Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

inni mogą...

a w Chełmży ?

956 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 09:09:39

Przed chwilką zajrzałem na oficjalną stronę Wąbrzeźna ( www.wabrzezno.com ) i jestem w TOTALNYM SZOKU, że w mieście podobnej wielkości tyle się dzieje, tak aktywnie tam działają i tak profesjonalnie potrafią to pokazać na swojej stronie internetowej.

Potem zajrzałem na oficjalną stronę Chełmży ( www.chelmza.pl ) i gdy tylko zobaczyłem tą nudę, nędzę i bylejakość to aż mi żal, że nie ma w tym mieście nikogo, kto potrafiłby się wreszcie porządnie zająć jakąkolwiek promocją.
Reszty wolę nie porównywać bo jeszcze bardziej kiepsko wypada....

Niestety widać wyraźnie, że inni moga, potrafią i działają, a jak jest w Chełmży każdy widzi....Tu wydarzeniem jest wycieczka szkolna albo wymiana okna.

#2 ~Chełmżanin~

~Chełmżanin~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 09:27:05

to wszystko jest mało ważne , dużo ważniejsze jest przyciągnięcie inwestorów -zakładów pracy do pustoszejących budynków w celu stworzenia możliwości zarobkowania dla wciąż ubożejącego społeczeństwa Chełmży. Z braku zajęcia dla młodych ludzi biorą się wszelkie patologie , rozboje itp. Wystarczy spojrzeć na Kowalewo Pomorskie, Wąbrzeżno, Jabłonowo, Chełmno te miasta się rozwijają , my stoimy w miejscu ,żeby nie powiedzieć cofamy się

#3 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 10:55:20

oni wciąrż żyją bulwarem i fontanną a praca oni mają a mieszkania dla młodych oni mają a te które są w zgm to są sprzedawane i to dla swoich przykładów jest mnóstwo

#4 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 12:02:54

Podobnie jak w temacie " szkoły w Chełmży" polecam uwadze

#5 ~1831 wataoi~

~1831 wataoi~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 12:40:32

www jak papier - wszystko przyjmie więc aż takiego raju w Wąbrzeźnie nie ma, ale fakt jest faktem - dzieje się o wiele więcej i coś próbują robić. Chełmża jest naprawdę jakimś ewenementem w tym regionie - zastój, a wręcz cofanie się do tyłu, marazm, przeciętność i aż bijące w oczy bezrobocie i wykluwająca się zewsząd patologia... No ale władze miasta po raz kolejny wybraliśmy własnoręcznie więc o co chodzi? Może czas na zmiany?

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 15:15:18

nie przesadzajcie tak z tym wabrzeznem, mieszkalam tam 2 lata i widzialam te oglaszane imprezy itd.niby cos sie dzieje ale udzial spoleczenstwa marny,a same imprezy rowniez szalu nie kreca, wiekszosc starszych ludzi bo mlodzi wyjechali, miasto brzydsze i brudniejsze od naszego...itd itp, taka metropolia jak i nasza!!!

#7 ~lewicowiec~

~lewicowiec~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 16:11:05

W czym widzicie problem? Były wybory ? trzeba było zmienić władze.I nie chodzi mi o Burmistrza,lecz o radnych, bo jak to jest możliwe że w mieście gdzie jest tak źle,do rady wybrano tylko czterech nowych radnych....

#8 ~prawica~

~prawica~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2012 - 18:01:40

Właśnie ci nowi lewicowi radni to niezłe cwaniaki. Co do tej pory zrobili .. Oprócz brania diet oczywiście. Tak samo zgnuśnieją nak nasz przewodniczący rady -pan bezradny

#9 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 07:09:52

nie przesadzajcie tak z tym wabrzeznem, mieszkalam tam 2 lata i widzialam te oglaszane imprezy itd.niby cos sie dzieje ale udzial spoleczenstwa marny,a same imprezy rowniez szalu nie kreca, wiekszosc starszych ludzi bo mlodzi wyjechali, miasto brzydsze i brudniejsze od naszego...itd itp, taka metropolia jak i nasza!!!

Nie zgadzam się z takim twierdzeniem - bywam często w Wąbrzeźnie, mam kontakt z miejscowymi firmami, mam tam znajomych i widać, że w ostatnich kilku latach miasto poszło wyraźnie do przodu. Powstało i funkcjonuje wiele nowych firm naszych i z kapitałem zagranicznym. Miasto udziela dużego wsparcia firmom czego przykładem jest powstawanie kolejnych nowych hal przy wąbrzeskiej obwodnicy (poważna inwestycja z ostatnich lat z trzema rondami), rewitalizacja strefy śródmiejskiej, remonty szkół (m.in. trójki), wybudowanie kompleksu sportowego w centrum -hali sportowej z dużym Orlikiem oraz pływalni z miniaqaparkiem i zjeżdżalnią itd.

#10 ~Mieszkanka~

~Mieszkanka~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 09:10:50

Nie ma się co dziwić, że w Chełmzy jest jak jest skoro wszystko
robione jest na miarę wyobraźni Burmistrza, która wypaliła się
juz po drugiej kadencji.A teraz to co mamy mozna nazwac dryfowaniem do ostatniego kazdego miesiąca, by zgarna skromne 12,5
tyś. zl + dodatek na korzystanie z prywatnego samochodu. Czy widział ktoś, by z okna Audi można dostrzec kolejki w UPracy czy
biedę mając dzięki wyborcom takie pobory za powszechnie widoczny
i akceptowany przez RMiasta marazm?

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 09:26:33

To nawet nie chodzi o kolejki...
W Chełmży nic się nie dzieje i to fakt.
Dlatego ludzie mają dosyć tego miasta i w każdym możliwym momencie uciekają "w okolicę"

Widoczne inwestycje można policzyć na palcach, a te co są to wzbudzają dosyć mocne kontrowersje...
Tyle było pitolenia o "obwodnicy" tymczasem nadal jeżdzi się przez miasto wąskimi i mega dziurawymi drożynami...Że o węźle autostadowym nie wspomnę.....
Tyle się gada o "orlikach" tymczasem w kilka lat po uruchomieniu programu udało się rozpocząć budowę aż drugiego....Wolę nie myśleć kiedy się uda z wielką pompą otworzyć...
Tyle się gada o inwestycjach i przyciąganiu inwestorów - widać jak na dłoni, że Chełmża przoduje w inwestowaniu w lumpeksy i sklepy z alkoholem, nie zaś w dobre zaplecze gospodarcze dające ludziom stabilne warunki pracy....
Tyle się gada o kulturze i turystyce, a jakoś kulawo to wygląda w praktyce. Zaplecze turystyczne nadal wygląda jak żywcem wyjęte z czasów głębokiej komuny...Informacja turystyczna, przewodniki, info w internecie nędza na miarę jakiejś wiochy na ukrainie, a nie miasta z "aspiracjami"....
Tyle się gada o bezpieczeństwie - totalna żenada skoro w biały dzień pod okiem monitoringu jakiś cwaniaczek może skatować i utopić psa, skoro stada nawalonych żuli mogą terroryzować centrum miasta późnym popołudniem, a na ulicy szwendają sie roje bezpańskich psów...
Tyle się gada o czystości i porządku w mieście, terenach zielonych - wystarczy się przejść by często ujrzeć przepełnione kubły i psie gówna na głównej ulicy miasta
Tyle się gada bogatej ofercie kulturalnej dla ludzi - jakoś Dni Chełmży z roku na rok wyglądają coraz gorzej,a zawody wędkarskie czy przejażdżka rowerem po nie istniejącej sieci ścieżek rowerowych nie załatwi sprawy....Bo przecież ten drobny wycinek na bulważe nie załatwia sprawy

Tyle się gada o tylu różnych sprawach....Ale nie chce mi się pisać już....Za dużo gadania a za mało robienia.....

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 09:36:50

To chyba nie widziałeś jak Wabrzeźno stara się o nowych inwestorów.....
Oferta kolosalna w kilku różnych językach....Nawet filmy na YouTubie są...
Inwestorów też przybywa i firmy także się pojawiły. Więc się da i można.....Czemu nie tu ??

CO do imprez masowych - w przeciągu ostatniego miesiąca KILKA imprez w samym Wąbrzeźnie właśnie dla ludzi.....W Chełmży ? śmiech no chyba ze weźmie się pod uwagę chlanie wina pod karoliną...

Co do inwestycji - zgadza sie że Wabrzeźno wyglądało nieciekawie, jednak od kilku lat ostro wzięli się do roboty i działają co widać na każdym kroku, w Chełmży nawet taki drobiazg jak wybudowanie wodotrysku w sadku się opóźniał...z jednym jedynym bulwarem i okolicą dłubią już Tak długo i co ?

Wykorzystanie środków unijnych - Wąbrzeźno konkretnie dało radę....A nas ? Bulwar ? te kilka dziur w ziemi i nierównych wciąż remontowanych dróg ? Tu wydarzeniem jest remont dachu w bibliotece....

#13 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2012 - 07:03:43

Chełmża umiera, staje się jeszcze większą dziurą niż jest obecnie !!!

"Chluba Pomorza" umiera? Przy takich możliwościach - mając idealną lokalizację między dawną jedynką a autostadą i do tego jezioro? Czego więcej potrzeba ?

#14 ~aleksandra~

~aleksandra~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2012 - 20:51:44

To nawet nie chodzi o kolejki...
W Chełmży nic się nie dzieje i to fakt.
Dlatego ludzie mają dosyć tego miasta i w każdym możliwym momencie uciekają "w okolicę"

Widoczne inwestycje można policzyć na palcach, a te co są to wzbudzają dosyć mocne kontrowersje...
Tyle było pitolenia o "obwodnicy" tymczasem nadal jeżdzi się przez miasto wąskimi i mega dziurawymi drożynami...Że o węźle autostadowym nie wspomnę.....
Tyle się gada o "orlikach" tymczasem w kilka lat po uruchomieniu programu udało się rozpocząć budowę aż drugiego....Wolę nie myśleć kiedy się uda z wielką pompą otworzyć...
Tyle się gada o inwestycjach i przyciąganiu inwestorów - widać jak na dłoni, że Chełmża przoduje w inwestowaniu w lumpeksy i sklepy z alkoholem, nie zaś w dobre zaplecze gospodarcze dające ludziom stabilne warunki pracy....
Tyle się gada o kulturze i turystyce, a jakoś kulawo to wygląda w praktyce. Zaplecze turystyczne nadal wygląda jak żywcem wyjęte z czasów głębokiej komuny...Informacja turystyczna, przewodniki, info w internecie nędza na miarę jakiejś wiochy na ukrainie, a nie miasta z "aspiracjami"....
Tyle się gada o bezpieczeństwie - totalna żenada skoro w biały dzień pod okiem monitoringu jakiś cwaniaczek może skatować i utopić psa, skoro stada nawalonych żuli mogą terroryzować centrum miasta późnym popołudniem, a na ulicy szwendają sie roje bezpańskich psów...
Tyle się gada o czystości i porządku w mieście, terenach zielonych - wystarczy się przejść by często ujrzeć przepełnione kubły i psie gówna na głównej ulicy miasta
Tyle się gada bogatej ofercie kulturalnej dla ludzi - jakoś Dni Chełmży z roku na rok wyglądają coraz gorzej,a zawody wędkarskie czy przejażdżka rowerem po nie istniejącej sieci ścieżek rowerowych nie załatwi sprawy....Bo przecież ten drobny wycinek na bulważe nie załatwia sprawy

Tyle się gada o tylu różnych sprawach....Ale nie chce mi się pisać już....Za dużo gadania a za mało robienia.....

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2012 - 08:24:17

To,że w Chełmży taka nędza ma banalnie prostą przyczynę.
Władze do spółki z UM od lat nie spowodowały przyciągnięcia do miasta przędsiębiorców.To oni są kluczem do rozwoju lokalnej społeczności,dzięki temu, że opłacają podatki i dają zatrudnienie ludziom. Przez to społeczenstwo się bogaci.
Niestety,w Chełmży jakoś inwestorzy nie walą drzwiami i oknami.Tu wciąż się mówi,gada, a efektów nie widać.
W innych miastach podchodza po "gospodarsku" i efekty są widoczne.
Proste co?

#16 ~Ziomal~

~Ziomal~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2012 - 12:59:36

Wjeżdżając do centrum Chełmży od strony Torunia czy też Bydgoszczy, po minięciu poczty z prawej i "Biedronki" z lewej - rzuca się w oczy na wprost ogromna obdrapana i dziurawa ściana z fragmentem napisu "Społem" ( Społem i za późno wstołem) - nad Totolotkiem i nieczynnym szaletem miejskim.
Ot taka obskurna wizytówka miasta - na "Dzień dobry".
Wydaje mi się, że czas się w końcu obudzić !
Proponuję, aby w ramach promocji miasta zagospodarować to miejsce poprzez umieszczenie namalowanej panoramy miasta od strony jeziora ( czyli tego co mamy najładniejsze), wraz z napisem lansowanym na swojej koszulce przez pana Dariusza Mellera-wicestarostę powiatu toruńskiego :
" CHEŁMŻA - CHLUBĄ POMORZA "
Widziałem takie malowidła w wielu miastach w Polsce m.in. na rynku w Wąbrzeźnie.
Ktoś powie, że jeszcze na to nie zasługujemy, ale trzeba coś zacząć robić w tym kierunku !
Pomarzyć dobra rzecz !

#17 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2012 - 12:27:13

Wjeżdżając do centrum Chełmży od strony Torunia czy też Bydgoszczy, po minięciu poczty z prawej i "Biedronki" z lewej - rzuca się w oczy na wprost ogromna obdrapana i dziurawa ściana z fragmentem napisu "Społem" ( Społem i za późno wstołem) - nad Totolotkiem i nieczynnym szaletem miejskim.
Ot taka obskurna wizytówka miasta - na "Dzień dobry".
Wydaje mi się, że czas się w końcu obudzić !
Proponuję, aby w ramach promocji miasta zagospodarować to miejsce poprzez umieszczenie namalowanej panoramy miasta od strony jeziora ( czyli tego co mamy najładniejsze), wraz z napisem lansowanym na swojej koszulce przez pana Dariusza Mellera-wicestarostę powiatu toruńskiego :
" CHEŁMŻA - CHLUBĄ POMORZA "
Widziałem takie malowidła w wielu miastach w Polsce m.in. na rynku w Wąbrzeźnie.
Ktoś powie, że jeszcze na to nie zasługujemy, ale trzeba coś zacząć robić w tym kierunku !
Pomarzyć dobra rzecz !

A ja widziałem coś takiego w Mrągowie. Fajnie wygląda !

#18 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2012 - 14:05:58

Na początek proponuję umyć Ratusz, bo wygląda jak okopcona kurna chata !

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2012 - 20:12:56

A moze niech kazdy zacznie od swojego podwórka sprzatac i wtedy inni sasiedzi zaczna wiecej sie starac i dbac o czystosc i ład .

#20 ~chuj~

~chuj~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2012 - 20:45:51

ch*** wam w łep,co wy się miastem przejmujecie.Ważne zeby kasa była ,a reszte se człowiek sam urozmaici he

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych