Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

CZY CV się podpisuje?

28 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~JA~

~JA~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2010 - 01:44:46

Mam do was pytanie, czy CV się podpisuje?? w sumie nie spotkałem się z takim wymogiem nigdzie, i wszędzie gdzie składałem CV i list motywacyjny to jedynie podpisywałem list motywacyjny. I wydawało mi się to za normalne....
Pytam bo dziś dostałem list od sekretarza miasta Grudziądza w którym Pan Tomasz Szymański informuje mnie iż moja kandydatura na wolne stanowisko urzędnicze nie odpadłą w przedbiegach gdyż ".....nie spełniła wymogów formalnych, ponieważ na złożonych dokumentach nie było podpisu na CV..."
Napiszę tak: zdębiałem po przeczytaniu tego listu i dlatego to pytanie...... Wydaje mi się że po prostu chciano mnie zbyć a powód niepodpisana CV był jedyny jaki wpadł Panu Szymańskiemu do głowy --- założę się iż na to stanowisko mieli już swojego kandydata przed ogłoszeniem konkursu........

#2 ~~paweł~~

~~paweł~~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2010 - 04:13:51

przecież CV jest załącznikiem do listu motywacyjnego(w którym zapewne się podpisałeś).
Wg. mnie już ktoś był na to miejsce a jakoś musieli zbyć innych kandydatów(Polska rzeczywistość)

#3 napi

napi

Znajomy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 10:05:01

Z takim wymogiem spotkałam się również w Policji. Chodzi chyba o to, żeby podpisem potwierdzić prawdziwość danych zawartych w cv.

WTQ ja po jednej z moich ostatnich rozmów, kiedy to ostatecznie mnie nie zatrudnili jako oficjalny powód podając brak zgody centrali na utworzenie stanowiska (dziwne, skoro był nabór) dowiedziałam się potem nieoficjalnie od drugiej osoby obecnej przy rozmowie, że menager stwierdził, ze "wypadłam za dobrze i pewnie chce się zatrudnić na chwilę i szukać czegoś lepszego". Odpowiadam na Twoje pytanie, nie potrafię tego zrozumiec.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2010 - 10:14:12

Grudziądz, dn. .......................r. .............................................

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych tylko do potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji
(zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997. o ochronie danych osobowych, Dz.U. Nr 133. poz. 883)

.............................................

W dwóch miejscach podpisuje się CV :)
Pozdrawiam.

#5 ~JA~

~JA~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2010 - 23:13:55

Jeśli składasz CV do Urzędu Miasta to tak, powinieneś podpisać oba te dokumenty.
Gdy wróciłem ze studiów także próbowałem złożyć dokumenty i znaleźć prace w UM, ale podobnie jak Ty dostałem odmowę z powodu braku podpisu na CV.
Nie wiem, może i faktycznie mają swoich "faworytów" już przed konkursem a kwestia tego podpisu jest tylko dobrym wytłumaczeniem, aby niechcianych odrzucać.
Urzędnik jak chce, to zawsze się doczepi.
W najlepszym wypadku zaprosiliby Cię na rozmowę, a później i tak odrzucili (nawet jak miałbyś wyższe kompetencje).

Powiem coś więcej.
Ostatnio spotkałem się z przypadkiem, gdzie podanie kandydata zostało odrzucone bo miał zbyt wysokie wykształcenie. Wymagane było średnie, a kandydat miał wyższe.
Potrafi ktoś to zrozumieć?

Pozdrawiam.

Widzisz WTQ ostatnim razem jak składałem dokumenty do UM na inne stanowisko ale wymagające takiego samego wykształcenia to nie podpisywałem CV tylko list motywacyjny i dokumenty przeszły bez problemu wymogi formalne bo nawet byłem na rozmowie, która notabene okazała się farsą... bo jak się później dowiedziałem to przyjęli jakąś Panią spoza Grudziądza - z innego miasta ale co prawda z naszego województwa... Bo przecież mamy 1-sze miejsce w Polsce jeśli chodzi o bezrobocie i żal było by psuć tak znakomity wynik :-) więc lepiej nie dawać pracy nikomu z Grudziądza i powiatu lecz obcym.. no co prawda z tego samego woj KUJ-POM żeby nie robić aż takiego przesadyzmu...
Dlatego sądzę że druga wypowiedź ma bliższy prawdzie sens - po prostu ogłoszenie o naborze było fikcją bo praca już była "obiecana komuś" a tych którzy się zgłosili i mają odpowiednie wykształcenie i spełniają wymogi oferty trzeba było "spławić" by odpowiedni kandydat został sam bez konkurentów i otrzymał "obiecany stołek" MAM NADZIEJĘ ŻE BĘDZIE GO OSTRO W D...E PARZYŁ !!!!! I ŻE JAK NADEJDZIE NOWA WŁADZA TO STRACI TĄ POSADĘ WRAZ Z TYM KTO MU POMÓGŁ....
Powiedzcie czy nie przydałby się nam tu w Grudziądzu taki Ziobro ??? co by trochę związał ręce temu kumoterstwu ??

#6 ~Lutka~

~Lutka~
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 23:41:37

I jeden i drugi dokument warto podpisać, a dodatkowo do CV załączyć (na dole, nad podpisem) zgodę na przetwarzanie danych osobowych. A co do samego listu motywacyjnego, to List motywacyjny powinien dostarczać rekruterowi odpowiedzi na pytania/ oczekiwania zawarte w ofercie pracy. Informuje go, na jakie stanowisko aplikujesz, jak to uzasadniasz i dostarcza wstępnej odpowiedzi, czy się na nie nadajesz; ponadto powinien wyjaśniać motywacje obydwu stron – po pierwsze, dlaczego kandydat chce pracować w danej firmie na określonym stanowisku, po drugie, dlaczego pracodawca powinien zatrudnić daną osobę. O tym jak pisać listy motywacyjne można poczytać na www.list-motywacyjny.com.pl

Mam do was pytanie, czy CV się podpisuje?? w sumie nie spotkałem się z takim wymogiem nigdzie, i wszędzie gdzie składałem CV i list motywacyjny to jedynie podpisywałem list motywacyjny. I wydawało mi się to za normalne....
Pytam bo dziś dostałem list od sekretarza miasta Grudziądza w którym Pan Tomasz Szymański informuje mnie iż moja kandydatura na wolne stanowisko urzędnicze nie odpadłą w przedbiegach gdyż ".....nie spełniła wymogów formalnych, ponieważ na złożonych dokumentach nie było podpisu na CV..."
Napiszę tak: zdębiałem po przeczytaniu tego listu i dlatego to pytanie...... Wydaje mi się że po prostu chciano mnie zbyć a powód niepodpisana CV był jedyny jaki wpadł Panu Szymańskiemu do głowy --- założę się iż na to stanowisko mieli już swojego kandydata przed ogłoszeniem konkursu........

#7 ~Monia~

~Monia~
  • Goście

Napisano 25 luty 2012 - 05:56:20

Ja również otrzymałam taka informaje o braku podpisu. Za drugim razem jak kladalam dokumenty szczególnie zwrocilam uwagę na podpisy pod wszystkim, na odpowiednia formulke itp. No cóż również otrzymałam list o błędach formalnych: brak podpisu pod CV ! Widać to w UM standardowa procedura w stosunki co do kandydatów.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2012 - 11:15:18

Mnie też tak potraktowano. CV nie musi zostać podpisane, a to co wyprawia UM ma na celu odrzucenie osób, które mają lepsze predyspozycje, wykształcenie itd, ale nie mają "znajomych' w UM i niestety przez to również nie mają szans na pracę w tym miejscu.

#9 ~rambo~

~rambo~
  • Goście

Napisano 25 luty 2012 - 12:47:53

Według mnie CV należy podpisać każdorazowo. Złożenie własnoręcznego podpisu jest potwierdzeniem, iż wszystkie dane zawarte w CV są prawdziwe i udostępnione pracodawcy z pełną odpowiedzialnością. Bez podpisu każdy sobie może napisać i wydrukować co chce, a taki dokument nie ma wg mnie żadnej wartości.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2012 - 12:52:19

Nie można zakładać, że ktoś kłamie w CV. Tym bardziej, że składając dokumenty do UM należy również załączyć wszystkie dokumenty potwierdzające wykształcenie, a więc od razu weryfikuje się czy ktoś napisał prawdę czy skłamał.
Zakładając, że ktoś kłamie w CV to kopie wszystkich dokumentów potwierdzających nasze kwalifikacje powinien sprawdzić notariusz i podpisać nam "zgodność kopii z oryginałem", a to już byłoby absurdalne. Więc nie powinno się zakładać, że ktoś kłamie w CV skoro nie weryfikuje się jednocześnie pozostałych dokumentów.

#11 ~rambo~

~rambo~
  • Goście

Napisano 25 luty 2012 - 13:11:51

Dlaczego od razu zakładać, że ktoś kłamie? Na każdym oficjalnym dokumencie są pieczątki i podpisy właściwych osób. CV również jest dokumentem. Podpisując je, nie tylko potwierdzasz prawdziwość danych, ale też okazujesz szacunek osobom, które będą je czytać. Widać po prostu, że ma się do czynienia z poczciwym, odpowiedzialnym człowiekiem. Wydruk z komputera bez podpisu to tylko wydruk z komputera, według mnie. Zaznaczam, że nie jestem urzędnikiem, tylko wściekłym bezrobotnym, a swoje CV zawsze podpisuję.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2012 - 13:30:36

Ja składając 2 lata temu dokumenty o przyjęcie do pracy w UM również dostałam taką odpowiedź, iż moja kandudatura została odrzucona za brak podpisu pod CV. Ile to ja sie nauszukałam, czy faktycznie jest jakas nowa szkoła, że CV należy podpisywać, ale nic na ten temat nie znalazłam...ponieważ żyłam zawsze w świadomości i tak mnie uczyli, że podpisuje się tylko LM. Jeśli tak jest faktycznie, to dlaczego nie we wszystkich budżetówkach... bo składając dokumenty bez podpisu pod CV do innego urzędu dostałam się na rozmowę beż żadnego problemu...

#13 ~wyborca~

~wyborca~
  • Goście

Napisano 25 luty 2012 - 14:17:59

Ja składając 2 lata temu dokumenty o przyjęcie do pracy w UM również dostałam taką odpowiedź, iż moja kandudatura została odrzucona za brak podpisu pod CV. Ile to ja sie nauszukałam, czy faktycznie jest jakas nowa szkoła, że CV należy podpisywać, ale nic na ten temat nie znalazłam...ponieważ żyłam zawsze w świadomości i tak mnie uczyli, że podpisuje się tylko LM. Jeśli tak jest faktycznie, to dlaczego nie we wszystkich budżetówkach... bo składając dokumenty bez podpisu pod CV do innego urzędu dostałam się na rozmowę beż żadnego problemu...

Bo kumoterstwo i nepotyzm w Grudziądzu i w UM osiągnął szczytu,nieowyobrażalnego nawet w państwach afrykańskich !
A tym kierowali prezydent i obecny poseł !

#14 BlanLi

BlanLi

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 546 postów

Napisano 25 luty 2012 - 14:37:08

Dodam, że nawet kreatory CV w formacie PDF nie mają opcji podpisu. Sama nigdy nie podpisywałam CV a czytałam wiele na ten temat i nigdzie nie padła informacja, że trzeba. UM Grudziądz kieruje się widać swoimi prawami.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2012 - 18:18:32

Dodam, że nawet kreatory CV w formacie PDF nie mają opcji podpisu. Sama nigdy nie podpisywałam CV a czytałam wiele na ten temat i nigdzie nie padła informacja, że trzeba. UM Grudziądz kieruje się widać swoimi prawami.

To jakiś żart, czy co ? A jakikolwiek edytor ma opcję własnoręcznego podpisu ? Drukujesz dokument i podpisujesz. Jeśli dla kogoś to zbyt skomplikowane to nie dziwię się, że nie chcą go zatrudnić.

#16 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2012 - 18:25:47

proponuję podpisać kreską i krzyżykiem (- + ) w U.M. wiedzą, że kreska to stopień naukowy a plus to znaczy parafa niepiśmiennego i o takich ludzi tam chodzi aby nie wychodzili przed orkiestrę

#17 BlanLi

BlanLi

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 546 postów

Napisano 25 luty 2012 - 19:34:13

To jakiś żart, czy co ? A jakikolwiek edytor ma opcję własnoręcznego podpisu ? Drukujesz dokument i podpisujesz. Jeśli dla kogoś to zbyt skomplikowane to nie dziwię się, że nie chcą go zatrudnić.

Nie to nie żart. Wiele dokumentów wysyła się elektronicznie.

Użytkownik BlanLi edytował ten post 25 luty 2012 - 19:35:02

#18 ~Niedoszły urzędnik~

~Niedoszły urzędnik~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2012 - 06:30:09

Witam.
Wczoraj dowiedziałem się, że moje dokumenty aplikacyjne do UM zostały odrzucone na wstępnej weryfikacji. Powodem okazał się podpis. Nie jego brak, ale miejsce jego umieszczenia. Podpisałem się pod CV, a wg członków komisji rekrutacyjnej powinienem podpisać się 2 cm niżej, czyli pod "stopką" zawierającą klauzulę o "wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych...." Zaważyły 2 cm !!! W czasie rozmowy potwierdzono, że miałem najlepsze kwalifikacje wśród osób, które złożyły aplikacje (kierunkowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe) do objęcie stanowiska, jednak 2 cm są ważniejsze od tego, co mamy do zaoferowania. Przez pierwszą chwilę myślałem, że to żart, jednak szybciutko wyjaśniono mi, że nie spełniłem wymagań formalnych i nie zostałem zaproszony na rozmowy kwalifikacyjne.
Pochodzę z innych rejonów Polski, jednak szukając nurtującej mnie odpowiedzi czy faktycznie popełniłem błąd przyłączam się do dyskusji. Radzę jednak na wszelki wypadek podpisywać się pod CV dwa razy - pod CV i pod umieszczoną zgodą na przetwarzanie danych.
Pozdrawiam
Niedoszły urzędnik bez podpisu

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2012 - 07:20:26

W naszym urzędzie robią tak gdy mająjuż kogoś swojego na dane stanwisko. Poprostu smowolka urzędników. Ogólnie biorąc to CV jest załącznikiem do listu motywacyjnego, który już zostaje przez nas podpisany, a więc również z załącznikami, które zawiera. To jest poprostu najłatwiejszy sposób na pozbycie się niewygodnych kandydatów, którzy mają lepsze wykształcenie i większą wiedzę niż protegowany przez urząednika.

#20 BlanLi

BlanLi

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 546 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 08:24:53

A może sposobem jest właśnie wpisanie pod listem motywacyjnym listę załączników z dopisanym CV?

Swoją drogą ciekawe czy nie można gdzieś się od tego odwołać??? Przecież to jawna kpina.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych