Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Cena za ogrzewanie gazowe domku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
212 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Aniela~

~Aniela~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2015 - 15:14:20

Dzięki za cenne rady. 

A co myślisz na temat sterowników bezprzewodowych w każdym pokoju. Masz coś takiego??? Mój brat jest hydraulikiem, będzie robił nam całą instalację i nam mocno doradza. Jestem skłonna się na to zgodzić, bo będziemy mieli po znajomości wszelkie rzeczy do instalacji gazowej, dużo taniej. Tylko czy jest sens i czy koszty ogrzewania można obniżyć czymś takim???

#22 ~Rob~

~Rob~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2015 - 15:34:19

Ja mam założone takie sterowniki w każdym pomieszczeniu i moim zdaniem dają radę. Na parterze są płytki i podłogówka szybciej oddaje ciepło niż panele na piętrze, szybsze odłączenie pętli na parterze nie pozwala na przegrzanie, natomiast góra jeszcze długo pracuje na uzyskanie żądanej temperatury. Na piętrze mam pokoje od południa oraz północy i w słoneczne dni też widać różnicę w szybkości ogrzania pomieszczeń. Przy budowie domu koszt paru sterowników jest mało zauważalny.

#23 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2015 - 08:09:00

Rob a jak u Ciebie jest z kotłem, jak wszystkie pomieszczenia są do grzane do zadanej temperatury i siłowniki zamknęły pętle to kociol dostaje sygnał i się wyłącza czy dalej cały czas pracuje ale na takim podtrzymaniu tylko?

#24 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2015 - 08:12:51

Też uważam że warto dać siłowniki, dogrzewa wtedy tylko gdy jest potrzeba a jak jest osiągnięta temper to siłownik zamyka, bez nich jest cały czas obieg i wg mnie większe zużycie gazy wtedy.

#25 ~Łukasz~

~Łukasz~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2015 - 21:47:53

Witam,

ja natomiast nie zgodzę się z teorią, że termostat w każdym pokoju jest dobry dla podłogówki. Wg mnie lepszym rozwiązaniem jest pogodówka i regulacja temperatury na przepływomierzu. Takie rozwiązanie ma kilka plusów:

- podłoga jest cały czas ciepła/letnia - lepszy komfort cieplny

- nie tracimy gazu na ponowne nagrzanie posadzki

- piec kondensacyjny z założenia powinien się włączyć raz na jak najdłuższy okres czasu - wtedy mamy największy zysk kondensacji. Wiele obiegów może prowadzić do sytuacji w której piec się włącza/wyłącza kilka razy w krótkim okresie czasu.

To jest moje zdanie, ktoś się może zgodzić, a ktoś nie - w końcu mamy wolność słowa :)

To tyle z wywodów, a teraz dane za zeszły rok - temperatura 21-22 stopnie, dom 170m2, ogrzewanie + ciepła woda wyszło 1100m3, co daje ok. 2700zł. Czy to dużo czy mało każdy może sam ocenić. Ja natomiat uważam, że za komfort, w którym przychodzę do domu i nie muszę pilnować pieca to jest dobra cena. Warto zauważyć, że zimy jako takiej w ostatnim roku nie było, więc przy dużych, długo utrzymujących się mrozach zużycie może być sporo większe.

#26 ~ekolog~

~ekolog~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2015 - 08:09:16

Gaz i tylko gaz ziemny - ekologiczny i ceny spadły

#27 ~Justyna~

~Justyna~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2015 - 12:49:22

Dom 130m2, bez piwnic, parter podłogowe, poddasze kaloryfery, szt. 3, łazienki podłogowe
Temp. w domu 20-22st., piec załącza się gdy temp. spada poniżej 20. 
Rachunek za ogrzewanie w grudniu, plus ciepła woda (2os. +2małych dzieci) ----> 377zł
Zbyt dużo czynników wpływa na ostateczny rachunek żeby porównywać tak bezpośrednio. 

#28 ~popolek~

~popolek~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2016 - 13:25:52

Dom 4- letni , 176 m.kw. ocieplony, ogrzewanie podłogowe,piec kondensacyjny Viessmann z zasobnikiem ciepłej wody, 3 osoby, tem. stała we wszystich pomieszczeniach- 22 stp.

Zużycie gazu przez 12 miesięcy- 1800 m.szesc

(mniej wiecej takie zuzycie utrzymuje sie od ok. 4 lat )

i to mi pasuje a nie jakieś 200 zł / miesiąc "no bo tak dla klimatu kominek czasam odpalam" hi hi

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2016 - 15:29:33

Dom 130m2, bez piwnic, parter podłogowe, poddasze kaloryfery, szt. 3, łazienki podłogowe
Temp. w domu 20-22st., piec załącza się gdy temp. spada poniżej 20. 
Rachunek za ogrzewanie w grudniu, plus ciepła woda (2os. +2małych dzieci) ----> 377zł
Zbyt dużo czynników wpływa na ostateczny rachunek żeby porównywać tak bezpośrednio. 

W grudniu gdzie caly m-c temperatura oscylowala +10 C i wiecej zaplacilas 377 zł , a co bedzie za styczen gdyby temp przez caly m-c oscylowala srednio -10 C , wtedy kto wie czy zmiescisz sie w 1500 zl/mc. Takie to sa uroki ogrzewania gazowego.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2016 - 15:43:29

To i tak super tanio, za mieszkanie i pow. 60m2 co miesiąc płace czynszu 650 zł to rocznie daje 7800 zł. trzy osoby zamieszkałe. I co mam w cenie ogrzewanie, ciepłą i zimną wodę - kanalizacje, gaz i posprzątaną klatkę. Reszta idzie w kosmos bo remonty robione co 10 lat.

Do tego w prezencie mały balkon i pełno sąsiadów, brak miejsca na parkingu po 17.

Wobec powyższego jak wszytsto pojdzie z planem będę też ogrzewał swój domek gazem od kolejnej zimy.

Ps dwa mieszkania o łącznej powierzchni 120m2 to koszt rocznie 15600. Wątpię, że koszt eksploatacji domu za cały rok wynosi 16 tys zł.

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2016 - 18:18:21

To i tak super tanio, za mieszkanie i pow. 60m2 co miesiąc płace czynszu 650 zł to rocznie daje 7800 zł. trzy osoby zamieszkałe. I co mam w cenie ogrzewanie, ciepłą i zimną wodę - kanalizacje, gaz i posprzątaną klatkę. Reszta idzie w kosmos bo remonty robione co 10 lat.

Do tego w prezencie mały balkon i pełno sąsiadów, brak miejsca na parkingu po 17.

Wobec powyższego jak wszytsto pojdzie z planem będę też ogrzewał swój domek gazem od kolejnej zimy.

Ps dwa mieszkania o łącznej powierzchni 120m2 to koszt rocznie 15600. Wątpię, że koszt eksploatacji domu za cały rok wynosi 16 tys zł.

Zamien sie na bude z MPGN tak 80m/2 z piecami.

Tam zobaczysz dopiero jaki jest czynsz a do tego dochodzi jeszcze oczywiscie koszt opału i robocizna. W kazdym pokoju syf w okolo pieca bo jakże ma byc inaczej.Na koniec wyjedz sobie z takiej budy na tydzien ( przy tej temp co jest teraz ) i wróć,wtedy zobaczysz dopiero sajgon temp w pokojach +4 C.

Dla ulatwienia podam ze koszt utrzymania mieszkania tj. czynsz + opał + drzewo w zimie oscyluje cos kolo 1000 zl/m-c. O jakimkolwiek wyjezdzie mozesz sobie pomarzyc chyba ze zatrudnisz i zaplacisz za palacza ktory bedzie ci przepalał mieszkanie.

Fajnie prawda.

#32 ~Artur~

~Artur~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2016 - 13:27:59

U mnie dom 115M2 piec gazowy ferroli kondensacyjny plus zasobnik 150l, ogrzewanie częściowo podłogowe, roczny koszt ogrzewania domu i wody (średnia z dwóch lat odkąd w nim mieszkam) to 2300 zł.Temperatura w domu 22,5 za dnia 21,5 nocą. Jestem bardzo zadowolony z tego ogrzewania, wcześniej w starym domu miałem znacznie wyższe koszty palenia węglem,miałem węglowym itp. oczywiście dom był stary i nieocieplony. Wieczorny powrót do ciepłego domu to naprawdę super sprawa.

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:11:53

U mnie dom 115M2 piec gazowy ferroli kondensacyjny plus zasobnik 150l, ogrzewanie częściowo podłogowe, roczny koszt ogrzewania domu i wody (średnia z dwóch lat odkąd w nim mieszkam) to 2300 zł.Temperatura w domu 22,5 za dnia 21,5 nocą. Jestem bardzo zadowolony z tego ogrzewania, wcześniej w starym domu miałem znacznie wyższe koszty palenia węglem,miałem węglowym itp. oczywiście dom był stary i nieocieplony. Wieczorny powrót do ciepłego domu to naprawdę super sprawa.

Przestan sciemniac ze za ogrzewanie gazem 2300 zł/rok . Ludzie maja zwykle Junkersy tylko do podgrzewania wody i maja oplaty wieksze w skali roku.

#34 ~Artur~

~Artur~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2016 - 00:11:52

Gościu, Twój komentarz jest delikatnie mówiąc dziwny.Jest tak jak napisałem (w przybliżeniu). 1 stycznia miałem zużycie wg.licznika 2750, mieszkam 2 lata i 8 miesięcy tj.od 1maja 2013, a już od marca delikatnie dogrzewałem. No i tak to jakoś wychodzi, może dlatego, że zimy są ostatnio łagodne jak również dlatego, że przyłozyłem się do izolacji. Ciepłej wody też dość dużo zużywamy (na szczęście mam swoją wierconą studnię i oczyszczalnie) bo moje dziewczyny to się pluskają jak delfiny. Pozdrawiam i mniej sceptycyzmu życzę.

#35 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2016 - 20:10:01

200m2 ogrzewane miałem. Temp 20st 3tony miału na cały sezon po 450/tona i tak od 8 lat. Piec szuflada. 8 styropianu i grzejniki Alu.

#36 ~Wieliczczanin~

~Wieliczczanin~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2016 - 21:35:05

W sierpniu 2014 kupiłem dom w szeregówce 100m2 (pierwszy z szeregu). Mam ogrzewanie gazowe. Pierwsza zima nie była ostra więc  więc rachunki za gaz rzadko przekraczały 200zł. W tym roku też nie ma tragedii bo za pierwsze miesiące zimowe zapłaciłem 180-230zł. Na parterze i piętrze po 3 grzejniki + ogrzewanie podłogowe w łazienkach i kuchni. Nie potrafię zrozumieć skąd takie wysokie rachunki za gaz?!

Na jesieni ubiegłego roku założyłam gazowy piec Beretta do ogrzewania domku o pow. ok 120m. 3 grzejniki i ogrzewanie podłogowe. Jako ,że jest ciepła zima piec idzie na pól gwizdka.

Za grudzień i styczeń wyszło mi ok 1300zł. Jestem ciekawa ile płacą inni za gaz mający podobne mieszkanie

#37 DeGie

DeGie

DeGie

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1429 postów

Napisano 09 styczeń 2016 - 14:33:10

Ciepłej wody też dość dużo zużywamy

A może jakieś konkrety? Co oznacza "dużo" ? Dla jednego to 8m3 dla drugiego 28m3.

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2016 - 21:02:31

??

#39 ~Artur~

~Artur~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2016 - 23:35:26

Racja, nie mogę określić w liczbach zużycia wody nawet ogólnie a co dopiero ciepłej bo jak pisałem mam własne ujęcie i nie mam żadnego licznika. Dla mnie dość dużo to może być swobodne korzystanie np.częste zapełnienia wanny, a dla Ciebie może to być napełnienie basenu. Nie mniej jednak jestem zadowolony z wyniku jaki osiągamy w ilości zużycia gazu. Spodziewałem się większych kosztów za zużycie gazu. :-) pozdrawiam

#40 ~jan~

~jan~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2016 - 14:23:50

dzisiaj otrzymałem rachunek za dwa miesiące 920 zł piec dietrich domek 120 m2

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych