Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jak można tak kłamać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2019 - 18:58:34

Bodnar wie swoje ws. Kosteckiego. Co tam odpowiedź prokuratury. Min. Wójcik odpowiada: Szokujące, że RPO może tak kłamać

RPO Adam Bodnar utrzymuje, że „na korytarzu prowadzącym do celi Dawida Kosteckiego było wyłączone światło od godz. 22 do 5”. Do jego słów odniosła się prokuratura i wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, który napisał na Twitterze, że RPO kłamie. Zdaniem Bodnara, on sam wykonuje swoją pracę.

Jak ustaliła „Rzeczpospolita” Kostecki siedział w celi nr 4, a niewidoczne z powodu braku światła są wejścia do cel 10,11 i 12.

Adam Bodnar powiedział, że jest wstępny raport, ale też „dużo znaków zapytania”.

Rzecznik mówił też, że nie można sprawdzić zapisu z monitoringu, ponieważ na korytarzu prowadzącym do celi wyłączono światło.

Na korytarzu, który prowadzi do celi, było wyłączone światło. Monitoring korytarza był, ale światło wyłączono przez znaczącą większość czasu, od godziny mniej więcej 22 do 5 nad ranem

— podał.

Jednocześnie podkreślił, że „jeżeli jest instalowany monitoring, który ma służyć zapewnieniu bezpieczeństwa i temu, że dowódca zmiany ma dostęp do wszystkich ekranów i widzi, co się dzieje, to po prostu nie można wyłączać światła”. W jego opinii, „jest to praktyka, która jest niezgodna ze standardem”.

Do słów Bodnara odniósł się w czwartek na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Szokujące, że RPO A. Bodnar może tak kłamać. Nieprawda, że nie można sprawdzić monitoringu przed celą Kosteckiego. Jeszcze dzisiaj ujawnię fragment zapisu. Apeluję, żeby przestał Pan zajmować się trollingiem i prowadzić kampanię wyborczą, bo jest Pan Rzecznikiem wszystkich obywateli

— napisał Wójcik.

W odpowiedzi ministrowi Bodnar stwierdził, że nie prowadzi żadnej kampanii, a wykonuje swoją pracę.

Służba Więzienna powołała specjalną komisję do wyjaśnienia okoliczności śmierci Kosteckiego. Wstępne ustalenia tego zespołu wykluczają udział osób trzecich.

wkt/PAP/TT

 #2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2019 - 19:54:45

Pamiętacie jak ten sam "rzecznik" kłamał po morderstwie Adamowicza? Obwiniał TVP twierdząc, że morderca naoglądał się w więzieniu kanału TVPInfo dlatego tak nienawidził ofiary. Tymczasem okazało się, że do więzienia, w którym morderca odbywał karę operator nie dostarcza tego kanału.

Nie przeprosił za to kłamstwo do tej pory ani opinii publicznej, ani telewizji.#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2019 - 20:21:22

Teoria Bodnara obalona. Mamy nagranie z monitoringu sprzed celi Kosteckiego! FILM rozwiewa wątpliwości - wpisz w google.

Służba Więzienna udostępniła fragmenty zapisu monitoringu sprzed celi, w której przebywał Dawid Kostecki. W krótkim komunikacie przesłanym m.in. do naszej redakcji Ministerstwo Sprawiedliwości wyjaśnia, że jest to odpowiedź na zarzuty Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który twierdził, że nie można sprawdzić monitoringu przed celą.

Chodzi o słowa Bodnara, który na antenie TVN twierdził, że sprawdzenie zapisu z kamer monitoringu jest niemożliwe.

Nie można sprawdzić zapisu z monitoringu, ponieważ na korytarzu prowadzącym do celi wyłączono światło .
- przekonywał Adam Bodnar.

Wątpliwości w tej sprawie rozwiewa Ministerstwo Sprawiedliwości.

W związku z zarzutem Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, że nie można sprawdzić monitoringu przed celą Dawida Kosteckiego załączamy materiał filmowy z monitoringu.
- czytamy w komunikacie.

Na ujawnionych przez Służbę Więzienną dwóch fragmentach nagrania z kamer monitoringu widać korytarz więzienny przed celą, w której przebywał Kostecki.

Jedno nagranie ukazuje fragment obchodu w przeddzień śmierci Dawida Kosteckiego o godzinie 22:17, natomiast na drugim filmie jest fragment obchodu w dniu jego śmierci o godzinie 4:28.

 #4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2019 - 21:07:35

przecież papugą rodziny Koseckiego jest Qń Tusków i PO niejaki Giertych, to wicie, rozumicie o co chodzi.#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2019 - 10:36:39

Problemy z matematyką lidera PO. Wiceminister: „Schetyna znowu kłamie! Oczekuję przeprosin”

Grzegorz Schetyna przekonywał, że za rządów PO-PSL budżet Ministerstwa Sprawiedliwości był na przestrzeni lat w miarę stabilny, a ewentualne różnice wynosiły ok. 25 mln zł. Lider PO twierdzi jednocześnie, że budżet ten pod rządami PiS drastycznie wzrósł.

Na antenie TOK FM Schetyna przekonywał, że różnica budżetów Ministerstwa Sprawiedliwości za rządów PO-PSL oraz pod rządami PiS jest bardzo duża.

Porównywaliśmy, widziałem takie dane. Różnica budżetów, jak zmieniał się budżet Ministerstwa Sprawiedliwości, 2011-2015, nasze czasy, Platformy, różnica około 25-26 mln. Wzrost o tyle. Teraz 2015-2019, kiedy jest Ziobro i PiS. 446 mln. Chciałem zapytać gdzie są te pieniądze i czemu one służyły. Czy złapaliśmy wierzchołek góry lodowej, że to po prostu system, który zajmował się czymś innym. Teraz musimy to po prostu wszystko otworzyć, żeby to zobaczyć, bo tam się rzeczywiście mogły dziać rzeczy niewyobrażalne.
- mówił Grzegorz Schetyna.
Reakcja wiceministra Michała Wójcicka była błyskawiczna. Zażądał on przeprosin;

P. Grzegorz Schetyna znowu kłamie! Budżet Ministerstwa Sprawiedliwości 2015 - 249 mln zł 2016 - 246 mln zł 2017 - 258 mln zł 2018 - 245 mln zł 2019 - 231 mln zł Nastąpił zatem spadek o 7%. Jakich ma Pan doradców??? Oczekuję przeprosin za te manipulacje. Będzie stanowisko resortu.
 - napisał na Twitterze wiceminister Wójcik.

Schetyna, jak każdy POwiec zawsze kłamie, kiedy tylko otworzy usta...

 


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych