Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~~lokator~~

~~lokator~~
  • Goście

Napisano 12 maj 2010 - 22:51:02

Kamery przydałyby się do monitoringu jakości pracy urzedników i samego prezesa SM w Grudziadzu przy ul Moniuszki i w administracjach osiedlowyych.Spółdzielcy i mieszkańcy obudzcie się z letargu,to wasze pieniądze sa wydawane na zakup kamer!!!!!!

#2 ~znika temat~

~znika temat~
  • Goście

Napisano 12 maj 2010 - 23:35:59

Po raz drugi został usuniety temat dotyczący dorabiania przez wiceprezydenta w firmie sowjej żony
http://www.pomorska....ADZ01/351424899

pomorska.pl » Miasta » Grudziądz

A A Adodano: 11 maja 2010, 19:50

tagi:Grudziądzmiastawładzezrobki

Grudziądz. Sprawdziliśmy ile zarabiają szefowie miasta
Przemysław Decker

Wiceprezydenci kupili samochody. Sekretarz miasta wydał część oszczędności.

www.pomorska.pl/grudziadz

Więcej informacji z Grudziądza na stronie www.pomorska.pl/grudziadz
(sxc.hu)
Członkowie kierownictwa miasta upublicznili oświadczenia majątkowe za ubiegły rok. Poinformowali w nich o swoich zarobkach, oszczędnościach, nieruchomościach i kredytach wartych więcej niż 10 tysięcy złotych.

Zastępca włodarza miasta zarobił w ubiegłym roku ponad 140 tys. zł. Ponadto do oświadczenia wpisał także 48 tys. zł dochodu małżonki. Jest ona psychologiem i prowadzi m.in. firmę zajmującą się szkoleniami, kursami edukacyjnymi oraz projektowaniem linii energetycznych i telekomunikacyjnych.

- Pan wiceprezydent nie przygotowuje dla tej firmy żadnych projektów. Współpracuje z nią jedynie w zakresie administracyjno-biurowym - zapewnia Magdalena Jaworska-Nizioł, z biura prasowego UM.

Wiceprezydent kupił samochód vw touran rocznik 2004. Wartość auta to 35 tys. zł. Mieszka w wartym 400 tys. domu. Oszczędności nie posiada, spłaca za to dwa kredyty zaciągnięte na kupno działki i budowę domu.

Kolejny samochód
Pani wiceprezydent wraz z mężem zarobiła prawie 200 tys. zł. Jej oszczędności wzrosły z 14 do 74 tys. zł. Mariola Sokołowska kupiła też samochód.

Trzecie już auto w rodzinnym garażu to vw passat z 1999 roku. Posiada dwa warte w sumie około 390 tys. zł mieszkania. Jednego z nich jest współwłaścicielką. Kredytów powyżej 10 tys. zł nie ma.

W ubiegłym roku roku sekretarz miasta zrobił w Ratuszu ponad 122 tysiące złotych, czyli o 8 tys. więcej niż w roku poprzednim. Wykazał też ok. 1,4 złotych dodatkowego dochodu.

Oszczędności Tomasza Szymańskiego stopniały jednak z 17 do 10 tys. Mieszka on w domu o wartości 230 tys. złotych. Na jego budowę zaciągnął kredyt, który obecnie spłaca.

Oświadczenia majątkowe skarbnika oraz prezydenta miasta nie zostały jeszcze opublikowane.

#3 ~szmatek64~

~szmatek64~
  • Goście

Napisano 13 maj 2010 - 07:12:09

Kamery przydałyby się do monitoringu jakości pracy urzedników i samego prezesa SM w Grudziadzu przy ul Moniuszki i w administracjach osiedlowyych.Spółdzielcy i mieszkańcy obudzcie się z letargu,to wasze pieniądze sa wydawane na zakup kamer!!!!!!

Jest to wspaniały pomysł jesli oni moga nas podglądywać to my powinniśmy widzieć jak oni pracują za nasze pieniądze!!!A z drugiej strony czy monitoring zlikwiduje patologie naszych ulic NIE ona przeniesie się tylko w inne miejsce!!To nie jest rozwiązanie dobre bo wkrótce nasz telewizor będzie nas podglądywał dla naszego bezpieczeństwa bo tak zadecydowali urzędnicy.Tu są potrzebne systemowe rozwiązania a nie wsadzanie wszędzie kamer i zatrudnianie swoich znajomków!Co mi da po fakcie ,że złapią mi bandziora wsadzą do pierdla wyjdzie i dalej będzie czynił zło lepiej się zastanowić dlaczego do tego dochodzi i likwidować przyczynę a nie skutki.

#4 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 13 maj 2010 - 11:24:52

A ja mam takie pytanie kiedy zamontowana bedzie obiecana kamera na ul Poniatowskiego przy rondzie tam to dopiero jest huliganstwo goorsze niz na Lotnisku.Kiedy wlodarze sie tym zajmna?????

#5 ~socjalista demokrata~

~socjalista demokrata~
  • Goście

Napisano 13 maj 2010 - 11:49:34

Jest to wspaniały pomysł jesli oni moga nas podglądywać to my powinniśmy widzieć jak oni pracują za nasze pieniądze!!!A z drugiej strony czy monitoring zlikwiduje patologie naszych ulic NIE ona przeniesie się tylko w inne miejsce!!To nie jest rozwiązanie dobre bo wkrótce nasz telewizor będzie nas podglądywał dla naszego bezpieczeństwa bo tak zadecydowali urzędnicy.Tu są potrzebne systemowe rozwiązania a nie wsadzanie wszędzie kamer i zatrudnianie swoich znajomków!Co mi da po fakcie ,że złapią mi bandziora wsadzą do pierdla wyjdzie i dalej będzie czynił zło lepiej się zastanowić dlaczego do tego dochodzi i likwidować przyczynę a nie skutki.

monitoring potrzebny jest i będzie dla malinowskiego , drabowej , mizerze (a byl potrzebny w przeszłosci tafelskiemu i wiśniewskiemu)do sledzenia tych co śli do referendum ich odwołujące!

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 maj 2010 - 13:35:25

Nie lepiej udostępnić kamery w sieci, żeby każdy mógł spoglądać ?

#7 ec811118

ec811118

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 13 maj 2010 - 14:43:28

Obejrzyjcie sobie film " 1984 ",i pomyślcie trochę samodzielnie nad współczesnym światem i zbieżnością z treścią tego pouczającego filmu.
"Gdyby żaba, ancestralna dla całej ludzkości, skoczyła w pewnych okolicznościach pięć centymetrów krócej, zmieniłby się znacznie cały kierunek ewolucji. ..."
Urantia Book

#8 ~~mieszkaniec~~

~~mieszkaniec~~
  • Goście

Napisano 13 maj 2010 - 22:43:40

kamery sa potrzebne jednak troche zawsze przytemperują tych którzy chcą rozrabiać

#9 ~wruciłem z londynu~

~wruciłem z londynu~
  • Goście

Napisano 14 maj 2010 - 09:45:12

kamery sa potrzebne jednak troche zawsze przytemperują tych którzy chcą rozrabiać

w czasie referendum nagrania z kamer muszą być zabespieczone komisyjnie ,zainteresowani(odwoływany prezydent i jego dworzanie )nie mogą mieć do nagrań dostępu ,dzięki przestaszonym urzędnikom, wiśniewski i tafelski nie zostali w swoim czasie odwołani!!!

#10 ~~gość~~

~~gość~~
  • Goście

Napisano 14 maj 2010 - 21:34:02

w czasie referendum nagrania z kamer muszą być zabespieczone komisyjnie ,zainteresowani(odwoływany prezydent i jego dworzanie )nie mogą mieć do nagrań dostępu ,dzięki przestaszonym urzędnikom, wiśniewski i tafelski nie zostali w swoim czasie odwołani!!!

Wracaj tam skąd przyjechałeś, albo naucz się pisać. Nie dośc że robisz błędy ortograficzne, to piszesz nie wiadomo o ci chodzi? Jakie referendum?

#11 ~szmatek64~

~szmatek64~
  • Goście

Napisano 15 maj 2010 - 07:02:00

Wybacz ale jesteś trochę naiwny pozdrówka

#12 ~szmatek64~

~szmatek64~
  • Goście

Napisano 15 maj 2010 - 07:10:58

Obejrzyjcie sobie film " 1984 ",i pomyślcie trochę samodzielnie nad współczesnym światem i zbieżnością z treścią tego pouczającego filmu.

Czy mógłbyś podać dokładniejsze namiary na ten film bo w sieci jest problem go znalezć!

#13 ~szmatek64~

~szmatek64~
  • Goście

Napisano 15 maj 2010 - 07:14:20

Nie lepiej udostępnić kamery w sieci, żeby każdy mógł spoglądać ?

Zgadzam się z tobą i też powinniśmy mieć podgląd do gabinetów naszej kochanej władzy aby można ich kontrolować jak ciężko pracują dla naszego dobra???

#14 ~wruciłem z Londynu~

~wruciłem z Londynu~
  • Goście

Napisano 17 maj 2010 - 08:29:38

Wracaj tam skąd przyjechałeś, albo naucz się pisać. Nie dośc że robisz błędy ortograficzne, to piszesz nie wiadomo o ci chodzi? Jakie referendum?

"gościu",odpowiadam ci:referendum w celu odwołania ze stanowiska prezydenta Grudziądza B.Tafelskiego-2000r oraz 2002r w celu odwołania A. Wiśniewskiego.

#15 ~boki~

~boki~
  • Goście

Napisano 17 maj 2010 - 08:30:24

do autora postu 'znika temat" - po kiego licha wciskasz tu wątek ni związany z kamerami na Lotnisku to jakas poaranoja won z nawiedzonymi forumowiczami - jak nie znasza zasad forum to sie nie wp... bo robisz chaos

#16 ~greta~

~greta~
  • Goście

Napisano 17 maj 2010 - 10:23:25

Tak jest ja też uwazam że kamery powinny być przede wszystkim zamontowane w biurach na moniuszki abyśmy wuidzieli jak straszliwie się męczą w pracy urzędnicy przez nas opłacani

#17 cezbak

cezbak

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 2099 postów

Napisano 26 listopad 2010 - 09:45:33

Popieram montowanie kamer. Dość mam bezkarnych wandali niszczących elewacje budynków lub dewastujących place zabaw. Nie jest naiwnością wiara, że kamery utemperują chuligańskie zapędy - tych cwaniaczków napędza głównie poczucie bezkarności. Jeśli chociaż jeden zapłaci z własnej kieszeni za odmalowanie budynku albo naprawę domofonu to następny trzy razy się zastanowi. Dotychczas to my, lokatorzy, pokrywamy koszty takich zabaw. Marzy mi się, by zainstalowano je na wszystkich osiedlach. Nie widzę problemu w kwestii "kto ma obserwować monitory". Można uruchomić dodatkowy kanał w kablówce i strażników będzie aż nadto :-)

Użytkownik cezbak edytował ten post 26 listopad 2010 - 09:49:31

Nie wolno rozśmieszać bezzębnych tyranów!

#18 ~szmatek64~

~szmatek64~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2010 - 16:46:00

Popieram montowanie kamer. Dość mam bezkarnych wandali niszczących elewacje budynków lub dewastujących place zabaw. Nie jest naiwnością wiara, że kamery utemperują chuligańskie zapędy - tych cwaniaczków napędza głównie poczucie bezkarności. Jeśli chociaż jeden zapłaci z własnej kieszeni za odmalowanie budynku albo naprawę domofonu to następny trzy razy się zastanowi. Dotychczas to my, lokatorzy, pokrywamy koszty takich zabaw. Marzy mi się, by zainstalowano je na wszystkich osiedlach. Nie widzę problemu w kwestii "kto ma obserwować monitory". Można uruchomić dodatkowy kanał w kablówce i strażników będzie aż nadto :-)

Skąd ta pewność,że kamery rozwiążą problemy z wandalami pomyśl sobie iż kamera nie zlikwiduje istniejących łobuzów bo oni mają to w du*** a nasza kochana straż miejska głównie zajmuje się pozyskiwaniem dochodów do budżetu miejskiego a nie ściganiem chuliganów bo to już problem dla nich lepiej wlepić mandat za picie piwa,żle zaparkowany samochód lub polować z fotoradarem!!!Czy ty słyszałeś aby oni złapali tych co malują elewacje lub nie sprzątają po psach???A problem jest nie tworzyć monitoring tylko dlaczego tyle łobuzów jest u nas w mieście skąd oni się wzięli to jest pytanie jak zapobiec tworzeniu się patologi a nie walka z patologią po fakcie!!!Nie umniejszam roli kamer ,ale bez przesady wszędzie nie zamontujesz kamer i za każdym łobuzem nie postawisz policjanta!!!A to obserwacji przez mieszkańców to się zgodzę to dobry pomysł zwłaszcza na parkingach osiedlowych!

#19 artix

artix

Tomasz Węgrzyn

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 2422 postów

Napisano 26 listopad 2010 - 17:51:49

ALe pomysł heh, już rok temu pisałem o tym wiele razy. No ale lepiej późno niż wcale, ale płacimy tyle na SM, że powinni mieć własną straż osiedlową za taka kasę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych