Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Dofinansowanie z PUP

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Pracownik~

~Pracownik~
  • Goście

Napisano 16 maj 2010 - 16:54:48

Jak to jest z funduszami z PUP na utworzenie nowego stanowiska pracy. Mam firmę w której zatrudniam 5 osób wraz ze mną. jakie kryteria może ktoś wie muszę spełnić żeby dostać takie pieniądze i ile wynosi takie dofinansowanie. I czy w ogóle warto sobie tym głowę zawracać.

#2 ~joan~

~joan~
  • Goście

Napisano 16 maj 2010 - 18:56:26

Witam,aby zatrudnic pracownika należy przedstawić w PUP zaśw. o prowadzenie działalności,z urzędu skarbowego i zus o niezaleganiu ze składkami z ostatniego półrocza,mieć 2 żyrantów lub akt notarialny o samoegzekucji i to chyba wszystko,otrzymuje sie 19.400 i 2 LATA należy utrzymać stanowisko i wziąść kogoś na ten etat pełen,wypłacac pensje,conajmniej najniższą i to wszystko,gra niewarta tej kasy bo jak coś pójdzie nie tak,to trzeba kase w całości oddać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam.

#3 WTQ

WTQ

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 909 postów

Napisano 16 maj 2010 - 19:14:27

To nie wszystko.

Po pierwsze pieniędzy w razie wpadki (upadku firmy albo niedotrzymania warunków umowy) nalezy zwrócić nie 19 400, tylko znacznie więcej (28, albo 29 000).

I proszę zwrócić uwagę na terminy. W urzędzie co prawda to Panu powiedzą, ale przy natłoku informacji można o tym zapomnieć.

Najważniejsza sprawą jest czas na zakup sprzętu. Jeśli powiedzmy 20.05 podpisze Pan umowę z PUP, a zadeklaruje Pan zatrudnienie człowieka na 1.06, to ma Pan tylko 10 dni na dokonanie wszelkich zakupów i dostarczenie do PUP faktur i dowodów wpłat. (Tak, te 19,400 nalezy najpierw wyłożyć, aby później PUP je zwrócił).

Dlatego dobra rada: Deklarować zatrudnienie sugeruję przynajmniej na 2-3 miesiące w przód.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2010 - 19:17:58

Witam,aby zatrudnic pracownika należy przedstawić w PUP zaśw. o prowadzenie działalności,z urzędu skarbowego i zus o niezaleganiu ze składkami z ostatniego półrocza,mieć 2 żyrantów lub akt notarialny o samoegzekucji i to chyba wszystko,otrzymuje sie 19.400 i 2 LATA należy utrzymać stanowisko i wziąść kogoś na ten etat pełen,wypłacac pensje,conajmniej najniższą i to wszystko,gra niewarta tej kasy bo jak coś pójdzie nie tak,to trzeba kase w całości oddać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam.

Masz niekonkretne informacje, oddaje się pieniadze za nieprzepracowane miesiące np. po przepracowaniu przez pracownika roku, oddajesz połowę, jeśli przepracuje 18 m-cy oddajesz 1/4 itd. Mam taką umowę i jestem zadowolony, pracownika i tak muszę mieć a dzięki temu odnowiłem sprzęt w firmie. Chciałem złożyć kolejny wniosek ale w mijającym tygodniu powiedziano mi, ze PUP nie ma pieniędzy więc składać nie ma sensu.

#5 ~~mania~~

~~mania~~
  • Goście

Napisano 16 maj 2010 - 19:21:59

pozdrawiam.

wprowadzasz w błąd, żadnych zaświadczeń tylko oświadczenie o niezaleganiu nalezy przedstawić - dotyczy zus i skarbowego

#6 ~~mania~~

~~mania~~
  • Goście

Napisano 16 maj 2010 - 19:25:01

To nie wszystko.

Po pierwsze pieniędzy w razie wpadki (upadku firmy albo niedotrzymania warunków umowy) nalezy zwrócić nie 19 400, tylko znacznie więcej (28, albo 29 000).

NO NIE DO KOŃCA TO PRAWDA.
nic więcej nie trzeba zwracać, kwota umowy jest wtyższa by pokryć ewentualne, koszty związane z egzekucją, ale zwraca się kwote bazową, a nadwyższa to w raźie ... problemów, dodatkowych kosztów.. odsetek

#7 ~~mania~~

~~mania~~
  • Goście

Napisano 16 maj 2010 - 19:28:47

Masz niekonkretne informacje, oddaje się pieniadze za nieprzepracowane miesiące np. po przepracowaniu przez pracownika roku, oddajesz połowę, jeśli przepracuje 18 m-cy oddajesz 1/4 itd. Mam taką umowę i jestem zadowolony, pracownika i tak muszę mieć a dzięki temu odnowiłem sprzęt w firmie. Chciałem złożyć kolejny wniosek ale w mijającym tygodniu powiedziano mi, ze PUP nie ma pieniędzy więc składać nie ma sensu.

oni zawsze mówią, że nie ma kasy nie nalezy ich słuchać tylko składać.... jest 30 dni pieniądze się znajdą

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych