Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Hej przygodo, czyli geocaching w Bydgoszczy!

Podchody Geocaching Geocache Przygoda GPS Skarby Bydgoszcz Pomoc

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 ~Tomek~

~Tomek~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2013 - 14:48:12

Witajcie!

Wiecie co to geocaching? Jeżeli nie to już piszę:

Geocaching to gra terenowa, która zapewnia niesamowicie ciekawą rozrywkę - można ją określić jako nowoczesne PODCHODY. Cała zabawa polega na tym, żeby odnaleźć "skrzynkę", którą ktoś wcześniej ukrył i dał naprowadzające wskazówki oraz współrzędne geograficzne, które można odczytać za pomocą smartphone`a.

Poczuj się jak poszukiwacz skarbów i eksploruj Bydgoszcz w poszukiwaniu skarbów. Fakt, że w Bydgoszczy jest na razie tylko kilka skrytek, ale to żaden problem żeby stworzyć nowe "skarby" w ciekawych miejscach, a Bydgoszcz ma ich mnóstwo. Zobaczcie ile skrytek jest np. w pobliżu Brodnicy! Weźmy się do roboty!:)

Od roku 2000 zabawa ta rozprzestrzeniła się na cały świat. Aby zabawę uczynić ciekawszą, skrytki zakłada się w ciekawych i turystycznie atrakcyjnych miejscach, liczy się również sposób ukrycia "skarbu". Każdy "cache" ma swój opis w bazie programu geocaching`owego, podaje się oprócz współrzędnych informacje o stopniu trudności, zagrożeniach i wymaganiach. Opis może zawierać informacje o danym miejscu, jego historię i ciekawostki.

Po więcej informacji odsyłamy na oficjalną stronę gry: www.geocaching.com (można wybrać język polski)
lub na polską stronę www.geocaching.pl

Mapa ze skrytkami znajduje się pod tym adresem: www.geocaching.pl/map.php w polu lokalizacja wpisz Bydgoszcz i kliknij "GO", sprawdź też ile skrytek ma np. w miarę bliskie Górzno. Niech Bydgoszcz też ma tyle skarbów!Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Podchody, Geocaching, Geocache, Przygoda, GPS, Skarby, Bydgoszcz, Pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych