Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Do kogo Kukiz porównuje Broniarza?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 20:47:05

Kukiz nie ukrywa, co sądzi o firmowaniu strajku przez szefa ZNP.

Nie mam wątpliwości, że znaczna część opinii publicznej kojarzy strajk nauczycieli i działania okołostrajkowe z ZNP, a w szczególności - z osobą jego szefa, Sławomira Broniarza.

Robienie z Broniarza twarzy strajku przypomina to, jak twarzą obrony demokracji był pan Kijowski, (...) który z demokracją miał niewiele wspólnego i który traktował - jak pokazała historia - te wszystkie zdarzenia z perspektywy uzyskania jakichś korzyści majątkowych

- powiedział lider Kukiz'15.

Nie brakuje głosów, które wskazują na to, że aktywność Sławomira Broniarza ma w znacznej mierze znaczenie i wymiar polityczny.

- Uważam, że forma strajku i to, że nauczyciele dopuścili do tego, że strajk jest upolityczniony, że został zawłaszczony przez jeden związek, który działa bynajmniej w pierwszej kolejności na korzyść nauczycieli czy uczniów, ale wykonuje pewnego rodzaju misję polityczną, to jest prawdziwy dramat nauczycieli. Polega na tym, że dali się opanować grupie, która nie jest skłonna do jakiejkolwiek zgody, do negocjacji, która poszła z jednym hasłem na ustach - zresztą przed wyborami - "tysiąc złotych"

- ocenił dzisiaj w "Gościu Wiadomości" lider klubu Kukiz'15, Paweł Kukiz.

 #2 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 21:04:30

Szefowi ZNP już się nie podoba miejsce i data "okrągłego stołu"
Sławomir Broniarz, szef ZNP, zapowiedział dzisiaj obecność na rozmowach. Dodał jednak, że wątpliwości budzą "zarówno miejsce, jak i data" obrad..

Premier Mateusz Morawiecki wraz z wicepremier Beatą Szydło zaprosił m.in. reprezentacje rodziców, ekspertów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, związkowców i opozycję na rozmowy na temat oświaty w ramach okrągłego stołu, które odbędą się w piątek, 26 kwietnia, o godz. 12 na Stadionie Narodowym.

Uczestnictwo w rozmowach zapowiedział w TVN 24 szef ZNP, Sławomir Broniarz.

- Na pewno będziemy

 - zadeklarował. Dodał jednak, że wątpliwości związkowców budzą "i miejsce, i data".

- Sądziliśmy, że panu premierowi na tyle zależy na tej dyskusji, że zrobi to w możliwe najkrótszym terminie

 - wyjaśnił Broniarz.

Jak zauważył, 26 kwietnia to data zakończenia roku szkolnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

- Nie wiem, dlaczego Stadion Narodowy. Nie przypuszczam, żeby tam było 60 tys. uczestników tego okrągłego stołu

 - dodał.

I tak źle, i tak niedobrze. Broniarz jak Lenin wiecznie żywy...! Pcha się do polityki jak nic.... Jak platfusy rządzili to zamknęli przeszło 1100 szkół i puścili na zieloną trawę 47000 nauczycieli i było cacy.

 #3 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 21:36:48

A właściwie po co ten krągły stół kiedy rząd nie ma nic do zaoferowania nauczycielom ?#4 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 22:29:20

Dlaczego kłamiesz? Nie słuchałeś co nowego zaproponował dzisiaj na spotkaniu rząd, czy rżniesz głupa? Rząd przedstawił oświatowym związkom zawodowym nową propozycję. A oni: „Taka oferta to prowokacja”

Wicepremier Szydło na konferencji prasowej po zakończeniu spotkania w CPS "Dialog" poinformowała:

"Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i chcąc, żeby ten protest konstruktywnie rozwiązać, (...) przygotowaliśmy nową propozycję dla związków zawodowych. Ta propozycja to rozpoczęcie znacznego wzrostu wynagrodzeń dla nauczycieli, który rozpocząłby się od września 2020 r. (...) Średnio dla nauczyciela dyplomowanego 250 zł za zwiększenie o 90 minut czasu pracy (pensum) w tygodniu. Ten program podwyżek byłby rozłożony w ciągu 2 bądź 3 lat"

– powiedziała wicepremier.

Sławomir Wittkowicz odniósł się do propozycji rządu:

"Taka oferta złożona podczas strajku jest niczym więcej jak prowokacją, żeby strajk nie mógł być zawieszony. Na stole nie ma żadnej sensownej propozycji".

 

Za 6 godzin więcej w miesiącu 250zł, to mało? Każdy by tak chciał. Tow. Broniarz oczywiście to odrzucił. W d. wam się poprzewracało. Chcecie mieć pensje europejskie, tylko pracować po polsku 18 godz. przy tablicy tygodniowo, lenie.

 #5 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 08:42:46

A za platformy pracowali dwie godziny karciane za darmo. I to juz wystarczy,żeby było wiadomo, o co tak naprawdę chodzi.

#6 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 08:59:25

Na tak, bo mądrzejszych ludzi,wykształconych, inteligentnych najlepiej do parteru sprowadzić bo takich władza nie hołubi..... #7 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 12:02:29

Na tak, bo mądrzejszych ludzi,wykształconych, inteligentnych najlepiej do parteru sprowadzić bo takich władza nie hołubi..... 

Jasne. Sprowadzić do parteru podwyżkami, jakich od lat nie widzieli.To dopiero straszna krzywda.

Sprowadzić do parteru uczniów, robiąc im krzywdę? Żeby czuli się zagrożeni brakiem ukończenia podstawówki, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalnej? Niemożliwością zdawania matury? Koniecznością powtarzania roku? Trzeba upaść na głowę,żeby takie coś robić swoim uczniom. Łamać prawo i jeszcze za to płacić. Pajacować udając zwierzęta. To wam naprawdę pomoże zachować godność i nauczycielski autorytet. Nieważne, kto to organizuje. Rządu nie obalicie, ale zapłacicie wysoką cenę. I ne mam tu na myśli tylko pieniędzy.#8 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 15:56:36

Kukiz jesteś antysemitą i szmatą. Nie boję się możesz podać mnie do sądu.#9 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 16:11:29

Na tak, bo mądrzejszych ludzi,wykształconych, inteligentnych najlepiej do parteru sprowadzić bo takich władza nie hołubi..... 

Mądrzejsi ludzie nie daliby się namówić do działania, w efekcie którego stracą 19/30 wynagrodzenia miesięcznego. Że się tak sprowadzą do parteru, tacy inteligentni i wykształceni...#10 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 05 październik 2019 - 12:40:39

Strajk 15 .10.

 


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych