Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Gdzie na ryby? Powiat żniński

wędkarstwo ryby powiat żniński barcin

32 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~wędkarz~

~wędkarz~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2018 - 14:49:30

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może jeszcze jezdzi po naszych wodach w powiecie żnińskim powędkować i czy są z tego jakieś efekty, może jakieś miejsca godne polecenia? Z góry dziękuję za odpowiedzi!

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2018 - 15:29:36

Muszę cię załamać.usto w wodzie,a jak ktoś pisze że łowi okazy,i worami to troll z łysinina.Brak dojazdu nad wodę 99% jezior.Nic nie daje karmienie,jak brak ryb przez gospodarkę rabunkową łysinina.

Na nic wielkiego nie licz,ew fuks jak się coś trafi.Łodzie znikają z jezior bo nie ma efektów.Pan s,,najchętniej by zabrał możliwość z łodzi łowienia,10000 za łowienie od lipca do sierpnia od 12 do 17,ale tylko gdy nap..słońce na maxa byś nic nie złowił.Ale i tak propaganda że to wędkarze i pseudo kłusole z podartymi sieciami wyławiają ryby.Nie oni waląc po 12000 pęczków noc w noc.Km 10 sieci.Ryba na tarle to sieci przewłoka itd.Prąd nie zabija narybku.Przewłoka nie niszczy gniazd sandacza.Żaki na wylewach na szczupaka,to przypadkowe przyłowy,tak jak sandacza na górkach.Szkoda kasy na zezwolenie.I tak jak gdzieś byś chciał posiedzieć,burak wiejski się dop..że zakaz dojazdu bo wieś tak kkce.Przykład Skrzynka koło Wenecji.Prywatna wiejska plaża.Ps.Masz tu temat poszukaj o rybach.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2018 - 18:57:36

Muszę cię załamać.usto w wodzie,a jak ktoś pisze że łowi okazy,i worami to troll z łysinina.Brak dojazdu nad wodę 99% jezior.Nic nie daje karmienie,jak brak ryb przez gospodarkę rabunkową łysinina.

Na nic wielkiego nie licz,ew fuks jak się coś trafi.Łodzie znikają z jezior bo nie ma efektów.Pan s,,najchętniej by zabrał możliwość z łodzi łowienia,10000 za łowienie od lipca do sierpnia od 12 do 17,ale tylko gdy nap..słońce na maxa byś nic nie złowił.Ale i tak propaganda że to wędkarze i pseudo kłusole z podartymi sieciami wyławiają ryby.Nie oni waląc po 12000 pęczków noc w noc.Km 10 sieci.Ryba na tarle to sieci przewłoka itd.Prąd nie zabija narybku.Przewłoka nie niszczy gniazd sandacza.Żaki na wylewach na szczupaka,to przypadkowe przyłowy,tak jak sandacza na górkach.Szkoda kasy na zezwolenie.I tak jak gdzieś byś chciał posiedzieć,burak wiejski się dop..że zakaz dojazdu bo wieś tak kkce.Przykład Skrzynka koło Wenecji.Prywatna wiejska plaża.Ps.Masz tu temat poszukaj o rybach.

Jest tak że sieci , sieci  ,ale mi jakoś udaje się połowić.

Okonie , bo sandacze i szczupaki to przedszkole.I tu się zgodzę odnośnie tych niszczeń sandacza na gniazdach.Jak trafie takiego pseudo rybaka w tarle to będzie miał inny balet.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2018 - 23:47:31

Nic kolego nie zrobisz..Balet to on ci zrobi.Mi zniszczyli 3 mostki wypas.i 2 łódki.Teraz samibnowi rybacy płacza.bo na 5km sieci maja 5 leszczyków.Niech zdechna z głodu.Zmieni sie jak bandyta s...straci jeziora.5 lat bez sieci itd i sa ryby.

Bo miekki jesteś , że sobie dałeś.Narobiłeś się kase włożyłeś i co?

Oddałeś od tak?

U mnie by była krótka ,,piłka''.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2018 - 09:30:01

Bo miekki jesteś , że sobie dałeś.Narobiłeś się kase włożyłeś i co?

Oddałeś od tak?

U mnie by była krótka ,,piłka''.

Jasne kolego.Fafał obiecał że duże puste zostawi.Słowny jest.Odgrażać się w necie kożdy potrafi,a na budzie dooope mu całe koło lizało,przy sieciach robił cały zarząd koła oprócz jedynego uczciwego skarbnika.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2018 - 12:37:13

Wędkarze pamiętają rajdy z kotwicą wzdłuż brzegu,jak im wędki wpadały do wody,sypanie wapnem bo leszcz brał,zakaz wypływania aż pozbierają pęczki na 4 łodzie do 12 godz,działaczy koła przy sieciach itd.Koło Żnin to parodia,nic kompletnie nie robią,oprócz flaszek w klubie parkowym.Godzą się na wszystko,byle im karty darmo dał,i wcześniej z łodzi.Jakoś na PZW od lodu do lodu z łodzi,nocki,i ryba jest.Jeziora w tej opcji nie mają prawa bytu.W prywatne ręce,lub nadzór urzędników.A nie że są braki w papierach z zarybień,kupuje się fakturkę i szlus,a zarybień nikt poza Świętym nie widzi.Odchodzi S,,przejmuje schede córcia.Karawana jedzie dalej.

Zakaz wypływania.No nie i wy tak sobie dawaliście.Śmiechu warte zwykle leszcze.

#7 ~Senior~

~Senior~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2018 - 14:16:44

Kilkadziesiąt lat kupuje pozwolenie na duże jezioro i powiem krótko to jest dramat od kilku lat ryb brak .A Łódź rybaka z siecią pływa i zgarnia wszystko .Napewno ja i inni wędkarze już nie kupimy pozwoleń bo niema co łowić.Dramat i kpina

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2018 - 14:48:40

Podam przykład na leszcza na dużym.

kg mad--białe robaki

ok 2-3 kg płatki przenicy parzone

ok 3kg przenicy parzonej

2kg pasza dla kur granulat

20 lat temu jak weszły leszcze to 120kg na 2 wędki ledwo dał rade łowić.

Jeden w drugiego 0,5-0,6kg.

Jak weszły karpie,z 5-6m muł wychodził górą.

Siata do przeglądu,bo kiego komu 120kg leszcza?Błąd wypuszczać,jeden odprowadzi całe stado.

Ale to se ne wrati.

Już rybak na dużym podobno szuka roboty.

0 ryb,0 lewizny.

Nie ma za co chałupy postawić.

Wincy z prundem,sieciami pod lodem,na tarliskach  itd...I więcej propagandy że kłusole z Wilczkowa z podartymi sieciami wyławiają po 40 000 ryb nocami,jak wy przewłokami.

20 lat temu to ja szedłem na Noteć i miałem 3-4 węgorze na 90 procent wyjść.Ale to już było.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2018 - 15:52:38

Kolego jak odkryłem pewne miejsce na dużym,ale tylko z łodzi w nocy na rybkę--rosówka robak w głębokim poważaniu---to węgorz pod 2kg przestał być mitem z opowieści.Uczciwie od 0,5 do max 2m wody.Ogarnięty w dużym przykuma o jakim łowisku piszę.Baz bajania,co nie których trolli z łysinina,co wyjazd to worami,i okazy.Jakoś nie przypominam sobie zgłoszonych okazów przez 25lat??Od rządów hieny na naszych jeziorach.A jest o czym pisać.Zasypywanie rzeki,zmienianie map topograficznych jezior,wycinki drzew jak się kce,bo mam kase układy.Notoryczne ingerowanie w regulacje tam,z przestawami na węgorze które każdy wędzone przyjmie.Do władzy doszedł podp...poprzednika.Za komuny zrobili błąd,nie patrząc na kogo zmieniają.Starych rybaków po 30-40 latach wspominają.Bandyte będą wspominać i za 100 lat.

Dziś Skarbienice -  dwóch buraków na łodzi orało jezioro.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2018 - 16:36:39

Tylko czekać na sieci pod lodem,i padline.Nikt nic od nastania pana s,,nic z tym nie robi.

Idz i zrób i nie marudź , bo nudne , już w kółko to samo.Nic gadaniem nie wskórasz na forum tym bardziej.

#11 ~Obserwator~

~Obserwator~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2018 - 07:26:47

SPHINH czy jesteś kłusownikiem ze ciagle mało i złe jakoś trudno mi uwierzyć ze dbasz o przyjemność łowienia tylko narzekania jeśli masz wątpliwości to zadzwoń na policję i osoby na Łodzi będą sprawdzone jeśli łowią nie legalnie to będzie twój sukces

#12 ~Przemek~

~Przemek~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2018 - 14:52:18

SPHINH czy jesteś kłusownikiem ze ciagle mało i złe jakoś trudno mi uwierzyć ze dbasz o przyjemność łowienia tylko narzekania jeśli masz wątpliwości to zadzwoń na policję i osoby na Łodzi będą sprawdzone jeśli łowią nie legalnie to będzie twój sukces

Ta, Policja już pędzi, pokaż im miejsce z którego mają się rozpędzić.

Ostatnio byłem na jednym z jezior, przez kilka godzin walczyłem o byle plotkę a w tym czasie dwóch weteranów połowę jeziora obstawiło sieciami (czy innych ujostwem).

Może 40 minut im zajęło i tyle ich widzieli. Zanim policja by się ruszyła, zanim dojadą, a poza tym o czym tu pisać? Od lat w każdej części Polski jest tak samo.

Tutaj na dodatek macie całą rodzinę S. która niewiele robi sobie z prawa, nagina je i wykorzystuje luki by nacapić jak najwięcej.

Przekrety z Biskupinem, hotelami, prywatnym jeziorem, k...a niedługo burmistrzem zostanie ktoś od nich.

Taka mentalność nasza jest.

Kilka osób, które chciałoby mieć tutaj Ebro, Rainbow czy nawet Czeskie wody może sobie gdybać i wytykać. 

Czym innym jest kłusowanie, a z czym innym mamy tu do czynienia, było już pisane przez Andrzeja i innych w poprzednim wątku. Jak skonstruowana jest umowa dzierżawy dla Łysinina, jak wygląda raportowanie odłowów vs zarybień. Proste i skuteczne od tyłu, nawet smarować nie trzeba żadnym lubrykantem i ruchani jesteśmy na maxa.

Co chcecie jeszcze wiedzieć więcej? Zabraknie ryb to i problem zniknie. Bo prędzej czy później z taką gospodarką wysuszą wszystko co większe, małe skarłowacieje. 

Mam jedno pytanie: Gdzie w oficjalnych dokumentach, ogólnodostępnych mogę spotkać informacje o zarybieniach Łysinina? Ilościach? Miejscach? Czasie? Czy przy tym są obecni członkowie okolicznych kół? Kto podpisuje raporty?

Nawet PZW ma takie zestawienie, jestem nad rzekami i zbiornikami, które zarybiają ( z ciekawości i jak mam czas ) ale widzę na własne oczy. Spotykam Straż Rybacką, kontrolują to i się pogada, że co jak co, ale potem do PZW takie jeziora ze Żnina trafią wycyckane i to oni będą winni.

Oni będą chcieli pobrać za puste jeziora by mieć na zarybienia i...widzicie tutaj logikę?

Jedyne co może zadziałać to przejmowanie zbiorników przez koła wędkarskie, jawne i jasne zasady, zdobywanie środków z unii czy RZGW na poprawę jakości zbiornika, rybostanu oraz ściąganie wędkarzy, z całej Polski, z zachodu, z Czech, Może ktoś to nazwie komercją, ale wole zapłacić na fajnej komercji za ryby, warunki, dojazd etc niż płacić tutaj w puste by Janek z Gienkiem mogli dalej doić.

Oczywiście nie jest to realne, za duży beton, za mała świadomość, za mało nas, za dużo osób korzysta z tego biznesu wraz z panem S., przede wszystkim z nim.

Przeanalizujcie sobie raz jeszcze interenet ostatnich lat, jak Pan S. tłumaczy się z zarybień/połowów i całej reszty.

Prawo i przepisy są kulawe, w jego przypadku umowa była podpisywana jeszcze w latach 90-tych więc można było wpisać wszystko i tak:

Zarybiam tyle ile wyjmę, a ile wyjmę? Deklaruję raz w roku.

Czyli jeśli deklaruję, że miałem puste sieci to ile muszę wpuścić?

Proste?

Taką umowę ma jeszcze chyba rok lub dwa lata, potem będzie przedłużana, na jakich warunkach z jakimi zmianami? To jest najważniejsza sprawa dla wszystkich zainteresowanych.

Poczytajcie, poszukajcie, zacznijcie zadawać pytania, ale nie tu na forum. Jak chcecie skruszyć beton, to klawiaturą nie damy rady. 

Niech S. i Łysinin działają, ale na innych, jasnych i korzystnych dla wszystkich zasadach.

Miłego długiego weekendu, "ogłaszam dzień wolny"... 

#13 ~spodnie mokre~

~spodnie mokre~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2018 - 22:55:21

Niech rzuci kamieniem w monitor ten kto nie wziął od Heni/Henia ryb w gratisie :)

Teraz mogę pisać bo zostało nas niewielu ;)

Winnym całego zajścia jest Starosta Saddam vel Zibi Jaszczukiem zwanym dalej.

To on trzyma pieczę w imieniu RP nad wodami i akwenami na Pałukach. Wytrząsał się nad miejskimi pomostami a o rybach zapomniał?

Każdy lubi coś dostać. Jedni jarają się,,, ( w kropki wpisz co chcesz ) inni pod stołem dostają żarcie, a że ryby zazwyczaj każdy lubi i towar w naszym terenie deficytowy to wiadomo o co chodzi.

Jest takie powiedzenie, bardzo pasuje do rodziny  S, że ryba psuje się od góry.

Trafione zatopione. Niech nowy Starosta o ile nie będzie nim od lat ten sam człowiek z Janowca Wlkp zrobi wreszcie porządek z jeziorami w powiecie! 

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2018 - 17:07:00

Miasto powinno wźiąc pod opieke przynajmniej Male i Duże Żnińskie.

Już od rana fachofcy przes F hehe , pod Wilczkowem sieci sciągali.

Na Boga dajcie tym rybą odetchnąć.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 12:26:59

Miasto powinno wźiąc pod opieke przynajmniej Male i Duże Żnińskie.

Już od rana fachofcy przes F hehe , pod Wilczkowem sieci sciągali.

Na Boga dajcie tym rybą odetchnąć.

Miasto nigdy nie weżmie.Już były rozmowy.Poza tym,S,,nie odda nigdy kury znoszącej złote jajka.Zawsze będzie na +.Musi się zmienić prawo,i zlikwidować  takie spółki,lub całkowita kontrola odłowów i zwłaszcza zarybień.I żadne gadki jak to było przyjęte,te 400kg sandacza w maju to przypadkowy przyłów--na górkach oczywiście---i śnięte--ale jak mieli firmowy sklep to takie po 12kg sandacze nabite ikrą i szczupaki skakały co dzień w skrzynkach.Każdy pamięta jakie karpie na betonie pływały,płocie po 2kg szły rzeką.Koniec,nie ma.Jedyna rada,kompletna susza za zezwolenia,i olać składki do kół,bo i tak nic nie robią dla wędkarzy.Brak dojazdu nad 99% jezior,co chwile karty drożej,mniej z łodzi.Można poczekać i na PZW nie tak daleko jechać.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 18:07:22

I tak znajdą się tacy co zapłacą bo uwierzą że jest ryba.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 19:44:14

A co ty płacisz dla mięsa czy dla rozrywki?

Co to jest te pare złotych za tyle jezior.

Chyba że ktoś jest chytry to współczuje , to niech w kałuży łowi.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 20:08:02

a kto Ci karze płacić ?Nie pasuje coś , to nie kupuj.Bo gęgasz jak stara panna.

#19 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 09:20:15

DO RESTAURACJI

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 03:14:21

te grosze za tyle jezior to śmiech.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wędkarstwo, ryby, powiat żniński, barcin

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych