Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jak działał „wydział nienawiści” Brejzy. Szokujące zeznania nt. procederu niszczenia w sieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2019 - 21:14:37

Od początku jak pracowałam w urzędzie poseł Brejza przychodził raz w tygodniu. Na tzw. naradach wskazywał osoby, które należy atakować w Internecie – to tylko jedno zeznań w śledztwie fakturowym, do których dotarł portal tvp.info. Dotychczas w śledztwie postawiono 181 zarzutów, usłyszało je 16 osób. Z zeznań wyłania się obraz całej machiny promocji Brejzów oraz nienawistnych komentarzy, grafik i filmików szkalujących politycznych konkurentów Platformy Obywatelskiej.

Poseł PO Krzysztof Brejza, syn prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy, stał za zorganizowaną grupą hejterów. To on wymyślił...

– Przy fakturach płaconych przelewem schemat był taki, że po przelaniu pieniędzy przedsiębiorca przychodził do mego biura, przychodziła też pani W. ze swoim zeszytem i ona obliczała jaką ma zostawić kwotę. [...] za tę kwotę opłacała osoby, które komentowały wpisy w Internecie. Były to wpisy szkalujące osoby wskazane przez posła Brejzę i prezydenta Ryszarda Brejzę. Osobom wystawiającym komentarze w Internecie płaciła pani W. […] mogę się domyślać, że były to kwoty rzędu 500 zł na miesiąc – zeznała jedna z osób przesłuchiwanych w śledztwie dotyczącym tzw. afery fakturowej.
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w UM w Inowrocławiu. Sprawa rozpoczęła się w październiku 2017 r. od kontroli CBA, podczas której ujawniono, ze ratusz księgował i realizował płatności za faktury wystawiane przez fałszywe podmioty gospodarcze, bądź podmioty, które nie świadczyły żadnych usług na rzecz miasta.
Fałszywe faktury trafiały do Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej, tam były akceptowane przez pracowników, pieniądze były wypłacane z kasy w gotówce, bądź przelewami na konta podstawionych podmiotów.

Aktualne udokumentowana kwota wyłudzeń środków publicznych przekracza 250 tys. zł. Jest bardzo prawdopodobne, że ta kwota znacząco wzrośnie.
„Przychodził pan poseł Brejza i mówił…”– Jak wyglądało ręczne sterowanie hejtem w sieci
Część faktur w Wydziale dotyczyła zakupu sprzętu teleinformatycznego, który rzeczywiście był dostarczony, jednak nie był wykorzystywany na potrzeby samorządu. Służył do realizacji działalności politycznej prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy i jego syna Krzysztofa Brejzy – posła na Sejm wybranego z list PO. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych, poseł Brejza był też faktycznym użytkownikiem części sprzętu komputerowego i oprogramowania zakupionego na potrzeby urzędu.

 #2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2019 - 21:42:59

Inne zeznające osoby mówią o sposobie fałszowania ankiet poparcia w internecie, których końcowe wyniki były wykorzystywane w bieżących rozgrywkach politycznych Brejzów.

 #3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2019 - 22:00:40

PO przyzwyczaiła nas do podwójnych standardów, do hipokryzji, niestety do zakłamania. Platforma nie potrafi reagować w sposób właściwy na nieprawidłowości, które wszędzie się zdarzają.

Z zeznań dowiadujemy się, że poseł Krzysztof Brejza miał się pojawiać w Urzędzie Miasta w Inowrocławiu na "naradach", podczas których wskazywał, kogo należy atakować w internecie.

Nie sądzę aby Schetyna podejmował takie decyzje, jakie powinien każdy przyzwoity polityk podjąć. Bo trzeba zawsze działać stanowczo, gdy są nieprawidłowości.

W PiS są wszczynane postępowania dyscyplinarne, nawet karne i tak właśnie należy reagować. Zupełnie inne standardy reprezentuje PO.

 #4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2019 - 22:07:32

h/u/j/o/wa pisowa szczujnia  się samounicestwia, na nic  wasze  plucie  psie krwie pseudokatolskie pro faszystowskie  kundle :)

 

po rzadach pisu nawet  diabeł  bedzie   uczciwszy od  tych obecnych małych  --ujóf


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych