Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Godziwa zaplata

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1057 postów

Napisano 22 luty 2020 - 12:08:44

0ddc99bb64209209d5e555d52d89643855d3b536

#2 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1057 postów

Napisano 08 marzec 2020 - 12:59:09

Wczoraj otrzymalem takowa za swiadczone uslugi malzenskie jak tez robote tlumacza. Oraz prezent urodzinowy,do kupy. Mondrusia slynie z Sokolego Oka jak tez z Weza w Kieszeni-i tym razem nie zawiodla. Powyzsza plakietka z bronzu kosztowala w w-skim sklepie zebraczym co jedynie 30zl. Calkiem jest spora i zadziwia ten relief precyzja detalu.

#3 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1057 postów

Napisano 08 marzec 2020 - 13:01:47

Pozostaje co jedynie znalezc klucz do zagadki-co przedstawia owa scena.Widzimy,ze tam na obrazku dumny Indianin nadstawia lape a Bialas wyplaca mu srebrne dolary. Akt owej godziwej zaplaty nadzoruje wilk-zepewne symbol owego plemienia Irokezow. Po lewej rece mamy zdechlaka pojadajacego z trudem z miski pozywna breje.Podtrzymuje go marynarz z flotyJegoKrolewskiej Mosci,ktora przyplynela upomniec sie o swoje. Piekne!

#4 Ateistka

Ateistka

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 08 marzec 2020 - 17:27:51

W Anglii macie ładną pogodę bo u nas w kratkę ciągle pada :blink:

p.s. wiesz,  że dzisiaj dzień kobiet ??

#5 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1057 postów

Napisano 08 marzec 2020 - 18:59:21

"Kobiety nie bij-nawet kwiatem"

#6 Ateistka

Ateistka

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 08 marzec 2020 - 22:32:42

Ja nie biję szkoda kwiata.

#7 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1057 postów

Napisano 17 maj 2020 - 10:30:13

7d1c1d6bc99487fb3fd6ba60508341e155d3b837

Ten angielski mosiezny Charger(duzy talerz do wykladania owocow lub mies) kupilem wczoraj za rownowartosc butelki wodki(ok60 zl). Jest duzy i ciezki. Wypukly z obu stron ale sie lepiej prezentuje od tylu. Made in England- napisano gdzies, to znak ze obrazek wykonano wXIX w. Naowczas tak chroniono wyzsza jakosc angielska by sie odroznic od tanich, tandetnych niemieckich podrobek.

No ale od tego czasu duzo wody uplynelo wTamizie. Dzis za produkt ze znakiem Made in Germany placimy tu premium bo jest on tego warty.

Obrazek przedstawia zapewne jakas scenke z ksiazki Jane Austen. Mydlek angielski w stroju z epoki KrolaJerzego I-czyli ok.250lat temu,ofiarowal juz damie swego serca bukiet kwiatow i wtyka jej teraz w druga reke swoj kapelusz. Zapewne liczy na filizanke herbaty albo i cos wiecej.

Mondrusia mi mowi,ze przeplacilem i ze w jej tajnym sklepie zebraczym sa dwie takie blachy po 5 zl kazda. Na wystawie od roku bo nikt ich nie chce kupic w W-wie. I ze ona je kupi dla mnie jak tylko sie sklep po zarazie otworzy. Mysle,ze to jest dobry pomysl bo ilez przeciez mozna na scianach wieszac tych sreber?

#8 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1057 postów

Napisano 19 maj 2020 - 08:16:50

Powrocmy do jakosci niemieckich wyrobow metalowych. Nie mydlek angielski w jedwabnych ponczochach jak wyzej na obrazku niechaj bedzie nam inspiracja ale moj dlugi noz niemiecki,jaki ocalilem likwidujac mieszkanie ciotki w Brooklynie.Noz f-my JA HenckelsTwinworks of Solingen.Cienki i dlugi na stope. Jak to mowia nasi bracia-moskale-gniotsia,nie lamiotsia. To prawdziwa stal damascenska.

Japonczyk wyrabial miecz,katane,walac w blache przez dwa lata mlotem. Zmyslny Germanin robil to maszynowo ale stal to potwierdza bo ma charakterystyczne centki. Noz nie wymaga ostrzenia a moje chamskie tego proby sie zakonczyly malymi szczerbami. Mondrusia wyrazala sie o nozu z pogarda dopoki nie zobaczyla,ze ja go uzywam do wszystkiego w kuchni. Jesienia ona sama noz docenila niczym sierpem siekajac w ogrodzie las pokrzyw.Noz i temu bez problemu dal rade.

Musze koniecznie napisac Ode do  Noza bo jest to noz historyczny, zdobyczny. Wujek Mundek co biegal w Dywizji Pancernej Gen.Maczka za porucznika czolgow,wyzwolil ten noz w Niemczech z rak jakiegos niemieckiego kucharza. Przypomnial sobie zapewne, ze sam byl synem przedwojennego restauratora,wczesniej jeszcze nadwornego kucharza u HrTarnowskiego w jego palacu. Zrozumial,ze taki skarb moze sie mu przydac. I przydal sie bo w nowej powojennej doli emigranta sam wrocil do kuchni w Londynie a potem w New Yorku. 

Prosze mnie dobrze zrozumiec: mam baterie ersatz nozy angielskich w kuchni, w specjalnym drewnianym stojaku. Mam dwa noze niemieckie z Lidla, solidne i dobre do siekania kurczakow.

Ale nie stawac zadnemu z nich w szranki z moja germanska katana. Ten powinien miec Krzyz Zelazny wygrawerowany na raczce.

#9 Ateistka

Ateistka

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 19 maj 2020 - 08:45:55

Teraz żeś mnie rozłożył na łopatki ;D. Już wczoraj ze śmiechu nie mogłam pisać ..

#10 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1057 postów

Napisano 19 maj 2020 - 10:52:41

No to sie na cos przydalem,jak widac. Moglbym tak piac peany na czesc kuchennych przedmiotow bez konca. Ot, chocazby deska co najmniej przedwojenna,dar znajomego Anglika sprzed lat 30-tu.

Zaczyn kuchni na mojej londynskiej baronii. Jest tam specjalne wciecie na noz germanski-patrz wyzej. Mozna na niej ciac i rabac wszystko. No ale z wygladu starocie. Dostalem ataku apopleksji gdy przybyla w goscie artystka-malarka wziela sie wyrzucac cenna deske do smieci. Na moj krzyk rozpaczy zareagowala zdziwieniem:przeciez masz tu juz w zasiegu wzroku dwie lepsze deski. Mam,to prawda ale ta gruba decha dyplomatka to dar pasierbicy dla zony.Ja jej nie osmielam sie tykac bo ona nie moja.  A tamto g..ze sklejki z taniego sklepu na nazwe deski kuchennej nie zasluguje. Jest tez  gdzies czwarta deska-arystokratka.Ta wypelnia soba piekny talerz platerowany.

Rodem ze slynnego Harrodsa i ona nie do rabania kotletow mlotkiem ale do wystawienia indyka na stol biesiadny ma posluzyc. Dlatego prosze uprzejmie od mojej ukochanej brunatnej deski sie odwalic.

#11 Ateistka

Ateistka

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 19 maj 2020 - 13:36:07

Podobno dobry kucharz to artysta... :huh:

p.s. wiem o co chodzi z tą brązową deską ulegasz peowskiej narracji .. smutne ale nie masz racji nie znasz się na żartach mimo że sam gęsto żartujesz.. ja się nie obrażam jak latają kurczaki z rosołu czy torty.... możesz rzucać tortem złapię i zjem... :P :lol: 

tort-bezowy-z-owocami-2.jpg

#12 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1057 postów

Napisano 19 maj 2020 - 19:14:22

OK, then.

Ten szklany plater na tort wyglada mi na tzw Lazy Suzie(Leniwa Suzanna).

Wiesz co to jest? To taki talerz na obrotowej podstawce. Zamiast biegac wokol stolu by wyzrec co lepsze kaski to my po prostu obracamy k'sobie plater az pod nos trafi sie nam rodzynek.

#13 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1057 postów

Napisano 23 maj 2020 - 19:03:12

No i dowiozla do mnie poczta angielska ow mosiezny polmisek. Zaswiniony jakims stuletnim sosem,wymagal czyszczenia. Sekretny magiczny plyn Germanow poradzil sobie z zadaniem lekko.

W Berlinie uzywaja plynu do mycia armatury w lazience. Do W-wy sprowadzaja go Ukraincy i sprzedaja w malym sklepie.Mondrusia zauwazyla,ze ow mleczny plyn doskonale sobie radzi ze srebrami. Przywozi mi w malych fiolkach tak by sie celnik nie czepial.

Polmisek jest kruchy ale piekny.Nie zdziwilbym sie gdyby expert ocenil go na artefakt z 17-wieku.

Swieci sie teraz niby slonce,stoi na kominku. Po drugiej stronie pary pojedynkowych pistoletow jest ksiezyc srebrny,podobnej wysokosci. To wyobrazenie wyspy Ceylon ze sloniami biegajacymi  na obrzezu wokolo. Ladnie podswietla bronz Mlodego Hitlera,ktory siedzi nago na marmurze, studiujac zydowskaThore.  Slonce i Ksiezyc: przed nimi Bucephalos(kon Alexandra Macedonskiego) oraz Adolfek z pergaminem w lapkach. To trzeba sfotografowac bo nikt mi na slowo nie uwierzy.

#14 Ateistka

Ateistka

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 23 maj 2020 - 19:56:02

Mądrusia nie ma płynu do mycia naczyń ?? Kiedy ci PIS te zabawki zabierze ?? ;) ;) ;)

#15 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1057 postów

Napisano 24 maj 2020 - 11:54:16

PiS ma za krotkie lapki by mi cos odebrac. Co do nagiego mlodzienca co czyta jakies szpargaly

to nazwalem go Hitlerem nie bez powodu: to rzezba germanska z epoki okresu brutalistycznej sztuki Adolfka-lata 30-te ub.wieku. O czym swiadczy nie tylko skrot nazwiska rzezbiarza ale tez sruba co go trzymala na marmurze-mocno skorodowana. Moglbym bronz nazwac Kaczor Wielki ale on siedzi na brahminskiej swastyce-symbolu ognia i szczescia u ciapatych. Dostalem swastyke w prezencie od HrMendewesza-to gdzie mialem schowac ? Nie bede jej pokazywac ludziom.

#16 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1057 postów

Napisano 24 maj 2020 - 12:05:41

3a0c2c61c5b56b4d08439d25ff89213f55d3b837

Tu masz cos lepszego niz Mlody Adolf czytajacy Thore. To jest BigMama samego Salvatore Dali.

Niestety,co jedynie chinska kopia. Kiedys moja,dzis podarowana prawdziwemu znawcy Sztuki-samemu HrMendeweszowi ofJader. Niechaj mu swieci Gwiazda Pomyslnosci!

#17 Ateistka

Ateistka

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 24 maj 2020 - 12:40:53

Dali inspirował sie kościołem, dla mnie to żaden artysta... ;) Taki z koziej wólki co robił przydrożne świątki :)

Użytkownik Ateistka edytował ten post 24 maj 2020 - 12:41:11

#18 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1057 postów

Napisano 24 maj 2020 - 16:02:20

Bo nie rozumiesz sily wyrazu owej rzezby. To jest pra-Samica rodzaju ludzkiego. Glowka jak szpilka bo ona nie od myslenia. Prawa reka wskazuje na zrodlo jej sily czyli d***. Lewa reka zagarnia od samca pieniadze.Jakzesz to prawdziwe!

#19 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1057 postów

Napisano 24 maj 2020 - 16:28:32

Polmisek jest kruchy ale piekny.Nie zdziwilbym sie gdyby expert ocenil go na artefakt z 17-wieku.

Swieci sie teraz niby slonce,stoi na kominku. Po drugiej stronie pary pojedynkowych pistoletow jest ksiezyc srebrny,podobnej wysokosci. To wyobrazenie wyspy Ceylon ze sloniami biegajacymi  na obrzezu wokolo. Ladnie podswietla bronz Mlodego Hitlera,ktory siedzi nago na marmurze, studiujac zydowskaThore.  Slonce i Ksiezyc: przed nimi Bucephalos(kon Alexandra Macedonskiego) oraz Adolfek z pergaminem w lapkach. To trzeba sfotografowac bo nikt mi na slowo nie uwierzy.

6a1eb169ff724772c9e9a5920ebd86d355d3b837

Bucefal z Adolfkiem w jednym domku stali. Bucefal na lewo,Adolfek na prawo. Posrodku pistolety gdyby sie oboje pogryzc zechcieli.

#20 Ateistka

Ateistka

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 24 maj 2020 - 19:04:15

Bo nie rozumiesz sily wyrazu owej rzezby. To jest pra-Samica rodzaju ludzkiego. Glowka jak szpilka bo ona nie od myslenia. Prawa reka wskazuje na zrodlo jej sily czyli d***. Lewa reka zagarnia od samca pieniadze.Jakzesz to prawdziwe!

:lol: :lol: :lol:  i teraz nie dziwie się Dalemu że był w związku z byłym facetem.... baba by go wydoiła na maxa... aż by zgłupiał :blink:   Fajnie,  że Ty jeszcze nie zgłupiałeś przy takiej Mądrusi...

Użytkownik Ateistka edytował ten post 24 maj 2020 - 19:04:32

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych