Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Grudziądzkie zakłady w latach PRL

PKS

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Mirosław~

~Mirosław~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2019 - 16:36:15

Drodzy Państwo. Z łezką w oku oglądałem historyczne zdjęcia z hal produkcyjnych grudziądzkich fabryk z okresu PRL (rocznik 1976 r.). Mam jednak pewien dylemat. Mój śp. tata pracował 34 lata w wielkiej bazie PKS Grudziądz na tzw. towarówce. To były dobre czasy dyrektora Jagodzińskiego. Ostatni nasz wóz to był Star 200 koloru ciemnozielonego z przyczepą o numerze rejestracyjnym TOB 253E (jeszcze po 1995 r. widywałem go u prywaciarza). Pamiętam także białego Jelcza 315 z przyczepą oplandekowanego, którym woziliśmy wyroby ze Stomilu. Pamiętam i pozostałe wozy (np. na pierwszym planie po wejściu na bazę po lewej stronie stały dwie Nysy, po prawej dwa Żuki z zaopatrzenia, dalej biały Jelcz trzyosiowy z cysterną id.). Mam takie pytanie: dlaczego w zasobach całego internetu nie ma ani jednego zdjęcia jakiegokolwiek pojazdu ciężarowego PKS Grudziądz z tamtego okresu (inne mniejsze bazy PKS mają zdjęcia historyczne). Chodzi mi tylko o pamięć o moim tacie w czasach, które bezpowrotnie minęły. :(

#2 ~B~

~B~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2019 - 17:02:29

Może takie zdjęcia są w zasobach grudziadzkiego muzeum. Możesz się zapytać bo może nie są zeskanowane i nie są w wersji cyfrowej.
Jeśli chodzi o zakłady pracy z PRLu to ja znam je tylko z opowieści dziadków i rodziców. Sentyment jest do mininego okresu ale z tych opowieści wynika że: trzeba bylo pracować bo praca była dla każdego, mozna było dużo wynosic im wyżej ktos siedział to wiecej kradł, bo wszystko bylo wszystkich a w sklepach nic nie bylo. Szkoda mi ludzi co przyzwyczaili się do życia w fikcji jakim byl PRL. Wzyscy wyrabiali ponad 100% normy a w sklepach nic nie było. Zarządzanie tymi panstwowymi zakladami bylo izuloryczne bo nie bylo wolnego rynku i konkurencji-wszystko bylo państwowe i zarzadzane centralnie przez partię.

#3 ~Gosc 123~

~Gosc 123~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2019 - 21:15:41

A teraz nawet nie mozna sie poskarżyc bo nie ma gdzie i traktowanie pracownikow jak niewolnikow u stres w pracy

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PKS

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych