Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

60 odpowiedzi w tym temacie

#41 BASIOR

BASIOR

In Hoc Signo Vinces

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 3395 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 15:36:34

ciekawe jak to nauczyciele wytlumaczyli dzieciom??

Pewnie dziełami Lenina.
Pisał w nich "o mądrościach etapu" w drodze do rewolucji.
To był jeden z etapów.

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2013 - 16:02:38

W roku referendum na rzecz akcesji Polski do UE, wchodząc do szkoły na wywiadówkę do mojego syna,
uprzytomiłem sobie pracę wychowaczą szkoły, a szerzej MENu.
Przed wejściem był ogromny transparent o treści :

Wytłumacz tacie i mamie, żeby głosowali za akcesja do UE dla twojej przyszłości.

Nikt w szkole z tzw. grona pedagogicznego nie potrafił mi wyjaśnić jakim prawem demoralizują dzieci , podważając autorytet
rodziców, sugerując, że są idiotami, nad którymi muszą czuwać i im wyjaśnić otoczenie dzieci od 7 do 13 lat.

Rydzykowy sługusie,referendum wejścia do Unii na NIE,ale po unijną kasę to rączki Rydzyk wyciągał,dobrze że nie dostał.

#43 Przemysław Berliński

Przemysław Berliński

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 3750 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 16:14:20

"No przeciez Amerykanie w nich czterdziesci lat forse pompowali a w nas Ruskie Marksa i Lenina, to jak ja mam z nimi kur.a konkurowac?"

#44 BASIOR

BASIOR

In Hoc Signo Vinces

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 3395 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 16:28:39

Rydzykowy sługusie,referendum wejścia do Unii na NIE,ale po unijną kasę to rączki Rydzyk wyciągał,dobrze że nie dostał.

Mam wrażenie, że jesteś człowiekiem o zszarganych nerwach.
A wszystko z powodu jednego człowieka: ojca doktora Rydzyka.

Dlaczego jednak uważasz , że pozbawienia dotacji fundacji LEX VERITATIS środkami administracyjnymi,
jest czymś dobrym ?
Przecież to jedyny tego typu odwiert dokonany w skali kontynentu.
Gdyby Polską rządzili mądrzy ludzie, a nie głupi , a być może również zdrajcy, Toruń byłby ogrzewany za połowę
kosztów jakie dziś ponoszą jego mieszkańcy.
Czyli według ciebie mądrym i dobrym jest płacić więcej i płacić obcym ( EC Toruń ma właściciela spoza Polski).
Przykro mi to pisać , ale wychodzi na to , że jesteś żywym dowodem, że Bóg z znanych sobie tylko powodów nie ograniczył głupoty.

PS. Od 2013 Polska staje się płatnikiem netto do kasy UE.
A i wcześniej płaciła spore kwoty. Więc w naszym interesie było i jest ciągnąć ile się da.

Użytkownik BASIOR edytował ten post 10 styczeń 2013 - 16:30:16

#45 Przemysław Berliński

Przemysław Berliński

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 3750 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 16:49:00

bez komentarza

Dlaczego jednak uważasz , że pozbawienia dotacji fundacji LEX VERITATIS środkami administracyjnymi,
jest czymś dobrym ?
Gdyby Polską rządzili mądrzy ludzie, a nie głupi , a być może również zdrajcy, Toruń byłby ogrzewany za połowę
Czyli według ciebie mądrym i dobrym jest płacić więcej i płacić obcym ( EC Toruń ma właściciela spoza Polski).
Przykro mi to pisać , ale wychodzi na to , że jesteś żywym dowodem, że Bóg z znanych sobie tylko powodów nie ograniczył głupoty.

zgadzam się do kosztów

A i wcześniej płaciła spore kwoty. Więc w naszym interesie było i jest ciągnąć ile się da.

jeszcze nie szukalem info o tym :)

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2013 - 16:55:48

jest czymś dobrym ?

Nie zrozumiałeś mnie:skoro rydzyk był i jest przeciwko Unii to niech będzie konsekwentny,a nie Unia fe,pieniążki cacy.
I dlaczego torunianie mają mu płacić za ogrzewanie skoro odwierty były z datków?(nie z rydzykowych pieniędzy)

#47 BASIOR

BASIOR

In Hoc Signo Vinces

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 3395 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 16:56:49

Informacja z pierwszej ręki.
Jesteśmy płatnikiem netto i pani poseł z tego się cieszy.

#48 ~Zgred~

~Zgred~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2013 - 17:04:50

Ustalmy pewną oczywistość oczywistą!
Rodzice są od wychowywania swoich dzieci, a szkoła od ich uczenia i tylko w pewnym stopniu i zakresie wychowywania.
Basior po iluś latach przypomina wiszący transparent, jego zdaniem podrywający autorytet rodziców - a co zrobił?

#49 BASIOR

BASIOR

In Hoc Signo Vinces

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 3395 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 17:07:52

Nie zrozumiałeś mnie:skoro rydzyk był i jest przeciwko Unii to niech będzie konsekwentny,a nie Unia fe,pieniążki cacy.
I dlaczego torunianie mają mu płacić za ogrzewanie skoro odwierty były z datków?(nie z rydzykowych pieniędzy)

Nie głosowałem za akcesją do UE.
Czy dziś mam w ramach "działań partyzanckich" zrywać asfalt z dróg , albo wysadzać w powietrze oczyszczalnie
ścieków ponieważ zostały w części zbudowane za pieniądze z UE ?
To co było, skończyło się w momencie wyboru do UE. Kapujesz ?
W nowych realiach nie dyskutuje się o tym co było, ale co teraz i co będzie mając w pamięci przeszłość.
Dlatego twoja argumentacja jest idiotyczna.
Brać z UE ile można, niech bierzę ojciec doktor Rydzyk i niech bierze doktor Kulczyk np. na budowę geotermii.
Byle z korzyścią dla gospodarki i ludzi w Polsce.

#50 BASIOR

BASIOR

In Hoc Signo Vinces

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 3395 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 17:10:30

Ustalmy pewną oczywistość oczywistą!
Rodzice są od wychowywania swoich dzieci, a szkoła od ich uczenia i tylko w pewnym stopniu i zakresie wychowywania.
Basior po iluś latach przypomina wiszący transparent, jego zdaniem podrywający autorytet rodziców - a co zrobił?

Basior,
wychowuje swoje dzieci według wartości które uznał za właściwe mając przed oczyma ich dobro.
A współczesna szkoła nie uczy, jedynie demoralizuje.
Cała nadzieja w silnych duchem i charakterem rodzicach.

#51 ~Zgred~

~Zgred~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2013 - 18:01:55

Basior! Wniskuję, że jako silny duchem i charakterem rodzic w najbliższych dniach, a najdalej po feriach wypiszesz dzieci ze szkołu, aby nie uległy całkowitej demoralizacji i tego się trzymajmy.
Wychowywać możesz swoje dzieci wg wartości jakie uznajesz za stosowne, ale szkoła ma uczyć. Czy to potrafisz?

#52 BASIOR

BASIOR

In Hoc Signo Vinces

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 3395 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 20:06:03

Basior! Wniskuję, że jako silny duchem i charakterem rodzic w najbliższych dniach, a najdalej po feriach wypiszesz dzieci ze szkołu, aby nie uległy całkowitej demoralizacji i tego się trzymajmy.
Wychowywać możesz swoje dzieci wg wartości jakie uznajesz za stosowne, ale szkoła ma uczyć. Czy to potrafisz?

Zgredzie,

kilkanaście lat temu nasi "umiłowani przywódcy" raczyli nas opowieściami o tzw. bonie oświatowym.
Czyli coś co miało mieć sens czeku którym dysponuje rodzic, w końcu płaci podatki w tym na oświatę.
Taki czek rodzic miał składać w szkole którą wybrał dla swojego dziecka np.
szkole dla "leserów," jesli chce aby jego dziecko było takim
lub szkole która w swoim statucie określiła dyscyplinę i ciężką naukę jako swoje motto.

Każdy mógł wybrać, a szkoły musiałyby konkurować między sobą , oczywiście nauczyciele jako
kadra także.
Bez konkurencji , bez atutów , szkoły nie miałby uczniów , a więc czeków za którymi szły by pieniądze.
Tym samym szkoły bez uczniów musiałby upaść, szkoły z uczniami przejmowałby upadłe, wygrałby rynek , podniósłby się poziom edukacji, wzrosłaby potencjał intelektualny narodu.
Nie miałby znaczenia kto prowadzi szkołę. Państwo, przedsiębiorsca X, LEX VERITATIS, czy też Fundacja PALIGŁUPA. Wybiera rodzic.
Chyba , że zakładasz że rodzice są idiotami i nie potrafią dostrzec i wybrać dobrze dla swoich dzieci.
Tak zakładają urzędnicy w MEN.

Użytkownik BASIOR edytował ten post 10 styczeń 2013 - 20:09:27

#53 ~Zgred~

~Zgred~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2013 - 09:50:32

Jak zwykle nie na temat! Pisałeś o demoralizacji dokonywanej przez szkołę, teraz o tym co by było,gdyby było. Napisz co postanowiłeś, bo może za Tobą pójdą inni. Bądż twardzielem, silny duchem i charakterem.

#54 cezbak

cezbak

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 2112 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 10:12:18

Zgredzie,

kilkanaście lat temu nasi "umiłowani przywódcy" raczyli nas opowieściami o tzw. bonie oświatowym.
Czyli coś co miało mieć sens czeku którym dysponuje rodzic, w końcu płaci podatki w tym na oświatę.
Taki czek rodzic miał składać w szkole którą wybrał dla swojego dziecka np.
szkole dla "leserów," jesli chce aby jego dziecko było takim
lub szkole która w swoim statucie określiła dyscyplinę i ciężką naukę jako swoje motto.

Każdy mógł wybrać, a szkoły musiałyby konkurować między sobą , oczywiście nauczyciele jako
kadra także.
Bez konkurencji , bez atutów , szkoły nie miałby uczniów , a więc czeków za którymi szły by pieniądze.
Tym samym szkoły bez uczniów musiałby upaść, szkoły z uczniami przejmowałby upadłe, wygrałby rynek , podniósłby się poziom edukacji, wzrosłaby potencjał intelektualny narodu.
Nie miałby znaczenia kto prowadzi szkołę. Państwo, przedsiębiorsca X, LEX VERITATIS, czy też Fundacja PALIGŁUPA. Wybiera rodzic.
Chyba , że zakładasz że rodzice są idiotami i nie potrafią dostrzec i wybrać dobrze dla swoich dzieci.
Tak zakładają urzędnicy w MEN.

Kiedyś również uważałem ideę czeku za coś zbawiennego dla szkół. Niestety, obserwacje rzeczywistości przekonały mnie szybko jak łatwo wypaczyć nawet bardzo dobre pomysły.
Przypominam sobie, że kiedy wdrażano "reformę" służby zdrowia (w cudzysłowie bo trudno to teraz nazwać reformą) też mówiono, że pieniądze będą wędrowały za pacjentem do dobrego lekarza. Wyobraziłem sobie, że będę mógł się zapisać do dobrego lekarza (wcześniej zasięgając opinii) a jeśli taki lekarz stwierdzi, że sam sobie nie radzi z ilością pacjentów to będzie mógł zatrudnić innych lekarzy, których wiedzę i etykę będzie weryfikował osobiście i jego nazwisko wciąż będzie gwarancją. Jak byłem naiwny każdy może dziś stwierdzić - jakość się niestety wyrównała w dół - pieniądze wędrują a służba zdrowia jaka jest każdy widzi. Teraz o szkołach - obecnie można już zauważyć w jakim kierunku idzie konkurencja szkół wyższych - one również konkurują ale nie jakością przekazywanej wiedzy tylko obniżaniem wymagań by się studenci nie zrazili. Przecież płacą to wymagają! Skutki widzimy na rynku pracy. Czasami mam okazję weryfikować wiedzę absolwentów szkół wyższych starających się o pracę w komórce, którą kieruję. Zdarza się, że wiedza inżyniera nie osiąga poziomu dawnego technika. Kilka lat temu rozmawiałem z kolegą ze studiów, który wykłada na uniwersytecie. Zapytałem dlaczego tak się dzieje (również na państwowych uczelniach). - otóż najkrócej mówiąc, student to pieniądze. I to podobno dopiero student, który znajdzie się na drugim roku. I dodał coś, co mnie najbardziej przeraziło - większość z obecnych absolwentów nie ukończyłaby pierwszego semestru prowadzonego w "naszych czasach".
I tak się zastanawiam. Dlaczego można było wprowadzić kryteria jakie musi spełnić uczeń szkoły podstawowej, gimnazjum czy liceum a nie można minimum dla inżyniera, licencjat czy magistra.
Być może czek jest jakimś rozwiązaniem ale ta koncepcja po doświadczeniach służby zdrowia naprawdę musiałaby być głęboko przeanalizowana by nie wylać dziecka z kąpielą i nie narobić jeszcze gorszego bałaganu. Tym bardziej, że nauczanie to proces wieloletni i łatwo spaprać całe pokolenie jedną idiotyczną reformą.
A na koniec mały dowcip, który mi się przypomniał:
rozmawia dwóch inżynierów:
Wiesz, kiedy sobie pomyślę jacy z nas inżynierowie to aż strach iść do lekarza :D

#55 BASIOR

BASIOR

In Hoc Signo Vinces

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 3395 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 13:53:52

Kiedyś również uważałem ideę czeku za coś zbawiennego dla szkół. Niestety, obserwacje rzeczywistości przekonały mnie szybko jak łatwo wypaczyć nawet bardzo dobre pomysły.
Przypominam sobie, że kiedy wdrażano "reformę" służby zdrowia (w cudzysłowie bo trudno to teraz nazwać reformą) też mówiono, że pieniądze będą wędrowały za pacjentem do dobrego lekarza. Wyobraziłem sobie, że będę mógł się zapisać do dobrego lekarza (wcześniej zasięgając opinii) a jeśli taki lekarz stwierdzi, że sam sobie nie radzi z ilością pacjentów to będzie mógł zatrudnić innych lekarzy, których wiedzę i etykę będzie weryfikował osobiście i jego nazwisko wciąż będzie gwarancją. Jak byłem naiwny każdy może dziś stwierdzić - jakość się niestety wyrównała w dół - pieniądze wędrują a służba zdrowia jaka jest każdy widzi. Teraz o szkołach - obecnie można już zauważyć w jakim kierunku idzie konkurencja szkół wyższych - one również konkurują ale nie jakością przekazywanej wiedzy tylko obniżaniem wymagań by się studenci nie zrazili. Przecież płacą to wymagają! Skutki widzimy na rynku pracy. Czasami mam okazję weryfikować wiedzę absolwentów szkół wyższych starających się o pracę w komórce, którą kieruję. Zdarza się, że wiedza inżyniera nie osiąga poziomu dawnego technika. Kilka lat temu rozmawiałem z kolegą ze studiów, który wykłada na uniwersytecie. Zapytałem dlaczego tak się dzieje (również na państwowych uczelniach). - otóż najkrócej mówiąc, student to pieniądze. I to podobno dopiero student, który znajdzie się na drugim roku. I dodał coś, co mnie najbardziej przeraziło - większość z obecnych absolwentów nie ukończyłaby pierwszego semestru prowadzonego w "naszych czasach".
I tak się zastanawiam. Dlaczego można było wprowadzić kryteria jakie musi spełnić uczeń szkoły podstawowej, gimnazjum czy liceum a nie można minimum dla inżyniera, licencjat czy magistra.
Być może czek jest jakimś rozwiązaniem ale ta koncepcja po doświadczeniach służby zdrowia naprawdę musiałaby być głęboko przeanalizowana by nie wylać dziecka z kąpielą i nie narobić jeszcze gorszego bałaganu. Tym bardziej, że nauczanie to proces wieloletni i łatwo spaprać całe pokolenie jedną idiotyczną reformą.
A na koniec mały dowcip, który mi się przypomniał:
rozmawia dwóch inżynierów:
Wiesz, kiedy sobie pomyślę jacy z nas inżynierowie to aż strach iść do lekarza :D

Trudno nie przyznać Panu racji.
Może i tak się stać z ideą bonu oświatowego.
Ale nie musi, to kwestia woli.
Idealny model, to szkoły całkowiecie odpłatne.
Likwidacja kuratorium, likwiadacja podatku dochodowego tak aby rodzice mieli z czego finansować
edukację swoich dzieci.
Ale dziś to mrzonki.

Użytkownik BASIOR edytował ten post 11 styczeń 2013 - 13:54:13

#56 Przemysław Berliński

Przemysław Berliński

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 3750 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 14:33:06

tak wogole tutul artykulu mozna inaczej zinterpretowac. mozna tez tak "Grudziądz. Trzy monopole koło szkoły. To skandal!" (że tak mało) :)

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2013 - 15:47:45

Nie głosowałem za akcesją do UE.
Czy dziś mam w ramach "działań partyzanckich" zrywać asfalt z dróg , albo wysadzać w powietrze oczyszczalnie
ścieków ponieważ zostały w części zbudowane za pieniądze z UE ?
To co było, skończyło się w momencie wyboru do UE. Kapujesz ?
W nowych realiach nie dyskutuje się o tym co było, ale co teraz i co będzie mając w pamięci przeszłość.
Dlatego twoja argumentacja jest idiotyczna.
Brać z UE ile można, niech bierzę ojciec doktor Rydzyk i niech bierze doktor Kulczyk np. na budowę geotermii.
Byle z korzyścią dla gospodarki i ludzi w Polsce.

Co tam kasa z unii,bez nie też da radę...
Dołączona grafika

#58 Jorgi

Jorgi

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 918 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 15:50:22

Co tam kasa z unii,bez nie też da radę...
Dołączona grafika

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2013 - 11:44:50

http://www.wykop.pl/...dowac-labirynt/

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2013 - 11:50:57

pytanie za 100 pkt. czy monopolowy może powstac w bezpośrednim sąsiedztwie klubu sportowego z halą na której zajęcia ma młodzież szkolna. wazne!!!. prosze o odpowiedzi .

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Alkohol, szkoła, służby miejskie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych