Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Chełmża. Pieszy potrącony na pasach :: zobacz komentowany artykuł

Pomoc

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Teresa~

~Teresa~
  • Goście

Napisano 14 luty 2013 - 10:06:39

Poszkodowanego pieszego lub jego rodzinę bardzo proszę o kontakt pod numerem telefonu 516 762 377 Teresa

#2 ~sygnalizacja swietlna~

~sygnalizacja swietlna~
  • Goście

Napisano 14 luty 2013 - 13:03:46

Znowu koło Biedronki?

#3 ~KAMILA~

~KAMILA~
  • Goście

Napisano 14 luty 2013 - 15:25:36

co sie dziwic skoro stare ku*** stoja na rogu ze nic nie widac...stoja i pier***a jakby gdzie plotkowac nie mieli!

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 luty 2013 - 23:15:38

Piesi również sami nie uważają. Jest szarówa po 16tej, światła innych i czasami po prostu można kogos nie zauważyć. Pieszy mysli, że przejście go ochroni. Trzeba uważać i nie włazić pod koła!

#5 ~issue~

~issue~
  • Goście

Napisano 15 luty 2013 - 14:40:17

Problemem nie są piesi tylko idiota który programuje godziny włączania oświetlenia w mieście. Widzialem ten wypadek - oświetlenia nie było żadnego, było ciemno jak w przysłowiowej d.upie - nic dziwnego że kierowca zauważył pieszego w ostatniej chwili. Ten kto podjął decyzję o włączaniu świateł w mieście na długo po zapadnięciu zmroku powinien beknąć za całą tą sytuację.

#6 ~Mariusz~

~Mariusz~
  • Goście

Napisano 19 luty 2013 - 14:52:20

WYPADEK , STŁUCZKA?

USZKODZENIE MIENIA (straty materialne)
Uzyskanie odszkodowania za uszkodzony samochód jest proste i nie wymaga pomocy prawników. Zgłaszasz się do Towarzystwa Ubezpieczeniowego w którym sprawca wypadku wykupił polisę OC. Otrzymasz tam wykaz dokumentów jakie musisz zgromadzić, aby dostać odszkodowanie. Sam walczysz o swoje. Pomocy fachowców poszukasz w razie kłopotów z Towarzystwem Ubezpieczeniowym sprawcy .
USZKODZENIE CIAŁA (straty niematerialne)
Możesz samodzielnie próbować walczyć o odszkodowanie za leczenie i rehabilitację oraz o zadośćuczynienie za ból i cierpienie. Z moich obserwacji wynika, że osoby po traumatycznych przeżyciach nie mają sił i chęci aby samodzielnie walczyć o swoje, w sytuacjach wymagających solidnej wiedzy prawniczej i doświadczenia w potyczkach z ubezpieczycielem sprawcy. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych pod byle pretekstem, często automatycznie odmawia wypłaty odszkodowania licząc, że większość tak potraktowanych poszkodowanych ze względu na koszty nie pójdzie do sądu. Odradzałbym samodzielne próby uzyskania odszkodowania jeśli w grę wchodzi alkohol lub narkotyki, nie zapięte pasy, sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, pochodzi z innego kraju lub wypadkowi towarzyszyły inne niezbyt jasne okoliczności. Jeśli twoje samodzielne działania skończą się fiaskiem i po namyśle na tym etapie skorzystasz z fachowej pomocy, znowu prawnicy zażądają od Ciebie wyższej prowizji niż za sprawę jeszcze nie ruszoną.
Dla wielu osób bez wiedzy prawniczej, środków finansowych, czasu na uzyskanie odszkodowania i zadośćuczynienia za ból i cierpienie, podpisanie umowy z firmą odszkodowawczą albo wyspecjalizowaną w odszkodowaniach Kancelarią Prawną jest jedynym wyjściem z sytuacji. Wyspecjalizowanych w uzyskaniu odszkodowań firm jest dużo i zawsze warto przeanalizować kilka ofert zanim podpiszesz umowę. Klient nie ponosi żadnych opłat wstępnych. Wynagrodzenie Kancelarii Prawnej stanowi prowizja od uzyskanej dla klienta kwoty odszkodowania. Uczciwa prowizja to moim zdaniem obecnie 25% brutto (w tym jest już opłacony VAT). Kancelaria sama gromadzi niezbędne dokumenty. Klient w ostatecznym rozrachunku otrzymuje na swoje konto ¾ sumy uzyskanego odszkodowania. W przypadkach śmiertelnych prowizja bywa z reguły o 5% niższa. W razie uzyskania odszkodowania w postaci renty uczciwe firmy biorą jako wynagrodzenie najczęściej 3 miesięczne stawki renty. W szczególnych, trudnych przypadkach firmy mogą przekazać klientowi kilka tyś. zaliczki na poczet odszkodowania. Dają też gwarancję uzyskania odszkodowania w określonym okresie czasu.
MOJA RADY W PRZYPADKU KOLIZJI LUB WYPADKU
• Zarówno poszkodowany kierowca jak i kierowca-sprawca powinni zadbać o swoich pasażerów i zawieźć ich do szpitala na kontrolę stanu zdrowia.
• Samodzielnie, bez pośrednictwa firm odszkodowawczych uzyskasz odszkodowanie
a) za naprawę samochodu (za straty materialne)
B) z indywidualnej polisy na życie lub indywidualnej polisy wypadkowej
c) z ubezpieczenia grupowego w zakładzie pracy, ubezpieczenia ze szkoły
d) z polisy NNW (jeśli masz określony uszczerbek na zdrowiu)
• Aby uzyskać wysokie odszkodowanie za leczenie i rehabilitację poszukaj dobrej Kancelarii Prawnej wyspecjalizowanej w odszkodowaniach. Pamiętaj, że pod względem prawnym odszkodowanie jest formą zadośćuczynienia za leczenie i rehabilitację oraz za twoje straty materialne, a nie formą dorobienia się na wypadku.
• Unikałbym firm, które biorą za swoje usługi prowizję 35-40%+VAT albo w umowie roszczeniowej wpisują pkt. o przekazaniu firmie w ramach wynagrodzenia pierwszych 12-24 miesięcznych rent.
• W ciągu 10 dni od podpisania umowy roszczeniowej możesz od niej odstąpić bez żadnych konsekwencji. Do każdej umowy musi być dołączony wzór wypowiedzenia.

Od kilku lat zajmuję się odszkodowaniami. Każdej zainteresowanej osobie prześlę krótką, syntetyczną informację, jak należy postępować zaraz po stłuczce czy po wypadku aby uniknąć kłopotów. Odpowiem także na inne pytania dotyczące możliwości uzyskania odszkodowań. Wystarczy przysłać swojego maila na adres:
dw_kuj-pomorskie@omega-kancelaria.pl.#7 ~olga~

~olga~
  • Goście

Napisano 19 luty 2013 - 22:57:38

Prawda jest taka ze u nas nie ma kultury jazdy,Na zachodzie pieszy tylko zbliza sie do pasow to kierowcy juz sie zatrzymuja i nie do pomyslenia jest w cywilizowanym kraju aby pieszy przechodzil czy stal przy pasach i kierowca by sie nie zatrzymal.Nasi kierowcy niestety jada nawet jak pieszy juz jest na pasach.

#8 ~m~

~m~
  • Goście

Napisano 20 luty 2013 - 00:51:01

Trzeba uważać na umowę ,bo firmy a raczej ludzie,którzy chcą nam pomóc w uzyskaniu odszkodowania,to w większości hieny.Konstruują tak umowy,że niewiele dostajemy.Znam przypadek,kiedy rannemu po wypadku,już tego samego dnia w szpitalu,podsunięto do podpisu podstępem umowę.Wychodził z wypadku dwa lata-sanatorium,rehabilitacja,dziadowskie chorobowe....dostał od pośrednika,zgodnie z umową 6.200,00 a firma skasowała za reprezentowanie,z polisy-73.800,00 ....Faktycznie,dobry prawnik potrafi wyciągnąć kasę,w dodatku ,jeżeli wypadek miał miejsce za granicą,ale trzeba uważać,bo kasę ciągną sobie. Oni sentymentów nie mają. Sprawny człowiek,sobie sam poradzi.W dobie dostępu do informacji w necie,nie ma z tym problemu.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2013 - 07:04:48

Prawda jest taka ze u nas nie ma kultury jazdy,Na zachodzie pieszy tylko zbliza sie do pasow to kierowcy juz sie zatrzymuja i nie do pomyslenia jest w cywilizowanym kraju aby pieszy przechodzil czy stal przy pasach i kierowca by sie nie zatrzymal.Nasi kierowcy niestety jada nawet jak pieszy juz jest na pasach.

w cywilizowanym kraju też znajdą się deb***e którzy włażą pod koła bo przecież on wkracza na pasy,niektórzy nawet nie raczą się rozejrzeć....nie ważne że jest ślisko i kierowca jadący nawet przepisowo,nie wyhamuje na czas...już w szkole podstawowej uczono jak trzeba zachować się przed przejściem dla pieszych,dlaczego przepisy maja obowiązywać TYLKO kierowców??....mam takie małe pytanko do pieszych : kto bardziej naraża swoje zdrowie i życie? kierowca pojazdu czy Wy?? przestańcie robić kierowcom na złość,plotkować ze znajomymi stojąc jedną nogą na pasach,przypomnijcie sobie zasady zachowania na drodze a i u nas będzie cywilizacjaDodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych