Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Gniewkowo tworzymy na nowo

Gniewkowo Roszak Rolirad Straszyński Drzażdżewski Mikuszewski Przedszkole Gliwińska Stefański Molenda

99 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 luty 2018 - 11:12:31

To jest typowe stwarzanie pozorów, że książe coś sobie robi z głosu ludu. Tylko że prawda jest taka iż książe ma gniewkowian za takie tępoty że jak obsadza ważne stanowiska to ściąga znajomych z innych miast. Tyczy się to "elyty" więc strach pomyśleć jakie zdanie ma o zwykłym plebsie ;-)
Ale...podobnie było z naszym wejściem do UE. Najpierw kilka lat włażenia unii w dupę, załatwianie formalności a dopiero na końcu ktoś raczył ku*** zapytać obywatela czy sobie tego życzy. No i oczywiście sondaże musiały być po myśli rządu bo inaczej lizanie dupy Brukseli poszłoby na marne.

#22 ***

***

  Znajomy

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 46 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 11:39:54

Właśnie poczytałam sobie więcej o firmie organizującej te spotkania i okazuje się, że można z niego wrócić z urządzeniem zakupionym za kilka tysięcy złotych…#23 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 30 marzec 2018 - 15:48:54

Stara metoda marketingowa ''na garnki'' albo ''na Rydzyka'' :lol: Pierwsi szukali frajerów sprzedawcy gównianych garnków. Najtrafniejszą grupą odbiorców byli łatwowierni staruszkowie, którym można wszystko wmówić...dlatego ''na Rydzyka''  :lol:#24 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 czerwiec 2018 - 12:56:01

Co za pi*** pali śmieci w rejonie ul. Dreckiego?#25 ~Rafał~

~Rafał~
 • Goście

Napisano 27 czerwiec 2018 - 18:00:55

Burmistrzowi nie wyszło zaciąganie kolejnych kredytów ? :D

Teraz będzie miał okazję pokazać jakim jest ''dobrym gospodarzem'' a taki gospodarz obraca umiejętnie środkami, które posiada. Nasz burmistrz potrafi wydawać nawet to czego nie posiada. Dwie kadencje to wystarczająco dużo czasu żeby wyjść na prostą. Ten człowiek nigdy się nie nauczy jak wydawać pieniądze z głową.

Panu już podziękujemy, koniec autoreklamy za publiczne pieniądze.#26 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 30 czerwiec 2018 - 21:49:49

W czwartek informowaliśmy o opublikowanym na stronie internetowej Urzędu Miejskiego i urzędowym Facebooku ataku burmistrza Adama Roszaka na siódemkę radnych.

 

Dziś radni Katarzyna Kaczmarek, Jerzy Ratajczak, Ireneusz Kopiszka, Szymon Krzysztofiak, Sławomir Bożko, Jarosław Rychlewski i Andrzej Żmudziński, głosujący na ostatniej sesji Rady Miejskiej przeciwko poprawkom w budżecie (jej najważniejsze założenie to zaciągnięcie 2 mln zł kredytu na rozpoczęcie inwestycji) przysłali na naszą skrzynkę redakcyjną swoje oświadczenie, będące odpowiedzią na słowa burmistrza.

Poniżej jego treść.

 


Nawiązując do stwierdzenia Burmistrza Adama Roszaka opublikowanego na stronie Urzędu Miejskiego i Facebooku „Tacy ludzie nie powinni zasiadać w radzie i decydować o tak ważnych sprawach w imieniu mieszkańców naszej gminy” zapytujemy: Czy dobry Radny – zdaniem Burmistrza, to ten co popiera wszystkie pomysły Burmistrza, czy taki który wyraża zdanie swoich wyborców?

Można powiedzieć, że współpraca z Burmistrzem nie układała się od samego początku. Już na początku  kadencji, przy podziale strategicznych funkcji w Radzie, widać było, że Burmistrz nie zechce współpracować z wszystkimi Radnymi. Prawie wszystkie te funkcje, zresztą dodatkowo płatne, zostały głosami Radnych skupionych wokół Burmistrza podzielone wśród tej grupy Radnych.

Podobnie było, kiedy ustalano sposób pracy Komisji Rady Miejskiej. Kazano Radnym uszanować „wypracowany sposób pracy” polegający na spotykaniu się na wspólnych posiedzeniach wszystkich Komisji Rady Miejskiej pod przewodnictwem Przewodniczącego Rady, na których omawia się materiały na najbliższą sesję Rady, praktycznie rezygnując z samodzielnych posiedzeń poszczególnych komisji.   

Nie liczono się ze zdaniem pozostałych Radnych, w sprawach o odmiennym punkcie widzenia  Radni koalicji i tak zawsze przegłosowali pomysły Burmistrza  Z tego powodu niektórzy mieszkańcy, nasi wyborcy, nazywali nas „Radnymi bezradnymi”

Sytuacja nieco się zmieniła, gdy zmarł Radny śp. Wiesław Wesołowski i koalicja straciła przewagę w Radzie Miejskiej. Wtedy okazało się, że w niektórych sprawach nie można było dojść do porozumienia, bo stosunek głosów za i przeciw wyrównał się, a Burmistrz nie chciał odstępować od swoich pomysłów.

Tak było np. w sprawie rozbudowy Stadionu Miejskiego, który miał być budowany przy wykorzystaniu tylko środków z budżetu Gminy i wstępnie przyznano na to 1 mln zł, a ze względów oszczędnościowych nie chciano dołożyć więcej. Nie można także było znaleźć wykonawcy i przetarg na rozbudowę stadionu powtarzano kilkakrotnie. Rozważano wtedy koncepcję rozbudowy stadionu etapami na miarę posiadanych środków finansowych, proponując zmniejszenie wielkości trybun dla 400–500 osób z możliwością rozbudowy zamiast proponowanych przez Burmistrza trybun na 900 osób ale Burmistrz na to nie zgodził się i buduje trybuny dla 900 osób. Pomijamy tutaj fakt, w jaki sposób chciano nas zmusić do podjęcia takiej decyzji.

Niektórzy z nas uważali, że jeżeli chcemy rozbudować stadion, to należałoby to zrobić według jakiegoś planu i pozyskać również środki z zewnątrz. Zaplanować zatem  stadion z prawdziwego zdarzenia i robić to etapami na miarę swoich możliwości, bo nikt nie kwestionował, że taki stadion z trybunami, szatniami i WC oraz bieżnią naszemu miastu bardzo by się przydał. Trzeba jednak wszystko zaplanować i etapami realizować, bo jeśli o czymś zapomnimy, to się już tego nie da naprawić

W tym roku w ramach inwestycji drogowych po otrzymaniu dotacji i wprowadzeniu wolnych środków zaplanowano także do wykonania inne zadania:
– budowa drogi dla rowerów Kaczkowo – Gniewkowo oraz Lipie – Murzynko,
– przebudowa ul. Kwiatowej w Gniewkowie,
– przebudowa drogi gminnej w Suchatówce,
– przebudowa drogi gminnej w Buczkowie,
– przebudowa ul. Piasta,
– przebudowa ul. Wojska Polskiego, Sikorskiego i Halera,
– rozbudowa drogi gminnej ul. Kolejowa – Bąbolin,
jednak na żadną z nich w budżecie Gminy wstępnie nie zaplanowano nawet złotówki.

Projekt tegorocznego budżetu nie zakładał wzięcia kredytu na powyższe inwestycje, być może dlatego, że zeszłoroczny kredyt w wysokości 3 mln zł podwyższył zadłużenie Gminy z 30 procent do 35 procent, mimo rozpoczęcia już spłat zaciągniętego długu, a na ostatniej sesji Rady Miejskiej zachęcano nas do poparcia projektu zaciągnięcia kolejnego kredytu wysokości 2 mln i zwiększenia tym samym zadłużenia Gminy. Ten kredyt  zdaniem Burmistrza przeznaczony miał być na zrealizowanie następujących zadań:

 1. budowa ścieżki rowerowej Ostrowo – 100.000,00 zł,
 2. budowa drogi dla rowerów Kaczkowo Gniewkowo oraz Lipie – Murzynko – 600.000,00 zł,
 3. przebudowa drogi gminnej w Suchatówce – 300.000,00 zł,
 4. rozbudowa drogi gminnej ul. Kolejowa – Bąbolin – 500.000,00 zł,
 5. fontanna na Rynku – 150.000,00 zł,
 6. centrum rekreacyjno – sportowe (zadaszenie trybun) Unii Gniewkowo 350.000,00 zł.

Część radnych uważała, że nie stać nas na zaciągniecie kolejnego tak wysokiego kredytu  i wyrażało zgodę na poparcie wniosku o zaciągniecie na kredytu 1 mln, żeby zrealizować tylko zadania na które mamy dofinansowanie czyli:

 1. budowa ścieżki rowerowej Ostrowo – 150.000,00 zł (dofinansowanie 150.000,00 zł),
 2. budowa drogi dla rowerów Kaczkowo Gniewkowo oraz Lipie – Murzynko – 700.000,00 zł (dofinansowanie 1,5 mln),
 3. fontanna na Rynku – 150.000,00 zł (dofinansowanie 300.000,00 zł)

Taka decyzja nie spodobała się Burmistrzowi i pozostałym Radnym.

Odnosząc się do zarzutu „umów trzeba dotrzymywać' należałoby powiedzieć, jak jest z poprawkami do budżetu. Te poprawki do budżetu Radni otrzymują przed posiedzeniem Komisji Rady i trzeba od razu wypracować sobie zdanie, jak będzie się glosowało, nie mając czasu nawet na dokładne przeczytanie tego, co się otrzymało, nie mówiąc o tym, żeby się nad tym zastanowić.

Poza tym wszystkie te poprawki wrzucone są do jednej uchwały i jeśli się z czymś nie zgadzasz, to trzeba nie zgodzić się na wszystko, a to Burmistrzowi się nie podoba.

W swej wypowiedzi „Tacy ludzie nie powinni zasiadać w radzie i decydować o tak ważnych sprawach w imieniu mieszkańców naszej gminy” Burmistrz nie nawołuje do dialogu i współpracy. Odpowiadając zaś na takie stwierdzenie Burmistrza, na usta ciśnie się pytanie – Czy taki człowiek powinien być Burmistrzem i decydować o tak ważnych sprawach dla mieszkańców naszej gminy?

(S.T)
 

 

 

Wzorowa postawa radnych opozycji i impotencja organizacyjna w koalicji.

Może skończy się promowanie jednego ''nieomylnego'' za pieniądze publiczne.

Mam dosyć bezczelności tego buca, który za pożyczone dla gminy pieniądze próbuje ( po raz kolejny) robić sobie kampanię wyborczą.

Panie ( za przeproszeniem ) burmistrzu, czy budżetem domowym też pan zarządza tak jak gminnym ?  To by wyjaśniało dlaczego wciąż panu mało wypłaty...

Mała sugestia...niech pan nie wydaje więcej niż pan zarabia to wszystko będzie ok.#27 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 01 lipiec 2018 - 14:17:35

Nerwy puściły :D  Jak dziecku w piaskownicy, któremu ktoś łopatkę zabrał. :D#28 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 01 lipiec 2018 - 15:46:05

Czy ktoś wie gdzie jest teraz burmistrz i kto płaci za wyjazd jego i rodziny?

#29 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 01 lipiec 2018 - 21:20:28

A co ? Wyjechał ? Może na odległość nowych długów nie narobi.#30 ~Iza~

~Iza~
 • Goście

Napisano 05 lipiec 2018 - 10:43:23

Ciekawa jestem, jaki odsetek wyborców z Gniewkowa nabiera się jeszcze na działania "dobrego gospodarza". Widać tu taktykę "dobrej zmiany", czyli kupowanie sobie poparcia za pieniądze samych wyborców. Ciekawe, dlaczego poza okresem przedwyborczym nic szczególnego sie nie dzieje ?
Wybory + kolejna kadencja = wypłata na 4 lata. ;-)
Ludzie !!! Otwórzcie oczy !!!

#31 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 05 lipiec 2018 - 13:11:11

Czyli, jak ktoś ma jakąś sprawę do burmistrza to najlepiej teraz ? :lol: Nie wiem, kto będzie po nim ale tego pana na tym stanowisku już nie chcę widzieć.#32 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 05 lipiec 2018 - 15:18:40

Czyli, jak ktoś ma jakąś sprawę do burmistrza to najlepiej teraz ? :lol: Nie wiem, kto będzie po nim ale tego pana na tym stanowisku już nie chcę widzieć.

Ładnie to tak na garnuszku innej gminy w godzinach pracy pisać na forum?

#33 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 lipiec 2018 - 11:22:54

Ładnie to tak na garnuszku innej gminy w godzinach pracy pisać na forum?


Jak zwykle - pudło, desperacie ;-)

#34 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 lipiec 2018 - 13:49:14

Jak to możliwe że radni opozycji zgodzili się na zaciąganie zobowiązań przez burmistrza bez ich zgody ?#35 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 13 lipiec 2018 - 10:31:04

Szukałem wszędzie i proszę o pomoc.. Nie ma jeszcze listy kandydatów?? na burmistrza Gniewkowa.. i na kogo głosować??

#36 ~Sylwia~

~Sylwia~
 • Goście

Napisano 13 lipiec 2018 - 14:43:23

Pali się??? Toć jeszcze czas jakie listy ???Poczytaj troche o wyborach sobie bo to az śmieszne

#37 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 lipiec 2018 - 20:17:38

Szukałem wszędzie i proszę o pomoc.. Nie ma jeszcze listy kandydatów?? na burmistrza Gniewkowa.. i na kogo głosować??

A kiedy chcesz głosować ? Dzisiaj ?

Spokojnie, dajmy burmistrzowi szansę na dokończenie tego co zaczął...na ostatnią chwilę z resztą. Żeby się dobrze wyborcom kojarzyć. :D

Tak sobie myślę, że burmistrz najbardziej do PISu pasuje. Przekupuje wyborców ich własnymi pieniędzmi :) I jakby tego było mało próbuje nas bardziej zadłużyć. Oczywiście, to wszystko dla dobra mieszkańców gminy. Coś mi się wydaje że te zaciąganie kredytów jest specjalnie po to żeby większy bałagan następcy zostawić.#38 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 lipiec 2018 - 11:45:57

Szukałem wszędzie i proszę o pomoc.. Nie ma jeszcze listy kandydatów?? na burmistrza Gniewkowa.. i na kogo głosować??

 

Proponuje głosować zgodnie z własnym sumieniem :)#39 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 lipiec 2018 - 13:48:09

Nie piszcie o wyborach bo zaraz przyleci celebryta i będzie pier***ił o wykluczeniach...

 #40 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 26 lipiec 2018 - 13:34:21

No to nie będzie o wyborach. Będzie ogłoszenie duszpasterskie, coby nam się wszystkim lepiej żyło: uważajcie na ser kupowany w Mili sprzedawany jako ścinki (wiem, że dużo osób kupuje go na zapiekanki). Sprzedawczynie potrafią pomiędzy te ścinki wpier***ić kawałki starego sera. A fuj! Nieładnie!

 

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Gniewkowo, Roszak, Rolirad, Straszyński, Drzażdżewski, Mikuszewski, Przedszkole, Gliwińska, Stefański, Molenda

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych