Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Gmina Lniano - tu się żyje

713 odpowiedzi w tym temacie

#701 ~swoje imię~

~swoje imię~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 11:02:15

Zauważcie dopóki żył stary dyrektor nie tykała szkoły bo by powiedział jaki to uraz ją gnębi,a teraz z uporem maniaka likwiduje szkołę.

To może Pani Ela nam powie? Bo takie "wiem ale nie powiem" to dzieci robią

#702 ~Wyborca~

~Wyborca~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 11:27:14

To może Pani Ela nam powie? Bo takie "wiem ale nie powiem" to dzieci robią

A pani wójt to inaczej działa a jak było z płukaniem pojemników po środkach chemicznych ona pierwsze słysz nic nie wie a papiery w biurku już leżały i gdyby nie mieszkańcy ul. targowej i reszty społeczeństwa mieli byśmy płukanie chemii bez kontroli.Podobnie działa pani wójt wiem a nie poinformuję ja wiem najlepiej co jest dobre dla społeczeństwa i niech siedzą cicho albo mówi ale wasi radni nić nie mają przeciw temu. 

#703 ~wybór~

~wybór~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 12:49:12

Nie mieszkam w gminie lniano, tylko w gminie sąsiadującej. Ale jak widze, jak się ludzie kłócą- jak dzieci, kłócące się o lizaka to rzygać się chce. I to DOROŚLI ludzie , którzy sami wybrali osoby decyzyjne w swoim regionie. WSTYD, zamiast razem wspólnie zrobić coś dla dobra ogółu, wolicie kłócić się jak dzieci w przedszkolu.

Ja chodząc (chodząc, bo mogliśmy pomarzyć o autobusie) do podstawówki miałam 5 kilometrów, dojeżdżając do gimnazjum musiałam iść na przystanek autobusowy 4 kilometry. i NIKT nas nie pytał czy późno wracamy do domu, czy mamy czas , siły i ochotę... A tu wielka tragedia sie stanie jak przeniosą kilka klas i podstawią autobus... Żenada...

A fakt, że wyciągacie na wierzch stare śmiecie , nie jest nawet wart komentowania...

#704 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 15:29:51

Nie mieszkam w gminie lniano, tylko w gminie sąsiadującej. Ale jak widze, jak się ludzie kłócą- jak dzieci, kłócące się o lizaka to rzygać się chce. I to DOROŚLI ludzie , którzy sami wybrali osoby decyzyjne w swoim regionie. WSTYD, zamiast razem wspólnie zrobić coś dla dobra ogółu, wolicie kłócić się jak dzieci w przedszkolu.

Ja chodząc (chodząc, bo mogliśmy pomarzyć o autobusie) do podstawówki miałam 5 kilometrów, dojeżdżając do gimnazjum musiałam iść na przystanek autobusowy 4 kilometry. i NIKT nas nie pytał czy późno wracamy do domu, czy mamy czas , siły i ochotę... A tu wielka tragedia sie stanie jak przeniosą kilka klas i podstawią autobus... Żenada...

A fakt, że wyciągacie na wierzch stare śmiecie , nie jest nawet wart komentowania...

Albo mieszkasz w naszej gminie tylko ściemniasz, albo nie masz pojęcia o czym piszesz. Jeżeli argumentem jest to, że kiedyś chodziło się do szkoły pieszo to mogę Tobie zdradzić, że kiedyś jak nie było łazienek to ludzie przez drąg sra..i. To jak kiedyś tak robili to po co komu teraz łazienka ? A jeżeli chodzi o ''wielką tragedię" to problem polega na tym, że tym sposobem, przenosząc te kilka klas, w niedługim czasie zamkną szkołę, czego właśnie nie che kilka sołectw. I w tym jest problem, a nie w tym, czy pójdą pieszo czy pojadą autobusem. Mam nadzieję, że wyjaśniłem co trzeba. Serdecznie pozdrawiam.

#705 ~wędkarz~

~wędkarz~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 16:01:39

Pani wójt to się zajmuje nie tym co trzeba. Może w końcu by się w urzędzie zajeli sprawą wyciętych drzew tu w Ostrowitem nad jeziorem co było już do urzędu zgłaszane. Niby to strefa ochronna a wycięte do gołego. Tam jakoś urzędnicy się nie kwapią z taką determinacją jak w innych sprawach. Jestem ciekawy dlaczego ? Może trzeba tym telewizję zainteresować ?

#706 ~Karol~

~Karol~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 18:28:43

Pani przewodnicząca czy pani  nie pamięta jak ją potraktowano we Violi i dziś pani walczy tymi samymi metodami jest takie przysłowie kto wiatr sieje ten burze zbiera myślę może się mylę że pani przemyśli i będzie tą osobą z przed lat i wtedy  pani nie szukała zemsty taką panią wtedy wspieraliśmy.

#707 ~Ha~

~Ha~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 18:38:13

Jeśli dojdzie do zamknięcia szkoły, to nie dlatego, że kilka klas będzie przeniesionych do Lniana, tylko dlatego, że nie będzie odpowiedniej liczby dzieci. Nie widzę tu winy ani Pani Wójt, ani radnych.

#708 ~rodzic~

~rodzic~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 19:53:06

Jeśli dojdzie do zamknięcia szkoły, to nie dlatego, że kilka klas będzie przeniesionych do Lniana, tylko dlatego, że nie będzie odpowiedniej liczby dzieci. Nie widzę tu winy ani Pani Wójt, ani radnych.

A ja widzę, ponieważ jak rodzic będzie miał dwójkę dzieci z czego jedno będzie musiało iść do Lniana z powodu reorganizacji to logicznym jest, że to drugie też da do Lniana bo nie będzie jeździć z jednym dzieckiem do tej szkoły a z drugim do tej. I w taki dokładnie sposób załatwi się szkołę do końca. Tak było po poprzedniej redukcji klas i teraz też tak będzie. Już dyrektor z Lniana o to zadba bo ma w tym praktykę. Tylko żeby się Pani wójt i radni nie przeliczyli jak większość dzieci damy do Bukowca i wtedy trzeba będzie płacić do tamtej gminy pieniądze. Wtedy będą dopiero oszczędności !!!!

#709 ~Rozsądny~

~Rozsądny~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 20:10:32

A ja widzę, ponieważ jak rodzic będzie miał dwójkę dzieci z czego jedno będzie musiało iść do Lniana z powodu reorganizacji to logicznym jest, że to drugie też da do Lniana bo nie będzie jeździć z jednym dzieckiem do tej szkoły a z drugim do tej. I w taki dokładnie sposób załatwi się szkołę do końca. Tak było po poprzedniej redukcji klas i teraz też tak będzie. Już dyrektor z Lniana o to zadba bo ma w tym praktykę. Tylko żeby się Pani wójt i radni nie przeliczyli jak większość dzieci damy do Bukowca i wtedy trzeba będzie płacić do tamtej gminy pieniądze. Wtedy będą dopiero oszczędności !!!!

Dowiedz się najpierw jak wygląda finansowanie szkół i subwencje na uczniów a dopiero potem się wypowiadaj, śmiało zabierajcie te swoje dzieciaki do innych gmin, każde takie dziecko to mniejsza strata dla gminy Lniano

#710 ~Mieszkaniec gminy~

~Mieszkaniec gminy~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 20:55:16

... śmiało zabierajcie te swoje dzieciaki do innych gmin, każde takie dziecko to mniejsza strata dla gminy Lniano.

Kto to mówi?Nie powiem tego po imieniu. Nie zniżę się do JEGO poziomu.Jeśli osoba znacząca: radny? nauczyciel?,a może... nie dokończę,bo się boję, że może trafię...

Może jeszcze będzie trzeba prosić ludzi ,żeby chcieli zamieszkać w tej gminie.WSTYD!!!

#711 ~gorszy sort~

~gorszy sort~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 22:07:04

To pewnie mówi ktoś z tej "Rasy Panów Lniańskich". Dobrze, że są też w Lnianie porządni ludzie, którzy tu już niejednokrotnie wyrazili swoje niezadowolenie. Jako rodzic z "gorszego sortu" dziękuję im za to, że są normalni i obiektywni.

#712 ~Mieszkaniec Lniana~

~Mieszkaniec Lniana~
  • Goście

Napisano 15 luty 2019 - 20:24:05

Pani przewodnicząca czy pani  nie pamięta jak ją potraktowano we Violi i dziś pani walczy tymi samymi metodami jest takie przysłowie kto wiatr sieje ten burze zbiera myślę może się mylę że pani przemyśli i będzie tą osobą z przed lat i wtedy  pani nie szukała zemsty taką panią wtedy wspieraliśmy.

#713 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 18 luty 2019 - 11:21:49

Radni poświęćcie trochę czasu popytajcie sąsiednie gminy jak one to robią że utrzymują więcej niż dwie szkoły i nie bankrutują a jeszcze się rozwijają.

#714 ~Wyborcy~

~Wyborcy~
  • Goście

Napisano 18 luty 2019 - 12:21:17

P. Jędryczka jest przewodnicząc jest przewodniczącą rady GMINY Lniano, więc nie odpowiada za swoją miskę z napisem "Lniano" ale za cały garnek "Gmina Lniano", choć po tym co się tutaj dzieje raczej jest to kocioł ;/ 

Przede wszystkim to jest radną swojego okręgu a rola przewodniczącej dobrowolna i my pytamy o wywiązanie z tej roli,mieliśmy i mamy nadzieję o pokazanie się swoim wyborcom.Rola przewodniczącej jest raczej ambicjonalna.  

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych