Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Cena za ogrzewanie gazowe domku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
212 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~palacz~

~palacz~
  • Goście

Napisano 23 luty 2015 - 19:42:00

Jeśli masz kasę, to płać, bo jedynym plusem gazowego jest to, że czysto.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2015 - 12:04:23

nikt kto wybulił  kupę kasy na piec gazowy i akcesoria potrzebne do ogrzewania gazowego nie przyzna się że teraz buli dwa razy tyle co inni na ogrzewaniu miałowym. Polacy są tacy że do porażki trudno im się przyznać a jedynym plusem ogrzewania gazowego jest czystość i zero pracy fizycznej-jak to niestety jest w mialowcu. Ale wybór ogrzewania zależy od wielu czynników np. wiek właścicieli-my na razie jesteśmy w sile wieku i nie mamy problemu obsługiwać piec miałowy a świadomość zaoszczędzonej kasy w stosunku do gazowego-bezcenna.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2015 - 14:32:17

Prawda jest taka że w piecu miałowym spalimy wszystko-trafi nam się tańsze drewno, w tartaku sprzedają po taniości takie fajne ścinki w formie krótkich deseczek, karton po telewizorze itp oczywiście z zachowaniem ekologii -nie palić plastików . No a ci z gazem dlaczego jak tu czytam wspomagają się kominkami?-no bo gaz jest bardzo drogi i wiele artykułów z przelicznikami juz było i wciskanie kitu że na gazie się dobrze wychodzi to po prostu dziecinada osób które gazowe założyli i teraz plują sobie w brodę.

#4 ~ZEN~

~ZEN~
  • Goście

Napisano 25 luty 2015 - 17:29:22

A ja dopiero zakładam gaz w mieszkaniu (piętro w domku) - 120 m2 - i się nie boję kosztów, chcę mieć czysto i wygodnie.

A po drugie mogę sobie skoczyć na narty na dwa tygodnie i mi się dom nie wychłodzi, a jak wy tak przy miałowym na urlop jedziecie, to jaką temperaturę zastajecie po powrocie???

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2015 - 19:14:33

A ja dopiero zakładam gaz w mieszkaniu (piętro w domku) - 120 m2 - i się nie boję kosztów, chcę mieć czysto i wygodnie.

A po drugie mogę sobie skoczyć na narty na dwa tygodnie i mi się dom nie wychłodzi, a jak wy tak przy miałowym na urlop jedziecie, to jaką temperaturę zastajecie po powrocie???

nikt przy zdrowych zmysłach nie zostawia domu bez opieki na dwa tygodnie-choćby ze względu na wewentualne włamanie-zawsze można kogoś poprosić o przypilnowanie i człowiek w spokoju odpoczywa na urlopie. Nikt też przy zdrowych zmysłach nie zostawia uruchomionego jakiegokolwiek urządzenia pod nieobecność domowników na więcej niż 1-3 dni. W takich przypadkach zakręca się główny zawór wody itp ale ja dziękuję za takie narty i urlop jakbym miała rozmyślać co się w domu dzieje.A nawet wychłodzone mieszkanie nie potrzebuje wiele czasu aby się rozgrzać więc w czym problem?

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2015 - 23:27:49

Mieszkam od roku w domu 130m. W całym domu mam podłogówkę i podobnie jak poprzednicy rachunek za grudzień i styczeń miałem 1300 zł. Ogrzewanie + ciepła woda. Piec viessman.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2015 - 06:39:23

A macie ocieplone domki, że płacicie tak mało za gazówkę? Większość domków to stare powojenne kloce, nieocieplone, z murami grubości około metra. Ojciec mieszka w takim i planuje założyć gazówkę na wiosnę. Będzie to opłacalne? Do tej pory palił węglem. Tona węgla około 850zł, miesięcznie spokojnie jedna tona szła z dymem..Niestety zdrowie fizyczne nie pozwala już na palenie węglem... :/ 

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2015 - 17:39:39

za 2 mies 260 zł pomyliłem sie

#9 ~Grundiusz~

~Grundiusz~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2015 - 19:43:18

Kocioł od Mory, przez zimę poniżej 900 za cały sezon. Kocioł na drewno i węgiel ze zgazowywaniem - oszczędny i ekologiczny. Czekam jeszcze aż fotowoltaika nieco potanieje, to może o jakimś basenie pomyślę małym ;)

#10 ~aneta~

~aneta~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2015 - 13:43:09

A ja własnie zdecydowałam się z mężem na  ogrzewanie  gazowe w nowym domu i wie już teraz ze koszty poniosę takie same jak paląc eko- groszkiem,dobra izolacja domu,fundamentów.dobre okna i oczywiście ogrzewanie podłogowe odpowiednie styropiany folia i wylewka i oczywiście piec i dobry fachowiec a takiego mamy.Wiadomo że w pierwszym sezonie grzewczym koszty będą wyższe ale to dlatego że mury są nie nagrzane.Jak się już wprowadzę to napiszę koszty roczne  i zapewniam że jeżeli się pomyliłam z wyborem to się do tego przyznam a zapomniałam dodać że będzie też pompa ciepła do grzania wody dom to 160m2.

#11 ~expert~

~expert~
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2015 - 09:03:56

A ja własnie zdecydowałam się z mężem na  ogrzewanie  gazowe w nowym domu i wie już teraz ze koszty poniosę takie same jak paląc eko- groszkiem,dobra izolacja domu,fundamentów.dobre okna i oczywiście ogrzewanie podłogowe odpowiednie styropiany folia i wylewka i oczywiście piec i dobry fachowiec a takiego mamy.Wiadomo że w pierwszym sezonie grzewczym koszty będą wyższe ale to dlatego że mury są nie nagrzane.Jak się już wprowadzę to napiszę koszty roczne  i zapewniam że jeżeli się pomyliłam z wyborem to się do tego przyznam a zapomniałam dodać że będzie też pompa ciepła do grzania wody dom to 160m2.

Jeżeli masz gaz ziemny to wydatek na pompę ciepła do grzania wody będzie zbednym wydatkiem. Uwierz mi...

#12 talvius

talvius

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 wrzesień 2015 - 09:14:51

Ja się przesiadłem na pompę ciepła i jestem zadowolony. Koszty też wychodzą korzystniej.

#13 ~Julka~

~Julka~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2015 - 18:48:24

Czy może ktoś dać namiary na dobrego fachowca co zrobi przegląd pieca gazowego BERETTA . Ile kosztuje zainstalowanie elektroniki do takiego pieca( chodzi o sterowanie piecem elektronicznie)

#14 ~Hubert~

~Hubert~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2015 - 19:38:26

blędne gadanie.

Ja ogrzewam dom majac wlasny zbiornik na gaz i zuzywam na mieszkanie 170m2 okolo 2600 litrow gazu z ciepla woda...

Gaz kupowalem ostatnio po 1.47 zł brutto.

Tylko trzeba miec troszke oleju w głowie;)

#15 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2015 - 14:15:47

Koszt elektrycznego ogrzewania domu 144 m2 wyniósł 1600zł w sezonie zimowym 2014/15, a przygotowania ciepłej wody użytkowej dla 4 os.rodziny 55zł/mc.
W dzisiejszym standardzie budownictwa nie trzeba budować kosmicznych kotłowni za wielkie pieniądze, wystarczy kabel grzejny w posadzce i termostat na ścianie.
W ciepłym domu strach rozpalić w kominku gdy nie ma na zewnątrz wielkiego mrozu .
Elektryczne ogrzewanie podłogowe to najwyższy komfort, cisza, bezpieczeństwo i czystość oraz co najważniejsze TANIO w zakupie i eksploatacji!
Zamiast wydawać na wyszukane systemy grzewcze lepiej zainwestować w termoizolację, zdrowe łóżko do sypialni i klimatyzację, bo lata mamy w Polsce coraz cieplejsze.

#16 ~Paweł~

~Paweł~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2015 - 12:35:48

blędne gadanie.

Ja ogrzewam dom majac wlasny zbiornik na gaz i zuzywam na mieszkanie 170m2 okolo 2600 litrow gazu z ciepla woda...

Gaz kupowalem ostatnio po 1.47 zł brutto.

Tylko trzeba miec troszke oleju w głowie;)

Ogrzewasz ale w jakim okresie - od do.

#17 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2015 - 09:07:01

Witam.
Ja od jutra zaczynam grzanie...
Dom ocieplony sciany styropian grafit 15cm, dach welna 30cm. Podłogówka cały dom, użytkowej 140, całkowitej 170. Kondensat piec z zasobnikiem 150l, sterowanie listwa Tech i programatory pokojowe Tech, silowniki na każdej pętli.
Czas pokaże jak zużycie gazu ziemnego.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2015 - 06:31:18

Tak tak,

#19 ~Aniela~

~Aniela~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2015 - 14:10:45

Ja się nie przyznam, bo nie bulę. Mam kocioł z kondensacją i różnicy cenowej nie widzę. Zważywszy, że jak nie ma nikogo w domu to steruję ogrzewaniem przez aplikację, zamiast zaglądać do pieca co godzinę i zastanawiać się czy mi go nie rozsadzi. A jak trochę potanieją panele solarne i dorzucę je do zestawu to Wy będziecie mieli problem, by przyznać się, że bulicie dwa razy więcej za popiół, sadzę i ciągłe bieganie zimą po opał.

Witam, nie wiem czemu dużo wypowiedzi jest pełnych nienawiści, zwłaszcza do tych co ogrzewają gazem. Każdy ma prawo do ogrzewania jakie chce i na jakie go stać.

My budujemy się, na wiosnę robimy instalacje: ogrzewanie podłogowe w całym domu plus grzejnik w garażu i dodatkowe w łazienkach, piec z zamkniętą komora spalania (firma jeszcze niewiadoma), solary montowane z gminnego projektu unijnego za 2200 zł., oczywiście dobre ocieplenie itp. domek 135 m pow użytkowa. Kominek tylko rekreacyjnie. 

Nie wyobrażam sobie abym miała węglem opalać, poza tym podłogówka nie wchodziłaby w grę, bo słabo by się nagrzewała i ciągle wygasała. Liczymy na koszty 4 tys rocznie, pierwszy rok pewnie będzie droższy, ale nas to nie przeraża, bo wiem ile mama płaci za węgiel za rok. Idzie jej ok 3 tony po tysiąc złotych, nie wspomnę o drzewie na rozpałkę. Ale ma dom już kilkunastoletni, także kiedyś było inaczej. 

#20 ~``~

~``~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2015 - 14:46:15

Witam, nie wiem czemu dużo wypowiedzi jest pełnych nienawiści, zwłaszcza do tych co ogrzewają gazem. Każdy ma prawo do ogrzewania jakie chce i na jakie go stać.

My budujemy się, na wiosnę robimy instalacje: ogrzewanie podłogowe w całym domu plus grzejnik w garażu i dodatkowe w łazienkach, piec z zamkniętą komora spalania (firma jeszcze niewiadoma), solary montowane z gminnego projektu unijnego za 2200 zł., oczywiście dobre ocieplenie itp. domek 135 m pow użytkowa. Kominek tylko rekreacyjnie. 

Nie wyobrażam sobie abym miała węglem opalać, poza tym podłogówka nie wchodziłaby w grę, bo słabo by się nagrzewała i ciągle wygasała. Liczymy na koszty 4 tys rocznie, pierwszy rok pewnie będzie droższy, ale nas to nie przeraża, bo wiem ile mama płaci za węgiel za rok. Idzie jej ok 3 tony po tysiąc złotych, nie wspomnę o drzewie na rozpałkę. Ale ma dom już kilkunastoletni, także kiedyś było inaczej. 

Bez problemu zmiescicie sie w zakłądanych kosztach- ja mam dom pietrowy 176 mkw- ,wszedzie podłogówka, temperatura stała 22 stp +  oczywiscie podgrzewanie wody dla 3 osobowej rodziny. Zuzycie gazu w ciagu roku ( a prowadze staystyke od 4 lat -wynosi od 1800-1900 m.szesc. rocznie - co przekłada sie na kwote około 4400 -4500 zł. ) mamy kominek -ale jak czytam o tym ile oszczednosci mozna uzyskac spalają kilka metrów drewna , to mnie od razu odrzuca- ja mam kominek ,ale nie lubie w nim palic KOminek , to taka troche fanaberia budujacych sie, jak chcesz popatrzec na ogień - to zamontuj sobie biokominek - taniej, czysciej i bez tych ceregieli. Info dla przyszłych budujacych sie- czytajcie muratory, badzcie madrzejsi od budowlanców i bez skrupułów egezekfujcie to co jest w projekcie,,, budowlancy zawsze beda robic tak, zeby im było łatwiej- tylko po budowie to ty zostaniesz z rachunkami.Pozdrawiam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych