Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Co na zaparcia?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~ola~

~ola~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2018 - 20:33:37

Proszę, pomóżcie mi się uporać z zaparciami. Raz a dobrze, skutecznie do końca!

#2 ~ela~

~ela~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2018 - 18:41:37

A próbowałaś jakiegoś suplementu z błonnikiem? W moim przypadku zadziałał colon c i już nie mam tego kłopotu.

#3 Annabrz

Annabrz

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 15:08:25

Ola, zaparcia są bardzo dużym problemem a nieleczone mogą doprowadzić do poważnych chorób. U mnie to były "tylko" hemoroidy ale uwierz, ból był nie do zniesienia. Ja choruje na zespół jelita drażliwego i żeby dojść do jako takiej równowagi musiałam sporo zmienić w moim życiu. Zmiana diety: wprowadziłam produkty, które zawierają błonnik a zrezygnowałam całkowicie z białego pieczywa, słodyczy, napojów gazowanych i alkoholu. Zaczęłam też ćwiczyć. Do tego teraz biorę probiotyk, gdzie żywe kultury bakterii są połączone z błonnikiem z babki jajowatej. I u mnie ta kombinacja wspaniale się sprawdza

#4 ~klaudyna~

~klaudyna~
  • Goście

Napisano 24 maj 2018 - 07:58:50

Ja dodaję błonnik do płatków kukurydzianych rano, jakieś jogurty ze śliwką, w domu mam dodatkowo deskę USPA zamontowaną, tam jest taki program na zaparcia (u koleżanki podpatrzyłam, świetny sprzęt), no i oczywiście dużo dużo wody. 

#5 Kopiecek

Kopiecek

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 maj 2018 - 08:43:41

A ja polecam herbatę z mięty

#6 ~Margaret~

~Margaret~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2018 - 08:17:53

powiem tak: jeśli zaparcie trwa dłużej niż 4 dni to bez wahania biorę czopki eva qu. Działają szybko a nie ma potrzeby się męczyć. Wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, ale czasem nie da się i wtedy nie ma co rozkminiać tylko szybko coś zrobić, że sobie przynieść uglę i spokój

#7 KopytekAda

KopytekAda

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 67 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 20:05:27

dużo kawy

#8 ~Katarina~

~Katarina~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2018 - 10:17:24

hello, mam pytanko, czy te czopki działają coś na zasadzie herbatek na przeczyszczenie, że lata się do kibelka jak szalona? Jadę na wyjazd i chcę mieć coś takiego pod ręką,co działa spokojnie i łagodnie?

powiem tak: jeśli zaparcie trwa dłużej niż 4 dni to bez wahania biorę czopki eva qu. Działają szybko a nie ma potrzeby się męczyć. Wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, ale czasem nie da się i wtedy nie ma co rozkminiać tylko szybko coś zrobić, że sobie przynieść uglę i spokój

#9 ~Zuzka~

~Zuzka~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2018 - 15:39:42

hello, mam pytanko, czy te czopki działają coś na zasadzie herbatek na przeczyszczenie, że lata się do kibelka jak szalona? Jadę na wyjazd i chcę mieć coś takiego pod ręką,co działa spokojnie i łagodnie?

Katarina, czopki powinny działać tak: masz problem, używasz czopek, wypróżniasz się raz czy dwa i po sprawie. Dlatego nie można brać ich często, żeby nie rozleniwiać jelit. Jak chcesz spokojnie to z czystym sumieniem mogę polecić Ci probiotyk z błonnikiem. Tylko najlepiej zacząć go brać na trochę przed wyjazdem. Ja po nim już nie okupuje łazienki, żeby się załatwić

#10 ~Łucja~

~Łucja~
  • Goście

Napisano 09 październik 2018 - 09:53:03

Prebiolax-mi pomaga kupiłam na allegro(nic tylko błonnik i wyciąg z cykorii w dużych dawkach..polecam na:
Poprawia perystaltykę
Wspiera wzrost bakterii probiotycznych
Zwiększa liczbę bakterii bifido i pałeczek kwasu
Wsparcie probiotycznej mikroflory jelitowej
mlekowego do 100 razy
Wzrost przyjaznej mikroflory jelitowej
Prawidłowe funkcjonowanie jelit
Warto spróbować -jeśli już nic nie pomaga ;)

#11 ~Łucja~

~Łucja~
  • Goście

Napisano 09 październik 2018 - 09:58:17

Czopki są ok ale tylko doraźnie::starajmy się nie doprowadzać do tego aby je stosować...musimy sobie radzić w inny sposób np ..odbudowując mikroflore jelitową,pijąc więcej płynów;zmieniając nawyki żywieniowe.
Jeśli będziemy używały często w/w sposób na walkę z zaparciami to doprowadzimy do tego że inaczej już nasz organizm nie będzie chciał walczyć z tą przypadłością..
Ja osobiście polecam PREBIOLAX..naturalny sposób do tego aby raz na zawsze pozbyć się problemu..zakupiłam na allegro..

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 październik 2018 - 09:58:32

Czopki są ok ale tylko doraźnie::starajmy się nie doprowadzać do tego aby je stosować...musimy sobie radzić w inny sposób np ..odbudowując mikroflore jelitową,pijąc więcej płynów;zmieniając nawyki żywieniowe.
Jeśli będziemy używały często w/w sposób na walkę z zaparciami to doprowadzimy do tego że inaczej już nasz organizm nie będzie chciał walczyć z tą przypadłością..
Ja osobiście polecam PREBIOLAX..naturalny sposób do tego aby raz na zawsze pozbyć się problemu..zakupiłam na allegro..

#13 ~brazylka~

~brazylka~
  • Goście

Napisano 15 październik 2018 - 11:51:44

córcia też miała problem z zaparciami, u niej to były na przemian a to zaparcia a to biegunka, zaczęłam regularnie jej dawać probiotyk acivtive flora baby i jakoś się unormowało, z brzuszkiem nie ma problemu i już dawno nie mialą zaparć

#14 ~karolina~

~karolina~
  • Goście

Napisano 17 październik 2018 - 09:30:47

mi bardzo na zaparcia pomogła intesta. Stosuję ją dopiero tydzień, a już moje jelita zaczęły lepiej pracować i czuję się super, piję tez dużo wody i widze, że czas zaparć dobiega już końca. 

#15 ~lenka~

~lenka~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2019 - 12:45:40

chciałabym pozbyć się zaparć które mam odkąd zmieniłam pracę i trafiłam na okropnego szefa :( doraźnie przyjmuję czopki eva/qu które pomagają mi w zaparciach, chciałabym jednak usunąć je na stałe z mojego życia

#16 ~renia~

~renia~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2019 - 17:01:43

@lenka też używam tych czopków i jestem z nich bardzo zadowolona ale powiem Ci że odkąd zmieniłam dietę jest o wiele lepiej. tzn. jem więcej błonnika, dużo owoców suszonych nabiału, rano piję szklankę zaparzonego lnu plus 2l wody dziennie i sport

#17 ~raffka~

~raffka~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 13:11:34

Dieta z większą ilością błonnika, picie chociaż 1,5 litra wody, ruch - to bardzo pomaga na zaparcia. Doraźnie mogą być czopki. A jeśli dolegliwości jest więcej, np. wzdęcia czy bóle brzucha to najlepiej zadbać o nabłonek jelitowy stosując debutir z maślanem sodu, który pomaga poprawić perystaltykę jelit i bardzo łagodzi bóle brzucha, szczególnie przy dłuższym stosowaniu.

#18 ~lara~

~lara~
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 13:38:26

Bardzo bezpieczne w stosowaniu są czopki Eva/Qu, stosowałam je nawet w ciąży. Działają w ciągu kilku minut od aplikacji, rozmiękczają kał i cena też jest niewysoka.

#19 ~dzasta~

~dzasta~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 14:59:55

ja też używam tych czopków, o których pisze @lara. pomagają mi zwykle po 10 minutach, nie ma po nich uczucia podrażnienia jelit, bo nie przeczyszczają. a tak długoterminowo, to polecam zmienic dietę, unikać cięzkich smażonych potraw. i woda- minimum 2l/dzień

#20 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2019 - 18:37:56

Czopki są lepsze niż doustne środki przeczyszczające. Po doustnych preparatach to nie wiadomo kiedy się wypróżnisz, a czopek weźmiesz i po chwili jest po problemie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych