Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

energetyczne centrum

316 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 01:30:13

jakby ktos nie wiedzial to obecniee w oplatach stalych sa takie pozycje jak abonament i oplata stawki przejsciowej i te wlasnie pozycje sa zastapione jedna oplata handlowa z ktorej sie ma jakies korzysci a nie tak jak np w enerdze sa to pieniazki placone za samo to ze ta firma istnieje xD

#42 ~Alex~

~Alex~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2011 - 10:06:45

Witam
Moja mama wczoraj podpisała z EC umowę.
Z tego co tutaj wyczytałem to lepiej odstąpić od tej umowy tylko jak??
Mieszkam w Olsztynie siedziba firmy jest w Radomiu.
Żadnego formularzu do wypełnienia na wypadek chęci odstąpienia od umowy nie ma.
Proszę o pomoc!!!

#43 ~Pcm~

~Pcm~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2011 - 17:19:35

@Alex
Spróbuj z nimi pogadać telefonicznie. Ubiegaj się o swoje prawa (konsumenta), masz prawo do odstąpienia od umowy w terminie 10dni.

#44 ~mieszkaniec lublina~

~mieszkaniec lublina~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2011 - 18:47:53

Od umowy należy odstąpić w formie pisemnej, list koniecznie wysłać listem poleconym, zachować potwierdzenie nadania i kopię listu.
List należy wysłać na adres firmy który jest podany w *treści umowy* (nie na reklamach/ulotkach/teczkach - czyli zapewne będzie to adres w warszawie a nie w radomiu) - powinien być gdzieś punkt "umowa jest zawarta pomiędzy xxxx-nazwa i adres firmy".

W liście powinno się znajdować: adres Twój, adres firmy, data oraz zdanie "Na podstawie Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Odstępuję od umowy numer Xxxx zawartej dnia xxxx w <nazwa miejscowości>".
Nie wolno zapomnieć o podpisaniu tego papierka :)

#45 ~Gugi~

~Gugi~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 08:11:09

Niestety teraz zaczęli naciągać mieszkańców w Gdyni. U mnie byli wczoraj. Przedstawiciel Energetycznego Centrum z osobą która się szkoliła – przysłuchiwała rozmowie. Na początku było wszystko pięknie poinformował mnie o gwarancji najniższej ceny, o tym że będą 30% podwyżki cen energii, a u nich jest cena zamrożona na 5 lat, nic nie wspominali o depozycie, opłacie handlowej ani dodatkowej opłacie za ubezpieczenie itp. Powiedziałam że muszę się zastanowić, sprawdzić, poczytać czy faktycznie takie podwyżki będą miały miejsce a ponadto, że nie znam tej firmy i muszę dowiedzieć się czegoś więcej o nich. Poprosiłam przedstawiciela o wizytówkę i powiedziałam że jak się zdecyduję to do niego zadzwonię. I tu się zaczęło... koleś powiedział że wizytówek nie mają „bo po co?”, że muszę teraz podpisać umowę bo niema się nad czym zastanawiać, bo zyski są oczywiste a jak będę chciała podpisać umowę później to będzie masa formalności. Kiedy stanowczo powiedziałam, że na chwilę obecną nie jestem zainteresowana ich ofertą zaczął mi grozić, że powiadomi Energę, że zgadzam się na podwyżkę 30%. Po tej akcji, nieźle wkurzona, wyprosiłam towarzystwo naciągaczy z domu, żałując że ich w ogóle wpuściłam.

#46 ~kasia~

~kasia~
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2011 - 12:26:02

czy ktoś wie coś na temat Energetycznego Centrum z Radomia lub jest ich klientem, pojawiają się osoby które proponują zmianę dostawcy energii właśnie na to centrum kusząc mniejszymi rachunkami za prąd,

Nie radze ta firma to jedno wielkie bagno umowa na 5 lat ubezpieczenie po 30zł miesięcznie bez ubezpieczenia nie można wykupić oszukują kusza 5%zniżką w skali roku a nie mówią o ubezpieczeniu razem płaci sie jeszcze więcej.Doliczają do rachunku depozyt w wysokości jednego rachunku za energię elektryczną o czym również nie informują przy podpisywaniu umowy!
Dla tej firmy stanowcze NIE!!!!!!!!!

#47 ~Emma~

~Emma~
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2011 - 12:31:17

Od umowy należy odstąpić w formie pisemnej, list koniecznie wysłać listem poleconym, zachować potwierdzenie nadania i kopię listu.
List należy wysłać na adres firmy który jest podany w *treści umowy* (nie na reklamach/ulotkach/teczkach - czyli zapewne będzie to adres w warszawie a nie w radomiu) - powinien być gdzieś punkt "umowa jest zawarta pomiędzy xxxx-nazwa i adres firmy".

W liście powinno się znajdować: adres Twój, adres firmy, data oraz zdanie "Na podstawie Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Odstępuję od umowy numer Xxxx zawartej dnia xxxx w <nazwa miejscowości>".
Nie wolno zapomnieć o podpisaniu tego papierka :)

International Group 24

ul. Krasińskiego 41A lok. 3

01-755 Warszawa
To adres siedziby na ten adres można wysłać odstąpienie od umowy jest na to 30dni od daty podpisania!

#48 ~Emma~

~Emma~
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2011 - 12:32:54

@Alex
Spróbuj z nimi pogadać telefonicznie. Ubiegaj się o swoje prawa (konsumenta), masz prawo do odstąpienia od umowy w terminie 10dni.

30dni jest zawsze na reklamacje i odstąpienie od umowy

#49 ~Dawid~

~Dawid~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2011 - 07:32:19

Działają już na południu Polski. Wczoraj miałem styczność z Panem przedstawicielem. Szczegółowo opisałem to tutaj: http://sarysz.pl/?p=1458 Pozdrawiam

#50 ~zosia~

~zosia~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2011 - 17:03:51

dostawca energii nie może się zmienić. zmienić się może jedynie jej sprzedawca. oni nie polują tylko na rencistów i emerytów ale także na studentów którzy wynajmują gdzieś mieszkanie i dostają rachunki na siebie. Jeśli chodzi o temat centrum to maja fajna ofertę zwłaszcza ze od razu dostaje się pakiet bezpieczeństwa od firmy AXA, na wypadek choroby lub straty pracy przez 3 miesiące zostaje się zwolnionym z opłaty za energie czynna. do tego dochodzi jeszcze gwarancja stałej stawki czyli najniższej opłaty za prąd w Polsce. Jedynym "haczykiem" w tym wszystkim jest to ze trzeba wpłacić na samym początku kaucje w wysokości jednego rachunku. kaucja jest zwrotna i to jest tylko zabezpieczenie sprzedawcy na wypadek gdyby ktoś kiedyś nie zapłacił za rachunek. Pozdrawiam oraz czekam na odpowiedź i pytania ;)

#51 ~Zosia~

~Zosia~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2011 - 17:15:25

zmieniasz tylko koszty ukryte, i eleminujesz pośredników /masz ich na f-rze z trzech/,którym jest dawana marża z twoich płaconych rachunków i w te miejsce otrzymujesz zabezpieczenia i niższą cenę -i to resztę co niższe to zostaje Ci w kieszeni. Energetyczne Centrum z Radomia jest jednym /a nie którymś z kolei/ z dostawców dla klienta.
Ktoś tam pisał, że są powiadamiania o zapłacie /były i są/- człowieku kto Ci pozwoli prąd za darmo brać.Trzeba owszem zapłacić.Zosia.

#52 ~zosia~

~zosia~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2011 - 17:23:23

Nie radze ta firma to jedno wielkie bagno umowa na 5 lat ubezpieczenie po 30zł miesięcznie bez ubezpieczenia nie można wykupić oszukują kusza 5%zniżką w skali roku a nie mówią o ubezpieczeniu razem płaci sie jeszcze więcej.Doliczają do rachunku depozyt w wysokości jednego rachunku za energię elektryczną o czym również nie informują przy podpisywaniu umowy!
Dla tej firmy stanowcze NIE!!!!!!!!!

umowa jest na 2 lata na 3 i na 5 /nie kłam/i jest pomoc podstawowa w tych zniżkach ,i nie ma mowy o żadnych dopłatach, Wyższa pomoc owszem jest ale sie informuje ,że za dopłata , bo też sie zakresla w ramce taka opcje. Depozyt też się zakreśla jeśli ktoś chce i nikt do tego nie zmusza /co też się zakreśla w umowie/.

#53 ~karolina~

~karolina~
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2011 - 21:04:23

kris. Widac twoja kulture osobista. Poco to"pustaku" i "sraja". To ze jestes incognito w sieci nie zwalnia cie z kultury.

to popatrz mądrutka na rachunki wstecz i na stawke na nich... aj tępe ciele, poza tym co Ci maja powiedziec skoro sraja pod siebie po uwolnieniu sie rynku energetycznego, jedno jest pewne prad drozal drozeje i bedzie drozal a Twoj dotychczasowy dostawca nigdy Ci nie zmniejszyl oplat i nie zmniejszy pustaku

#54 ~przedstawiciel handlowy~

~przedstawiciel handlowy~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2011 - 13:33:30

OSZUŚCI !!!!!!!!!!!!!!
Prad co prawda jest tańszy - dokladnie 1 grosz za kwh czyli przy standardowych rachunkach za 2 msc ok 200 zł - oszczędzasz UWAGA UWAGA : 4 zł - (cztery złote)
normalnie oplata handlowa wynosi 2 zł /msc czyli poniewaz rachunki sa co 2 msc w sumiw wynosi 4 zł opłat
a w CENTRUM ENERGETYCZNYM wciskaja ci ubezpieczenie AXY które kosztuje 20 zł za msc czyli do każdego rachunku 40 zł.

#55 ~pawel~

~pawel~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2011 - 07:23:09

OSZUŚCI !!!!!!!!!!!!!!
Prad co prawda jest tańszy - dokladnie 1 grosz za kwh czyli przy standardowych rachunkach za 2 msc ok 200 zł - oszczędzasz UWAGA UWAGA : 4 zł - (cztery złote)
normalnie oplata handlowa wynosi 2 zł /msc czyli poniewaz rachunki sa co 2 msc w sumiw wynosi 4 zł opłat
a w CENTRUM ENERGETYCZNYM wciskaja ci ubezpieczenie AXY które kosztuje 20 zł za msc czyli do każdego rachunku 40 zł.

ciekawe wyliczenie, daje do myślenia...

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2011 - 12:06:05

OSZUŚCI !!!!!!!!!!!!!!

ciekawe

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2011 - 10:44:50

OSZUŚCI !!!!!!!!!!!!!!

interesujące

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2011 - 07:12:14

OSZUŚCI !!!!!!!!!!!!!!

no no

#59 ~Zuza~

~Zuza~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2011 - 20:26:29

to popatrz mądrutka na rachunki wstecz i na stawke na nich... aj tępe ciele, poza tym co Ci maja powiedziec skoro sraja pod siebie po uwolnieniu sie rynku energetycznego, jedno jest pewne prad drozal drozeje i bedzie drozal a Twoj dotychczasowy dostawca nigdy Ci nie zmniejszyl oplat i nie zmniejszy pustaku

A ty mądrutki tępaku podpisałeś z nimi umowę. Ja właśnie dziś pomagałam odkręcić starszej kobitce podpisaną dwa dni temu umowę. Kuszą starszych ludzi tańszymi opłatami, a suma sumarum wychodzi na to, że będą płacić dużo więcej. Dlaczego już Ci tłumaczę mądralo, sama stawka za kwh jest w cenniku mniejsza, do tego dochodzi opłata handlowa 4,92 zł i pakiet podstawowy ubezpieczenia 34,00 zł miesięcznie, który wcześniej wciskają starszym mówiąc o tańszych lekach, opiece lekarskiej i pielęgniarki nie mówiąc ludziom, że przyjdzie im płacić za to co miesiąc. Pamiętasz była też taka tania oferta telekomunikacyjna, a jak zaczęły przychodzić rachunki to ludziom włosy dęba stawały. Tu jest ta sama sytuacja. W przypadku tej Pani, której pomagałam to odkręcić to lalunia umowę z nią spisała na podstawie rachunku ze stycznia i nie poinformowała jej nawet, że musi rozwiązać umowę z poprzednim dostawcą, draństwo, skur....stwo i nic więcej żerowanie na naiwności starszych ludzi.

#60 ~Madzia~

~Madzia~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2011 - 19:59:00

Ja kilka dni temu podpisałem umowę z tą firmą, ale po tym zacząłem liczyć i wyszło mi, że wcale nie będzie taniej. Ich cennik ma pozycję "opłata handlowa", a mój dotychczasowy sprzedawca energii takiej opłaty nie nalicza. Mimo niższej stawki za kWh, opłata handlowa spowodowałaby więc wyższe opłaty za energię.
W chwili obecnej cena z 1kWh jest o 1gr netto niższa od cennika Energi, nigdzie nie ma informacji, że cena pozostanie na takim samym poziomie - jest tylko gwarancja najniższej ceny, co w praktyce może być zawsze o 1gr mniej na 1kWh.
Ponadto zapowiadane przez przedstawicieli handlowych podwyżki cen energii nie nastąpią prawdopodobnie w tym roku (choćby ze względu na zbliżające się wybory), a nowa umowa weszłaby w życie od lipca-sierpnia.
Właśnie anulowałem umowę (ustawowo jest do 10 dni na rozwiązanie, ale Energetyczne Centrum na swojej stronie internetowej podaje, że akceptuja odstapienie od umowy do 30 dni od dnia podpisania.)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych