Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

De-ja-vue swiniopasa

1 odpowiedź w tym temacie

#1 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 738 postów

Napisano 26 listopad 2019 - 16:40:16

Za sciea swiatowcow:

On Tuesday, 26 November 2019 14:44:41 UTC, jacekb...@  wrote:
> On Monday, 25 November 2019 21:01:44 UTC, jacekb...@  wrote: 
> > Nu, panie fatso...   Lepsze było o tym, jakżeś z taksówki do szeregu wstępował (bo w ten skok janosikowy to już nie bardzo dowierzam). 
> > 
> > JB 
>
>  - Dziekuje za pamiec-faktycznie cos mi sie zagotowalo naowczas pod kopulka
>
>
> A gdyby się nie zagotowało, to co byś pan dzisiaj robił?
>
>    --- w owym pamietnym Czerwcu 1968r i dokonalem skoku z goralskiej tratwy nieopodal Czorsztyna. Po slowackiej stronie poczulem sie wolny-na pol godziny bo zwineli mnie zaraz towarzysze Bilaka/Husaka w mundurach.
> ------------
>
> W czerwcu jeszcze był Dubczek... Ale oni zawsze łapali na granicach, bo Polacy notorycznie łazili tam na piwo, potem szczali tym piwem gdzie popadło - eh, była bonanza!
> Dzisiaj nie ma śladu tych granic, przez rzeki idą kładeczki, dzieciarnia jeździ na rolkach i nawet po gorzałe nikt nie chodzi, bo ceny się wyrównały.
>
> JB

Panie JB-to byly czasy!
Wlasnie wypedzony z WAM niczym pies w kamasze,udalem sie zamiast do Elblaga, do jednostki karnej ktora nieco pozniej rozgramiala Gdansk w Grudniu 1980, udalem sie w przeciwna strone.A tam Dubczek w Pradze ale juz Husak/Bilak czyli beton na Slowacji.Chcialem do Brygady Miedzynarodowej-bo umialem strzelac,mialem wlasnego kalasza na uczelni wojskowej. Czeskie swinie wydaly mnie Polsce mimo ze to rzekomo byla juz Wiosna Praska w Czerwcu 1968r.
A gdy sie dzis obudze we wlasnym lozku,przetre przepite kaprawe me oczeta i pomysle sobie,ze to sen mialem dziwny-to wystarczy siegnac do poteznej henrykowskiej szafy bibliotecznej w salonie. A tam jako rekompensata za moje trudy stoi ksiazka z osobista dedykacja,serduszkiem,od samego jej autora. Prezydenta Republiki Czeskiej Vaclava Havla.
No ale oddajmy glos Treli-niechaj sobie teraz poszczeka.

#2 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 738 postów

Napisano 26 listopad 2019 - 16:53:29

Sen to czy jawa?

df6690592401e52df80b67b0a4b997494e976535

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych