Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Dom Dziecka Więcbork lata 70-80

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Piotr H~

~Piotr H~
  • Goście

Napisano 29 październik 2015 - 11:44:11

Witam.Jestem zainteresowany wszelką dostępną w przestrzeni publicznej ( ale nie tylko ) informacją,historią,kroniką Państwowego Domu Dziecka w Więcborku mieszczącego się w latach 70 przy ul Pocztowej 16. Zasoby internetowe niestety są ubogie w informacje o tej placówce z tego okresu.Byłbym bardzo wdzięczny za dostarczone linki lub podpowiedzi,które naprowadzą mnie do informacji na temat tej placówki.Serdecznie " z góry" dziękuję za każdą podpowiedź.

#2 ~Piotr H.~

~Piotr H.~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2016 - 21:35:57

W jakim okresie byłeś jeżeli wolno spytać-?

#3 ~Jan Kwasizur~

~Jan Kwasizur~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2017 - 01:52:42

Witam.Jestem zainteresowany wszelką dostępną w przestrzeni publicznej ( ale nie tylko ) informacją,historią,kroniką Państwowego Domu Dziecka w Więcborku mieszczącego się w latach 70 przy ul Pocztowej 16. Zasoby internetowe niestety są ubogie w informacje o tej placówce z tego okresu.Byłbym bardzo wdzięczny za dostarczone linki lub podpowiedzi,które naprowadzą mnie do informacji na temat tej placówki.Serdecznie " z góry" dziękuję za każdą podpowiedź.

Witam  jezeli chodzi o mnie to powiem tak w latach wlasnie70 bylem wychowankiem tego domu dziecka do dzis pamietam moich wychowawcuw  a bylinimi  P. Wodek wspanialy wychowawca  jak i  P. Leszek mimo ze dzis mam 54 lata ich twaze nie idzie zapomniec  poniewaz to byli wspaniali wychowawcy wiecej to byli nasi ojcowie mozna powiedziec ze traktowali nas jak wlasne dzieci do dzis mam co do nich wielki sacunek. Ruwniez dobrze wspominam tej placuwki P. Derektora  dbal o wszystko niczego nam nie brakowalo jesli chodzi o tamte czasy mozna powiedziec wielka dluza rodzina bylismy. Dzis gdy czlowiek sobiewspomina tamte czasy nie raz lezka zakreci sie w oku.Chcialbym pozdrowic wszystkich  z PDDz  zlat 1970   Janek Kwasizur

#4 ~Piotr H~

~Piotr H~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2018 - 20:52:47

Witam  jezeli chodzi o mnie to powiem tak w latach wlasnie70 bylem wychowankiem tego domu dziecka do dzis pamietam moich wychowawcuw  a bylinimi  P. Wodek wspanialy wychowawca  jak i  P. Leszek mimo ze dzis mam 54 lata ich twaze nie idzie zapomniec  poniewaz to byli wspaniali wychowawcy wiecej to byli nasi ojcowie mozna powiedziec ze traktowali nas jak wlasne dzieci do dzis mam co do nich wielki sacunek. Ruwniez dobrze wspominam tej placuwki P. Derektora  dbal o wszystko niczego nam nie brakowalo jesli chodzi o tamte czasy mozna powiedziec wielka dluza rodzina bylismy. Dzis gdy czlowiek sobiewspomina tamte czasy nie raz lezka zakreci sie w oku.Chcialbym pozdrowic wszystkich  z PDDz  zlat 1970   Janek Kwasizur

Zapewne masz na myśli Pana Włodzimierza Rumińskiego oraz Stanisława Masztakowskiego.Oni prowadzili grupy chłopców.Poza nimi kadrę w dużej większości stanowiły wychowawczynie-żony wspomnianych wychowawców; między innymi pani Monika,pani Jadwiga i wielu wielu innych.Część z nich niestety już odeszła z tego świata.

#5 ~Iwona żurek~

~Iwona żurek~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2018 - 11:18:05

Witam ja również byłam wychowanką tego domu ale krótko bo od 83 do87 roku pamiętam wychowawców Rumińskich i Maszyakowskich

#6 ~Kaja Dariusz~

~Kaja Dariusz~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2018 - 14:43:03

Pozdrawiam wszystkich byłych wychowanków Domu Dziecka w Więcbork.

#7 ~Piotr H~

~Piotr H~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2018 - 17:36:28

Pozdrawiam wszystkich byłych wychowanków Domu Dziecka w Więcbork.

Pamiętasz w jakiej byłeś grupie,kto był twoim wychowawcą-?

#8 ~Iwona~

~Iwona~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2018 - 20:33:55

Ja byłam w grupie u Pani Moniki i Pani Zosi pozdrawiam

#9 ~Dariusz~

~Dariusz~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 16:34:40

Jako maluch u Pani Moniki Masztakowskiej a później U Rumiński Masztakowski.Najlepiej wspominam Panią Monikę.Byłem 11 lat.

#10 ~Piotr H~

~Piotr H~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 18:57:17

Jako maluch u Pani Moniki Masztakowskiej a później U Rumiński Masztakowski.Najlepiej wspominam Panią Monikę.Byłem 11 lat.

To pewnie kojarzysz swoich kolegów z pokoju; Zygmunta,Piotrka Tyburskiego,Stasia,Grzesia,Pawła,Piotra Sikorskich itd itd ;-)

#11 ~Dariusz kaja~

~Dariusz kaja~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2018 - 08:59:51

Upłynęło tyle lat,że nie pamiętam wszystkich.Zapamietalem tylko Andrzeja Pure.To były lata 67-78.

#12 ~Piotr H~

~Piotr H~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2018 - 16:01:57

O tak-sporo czasu upłynęło.Jak możesz,podaj adres poczty e-mail.Podeślę Ci zdjęcie grupowe,być może odszukasz się na nim.Zdobyłem je-nie jest najlepszej jakości ale coś tam na nim widać.

#13 ~Zbigniew malinowski~

~Zbigniew malinowski~
  • Goście

Napisano 16 październik 2018 - 16:29:15

O tak-sporo czasu upłynęło.Jak możesz,podaj adres poczty e-mail.Podeślę Ci zdjęcie grupowe,być może odszukasz się na nim.Zdobyłem je-nie jest najlepszej jakości ale coś tam na nim widać.

Bylem wraz z bratem Leszkiem 70-71 r.Pamietam wychowawcow ,dyrektora Cebule ,Andrzeja Szalewskiego ,Krystyne Mikule,Mirke Zawadzka ,bylem tylko rok ale wspominam z leska w oku. Niestety nigdzie nie moge znalesc wyzej wspomnianych,choc Mirkr spotkalem dwa razy kiedy pracowala w Zakladach rowerowych w Bydgoszczy ,gdzie i ja pracowalem
Pozdrawiam wszystkich ,ktorzy mnie znali

#14 ~Piotr H.~

~Piotr H.~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 15:24:53

Bylem wraz z bratem Leszkiem 70-71 r.Pamietam wychowawcow ,dyrektora Cebule ,Andrzeja Szalewskiego ,Krystyne Mikule,Mirke Zawadzka ,bylem tylko rok ale wspominam z leska w oku. Niestety nigdzie nie moge znalesc wyzej wspomnianych,choc Mirkr spotkalem dwa razy kiedy pracowala w Zakladach rowerowych w Bydgoszczy ,gdzie i ja pracowalem
Pozdrawiam wszystkich ,ktorzy mnie znali

Nie możesz znaleźć bo po prostu brak dostępu do informacji źródłowych o PDDz.a żyjący jeszcze pracownicy,nie udzielają się,nie dzielą się na forach społecznościowych informacjami.Ba nawet ich dzieci nie podejmują się komentarzy jak np.Z-ca burmistrza Więcborka- Jacek Masztakowski.

#15 ~Iwona~

~Iwona~
  • Goście

Napisano 04 październik 2019 - 18:22:41

Witam! Byłam w tym Domu Dziecka w latach 67-73, od 3 do 9 lat. Dużo pamiętam ale nie mam żadnych zdjęć. Bardzo dobrze pamiętam P. Monikę, P. Staszka i P. Dyrektora. Pamiętam również wychowanków Andrzeja Pure, najbardziej ale też Terenie Furmagę, Staszka Beatę Wojna. Jeśli ktoś ma jakieś fotografie bardzo bym prosiła.

#16 ~Iwona~

~Iwona~
  • Goście

Napisano 04 październik 2019 - 18:23:39

Witam! Byłam w tym Domu Dziecka w latach 67-73, od 3 do 9 lat. Dużo pamiętam ale nie mam żadnych zdjęć. Bardzo dobrze pamiętam P. Monikę, P. Staszka i P. Dyrektora. Pamiętam również wychowanków Andrzeja Pure, najbardziej ale też Terenie Furmagę, Staszka Beatę Wojna. Jeśli ktoś ma jakieś fotografie bardzo bym prosiła.

#17 ~Dariusz~

~Dariusz~
  • Goście

Napisano 08 październik 2019 - 17:58:45

Szukam Arlety z Bydgoszczy która była ze mną w latach 60-70 w Domu Dziecka w Więcborku . Mieszka gdzieś na Starym mieście i Andrzeja Pure.Hetnie spotykanym się ze wszystkimi wychowankami z lat 60,70,80.Pozdrawiam Dariusz Kaja.

#18 ~Piotr H.~

~Piotr H.~
  • Goście

Napisano 10 październik 2019 - 14:26:30

Dysponuję jedną czy dwiema fotografiami "zbiorowymi" i jeżeli są chętne osoby,to z przyjemnością je udostępnię przesyłając na pocztę e-mail. Darku K.Czy chodzi Ci o Arletę Z-? ( była z nią też siostra ) Obie mieszkały w Bydgoszczy,lecz później Arleta zamieszkała w Kielcach.Obecnie już też tam nie mieszka.Znajdziesz ją jednak na FB ;-) Jeżeli rzecz jasna myślimy o tej samej..Arlecie ;-)

Iwono-w jakiej byłaś grupie,kto był wychowawcą-?. Pani Monika,Zosia,Jagoda,czy może Wanda-?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych