Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Ideal siegnal bruku

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 671 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 07:30:10

Na sciepie o obaleniu pomnika Generala Berlinga:

W latach 1969-73 studiowalem na AM w W-wie. Fajna studencka grupa co nie musiala tracic jednego dnia w tygodniu na wojsko.Ludzie uprzywilejowani a i felerni, tacy jak ja, takze. Kolega z grupy byl tym uprzywilejowanym, mial tatusia lekarza radiologa, bylego kosciuszkowca. To on wlasnie mnie uswiadomil, ze slynna Bitwa pod Lenino byla po prostu rzezia polskiego zolnierza.Straty tam mieli kosciuszkowcy ogromne, dywizja na dlugo zostala wycofana z walki. Kolega twierdzil, ze Rokossowski dal osobiscie Berlingowi po mordzie za desant czerniakowski po czym wygonil go z dowodztwa 1 Armia LWP. W tej sprawie ja bym wierzyl raczej koledze niz tej sowieckiej kanalii, Konstantinowi Rokossowskiemu.

...> dokładnie, Berlinga ponoć zdegradowano w pokazowy sposób, rwąc jego

> pagony i rzucając na ziemię, właśnie za próbę pomocy Powstańcom:)
>
Dlatego uwazam ze to bylo swinstwo co zrobiono z pomnikiem Berlinga.
Byl jaki byl ale mial serce polskie. I to polskie serce krwawilo widzac zza rzeki jak ginie Warszawa. Desant czerniakowski to byl jego krzyk rozpaczy.
Nobilitowal generala i odpuszczal mu jego dawne grzechy.

...Prosze sobie znalezc na youtube autentyczna niemiecka kronike wojenna gdzie sie pokazuje zwalona kupe ciezko rannych zolnierzy w mundurach LWP, czekajacych na pomoc medykow niemieckich. Widzialem tez biadania Polki, mowiacej z zalem ze ci chlopcy poszli na rzez jak owce bo to kresowianie ze wsi byli,Brali kule w cialo podczas gdy warszawiak umial sie do murow przytulic.

W zasadzie nie dyskutuje Powstania z przyczyn prywatnych. Wspomne tu jednak, ze "Loretta"-czlonkini sztabu Zywiciela na Zoliborzu, wyslala osobiscie podkomendna z meldunkiem do Polakow po drugiej stronie Wisly, z blaganiem o pomoc. Dokument ow do Berlinga dotarl bo plywaczka byla sportsmenka doskonala, nie dala sie zastrzelic w drodze.
Tak wiec raz jeszcze: Czesc pamieci Berlinga, sowieckiego generala o polskim sercu. Na pohybel endekom!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych