Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Błędne informacje w Gniewkoramie

błędne informacje Gniewkorama Gniewkowo

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
141 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Mediewista~

~Mediewista~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 00:11:41

Przede wszystkim zacznijmy,że każdy w Gniewkowie mógłby się kłaniać Panu Damianowi. Znam go od lat z licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji i kongresów naukowych, na których występował jako prelegent prezentując swoje wyniki badań w postaci referatów. Jego wiedza i umiejętności robiły wrażenie na największych procesorach w Polsce a tu nagle anonim podważa jego wiedzę. Wolne żarty. Czy drogi "Gościu" wiesz,że p. Damian prezentował wyniki swoich badań np na międzynarodowym kongresie armenologicznym i jest członkiem AIEA Congres? Ty chyba nie masz pojęcia człowieku z kim wchodzisz w "polemikę". Tak się wprost zapytam. Znasz chociaż dobrze łacinę średniowieczną? Znasz się na metodologii historii? Masz dowody na swoje głupoty? Jeśli nie to przykro mi, ale rozsądnej byłoby odpuścić. Jeśli masz jakieś zastrzeżenia do postaci księcia Władysława Białego to przedstaw je nam. Z chęcią się odniesiemy do tego co napiszesz. Ja jestem mediwwistą i chętnie z Tobą podyskutuje, ale odpowiedź mi najpierw na moje pytania tchórzu. :-D Czy ty chłopie jesteś tak głupi,że myślisz iż Damian nie robi krytyki źródłowej czy mi się tylko zdaje? Chłopcze on zna i potrafi stosować w badaniach historycznych więcej metod badawczych niż Ty kiedykolwiek będziesz znał.;-)

#42 ~Mediewista~

~Mediewista~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 00:31:45

Już pominę,że świadków dokumentów wystawionych przez Władka jest sporo. Ja Ci błądzący w ciemnościach "Gościu" rzucę takie porównanie do Władysława Opolczyka. Ten rzeczywiście dobrowolnie zastawił Księstwo Gniewkowskie - zakonowi krzyżackiemu i sprzedał Złotorię. Władek tak nigdy nie postąpił bo zwyczajnie nie miał powodu. Po prostu świetnie rządził swoim księstwem mając szanse i prawa do korony polskiej. Ba! Nie bez powodu wojnę z Opolczykiem rozpoczął Władysław Jagiełło. Jeszcze takie "głupie" pytanko mam jak Kaziu Wielki był taki gieroj to czemu nie zaatakował Księstwa Gniewkowskiego? Czy mamy choćby cień dowodu na to,że Biały oddał choćby kawałeczek ziemi zakonowi NMP? Ja Ci odpowiem - nie mamy. Wręcz przeciwnie drobne nadania dla możnych, rycerzy czy norbertanek świadczą że był mądrze i realnie rządził. Przecież musiał sobie zjednać poddanych. Poza tym zobaczmy kogo woleli sami mieszczanie gniewkowskich - Władzia czy burgarabiego królewskiego i jego rycerzyków co okupowali Księstwo Gniewkowskie? Szanowny Panie "Gościu" otóż proszę sobie wyobrazić,że po rocznej okupacji grodu i zamku Gniewków jak tylko przybył tutaj Biały ze swoim wojskiem od razu stanęli po jego stronie ustawiając stopy siana pod murami tegoż zamku, a następnie je podpalając. W ten sposób pomogli mu zdobyć zamek i pokonać rycerzy królewskich. Po tej kampanii zasilili nawet jego chorągwie.:-)

#43 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 05:53:26

Nie chce sie wtrącać bo za mało wiem o średniowieczu ale odnoszę wrażenie że oponent pana Damiana nie tyle podważa zasługi Władysława co chce wiedzieć na ile prawdziwe są informacje o tym władcy.
Przykład z 39r trochę słaby ale chyba rozumiem ogólne założenia tych pytań. Tak sie tylko luźno zastanawiam, kiedy dokładnie okazało się że papież Pius XII Pomagał nazistom. Wiem że to troche nie na temat ale co tam ;-)

#44 ~Mediewista~

~Mediewista~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 06:50:14

Odpowiedz ze strony Damiana padła. Na wszelki wypadek Ci to powtórzę. Źródła mówiące o Władysławie Białym są wiarygodne. Twoje porównanie jeet,znowu do XX wieku jest nieadekwatne do epoki w jakiej żył ten książę gniewkowski. Po drugie zauważ że miał pełne poparcie swojej ludności. Zwróć uwagę na informacje z ostatnich postów. :-) Odpuść sobie te porównania zakonu do faszystów, bo są nie na miejscu. Po drugie Władek sięgnął po zakon dopiero w drugiej wojnie na Kujawach kiedy go ZDRADZILI można i rycerze z Kujaw i Wielkopolski, a przypominam że był po mieczu z królem co oznacza że wobec bezpotomnej (z legalnego związku) śmierci Kazimierza Wielkiego to jemu należała się korona polska. W tamtych czasach możnowladztwo za dużo podkskakiwało. Miało wielki wpływ na bieg spraw ówczesnego Królestwa Polskiego. Tylko Władek był w stanie ukrócić jego samowolę i wzmocnić władzę królewską. Aby rządzić musiał się na kimś oprzeć, na swoich ludziach. Tak czynił każdy władca w dziejach. Ja proponuję przeczytać o Władysławie Opolczyku, który sprawował rządy w Ksiestwie Gniewkowskim. Zobacz zamiast instrumentalnie wykorzystać zakon krzyżacki do własnych celów ten dobrowolnie zastawił i sprzedał dziedzictwo Piastów Gniewkowskich.

#45 ~Damian~

~Damian~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 07:15:48

Ja natomiast podkreślę,że przełom panowania Kazimierza Wielkiego i Ludwika Andegaweńskiego to przełomowy moment w dziejach Polski. Właśnie wtedy trzeba było dokonać wzmocnienia władzy królewskiej w Polsce, która wówczas bardzo osłabła a co jak wiemy otworzyło drogę do anarchii i samowoli szlacheckiej w kolejnych wiekach Rzeczpospolitej Obojga Narodów oraz w dalszej konsekwencji do rozbiorów naszego kraju.

#46 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 07:21:02

Zauważmy,że zwycięstwo Władka w wojnach o Księstwo Gniewkowskie i koronę polską dawało Piastom władzę w Ksiestwie Gniewkowskim, Królestwie Polskim i Królestwie Węgier (faktycznie rządząnym przez Elżbietę Bosniaczkę bo Ludwik Andegaweński rezydował w Krakowie). :-)

#47 ~Mediewista~

~Mediewista~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 08:10:58

Przekaz z bulli Klemensa VII jest dla nad na tyle wiarygodny,że pochodzi z okresu gdy papiestwo się wzmocniło politycznie. Natomiast od 1309 do 1377 roku znajdowało się w tzw."niewoli awiniońskiej",a ścislej mówiąc pod kuratelą wpływowych Andegawenów, przeciwników Władysława Białego.

#48 ***

***

  Znajomy

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 46 postów

Napisano 08 kwiecień 2018 - 12:34:15

Przede wszystkim zacznijmy,że każdy w Gniewkowie mógłby się kłaniać Panu Damianowi. Znam go od lat z licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji i kongresów naukowych, na których występował jako prelegent prezentując swoje wyniki badań w postaci referatów. Jego wiedza i umiejętności robiły wrażenie na największych procesorach w Polsce a tu nagle anonim podważa jego wiedzę. 

 

Szkoda tylko, że widnieje na liście dłużników... Wierzyciele to chyba raczej mu się nie "pokłonią".#49 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 18:46:27

Pan Damian taki mądry jest a wiedza przecież kosztuje :-))

#50 ~Mediewista~

~Mediewista~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 19:10:57

O ile to prawda, bo te informacje to jak się dowiedziałem są nieaktualne. Roszczenia to może sobie kupować byle frajer, ale bez tytułu wykonawczego to może guzik wskórać. I rzecz jasna o ile to o niego chodzi :-)
Wiedza natomiast faktycznie kosztuje. Nie ma nic za darmo. Sam to wiem po swoim przykładzie. Pewnie Damian też to wie.

#51 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 19:15:54

Szkoda tylko, że widnieje na liście dłużników... Wierzyciele to chyba raczej mu się nie "pokłonią".


Ja się tak zapytam a kogo to obchodzi w tym temacie? Obchodzimy od meritum jak nie mamy racji i języka w gębie brakło? Zakładając,że oczywiście jest to prawda i o niego chodzi...

#52 ~Damian~

~Damian~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 19:25:56

Nie zamierzam komentować wpisu Pana od gwiazdek. Proszę się zorientować co to jest takiego zniesławienie.:-) Wracając do okoliczności zastawu księstwa przez Białego to warto wiedzieć, że sprawa jest grubymi nićmi szyta. Od samego początku miała podtekst polityczny. Janko z Czarnkowa pisał o sporze granicznym między sędzią królewskim z Inowrocławia a Władysławem Białym. Konflikt ten doprowadził do aresztowania księcia i zmuszenia go do zastawu Księstwa Gniewkowskiego. Na terenie lenna inowrocławskiego mogło się odbyć, gdyż tam władza księcia była słabsza niż sędziego królewskiego działającego na polecenie Kazimierza Wielkiego.

#53 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 19:40:52

:lol:

Szkoda tylko, że widnieje na liście dłużników... Wierzyciele to chyba raczej mu się nie "pokłonią".

Być może zobowiązania finansowe które pan Damian podpisywał były w języku, którego akurat nie zna  :lol:  Może Aramejski ?

Doskonałe zdolności analityczne też się nie przydały ? :D

 

Takie roszczenia powstają właśnie w wyniku długów tak na ścisłość a brak ich spłaty na wcześniej przyjętych warunkach sprawia że taki osobnik jest niewiarygodny.

O ile to prawda, bo te informacje to jak się dowiedziałem są nieaktualne. Roszczenia to może sobie kupować byle frajer, ale bez tytułu wykonawczego to może guzik wskórać.

 

A teraz bardziej poważnie.

Padło pytanie z przymrużeniem oka czy są jacyś naoczni świadkowie zdarzeń z 14 wieku. No i okazało się że są. Jan z Czarnkowa. No to super. W takim razie  który ze współczesnych historyków znał tego Jana ? Pewnie pan Damian go znał i dlatego ma powody żeby mu bezwarunkowo wierzyć.

No ale skoro ja nie mam obowiązku wierzyć temu Jankowi to może zaufajmy innemu -Janowi Długoszowi. Tylko co on wiedział o Władku ? Chyba tylko tyle co usłyszał od innych bo przecież urodził się kilka lat po śmierci Władka. 

Oczywiście pan Damian zaraz mnie z ziemią zrówna za mój tok rozumowania ale w zasadzie mam to  w du***. 

Wiem, że  jeżeli jeden przekaz historyczny zostanie przekłamany to reszta historyków opierająca się na tym źródle, będzie powielać te błędy.

Z tego co wiem Jan z Czarnkowa był powiązany z kościołem, podobnie jak Władek. Tak trudno sobie wyobrazić że jeden dostojnik kościelny mógł chcieć ''wybielić'' drugiego w swoich przekazach ? 

A  Gdyby na przykład Władek Janka przekupił ? No przecież byśmy się tego nie dowiedzieli od Janka, prawda ?

 To podobnie jak pewien książe płacił pewnej kronikarce żeby pisała o nim same pozytywy. Można ?

 

Ale, to tylko takie luźne rozważania, bo lubie patrzeć z różnych perspektyw na rózne sprawy. 

Pan Damian orzekł iż nie dowiemy się już o Gniewkowie niczego, co by radykalnie zmieniło naszą wiedzę w tym temacie.  

Ciekawa teoria. Pan Damian wie absolutnie wszystko i zarządził koniec odkrywania historii naszej gminy.

:D

''Ja jestem alfą i omegą''... powiedział Bóg. Ja też odpowiedział Damian.

 

O ile to prawda, bo te informacje to jak się dowiedziałem są nieaktualne. Roszczenia to może sobie kupować byle frajer, ale bez tytułu wykonawczego to może guzik wskórać. I rzecz jasna o ile to o niego chodzi #54 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 19:49:17

:lol:
Szkoda tylko, że widnieje na liście dłużników... Wierzyciele to chyba raczej mu się nie "pokłonią".
Być może zobowiązania finansowe które pan Damian podpisywał były w języku, którego akurat nie zna :lol: Może Aramejski ?
Doskonałe zdolności analityczne też się nie przydały ? :D </p>
Takie roszczenia powstają właśnie w wyniku długów tak na ścisłość a brak ich spłaty na wcześniej przyjętych warunkach sprawia że taki osobnik jest niewiarygodny.
O ile to prawda, bo te informacje to jak się dowiedziałem są nieaktualne. Roszczenia to może sobie kupować byle frajer, ale bez tytułu wykonawczego to może guzik wskórać.
A teraz bardziej poważnie.
Padło pytanie z przymrużeniem oka czy są jacyś naoczni świadkowie zdarzeń z 14 wieku. No i okazało się że są. Jan z Czarnkowa. No to super. W takim razie który ze współczesnych historyków znał tego Jana ? Pewnie pan Damian go znał i dlatego ma powody żeby mu bezwarunkowo wierzyć.
No ale skoro ja nie mam obowiązku wierzyć temu Jankowi to może zaufajmy innemu -Janowi Długoszowi. Tylko co on wiedział o Władku ? Chyba tylko tyle co usłyszał od innych bo przecież urodził się kilka lat po śmierci Władka.
Oczywiście pan Damian zaraz mnie z ziemią zrówna za mój tok rozumowania ale w zasadzie mam to w du***.
Wiem, że jeżeli jeden przekaz historyczny zostanie przekłamany to reszta historyków opierająca się na tym źródle, będzie powielać te błędy.
Z tego co wiem Jan z Czarnkowa był powiązany z kościołem, podobnie jak Władek. Tak trudno sobie wyobrazić że jeden dostojnik kościelny mógł chcieć ''wybielić'' drugiego w swoich przekazach ?
A Gdyby na przykład Władek Janka przekupił ? No przecież byśmy się tego nie dowiedzieli od Janka, prawda ?
To podobnie jak pewien książe płacił pewnej kronikarce żeby pisała o nim same pozytywy. Można ?
Ale, to tylko takie luźne rozważania, bo lubie patrzeć z różnych perspektyw na rózne sprawy.
Pan Damian orzekł iż nie dowiemy się już o Gniewkowie niczego, co by radykalnie zmieniło naszą wiedzę w tym temacie.
Ciekawa teoria. Pan Damian wie absolutnie wszystko i zarządził koniec odkrywania historii naszej gminy.
:D
''Ja jestem alfą i omegą''... powiedział Bóg. Ja też odpowiedział Damian.</p> </p>
O ile to prawda, bo te informacje to jak się dowiedziałem są nieaktualne. Roszczenia to może sobie kupować byle frajer, ale bez tytułu wykonawczego to może guzik wskórać. I rzecz jasna o ile to o niego chodzi </p>


Haha! Nie bardzo, bo najpierw ten co kupił roszczenia musiałby mieć przyznany tytuł wykonawczy ale ponieważ nie wiesz o co chodzi to piszesz głupoty. Za coś takiego bez przyznanego tytułu wykonawczego nikt nie może Cię oddać do komornika. Ba! Nie figurujesz w rejestrze Big. Więc jak możesz tracić wiarygodność? Taki wpis mógł tylko uczynić deb***, który jest zerem, śmieciem i idiotą z patologicznej rodziny.
Z tego co tu czytałem Pan Damian nie opiera swoich rozważań tylko na Kronice Janka z Czarnkowa. Nadal jednak nie dociera do deb***a, który z braku argumentów oczernia go. Wieaz co Anonimie żal mi Ciebie, bo jesteś nikim i swój strach maskujesz agresją.

#55 ~Damian~

~Damian~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 19:56:00

:lol:
Szkoda tylko, że widnieje na liście dłużników... Wierzyciele to chyba raczej mu się nie "pokłonią".
Być może zobowiązania finansowe które pan Damian podpisywał były w języku, którego akurat nie zna :lol: Może Aramejski ?
Doskonałe zdolności analityczne też się nie przydały ? :D </p>
Takie roszczenia powstają właśnie w wyniku długów tak na ścisłość a brak ich spłaty na wcześniej przyjętych warunkach sprawia że taki osobnik jest niewiarygodny.
O ile to prawda, bo te informacje to jak się dowiedziałem są nieaktualne. Roszczenia to może sobie kupować byle frajer, ale bez tytułu wykonawczego to może guzik wskórać.
A teraz bardziej poważnie.
Padło pytanie z przymrużeniem oka czy są jacyś naoczni świadkowie zdarzeń z 14 wieku. No i okazało się że są. Jan z Czarnkowa. No to super. W takim razie który ze współczesnych historyków znał tego Jana ? Pewnie pan Damian go znał i dlatego ma powody żeby mu bezwarunkowo wierzyć.
No ale skoro ja nie mam obowiązku wierzyć temu Jankowi to może zaufajmy innemu -Janowi Długoszowi. Tylko co on wiedział o Władku ? Chyba tylko tyle co usłyszał od innych bo przecież urodził się kilka lat po śmierci Władka.
Oczywiście pan Damian zaraz mnie z ziemią zrówna za mój tok rozumowania ale w zasadzie mam to w du***.
Wiem, że jeżeli jeden przekaz historyczny zostanie przekłamany to reszta historyków opierająca się na tym źródle, będzie powielać te błędy.
Z tego co wiem Jan z Czarnkowa był powiązany z kościołem, podobnie jak Władek. Tak trudno sobie wyobrazić że jeden dostojnik kościelny mógł chcieć ''wybielić'' drugiego w swoich przekazach ?
A Gdyby na przykład Władek Janka przekupił ? No przecież byśmy się tego nie dowiedzieli od Janka, prawda ?
To podobnie jak pewien książe płacił pewnej kronikarce żeby pisała o nim same pozytywy. Można ?
Ale, to tylko takie luźne rozważania, bo lubie patrzeć z różnych perspektyw na rózne sprawy.
Pan Damian orzekł iż nie dowiemy się już o Gniewkowie niczego, co by radykalnie zmieniło naszą wiedzę w tym temacie.
Ciekawa teoria. Pan Damian wie absolutnie wszystko i zarządził koniec odkrywania historii naszej gminy.
:D
''Ja jestem alfą i omegą''... powiedział Bóg. Ja też odpowiedział Damian.</p> </p>
O ile to prawda, bo te informacje to jak się dowiedziałem są nieaktualne. Roszczenia to może sobie kupować byle frajer, ale bez tytułu wykonawczego to może guzik wskórać. I rzecz jasna o ile to o niego chodzi </p>


Janko z Czarnkowa znał osobiście Władysława Białego. Uczestniczył w opisywanych zdarzeniach. Był członkiem stronnictwa wielkopolskiego. Z pewnością spotkali się w Gnieźnie, gdzie Janko był archidiakonem. Znał on nawet dobrze topografię, grody i zamki Księstwa Gniewkowskiego. Stąd zapamiętał wiele szczegółów.

#56 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 19:57:02

Haha! Nie bardzo, bo najpierw ten co kupił roszczenia musiałby mieć przyznany tytuł wykonawczy ale ponieważ nie wiesz o co chodzi to piszesz głupoty. Za coś takiego bez przyznanego tytułu wykonawczego nikt nie może Cię oddać do komornika. Ba! Nie figurujesz w rejestrze Big. Więc jak możesz tracić wiarygodność? Taki wpis mógł tylko uczynić deb***, który jest zerem, śmieciem i idiotą z patologicznej rodziny.
 

 Jeżeli są roszczenia to właśnie w wyniku długu. I ch*** kogo obchodzi czy jest tytuł wykonawczy czy nie bo dług jest bezsporny. Gdyby nie było długu to by nie był wystawiony do publicznej sprzedaży ty tępy kmiocie.

 

 

Z tego co tu czytałem Pan Damian nie opiera swoich rozważań tylko na Kronice Janka z Czarnkowa. Nadal jednak nie dociera do deb***a, który z braku argumentów oczernia go. Wieaz co Anonimie żal mi Ciebie, bo jesteś nikim i swój strach maskujesz agresją.

 

Przecież pisałem jeszcze o Długoszu. Naje***y ? to spać.#57 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 19:59:01

Janko z Czarnkowa znał osobiście Władysława Białego. Uczestniczył w opisywanych zdarzeniach. Był członkiem stronnictwa wielkopolskiego. Z pewnością spotkali się w Gnieźnie, gdzie Janko był archidiakonem. Znał on nawet dobrze topografię, grody i zamki Księstwa Gniewkowskiego. Stąd zapamiętał wiele szczegółów.

No i fajnie. A Długosz skąd czerpał wiedzę ? Albo inaczej, kto z kronikarzy znał Władka osobiście ?#58 ~Damian~

~Damian~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 20:38:59

No i fajnie. A Długosz skąd czerpał wiedzę ? Albo inaczej, kto z kronikarzy znał Władka osobiście ?


Janko z Czarnkowa go znał osobiście i świadkowie dokumentów szarlejskich, rycerze z jego straży przybocznej o którycj mowa w relacji Janka. Długosz czerpał od Janka i innych źródeł (od innych uczestników tych wydarzeń, m.in.wojen Władka na Kujawach, jego rycerzy ze straży przybocznej, Księstwa Gniewkowskiego, rycerzy kujawskich) ale z pewnością różni się szczegółami. Niekiedy wie więcej od Janka.

#59 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 20:51:13

Jeżeli są roszczenia to właśnie w wyniku długu. I ch*** kogo obchodzi czy jest tytuł wykonawczy czy nie bo dług jest bezsporny. Gdyby nie było długu to by nie był wystawiony do publicznej sprzedaży ty tępy kmiocie.
Przecież pisałem jeszcze o Długoszu. Naje***y ? to spać.


Weź się idioto uspokoj. Sam jesteś tępy. Nie od końca. Pozwolę sobie zauważyć jako jurysta, że te słowo weź sobie w cudzysłów. Jak nie masz tytułu wykonawczego to nic nie możesz nikomu zrobić. Po drugie koleszko właśnie ten tytuł jest istotny bo on pozwala Ci legalnie działać a tak to jesteś bandyta. Założysz się,że tak jest? Ponadto jeśli nie masz tytułu wykonawczego to nie figurujesz w żadnych rejestrach np w Bigu i Biku, więc masz wiarygodność kredytową. Po trzecie po co ktoś ma brać kredyty? Nie lepiej za gotówkę kupić? Skoro coś nie figuruje w rejestrach to tego oficjalnie nie ma a ujawnianie przez taką firmę windykacyjną danych osobowych jest przestępstwem. Zgadzasz się?

#60 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 21:00:56

Weź się idioto uspokoj. Sam jesteś tępy. Nie od końca. Pozwolę sobie zauważyć jako jurysta, że te słowo weź sobie w cudzysłów. Jak nie masz tytułu wykonawczego to nic nie możesz nikomu zrobić. Po drugie koleszko właśnie ten tytuł jest istotny bo on pozwala Ci legalnie działać a tak to jesteś bandyta. Założysz się,że tak jest? Ponadto jeśli nie masz tytułu wykonawczego to nie figurujesz w żadnych rejestrach np w Bigu i Biku, więc masz wiarygodność kredytową. Po trzecie po co ktoś ma brać kredyty? Nie lepiej za gotówkę kupić? Skoro coś nie figuruje w rejestrach to tego oficjalnie nie ma a ujawnianie przez taką firmę windykacyjną danych osobowych jest przestępstwem. Zgadzasz się?

 Wracaj na oddział i załóż kaftanik analfabeto.Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: błędne informacje, Gniewkorama, Gniewkowo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych