 - 11:40:12

Zgadza się, kawiarnia jest fajna,ale czy się utrzyma.Przyglądałam się Brodnicy,tam są dwie kawiarnie i jakoś się utrzymują ale Brodnica ma 30tyś.mieszkańców i dużo przemysłu a tym samym zamożniejsze społeczeństwo.Na ul.Przykop 57 jest Mandragora, zobaczcie zdj.w internecie.
Pierwsza sprawa to musi tam być ładnie,czyli nie kasetony i pokryte skórpodbnym materiałem krzesła jak "U lesiaka". Radzę pojechać do Toruniu na ul.Szeroka i tam przyjrzeć się kawiarnią.Np."Szeroka nr.9" po sklepie Carry. Jest śliczna i ma ciągle pełno ludzi,bo wystrój jest bardzo ładny,nawet ogórodek ma fajny.
Najlepiej połączyć kawiarnie z restauracją,gdzie nie będzie dużo potraw.Np.2-3 zupy i 3 dnia główne +przekąski:tosty,z 2-3 sałatki,frytki. Tak jest w Brodnicy,ludzie organizują tam też urodziny,rocznice.No i maja koncesję na alkohol i nie tylko piwo,tylko robią różne drinki. Oczywiście desery,lody,koktajle owocowe.

Lokalizacja i sam lokal jest ważny, trzeba znależć coś w Dobrzyniu a nie w Golubiu,lokal musi być spory żeby można było spokojnie pogadać.Remont,meble i wyposażenie kuchni sporo kosztuję,myślę że 50tyś zł to mało.Nie będzie estetycznie to ludzie nie przyjdę do kolejnej pizzeri...A tak to przyjdą rodziny z dziećmi,zakochane pracy czy staruszki na kawę i plotki.Można pomyśleć ale to dla ludzi kreatywnych i ze sporymi oszczędnościami,bo brać kredyt na wszystko to za duże ryzko.
Naleśnikarnia była fajna ale była daleko to raz, a dwa lokal było za mały na taką działalność.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych