Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Ciborium

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 935 postów

Napisano 28 styczeń 2020 - 13:49:30

Niestety pokazac nie moge bo rusko-niemieckie ifotki cos sie zaciely a zyd amerykanski z photobucket mnie sciga, chce wyludzic pieniadze. Wiec prosze przyjac na wiare,ze dzis rano otrzymalem kurierem piekny obiekt sakralny-ciborium. Kazdy klecha to wie bo trzyma ow pojemnik na Hostie w koscielnym tabernaculum. Pod kluczem by sie z nim nie spoufalil polski pospolity zlodziej. Przyzwoite ciborium zrobione jest ze szczerego srebra sterlingowego, pozlocone w srodku.

Hostie produkuja zakonnice-swiete dziewice-ale dopiero w akcie Tajemnicy Wiary oplatek przeksztalca sie w Cialo Chrystusa. Do tej pory planuje tam lezakowac pozostale nam oplatki swiateczne. A te mozna schrupac bez obawy ze grom zniebios zwali nas pod stol, za kare.

Moje ciborium jest piekne-zadnych tam krzyzykow jak tez innych dekoracji. Punce czyste,z1961r czyli z czasu gdy moja podlondynska "baronia" powstawala nieopodal Hampton Court a glowna ulica przechadzaly sie tam krowy. Ciborium to uklon w strone angielskiej kultury. Ma dwie cechy jakie owa kulture wyrozniaja wsrod pospolitego chamstwa: Opulence & Restraint. Trudno to opisac polskim jezykiem ale ja to widze w otaczajacej mnie porcelanie angielskiej,w moim kiedys 6-cylindrowym wozem Jaguar XJ6, w zlotych sandalkach od Manolo Blahnika jakich nie zdolalem podarowac mojej Mondrusi.

Mondrusia juz wie,w jaki sposob sie dowartosciowalem wlasnie.Uprzejmie sugeruje, ze tam mozna bedzie mnie zapuszkowac, gdy moj czas nadejdzie. Zgadzam sie, nadmiar proszku latwo tez odsypac do klozetu. Hr Mendewesz zameldowal wczoraj,ze za 3 tygodnie ubywa do swojej wilii w Malezyjskiej dzungli. A tam juz,w owym Penang,czekaja na niego nie tylko orchidee,nie tylko malpy i weze. Tam juz czeka zly Chinczyk-Coronavirus. Pan Hrabia przyslal mi stosowna mapke zasiegu owego wirusa. Coz-odpowiedzialem taktownie.Srednia wieku kobiety w Anglii to 86 lat, mezczyzny 84. Pan Hrabia,szparki 83-latek, powinien wziac to pod uwage. I mimo, ze zycze mu Setki to podreczna trumienka musi byc pod reka. Mam nawet stosowne naczynie na uwadze- wspanialy puchar srebrny, szwedzki z deklem na ktorym siedzi krol Waregow szwedzkich.Pije tam z mikro-kufelka jakas ciecz dla zachety. Zapewne piwo z grzybkow po ktorym juz stosownie napity powstawal by rzucic sie nago z mieczem w reku na wrogow,bez strachu zadnego.Stad staro-angielskie slowo sie bierze -to go berserk-jako ze owi skandynawscy milosnicy piwa berserkami wlasnie sie zwali. No a Pan Hrabia to wlasnie Wareg patentowany, genetycznie sprawdzony juz przeze mnie.Tak wiec radze-zapakuj chinska metreso w podroz swego pana i wladcy na koniec swiata ow zgrabny pojemnik a zawsze moze sie przydac. Lepiej jednak wracaj do nas zywym!

#2 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 935 postów

Napisano 28 styczeń 2020 - 19:58:44

On Tuesday, 28 January 2020 16:36:36 UTC,   wrote:
> Am 28.01.20 um 13:59 schrieb fatso:

Ono nie jest duze-zaledwie cwierc kg srebra ale piekne. Zapewne mialo stanowic wyposazenie podroznego neseseru anglikanskiego ksiedza. Poznalem syna takowego klechy przy okazji osobistego odbioru zestawu zydowskich historycznych dzbanuszkow.Ciekawy facet-zadowolony z transakcji oprowadzil mnie po wlasnym prywatnym muzeum sreber. Byly tam piekne srebra dewocjonalne anglikanskie, wypozyczone od tatusia-ksiedza- na czyszczenie i naprawe. Nie kazdy Anglik jest bogobojny i uczciwy.Starego ksiedza obrobili wlamywacze a srebra mi ukazane tym cudownym sposobem ocalaly.

#3 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 935 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 19:57:07

Cborium albo elegancka trumienka

ec47551606f46dce93d1bb77862051074e976436

#4 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 935 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 20:32:48

A z takiego kufla pija w Londynie HrMendewesz: krysztal a dekielek ze srebra zakonczony rzezba napitego krola Waregow. 

2f495f7e792fe23556045a97c6233aa94e976436

#5 swiniopas

swiniopas

Swojak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 935 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 20:41:36

ce3897014858fd26f10c4e440a7e23684e976436

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych