Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~z netu~

~z netu~
 • Goście

Napisano 26 styczeń 2020 - 17:00:35

Czy Borys Budka uratuje tonącą Patologię Obywatelską?

"Borys Budka ma szansę tak odnowić i zbawić PO, jak Katarzyna Lubnauer Nowoczesną ...

W ostatnich 7 latach zniknęło 28 585 „legalnych” członków PO, zaś w ostatnich 4 latach – 6 184.

Tuż po ujawnieniu wyników wyborów na przewodniczącego PO dowiedzieliśmy się, że tej partii praktycznie nie ma.

Gdy w 2013 r. w wyborach na szefa PO wygrywał Tusk uprawnionych do głosowania członków, czyli płacących składki 39 401 członków. W grudniu 2015 r. oraz w styczniu 2016 r, gdy Schetyna samotnie walczył o fotel przewodniczącego, „legalnych” członków PO wyliczono na 17 tys. (takie dane podał szef Krajowej Komisji Wyborczej PO Wojciech Wilk).

W wyborach w styczniu 2020 r. uprawnionych do głosowania było już tylko 10 816 członków („nielegalna” okazała się np. Julia Pitera), czyli można przyjąć, że taka jest obecna „siła” PO.

Czy Budka ma jakiekolwiek szanse, żeby uratować PO przed kompletną marginalizacją? Na pewno ma zapał, choć wiele jest w tym naiwności, której Schetyna nie miał.

W efekcie bardzo prawdopodobne jest, że Borys Budka tak odnowi i zbawi PO jak Nowoczesną odnowiła i zbawiła Lubnauer. sj"

 #2 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 02 luty 2020 - 13:10:53

Totalna targowica, ich trolle i lemingi nie będą zadowoleni: To trzeba zobaczyć! Krytyka kandydatki KO w... TVN24. "Ludzie się nie dadzą nabrać"; "Ludzie nie pójdą głosować na Kidawę-Błońską"

Kto by się spodziewał, że takie słowa padną w programie emitowanym na antenie TVN24! A jednak widzowie „Drugiego Śniadania Mistrzów” mogli usłyszeć wypowiedź, z której Małgorzata Kidawa-Błońska i politycy KO nie będą zadowoleni.

Pisarz i redaktor „Gazety Wyborczej” Piotr Głuchowski pokusił się o krytyczną opinię na temat kandydatki KO.

Ludzie się nie dadzą nabrać. (…) Ludzie nie pójdą głosować na Kidawę-Błońską, która kojarzy się z Donkiem, z kolumnadą, jest był a rzeczniczką rządu Donalda Tuska, jest byłą marszałek Sejmu w rządach Platformy. To jest po prostu anciem regime!

– powiedział publicysta.

Skoro takie opinie wybrzmiewają w życzliwej na ogół PO stacji telewizyjnej, to spin doktorzy KO mają autentyczne powody do obaw.

gah

 #3 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 02 luty 2020 - 18:46:57

Ta Kidawa-Błońska to jedna wielka kompromitacja i jeden wielki fake-news. To co ta idiotka wypowiada mieści się poza skalą kretynizmu.....
"Małgorzata Kidawa-Błońska z PO uważa, że Telewizja Polska może fałszować wyniki meczów.

Kandydatka KO na prezydenta była gościem Radia Sud.  Dziennikarz prowadzący audycję zapytał Kidawę-Błońską, czy Jacek Kurski powinien być prezesem TVP. Fragment wywiadu trafił do internetu.

– Nie powinien być prezesem, ponieważ media publiczne w każdym społeczeństwie odgrywają bardzo ważną rolę. (...) Tam już nie ma informacji, a nawet czasami boję się o wyniki najprostsze - z meczów sportowych, że one także mogą być sfałszowane – powiedziała Kidawa-Błońska."

Wideo z wypowiedzią kandydatki PO na prezydenta .... w necie.

 #4 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 03 luty 2020 - 21:19:42

Obydwa patologiczne ugrupowania do lamusa bo zniszczą nam kraj ! Juz kombinują jak wyjść z UE i na wschód iść w jasyr !

#5 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 04 luty 2020 - 19:28:40

Tatalitarni totalni POchlastają się ...

- wczoraj Macron nie zlinczował i nie pouczał rządu, na co tak targowica liczyła

- dzisiaj sąd zawiesił bohatera totalitarnych Juszczyszyna w obowiązkach i pozbawił 40% uposażenia

- a prezydent Duda właśnie podpisał ustawę sądową.

 

Beczeć, kwiczeć, wyć, targowico i ich lemingi ..... tylko tyle wam POzostało

 #6 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 06 luty 2020 - 17:27:35

Miller: "Co to za sędziowie? Ziobro ma niestety rację"

Leszek Miller jednym głosem ze Zbigniewem Ziobro? To możliwe. Były premier wsparł ministra sprawiedliwości w ocenie wyroku sądy, który zmniejszył karę gwałcicielowi i zabójcy 3-letniego chłopca.

Leszek Miller udostępnił na Twitterze wypowiedź Zbigniewa Ziobry dotyczącą skandalicznej decyzji sądu.

3-letnie dzieciątko brutalnie zgwałcone, okrutnie bite. Czas , by podawać nazwiska sędziów. To jest władza, więc niech biorą odpowiedzialność za swoje czyny — mówił minister Ziobro.

Co to za sędziowie? Ziobro ma niestety rację — skomentował były premier Leszek Miller.

Kto by pomyślał! Kiedyś nazywał go "zerem", dziś popiera.

xyz/Twitter

 #7 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 06 luty 2020 - 18:41:22

Wymowne i szokujące! Kidawa-Błońska zapytana o niski wyrok za gwałt i zabójstwo 3-latka: "Politycy nie powinni komentować...". WIDEO

Nie komentuję wyroków sądów, to sąd wydaje wyrok. Od każdego wyroku są apelacje. Politycy nie powinni komentować wyroków sądów.

Czyżby Małgorzata Kidawa-Błońska nie była oburzona złagodzeniem kary dla skazanego za zgwałcenie i śmiertelne pobicie 3-letniego chłopca?

tkwl/Twitter/

 #8 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 06 luty 2020 - 23:53:55

" To jednak PiS ma rację" ...Reforma sądów skomplementowana w... TVN24! Dziennikarzowi "Wyborczej" rozwiązał się język;

Nie, to jednak PiS ma rację - usłyszał od swojego syna pisarz i redaktor „Gazety Wyborczej” Piotr Gołuchowski, tuż po tym, gdy wytłumaczył mu przebieg reformy sądownictwa. Niespodziewaną reakcją syna podzielił się na antenie TVN 24...

„To się stało już tak skomplikowane. Próbowałem to wyjaśnić mojemu synowi 20-letniemu, który jest kompletnie odpięty od rzeczywistości politycznej, ale bardzo dobrze rozumuje, jest studentem matematyki tutejszego Uniwersytetu Warszawskiego - mówił Głuchowski.

Po wysłuchaniu, młody mężczyzna miał podrapać się po głowie i odpowiedzieć: Nie, to jednak PiS ma rację”.

Sobie po prostu porozkładał to. (…) Ja starałem się mu to wyłożyć ab ovo, czyli od momentu kiedy PO powołała dwóch sędziów na zapas, wszystkie te szczeble mu wyłożyłem, absolutnie nie nasączając tego swoimi poglądami czy w ogóle linią „Gazety Wyborczej”, po prostu. On się podrapał po głowie i stwierdził, że jednak PiS ma rację

- mówił dalej, wprowadzając w coraz większą konsternację obecnych w studio TVN24.

Dopytywany o argument, jaki przedstawił w rozmowie z synem, odparł troskliwie, że „nie chce zanudzać rozmówców”.

Wywiązała się dłuższa dyskusja. Jechaliśmy wtedy z Warszawy na Kujawy, mieliśmy dużo czasu - mówił dalej.

„W którym mieście wysadziłeś go po drodze?”- dopytał prowadzący Marcin Meller, chcąc szybko rozmyć świadectwo Głuchowskiego.

 #9 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 luty 2020 - 13:48:38

Czy Kidawa-Błońska jest w stanie nauczyć się spontaniczności na pamięć?

Mamy nowe otwarcie w PO, z którego tak do końca śmiać się nie będę, chociaż już sam tytuł sugeruje, że poważnie nie jest.

Kidawa-Błońska, kobieta w słusznym wieku - 62 lata, bo to istotna informacja, ma nagle stać się zupełnie inną osobą. Dotychczasowe nawyki, "talenty i wiedza", zostaną zastąpione spontanicznością wyuczoną na blachę.

Pierwsze wprawki Polacy mogli zobaczyć w sobotę, kiedy to rzeczywiście Kidawa-Błońska wyrecytowała wykutą na blachę mowę, dość poprawnie, swój pomysł na „łączenie Polaków”. Powiedziała też coś o zaduchu i przewietrzeniu „naszego domu” i to zabrzmiało nieco dziwnie, jak na wyuczoną spontaniczność.

Tak czy inaczej, należy odnotować, że do zmiany formy „narracji” doszło, treść jest mniej istotna, bo tutaj niewiele się zmieniło. Czy na tej zmianie formy wypowiedzi Kidawa-Błońska zyskuje?

Przede wszystkim pamiętajmy, że to był absolutny debiut.. Pierwszy raz kandydatka PO na „prezydentkę” wyrecytowała tak długą wypowiedź.

Na jej nieszczęście kampania wyborcza trwa 90 dni, co oznacza, że dzień w dzień musiałaby kuć na pamięć kolejne prelekcje i pogadanki. Nie koniec na tym. Gros czasu kandydaci na prezydenta będą spędzali w interakcjach z wyborcami, trzeba będzie znaleźć kontakt z panią sprzedającą kalafiory, ze studentem poszukującym pracy, młodym małżeństwem rozglądającym się za mieszkaniem i emerytem, któremu brakuje na leki.

Teoretycznie tego wszystkiego też się można nauczyć, przynajmniej podstaw i gotowych odpowiedzi na każdy temat, przecież nie inaczej wyglądają debaty kandydatów w telewizyjnych studiach. Gorzej, że życie jest nieprzewidywalne i jeden „pan paprykarz” potrafi doprowadzić polityka do pełnej konsternacji, choćby to był wyszczekany Tusk...

 #10 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 luty 2020 - 14:12:46

Pomijam fakt, że recytowanie z pamięci, nawet przy najlepszym aktorstwie, nigdy nie przebije autentycznej wypowiedzi z wątroby, zapominam też, że Kidawa-Błońska recytuje te same nudne frazy, które wcześniej czytała z kartki.

Ważne jest coś innego, mianowicie naturalne predyspozycje i przeszkody z jakimi zmierzą się kandydaci na Prezydenta RP. Kidawa-Błońska została zmuszona do całkowitej zmiany swoich przyzwyczajeń i dodatkowo ma przeskoczyć barierę własnych możliwości i talentów.

Przy tym wszystkim ona nadal nie wie, jakie treści ma przekazywać Polakom, aby brzmieć wiarygodnie, bo taki sam problem ma cała PO. Raz jest 500+, raz nie ma, raz jest LGBT, innym razem nie ma i tak w prawie każdej dziedzinie. To czego każą jej się wykuć na blachę?

 #11 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 luty 2020 - 14:20:02

 Wreszcie najważniejszy problem Kidawy-Błońskiej nazywa się Andrzej Duda, polityk od lat mówiący bez kartki, odwołujący się konsekwentnie do tych samych wartości i pomysłów, z czego większość została wcielona w życie.

Polityk z niebywałym wręcz talentem, żeby nie powiedzieć darem do Boga, przy kontaktach z ludźmi. Wszystko to, co potrafi Andrzej Duda, a wręcz ma zapisane w kodzie genetycznym, Kidawa-Błońska musiałaby opanować w ciągu tygodnia i utrzymać formę przez 90 dni.

W mojej skromnej ocenie takie cuda w przyrodzie się nie zdarzają i tym samym pomysł na wyuczoną spontaniczność Kidawy-Błońskiej nie tylko legnie w gruzach, alej est skazany na pełną kompromitację. mk

 #12 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 luty 2020 - 17:50:54

A. Duda ma konkurenta

 

Znamy już datę wyborów prezydenckich 2020. Wiadomo, że prezydenta będziemy wybierać 10 maja. Część kandydatów już ruszyła z kampanią, ale są i tacy, którzy dopiero ogłosili swój start. Tak jak Mirosław Piotrowski, związany ze środowiskiem Radia Maryja i ojcem Tadeuszem Rydzykiem. - w odpowiedzi na oczekiwania wielu osób i środowisk katolickich oraz narodowych uprzejmie informuję, że będę kandydował na urząd Prezydenta RP - oświadczył Piotrowski.

Mirosław Piotrowski to historyk znany widzom telewizji Trwam i słuchaczom Radia Maryja. Jest on felietonistą mediów związanych z Rydzykiem i występuje w audycji "Myśląc ojczyzna", był tez europosłem. W 2018 roku utworzył Ruch Prawdziwa Europa, a w 2019 kandydaci z tego ugrupowania chcieli startować w wyborach do PE, co się jednak nie udało, ich lista nie została zarejestrowana.   Piotrowski jednak nie rezygnuje z wielkiej polityki i teraz postanowił działać. Ulubieniec Rydzyka ogłosił w sobotę, że postanowił startować w wyborach prezydenckich: -  Szanowni Państwo, w odpowiedzi na oczekiwania wielu osób i środowisk katolickich oraz narodowych uprzejmie informuję, że będę kandydował na urząd Prezydenta RP. Już teraz bardzo dziękuję za liczne wyrazy sympatii i poparcia. Prof. Mirosław Piotrowski - napisał na swoim Facebooku. Onet.pl zapytał Piotrowskiego, czy liczy na poparcie ze strony ojca Rydzyka, z którym od lat jest kojarzony.  - Ufam, że osoby, które znam od ponad 20 lat i nazywają mnie przyjacielem, nadal takimi pozostaną - odpowiedział na takie pytanie Mirosław Piotrowski. Czy więc Piotrowski może liczyć na słowo wsparcia do Rydzyka, a co za tym idzie, czy jeśli zdobędzie takie wsparcie, to zagrozi Dudzie, bo przyciągnie jego wyborców? Tego na razie nie wiadomo. 

 #13 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 luty 2020 - 04:17:58

Aco to za przypadek ?

#14 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 luty 2020 - 04:20:01

PO nie ma żadnych szans !

#15 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 luty 2020 - 13:51:50

Ale jak to?

#16 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 luty 2020 - 16:03:36

PO nie ma żadnych szans !

 


A kto ma szanse A. Duda, czy M. Piotrowski ,twoim zdaniem??#17 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 11 luty 2020 - 10:36:45

Ja o rzetelności i obiektywizmie mediów napiszę w oparciu o konkretne wydarzenia;

Podczas wczorajszych uroczystości 100-letniej rocznicy Zaślubin Polski z Morzem grupa KODziarzy zakłócała w Wejherowie wystąpienie prezydenta Dudy krzycząc m.in. "Duda, ty ch*ju", "Będziesz siedział" ... po czym podeszła do KODziarzy radosna Kidawa-Błońska serdecznie się z nimi witając, było nawet "buzi-buzi" /film krąży po necie/.

Jak te fakty pokazały media?

W TVP zostały pokazane obie te sytuacje.

A jaka jest rzetelność TVN? Specjalnie obejrzałem wczoraj wieczorne Fakty TVN, by sprawdzić, jak ten wstydliwy wybryk zostanie tam pokazany.

I co? Nie zawiodłem się. Dowiedziałem się, że Andrzej Duda teraz będzie miał pod górkę, bo mieszkańcy, do których przyjeżdża nie godzą się z jego polityką. Serio.

Po 1) to nie byli mieszkańcy, tylko objazdowa grupa KOD, którą znamy z zadym w innych częściach kraju

Po 2) reporterzy TVN „zapomnieli” o tym, że później doszło do przyjacielskiego spotkania KOD-owców z zadowoloną i obściskującą się z KODziarstwem Kidawą-Błońską. To by jednak za bardzo zmieniło założoną tezę.

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych